Jump to content

LG L90 dual D410


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/lg_l90_dual_d410-6171.php

 

Παρατήρησα οτι δεν υπάρχει θεμα για τη dual εκδοση του L90...

 

Το εχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε: http://www.e-shop.gr/lg-l90-dual-sim-d410-black-gr-p-TEL.009221 Λιγο αλμυρη τιμη... Θα περιμενω να πεσει κ το παιρνω για την γυναικα μου... Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε: http://www.e-shop.gr/lg-l90-dual-sim-d410-black-gr-p-TEL.009221 Λιγο αλμυρη τιμη... Θα περιμενω να πεσει κ το παιρνω για την γυναικα μου...

Μα εχει έρθει "καιρο" και στον τσιφουτι ξεκινάει απο πολύ πιο φθηνά. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω απο καταστημα...

Γιατι αυτά τι ειναι;; Και με βιτρίνα Μάλιστα! !

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ανεμενω να το παρω στις επομενες μερες! Τα χαρακτηριστικα του παντως εκτος απο τη δευτερευουσα καμερα δειχνουν παρα πολυ καλα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα σημερα με το απαραδεχτο galaxy young το οποιο το εκανα εργοστασιακες για ευνοητους λογους... Κ της παρειγγειλα το L90 D410 στα 194€ μαζι με τα εξοδα αποστολης περιπου απο τον τσιφουτη τελικα...
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια, οσοι το εχετε γιατι δε γραφετε εντυπωσεις να γνωριζουμε κι εμεις οι υπολοιποι?

Οθονη, καμερα, λειτουργια ολα καλα? Το σκεφτομαι για την κοπελα μου.

Edit: Τωρα ειδα οτι ακομα δεν το εχει καποιος. Οποιος παραλαβει ενα συντομο review παρακαλω. :)

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα την Πεμπτη, αλλα δεν ειχα χρονο να γραψω... Λοιπον για τις γυναικες-κοπελες μας ειναι ΤΕΛΕΙΟ! Μολις το ανοιξα, πηγα να δω τι μνημη Ram τρεχει απο τη μανα του... 610mb,πριν το πειραξω, ειδα το ρολαρισμα του... γρηγορο οχι σφερα που λενε... αλλα ανετο, δε Λαγκαρει ουτε για πλακα... Φυσικα εκλεισα κατι "αχρηστες" εφαρμογες κυριως της Google... η Ram κατεβηκε στα 430 περιπου... Στραβωσα λιγο με την εσωτερικη Rom, μην περιμενετε να δειτε 6.5Gb οπως περιμενα, αλλα 4.78Gb... αλλα κ παλι ειναι αρκετα... Η μπαταρια εκπληκτικη, ειχε γυρω στο 30% κ εφαγε τοσο πειραγμα κ εβγαλε τη μερα... οποτε υπολογιζω 2-3 μερες αναλογα τη χρηση... απο καμερα δε το εχω τεσταρει, δεν ειμαι κ φαν, η οθονη μια χαρα ειναι, λιγο παραπανω φωτηνοτητα θα ηταν ακομη καλυτερα οσο αφορα κοντρα στον ηλιο, τα κουμπια δεν φωτιζονται οπως κ ολη τη σειρα 3 της Lg. Κ το Greenify δουλεβει κανονικα(αυταματα) κ χωρις ρουτ με καποιες ρυθμισεις που σε βαζει να κανεις...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το ξέρω ότι μπορεί να είμαι foul, αλλά έχω βάλει εδώ αγγελία με καλούδια για το L90 dual.

Όποιος ενδιαφέρεται please let me know:

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/lg/342493-1-%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-lg-l90-dual-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-1-tempered-glass-%CE%B4%CF%8E%CF%81%CE%BF-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%B7-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BC/

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα γρήγορο review για το LG l90 D410.

 

Πρώην κάτοχος του μονοκαρτου πριν δύο ημέρες το άλλαξα για να πάρω το δικαρτο.

 

Οι διαφορές ελάχιστες. Ίδια specs διαφορετικά τα κουμπιά πλοήγησης (λείπει το κεντρικό). Η μοναδική διαφορά που μπορώ να σημειώσω είναι η αυτονομία η οποία αλλάζει ελαφρώς χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα. Με βαριά χρήση (GPS, emails, browsing λίγο gaming) το βράδυ με βρήκε με 30%.Κοινώς μια χαρά!

 

Το πήρα σε λευκό. Σε λευκό οφείλω να πω ότι βγάζει πολύ πλαστικούρα αλλά στα λεφτά αυτά και δόξα Τον Κύριο να λέμε.

 

Χωρίς nfc η συγκεκριμένη έκδοση. Απροβληματιστη η λειτουργία δύο καρτών.

 

Με το που το άνοιξα υπήρχε update που διορθωνε θέματα LCD. Overall μια εξαιρετική επιλογή για δικαρτο.

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά πολύ καλό κινητό

έχει πέσει κάτω από τα 150 ευρω και είναι και LG.

Νομίζω ότι πραγματικά φαίνεται πολύ ακριβότερο

Gorilla δεν είναι ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σε ολους!Ενδιαφερομαι γι αυτο το κινητο.Το εχει δοκιμασει καποιος?Βγαζει καποια προβληματα?Βασικα,θελω dual sim και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το lenovo a536.Μπορει καποιος να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα

το κινητό το έχω 1 μηνά τώρα και δεν έχω κάποιο πρόβλημα

του έβαλα αρκετές εφαρμογές και πάει σφαίρα η κάμερα του δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε άλλα δεν περίμενα με 140 € να έχω και "φωτογραφικό" κινητό , από σήμα και ήχο όλα οκ

Με το που το άνοιξα εκανε update κατι για την οθονη νομιζω

εντάξει η μπαταριά δυο μέρες με μέτρια χρηση το πολυ

αν δεν κάνω λάθος το lenovo a536 εχει καλύτερη μπαταρία

μου αρεσε πάρα πολυ το τηλεκοντρόλ ir που εχει προ εγκατεστημένο μονο που δεν εχει επιλογές για αποκωδικοποιητή (π.χ. νοβα)

για καποιο λογο οτι αλλο τηλεκοντρόλ κι αν έστησα δεν μου δουλεψε

 

τωρα θελω να δοκιμάσω να το ρουταρω αλλα φοβάμαι λιγο δεν το έχω ξανακάνει

εχει κανεις κανεναν ευκολο οδηγο ; :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα παιδια!εχω το l90 d405 και κατα λαθος πηρα ενα tempered glass της inos για το d410.

το πηρα 12 ευρω,αν ενδιαφερεται καποιος το δινω 10.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά γειά σας!! Υπάρχει ένα πρόβλημα και χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έχει η αδερφή μου το εν λόγω κινητό τους τελευταίους μήνες και ήταν είναι πάρα πολύ ευχαριστημενη. Μέχρι την στιγμή που την επεισα να το αναβάθμιση σε lollipop μετά από ειδοποίηση του ίδιου του κινητού!! Από εκείνη τι στιγμή ξεκίνησαν τα προβλήματα!!!! Το κινητό έγινε πολύ πιο αργό σε κατάσταση που σπάει νεύρα και καταναλώνει και την μπαταρία πιο γρήγορα. Και φυσικό ήταν η αδερφή μου να με κράζει!! Λίγο που το έψαξα στα ξένα forum λένε ακριβώς τα ίδια και κράζουν και αυτοί!!Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω για να επαναφέρω το κινητό στην προηγούμενη κατάσταση (kitkat).Απο που να κατεβάσω την official rom και τα εργαλεία που χρειάζεται και πως να την φλασαρω!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...