Jump to content

Asus Fonepad Note 6


NickName98
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.skroutz.gr/s/4627187/Asus-Fonepad-Note-6-ME560CG-16GB.html

 

Ψάχνω ένα κινητό μέχρι 200

Και σήμερα πέτυχα αυτό.. Είναι λίγο παραπάνω αλλά... Τα αξίζει;

Ναι είναι 6 ίντσες και αυτό με προβληματιζει.. Όμως αν είναι κατά πολύ καλύτερο από τα υπόλοιπα της τιμής τότε νομίζω θα το προτιμήσω.

Τι λέτε; :D

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αρκετά δυνατό.. Για να το λες όμως, κάτι θα ξέρεις.

Από Κίνα τι παίζει;

Και ποιο site προτείνεις; :)

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό το βρίσκεις στα κινεζομάγαζα σε καλύτερη τιμή.

Στο merimobiles την έκδοση με τα 8 GB την δίνουν $230.

Δες και το αντίστοιχο νήμα στα λοιπά κινητά>Asus.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο εξωτερικο μου φαινεται τελικα λιγο δυσκολο να γινει..

οποτε θα το παω το θεμα αλλου.

κινητο μεχρι 200, απο skroutzοκαταστηματα, ποιο λετε; το g2 mini δεν ξερω αν αξιζει τοσο..

επισης αυτο εδω φαινεται πολυ φθηνο και καλο. επισης και αυτο

γιατι να προτιμησω g2 mini?

μονο σε θεμα επεξεργαστη φαινεται καλυτερο και λογω της χαμηλοτερης αναλυσης ακομα πιο γρηγορο. ομως η αναλυση δεν ειναι κακο πραμα

γενικα, ποιο λετε καλυτερο;

σαφως το lg χειροτερο ομως αν ειναι κατα πολυ λιγο, δεν τα αξιζει;

δίλημμα :p

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο εξωτερικο μου φαινεται τελικα λιγο δυσκολο να γινει..

οποτε θα το παω το θεμα αλλου.

κινητο μεχρι 200, απο skroutzοκαταστηματα, ποιο λετε; το g2 mini δεν ξερω αν αξιζει τοσο..

επισης αυτο εδω φαινεται πολυ φθηνο και καλο. επισης και αυτο

γιατι να προτιμησω g2 mini?

μονο σε θεμα επεξεργαστη φαινεται καλυτερο και λογω της χαμηλοτερης αναλυσης ακομα πιο γρηγορο. ομως η αναλυση δεν ειναι κακο πραμα

γενικα, ποιο λετε καλυτερο;

σαφως το lg χειροτερο ομως αν ειναι κατα πολυ λιγο, δεν τα αξιζει;

δίλημμα :p

l9ii δεν είναι άσχημο αν και με κακή αυτονομία και κακή camera μακριά από το SP όμως έχει πολλά μικρά προβλήματα στο λογισμικό τα οποία δεν λύθηκαν πότε και σου κάνουν την ζωή δύσκολη.

Όσο για το εξωτερικό γιατί δεν? μια προπληρωμένη κάρτα και καθάρισες

Ελλάδα δες και το moto g 4G

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

l9ii δεν είναι άσχημο αν και με κακή αυτονομία και κακή camera μακριά από το SP όμως έχει πολλά μικρά προβλήματα στο λογισμικό τα οποία δεν λύθηκαν πότε και σου κάνουν την ζωή δύσκολη.

Όσο για το εξωτερικό γιατί δεν? μια προπληρωμένη κάρτα και καθάρισες

Ελλάδα δες και το moto g 4G

 

Ποιός σου είπε ότι το L9 II έχει κακή αυτονομία? Η camera είναι απλά μέτρια διότι θέλει αρκετό φως, αλλά η αυτονομία, η οθόνη και το μέγεθος του συγκεκριμένου τηλεφώνου είναι τα σημαντικότερα πλεονεκτήματα του. Άν του πιώ το αίμα θα βγάλει τη μέρα ακόμα και με 20-30% και αν του κάνω απλή χρήση με λίγη ομιλία και σερφάρισμα θα βγάλει άνετα 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

l9ii δεν είναι άσχημο αν και με κακή αυτονομία και κακή camera μακριά από το SP όμως έχει πολλά μικρά προβλήματα στο λογισμικό τα οποία δεν λύθηκαν πότε και σου κάνουν την ζωή δύσκολη.

Όσο για το εξωτερικό γιατί δεν? μια προπληρωμένη κάρτα και καθάρισες

Ελλάδα δες και το moto g 4G

 

Ποιός σου είπε ότι το L9 II έχει κακή αυτονομία? Η camera είναι απλά μέτρια διότι θέλει αρκετό φως, αλλά η αυτονομία, η οθόνη και το μέγεθος του συγκεκριμένου τηλεφώνου είναι τα σημαντικότερα πλεονεκτήματα του. Άν του πιώ το αίμα θα βγάλει τη μέρα ακόμα και με 20-30% και αν του κάνω απλή χρήση με λίγη ομιλία και σερφάρισμα θα βγάλει άνετα 2 μέρες.

 

δεν νομιζω να ειναι κακο.. σιγουρα δεν θα μετανιωσω; η καμερα δεν ειναι κ το πρωτο που ψαχνω..

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου είπε ότι το L9 II έχει κακή αυτονομία? Η camera είναι απλά μέτρια διότι θέλει αρκετό φως, αλλά η αυτονομία, η οθόνη και το μέγεθος του συγκεκριμένου τηλεφώνου είναι τα σημαντικότερα πλεονεκτήματα του. Άν του πιώ το αίμα θα βγάλει τη μέρα ακόμα και με 20-30% και αν του κάνω απλή χρήση με λίγη ομιλία και σερφάρισμα θα βγάλει άνετα 2 μέρες.

εγώ που το δοκίμασα για 3 μέρες μια μέρα οριακά και αν έβγαλα ενώ με το g2 δύο και βγάζω και με το g700 μιάμιση

Link to comment
Share on other sites

εγώ που το δοκίμασα για 3 μέρες μια μέρα οριακά και αν έβγαλα ενώ με το g2 δύο και βγάζω και με το g700 μιάμιση

 

έπεσες σε προβληματικό μοντέλο τότε, μια χαρά είναι η μπαταρία του L9ii, την μέρα τη βγάζει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

έπεσες σε προβληματικό μοντέλο τότε, μια χαρά είναι η μπαταρία του L9ii, την μέρα τη βγάζει άνετα.

δύο συσκευές δοκίμασα λίγο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

δύο συσκευές δοκίμασα λίγο δύσκολο...

 

και σαράντα δυο να δοκιμάσεις, κακή αυτονομία δεν έχει το L9ii όπως σου απάντησα εγω και ο sirgeorge9 σαν κάτοχοι της συσκευής.

είναι στο μέσο όρο.

Link to comment
Share on other sites

και σαράντα δυο να δοκιμάσεις, κακή αυτονομία δεν έχει το L9ii όπως σου απάντησα εγω και ο sirgeorge9 σαν κάτοχοι της συσκευής.

είναι στο μέσο όρο.

σε σχέση με g2/mi3/g700 μου φάνηκε μικρή

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Το είδα το L9 II και μου φάνηκε καλό.

Δεν είχε κολλήματα και τέτοια αν και άδειο.

Η κάμερα.. Αρκετή για την τιμή

Gaming δεν δοκίμασα όμως δεν νομίζω να είναι και κακό στον τομέα.

Το ui μπορώ να πω πως το σιχαίνομαι :P

Με nova κάπως καλύτερα φαντάζομαι.. Στην χειρότερη root

 

Από μπαταρία δεν πρέπει να είναι και πρωταθλητής..

 

Θα κάνω μια ερώτηση και στο αντίστοιχο θέμα. (αν υπάρχει για LG L9 II)

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδιά, να 'στε καλά! :D

 

Το θέμα δεν νομίζω πως χρειάζεται πια μιας και νομίζω ξεφύγαμε από αυτό που ανέφερα στην αρχή και ότι χρειάστηκα απαντήθηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το αντίστοιχο νήμα στην Asus , έχουν ήδη αρχίσει να παραλαμβάνουν οι πρώτοι ιδιοκτήτες και δείχνουν ευχαριστημένοι ...

Δεν νομίζω ότι συγκρίνεται με το LG , το L9 II είναι σαφώς υποδεέστερο .

Ίσως είναι η καλύτερη V/M συσκευή κάτω από τα 200 euro ,

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κάτι σχετικά με το Flash player?

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-Fonepad-Note-FHD-6-Smartphone.105172.0.html

June 27, 2014

I bought the fonepad Note 6. It looked good in the shop. When I got it home I found that the fonepad uses an Intel Atom processor which won't run Flash. After I updated the fonepad firmware the Dolphin browser crashed every time on start-up. I've also read that Asus doesn't allow users to unlock the bootloader. Asus also actively discourages rooting. Users that had managed to root their fonepads find that OTA updates don't work and apps crash.

 

I bought the fonepad because I like the 6" screen size. The screen is also very good quality and the speakers sound good. The build quality, stylus and some good included Asus apps are pros as well. Unfortunately, I need Flash and Dolphin is my preferred browser. If I had done more research I wouldn't have bought this.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...