Jump to content

Kingsing S2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ήρθε αεροδρόμιο και το δικό μου μετά από 44 μέρες από την μέρα αποστολής και 51 από τη μέρα αγοράς

Δε σας κρύβω ότι με όλα όσα έχω διαβάσει για το κινητό παρακαλούσα να μην το δω ποτέ στο σύστημα των ΕΛΤΑ και να πάρω τα λεφτά μου πίσω

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα ήρθε αεροδρόμιο και το δικό μου μετά από 44 μέρες από την μέρα αποστολής και 51 από τη μέρα αγοράς

Δε σας κρύβω ότι με όλα όσα έχω διαβάσει για το κινητό παρακαλούσα να μην το δω ποτέ στο σύστημα των ΕΛΤΑ και να πάρω τα λεφτά μου πίσω

 

Καλορίζικο. Δεν είναι κακό για τα λεφτά του. Εγώ περιμένω και δεύτερο για τη φίλη μου. Είχα μια δεύτερη σκέψη για το thl t6s αλλά παρήγγειλα το ίδιο. Η οθόνη του είναι καταπληκτική, και τα θέματα του είναι ανεκτά. Κάποια στιγμή θα λύσω και το θέμα με το gps.

Link to comment
Share on other sites

Mplevris καλορίζικο, και ελπίζω να σου βγει καλο!

Απο που το πήρες τελικα?

Από 1949 deal αλλά έπεσα στην καταραμένη βδομάδα της καθυστέρησης

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Δεν είναι κακό για τα λεφτά του. Εγώ περιμένω και δεύτερο για τη φίλη μου. Είχα μια δεύτερη σκέψη για το thl t6s αλλά παρήγγειλα το ίδιο. Η οθόνη του είναι καταπληκτική, και τα θέματα του είναι ανεκτά. Κάποια στιγμή θα λύσω και το θέμα με το gps.

 

θα συμφωνησω μαζι σου. γενικα δεν το μετανοιωσα, και αν ηταν να επαιρνα 5'' κινητο αυτο θα διαλεγα παλι.

εκτος αν οι κινεζoι μας το δωσουν σε 5.5 αντιγραφοντας αποκλειστικά το lg g3!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από 1949 deal αλλά έπεσα στην καταραμένη βδομάδα της καθυστέρησης

 

τυχερος ημουν αρα. την ημερα που πηγαινα να το ακυρωσω απο το tinydeal μου ειπαν οτι το συσκευαζαν για αποστολη εκεινη την ωρα (και ελεγαν την αληθεια!!! :D:O)

Link to comment
Share on other sites

Δε σας κρύβω ότι με όλα όσα έχω διαβάσει για το κινητό παρακαλούσα να μην το δω ποτέ στο σύστημα των ΕΛΤΑ και να πάρω τα λεφτά μου πίσω

 

E όχι, τα χρήματά του τα αξίζει και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

E όχι, τα χρήματά του τα αξίζει και με το παραπάνω.

 

Μακάρι να είναι έτσι θα σας πω μεθαύριο που θα παραλάβω

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

E όχι, τα χρήματά του τα αξίζει και με το παραπάνω.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω

Ειλικρινά αν το βγάλουν στο ίδιο στυλ σε 5.5 ίντσες θα το πάρω χωρίς δισταγμό.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι και κανει και αλλα ακομα, μονο που να συμπληρωσω νομιζω οτι θελει να γινει και ενα partition στην SD καρτα ως ext2 για να το δει το προγραμμα.

 

εχω φτιάξει ext2 partition me mini tools αλλά δεν συνδέεται με τίποτα το Link2sd

Δοκίμασα και ext3 αλλά τα ίδια Επίσης εγκατέστησα ξανα και ξανά το link2sd αλλά τίποτε

Καμιά ιδέα;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

εχω φτιάξει ext2 partition me mini tools αλλά δεν συνδέεται με τίποτα το Link2sd

Δοκίμασα και ext3 αλλά τα ίδια Επίσης εγκατέστησα ξανα και ξανά το link2sd αλλά τίποτε

Καμιά ιδέα;

 

Θα πρέπει και τα δύο διαμερίσματα στην κάρτα σου να είναι primary. Επίσης μετά τη δημιουργία των διαμερισμάτων πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση στο τηλέφωνο. Το Link2sd θα πρέπει να αναγνωρίσει στην πρώτη είσοδο το νέο διαμέρισμα και να κάνει το mount. Αλλιώς θα το κάνεις εσύ από το μενού του. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει στο Kingsing αλλά σε προηγούμενο τηλέφωνο είχα παιδευτεί γιατί δεν είχα κάνει επανεκκίνηση.

Επίσης να είσαι γενναίος στο χώρο που θα παραχωρήσεις στο νέο διαμέρισμα Γιατί μετά δεν αλλάζει. Πας για καινούριο format

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει και τα δύο διαμερίσματα στην κάρτα σου να είναι primary. Επίσης μετά τη δημιουργία των διαμερισμάτων πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση στο τηλέφωνο. Το Link2sd θα πρέπει να αναγνωρίσει στην πρώτη είσοδο το νέο διαμέρισμα και να κάνει το mount. Αλλιώς θα το κάνεις εσύ από το μενού του. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει στο Kingsing αλλά σε προηγούμενο τηλέφωνο είχα παιδευτεί γιατί δεν είχα κάνει επανεκκίνηση.

Επίσης να είσαι γενναίος στο χώρο που θα παραχωρήσεις στο νέο διαμέρισμα Γιατί μετά δεν αλλάζει. Πας για καινούριο format

 

και τα δυο διαμερίσματα είναι primary το πρώτο σε fat 32 και το άλλο ext2

Βαζω την sd στο κινητό το ανοίγω και μετά πρέπει αμέσως να του κάνω επανεκκίνηση ;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο διαμερίσματα είναι primary το πρώτο σε fat 32 και το άλλο ext2

Βαζω την sd στο κινητό το ανοίγω και μετά πρέπει αμέσως να του κάνω επανεκκίνηση ;

 

Τη διαμόρφωση την έκανα συνδέοντας με usb το τηλέφωνο. Εσύ δε χρειάζεσαι επανεκκίνηση. Είχα σκοπό να το βάλω κάποια στιγμή οπότε θα το δοκιμάσω αύριο και θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος με τι συνδυασμό κουμπιών μπαίνουμε σε recovery όταν το κινητό είναι κλειστό γιατί δεν μπορώ να βρω άκρη;
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει έτσι.

Εγώ έμπαινα με το μενού που δημιουργεί το gravity box στην επανεκκίνηση

Επίσης τον recovery θα σου τον δείχνει ανάποδα

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει έτσι.

Εγώ έμπαινα με το μενού που δημιουργεί το gravity box στην επανεκκίνηση

Επίσης τον recovery θα σου τον δείχνει ανάποδα

Δηλαδή αν "μπρικάρουμε" το τηλέφωνο δεν μπορούμε με τίποτα να μπούμε recovery mode;

Το ξέρω ότι το δείχνει ανάποδα αφού ήδη έκανα back up rom με MTKDroid tools και έφτιαξα custom recovery

Gravity box έβαλε κανείς; Δουλεύει καλά ;Εμένα δεν μου λειτουργεί σωστά το τράβηγμα προς τα κάτω της γραμμής κατάστασης

που θα έπρεπε να δείχνει τα εικονίδια που έχω επιλέξει αλλά αντι αυτών δείχνει τα κανονικά του τηλεφώνου.Βοήθεια κανείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τη διαμόρφωση την έκανα συνδέοντας με usb το τηλέφωνο. Εσύ δε χρειάζεσαι επανεκκίνηση. Είχα σκοπό να το βάλω κάποια στιγμή οπότε θα το δοκιμάσω αύριο και θα σε ενημερώσω.

 

Σε αυτό το τηλέφωνο δεν υπάρχει στο μενού όταν συνδεθείς με υπολογιστή επιλογή USB mode ώστε να βλέπει το pc σαν δίσκο και έτσι δεν μπορείς να το κάνεις με συνδεμένο το τηλέφωνο πρέπει να βάλεις την κάρτα σε card reader

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

εχω φτιάξει ext2 partition me mini tools αλλά δεν συνδέεται με τίποτα το Link2sd

Δοκίμασα και ext3 αλλά τα ίδια Επίσης εγκατέστησα ξανα και ξανά το link2sd αλλά τίποτε

Καμιά ιδέα;

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα κι εγώ να προσαρτήσω το διαμέρισμα στο Link2sd. Είδα πως γενικότερα υπάρχει πρόβλημα στο kitkat με το Link2d. Έχει να κάνει με την εξομοίωση της μνήμης από το λειτουργικό; Οι γνώσεις μου σε Linux σταματούν στα στοιχειώδη οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν "μπρικάρουμε" το τηλέφωνο δεν μπορούμε με τίποτα να μπούμε recovery mode;

Το ξέρω ότι το δείχνει ανάποδα αφού ήδη έκανα back up rom με MTKDroid tools και έφτιαξα custom recovery

Gravity box έβαλε κανείς; Δουλεύει καλά ;Εμένα δεν μου λειτουργεί σωστά το τράβηγμα προς τα κάτω της γραμμής κατάστασης

που θα έπρεπε να δείχνει τα εικονίδια που έχω επιλέξει αλλά αντι αυτών δείχνει τα κανονικά του τηλεφώνου.Βοήθεια κανείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε αυτό το τηλέφωνο δεν υπάρχει στο μενού όταν συνδεθείς με υπολογιστή επιλογή USB mode ώστε να βλέπει το pc σαν δίσκο και έτσι δεν μπορείς να το κάνεις με συνδεμένο το τηλέφωνο πρέπει να βάλεις την κάρτα σε card reader

Σε εμένα το gravity box δούλεψε.

Πάντως από ότι διάβασα και στο xda ο συνδυασμός κουμπιών για να μπεις σε recovery δεν λειτουργεί.

Κάποιοι χρησιμοποιούν μια εφαρμογή για αυτή την δουλειά αλλά δεν την θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το gravity box δούλεψε.

Βλέπεις δηλαδή το παρακάτω όταν τραβήξεις την γραμμή κατάστασης προς τα κάτω;

Εγώ με τίποτα

[ATTACH]52529[/ATTACH]

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι χρησιμοποιούν μια εφαρμογή για αυτή την δουλειά αλλά δεν την θυμαμαι

 

QuickBoot με root φυσικα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις δηλαδή το παρακάτω όταν τραβήξεις την γραμμή κατάστασης προς τα κάτω;

Εγώ με τίποτα

[ATTACH]52529[/ATTACH]

 

Ε όχι δεν εννοώ αυτό.

Θέλω να πω πως το gravity δούλεψε σε ότι αλλαγές έχω κάνει.

Αυτό που θέλεις εσύ δεν νομίζω πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Το "μπαλωσα" με το LINK2SD το οποιο χρησιμοποιει μια μεθοδο "Συνδεσης" που χρησιμοποιει και τις δυο μνημες συνδυαστικα και αναλογικα μοιρασμενα τα δεδομενα.

 

 

Αν θέλεις πες μου πως χρησιμοποίησες το LINK2SD γιατί εγώ ότι και να έκανα δεν τα κατάφερα να μεταφέρω από την εσωτερική στην εξωτερική κάρτα

(Sd card)

 

Τελικά έπρεπε το 2ο partition να είναι fat 32,primary για να το δει το πρόγραμμα

Edited by mplevris
Βρήκα λύση
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρεις μέρες χρήση του κινητού έφτασε η ώρα και για μένα να κανω το review μου

Ξεκινάω από την οθόνη του η οποία είναι φανταστική ούτε καν καταλαβαίνεις ότι δεν είναι Hd με πολύ ζωηρά χρώματα και αρκετά Φωτεινή

Το root της συσκευής έγινε πολύ εύκολα με kingo root

Η μπαταρία κρατάει μια μέρα με φουλ χρήση ίσως και μιάμιση με λιγότερο ζόρισμα

Για 3G σύνδεση καλό είναι να έχετε μία κάρτα καινούργιας τεχνολογίας εμένα με την παλιά κάρτα sim που είχα το 3G δεν δούλευε σχεδόν καθόλου έτσι αγόρασα μία καινούργια κάρτα micro την έβαλα στην υποδοχή ένα και τώρα όλα μια χαρά εξαιρετικά θα έλεγα

Το wifi είναι αρκετά καλό πάνω από το μέσο όρο της κατηγορίας εγώ που ζω σε μεζονέτα έχω σήμα σε όλο το σπίτι ακόμα και στην αυλή έχω βέβαια κάνει το κολπάκι με το αλουμινόχαρτο και χρησιμοποιώ και το Wifi booster

Το πρόβλημα με με την Mac address υφίσταται δηλαδή αλλάζει από μόνο του πολλές φορές

Το θέμα με την με την ευαισθησία της οθόνης ή την αναισθησία όπως λένε άλλοι σε εμένα λύθηκε όταν διαπίστωσα ότι κινέζοι είχαν βάλει δύο screen protector το ένα πάνω στο άλλο μόλις έβγαλα το ένα όλα καλά . Μέχρι όμως να το ανακαλύψω δεν σας κρύβω ότι ήμουν έτοιμος να το σπάσω

Η κάμερα του είναι η κλασσική κινέζικη από την οποία δεν περιμένεις τρομερά αποτελέσματα ιδιαίτερα τις νυχτερινές ώρες

Το μόνο που δεν κατάφερα να κάνω να λειτουργήσει είναι η status bar του gravity box την οποία εγώ θεωρώ απαραίτητη αυτός είναι και ο μόνος λόγος που θα με έκανε να δώσω το τηλέφωνο... Υπερβολές

Σε γενικές γραμμές λοιπόν το τηλέφωνο είναι άψογο για τα λεφτά του το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Ευχαριστώ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρεις μέρες χρήση του κινητού έφτασε η ώρα και για μένα να κανω το review μου

Ξεκινάω από την οθόνη του η οποία είναι φανταστική ούτε καν καταλαβαίνεις ότι δεν είναι Hd με πολύ ζωηρά χρώματα και αρκετά Φωτεινή

Το root της συσκευής έγινε πολύ εύκολα με kingo root

Η μπαταρία κρατάει μια μέρα με φουλ χρήση ίσως και μιάμιση με λιγότερο ζόρισμα

Για 3G σύνδεση καλό είναι να έχετε μία κάρτα καινούργιας τεχνολογίας εμένα με την παλιά κάρτα sim που είχα το 3G δεν δούλευε σχεδόν καθόλου έτσι αγόρασα μία καινούργια κάρτα micro την έβαλα στην υποδοχή ένα και τώρα όλα μια χαρά εξαιρετικά θα έλεγα

Το wifi είναι αρκετά καλό πάνω από το μέσο όρο της κατηγορίας εγώ που ζω σε μεζονέτα έχω σήμα σε όλο το σπίτι ακόμα και στην αυλή έχω βέβαια κάνει το κολπάκι με το αλουμινόχαρτο και χρησιμοποιώ και το Wifi booster

Το πρόβλημα με με την Mac address υφίσταται δηλαδή αλλάζει από μόνο του πολλές φορές

Το θέμα με την με την ευαισθησία της οθόνης ή την αναισθησία όπως λένε άλλοι σε εμένα λύθηκε όταν διαπίστωσα ότι κινέζοι είχαν βάλει δύο screen protector το ένα πάνω στο άλλο μόλις έβγαλα το ένα όλα καλά . Μέχρι όμως να το ανακαλύψω δεν σας κρύβω ότι ήμουν έτοιμος να το σπάσω

Η κάμερα του είναι η κλασσική κινέζικη από την οποία δεν περιμένεις τρομερά αποτελέσματα ιδιαίτερα τις νυχτερινές ώρες

Το μόνο που δεν κατάφερα να κάνω να λειτουργήσει είναι η status bar του gravity box την οποία εγώ θεωρώ απαραίτητη αυτός είναι και ο μόνος λόγος που θα με έκανε να δώσω το τηλέφωνο... Υπερβολές

Σε γενικές γραμμές λοιπόν το τηλέφωνο είναι άψογο για τα λεφτά του το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Ευχαριστώ

 

τελος καλα ολα καλα λοιπον.

ειπαμε περιμενουμε το ιδιο καλουπι σε 5,5 ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρεις μέρες χρήση του κινητού έφτασε η ώρα και για μένα να κανω το review μου

Ξεκινάω από την οθόνη του η οποία είναι φανταστική ούτε καν καταλαβαίνεις ότι δεν είναι Hd με πολύ ζωηρά χρώματα και αρκετά Φωτεινή

Το root της συσκευής έγινε πολύ εύκολα με kingo root

Η μπαταρία κρατάει μια μέρα με φουλ χρήση ίσως και μιάμιση με λιγότερο ζόρισμα

Για 3G σύνδεση καλό είναι να έχετε μία κάρτα καινούργιας τεχνολογίας εμένα με την παλιά κάρτα sim που είχα το 3G δεν δούλευε σχεδόν καθόλου έτσι αγόρασα μία καινούργια κάρτα micro την έβαλα στην υποδοχή ένα και τώρα όλα μια χαρά εξαιρετικά θα έλεγα

Το wifi είναι αρκετά καλό πάνω από το μέσο όρο της κατηγορίας εγώ που ζω σε μεζονέτα έχω σήμα σε όλο το σπίτι ακόμα και στην αυλή έχω βέβαια κάνει το κολπάκι με το αλουμινόχαρτο και χρησιμοποιώ και το Wifi booster

Το πρόβλημα με με την Mac address υφίσταται δηλαδή αλλάζει από μόνο του πολλές φορές

Το θέμα με την με την ευαισθησία της οθόνης ή την αναισθησία όπως λένε άλλοι σε εμένα λύθηκε όταν διαπίστωσα ότι κινέζοι είχαν βάλει δύο screen protector το ένα πάνω στο άλλο μόλις έβγαλα το ένα όλα καλά . Μέχρι όμως να το ανακαλύψω δεν σας κρύβω ότι ήμουν έτοιμος να το σπάσω

Η κάμερα του είναι η κλασσική κινέζικη από την οποία δεν περιμένεις τρομερά αποτελέσματα ιδιαίτερα τις νυχτερινές ώρες

Το μόνο που δεν κατάφερα να κάνω να λειτουργήσει είναι η status bar του gravity box την οποία εγώ θεωρώ απαραίτητη αυτός είναι και ο μόνος λόγος που θα με έκανε να δώσω το τηλέφωνο... Υπερβολές

Σε γενικές γραμμές λοιπόν το τηλέφωνο είναι άψογο για τα λεφτά του το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Ευχαριστώ

 

Το σήμα του 3G θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Οπότε προτείνεις να πάρω καινούρια κάρτα. Έχω μια κανονική SIM στη δεύτερη θέση. Επίσης κοντεύω να παραιτηθώ με το gps. Μήπως βοηθήσει και σ αυτό η κάρτα. Μπορείς να το δοκιμάσεις κι εσύ να μας πεις;

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα του 3G θα μπορούσε να είναmicroύτερο. Οπότε προτείνεις να πάρω καινούρια κάρτα. Έχω μια κανονική SIM στη δεύτερη θέση. Επίσης κοντεύω να παραιτηθώ με το gps. Μήπως βοηθήσει και σ αυτό η κάρτα. Μπορείς να το δοκιμάσεις κι εσύ να μας πεις;

 

Φίλε μου όπως έγραψα και πιο πάνω όταν βάλεις καινούρια κάρτα micro SIM στη θέση ένα θα δεις τρομερή διαφορά δύο 3g εγώ έχω φουλ σήμα έτσι

Όσο για το GPS σε εμένα δουλεύει άψογα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...