Jump to content

Kingsing S2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λαγκάρισμα το παρατήρησες μετά την custom rom? Μετά την άφιξη στην Ελλάδα έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στο τελωνείο? Από χθες το πρωί φαίνεται κολλημένο εκεί.

 

Ένα λαγκαρισμα μερικές φορές το βλεπω και εγω αλλα χωρις root

Με courier σου το έστειλαν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα λαγκαρισμα μερικές φορές το βλεπω και εγω αλλα χωρις root

Με courier σου το έστειλαν?

 

Όχι, με singpost. Η παραγγελία δόθηκε 1/10 στο To2c (έπεσα στη βδομάδα αργίας) εκτελέστηκε στις 6/10 (άμεση απόκριση με τη λήξη της αργίας) αναχώρησε αεροπορικώς στις 15/10. Χθες το πρωί είδα την άφιξη στα ΕΛΤΑ. Στο trackitonline βλέπω το εξής:

23.10.2014 08:42 Elta EMS Arrival at international place of exchange ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

23.10.2014 11:42 Elta EMS Import (Item arrived at country of destination) Athens Amu GREECE

με κατασταση Arrival at inward office of exchange. Απ ότι έχω δει, τα δέματα φεύγουν την ίδια μέρα για τα κέντρα διανομής. Καμιά ιδέα κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως εκτος από τα καποια θεματα που εχει η συσκευή μου υπαρχει θεμα και με τους κωδικους s/n και imei της συσκευης.

Η συσκευη όπως γραφω παραπανω μου ηρθε σε λαθος χρωμα ( λευκο αντι μαυρου) και θεωρωντας πως ειχε γινει απλως λαθος δεν εδωσα σημασία.

Σημερα παρατήρησα πως στο κουτι από εξω είναι τικαρισμενο το τετραγωνάκι που υποδηλώνει πως το περιεχόμενο της συσκευής είναι μαυρο , αλλα εκτος από αυτο οι κωδικοι Imei του κουτιού με αυτό που υπαρχει πανω στην συσκευη δεν συμφωνούν.

Το ιδιο και το serial numper αφου άλλο γραφει μεσα στις ρυθμίσεις η συσκευή και άλλο πανω στο κουτι.

Εχω σκοπο να το στειλω πισω ετσι και αλλιως αλλα βλέποντας τα παραπανω σκεφτομαι μηπως τελικα αποκτήσω και αλλα προβληματα;

Υποψιάζομαι πως καποιος αποθηκάριος εκανε μαιμουδια βγαζοντας την μαυρη συσκευη και βαζοντας αυτή με το ξενο Imei.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, με singpost. Η παραγγελία δόθηκε 1/10 στο To2c (έπεσα στη βδομάδα αργίας) εκτελέστηκε στις 6/10 (άμεση απόκριση με τη λήξη της αργίας) αναχώρησε αεροπορικώς στις 15/10. Χθες το πρωί είδα την άφιξη στα ΕΛΤΑ. Στο trackitonline βλέπω το εξής:

23.10.2014 08:42 Elta EMS Arrival at international place of exchange ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

23.10.2014 11:42 Elta EMS Import (Item arrived at country of destination) Athens Amu GREECE

με κατασταση Arrival at inward office of exchange. Απ ότι έχω δει, τα δέματα φεύγουν την ίδια μέρα για τα κέντρα διανομής. Καμιά ιδέα κάποιος?

 

Απο οτι διαβασα σε αλλα post με EMS εχεις 50-50 πιθανότητα.

Το έβαλες στη σελίδα τtracking των ΕΛΤΑ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρώ πως εκτος από τα καποια θεματα που εχει η συσκευή μου υπαρχει θεμα και με τους κωδικους s/n και imei της συσκευης.

Η συσκευη όπως γραφω παραπανω μου ηρθε σε λαθος χρωμα ( λευκο αντι μαυρου) και θεωρωντας πως ειχε γινει απλως λαθος δεν εδωσα σημασία.

Σημερα παρατήρησα πως στο κουτι από εξω είναι τικαρισμενο το τετραγωνάκι που υποδηλώνει πως το περιεχόμενο της συσκευής είναι μαυρο , αλλα εκτος από αυτο οι κωδικοι Imei του κουτιού με αυτό που υπαρχει πανω στην συσκευη δεν συμφωνούν.

Το ιδιο και το serial numper αφου άλλο γραφει μεσα στις ρυθμίσεις η συσκευή και άλλο πανω στο κουτι.

Εχω σκοπο να το στειλω πισω ετσι και αλλιως αλλα βλέποντας τα παραπανω σκεφτομαι μηπως τελικα αποκτήσω και αλλα προβληματα;

Υποψιάζομαι πως καποιος αποθηκάριος εκανε μαιμουδια βγαζοντας την μαυρη συσκευη και βαζοντας αυτή με το ξενο Imei.

 

Μαλλον κάνανε λαθος κατα τον έλεγχο ποιότητας ...

Απο σήμα παρατηρώ περίπου μια γραμμή κατω. Το καταλαβαινω σε περιοχές που δεν εχει πολυ καλη κάλυψη 3G πόσο συχνά αλλάζει σε 2g κόβοντας τη γραμμή.

Γενικά ομως δε μπορω να πω οτι αντιμετώπισα σοβαρά προβληματα ως τωρα...#φτυνω_να_μην_το_ματιαξω!

Link to comment
Share on other sites

Μια γραμμή κατω καλα θα ήταν.

Σε εμένα την περισσότερη ωρα ειχα μια η μιση γραμη η καθολου ενω τουλάχιστον τρεις φορες κοπηκε η συνομιλια λογο χαμηλού σήματος.

Και ολα αυτα σε πολυ κεντρικούς δρομους της Θεσσαλονίκης οπως Εγνατία Τσιμισκη , Βασ. Όλγας και Πόντου στην Καλαμαριά.

Επισης το gps πάθαινε κοκομπλοκο κάθε φορα που σταματούσα σε διασταύρωση αφου εχανε το στιγμα ή πήγαινε σε διπλανους δρόμους.

Παρομοίως ο ραδιοφωνικός δεκτης ειναι οτι πιο άθλιο εχω δει σε smartphone αφου την περισσότερη ωρα ακους θορυβο παρα εκπομπή.

Link to comment
Share on other sites

Μια γραμμή κατω καλα θα ήταν.

Σε εμένα την περισσότερη ωρα ειχα μια η μιση γραμη η καθολου ενω τουλάχιστον τρεις φορες κοπηκε η συνομιλια λογο χαμηλού σήματος.

Και ολα αυτα σε πολυ κεντρικούς δρομους της Θεσσαλονίκης οπως Εγνατία Τσιμισκη , Βασ. Όλγας και Πόντου στην Καλαμαριά.

Επισης το gps πάθαινε κοκομπλοκο κάθε φορα που σταματούσα σε διασταύρωση αφου εχανε το στιγμα ή πήγαινε σε διπλανους δρόμους.

Παρομοίως ο ραδιοφωνικός δεκτης ειναι οτι πιο άθλιο εχω δει σε smartphone αφου την περισσότερη ωρα ακους θορυβο παρα εκπομπή.

 

καλημερα.

δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα με το σημα, ουτε και με το gps (τουλαχιστον σε εξωτερικους χωρους)

για το ραδιοφωνο, ναι θα μπορουσε να ειναι καλυτερη η εφαρμογη, και ο δέκτης καμια φορα χάνει 0,05Μhz αντι δηλαδη να πιασει στους 91,2 πιανει στους 91,1 - 91,15

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου εχει σίγουρα προβλημα…

Παρακάτω παραθέτω εικονες που συγκρίνουν το σημα που εχει σε σχεση με το cubot one και galaxy s3

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι ελαττωματικη η συσκευη σου? την rootαρες?

 

και ηδη βγηκαν οι κλωνοι των κλωνων ...

@mplevris δεν ηταν για το kingsing η θηκη που βρηκες. για το GM-SK3 ειναι!!!

 

http://www.aliexpress.com/item/GM-SK3-Smartphone-5-0-Inch-Android-4-4-1GB-8GB-Smart-Wake-Heart-Rate-Air/32215031968.html

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου εχει σίγουρα προβλημα…

Παρακάτω παραθέτω εικονες που συγκρίνουν το σημα που εχει σε σχεση με το cubot one και galaxy s3

 

Στις προηγούμενες σελίδες κάποιος κάτοχος έγγραψε

 

 

"Λοιπόν το κινητό σε σύνδεση δεδομένων 3g είναι αρκετά αδύνατο. Στο ίδιο μέρος με ίδια κάρτα, σε σχέση με το Coolpad f1 μέρα με τη νύχτα (1 γραμμή με ένδειξη Η αντί για 4 και Η+) . Οι δύο υποδοχές sim (μια κανονική και μια micro) δεν διαφέρουν στην σύνδεση δεδομένων, με μία απλή εναλλαγή διαλέγεις την κάρτα που θέλεις να συνδεθεί σε 3g. Αύριο θα τεστάρω και το GPS.

 

Άκυρο , τα δεδομένα δουλεύουν μια χαρά η κάρτα είχε πρόβλημα. Ολη τη βδομάδα είχα εξαιρετική πλοήγηση με 3G ."

 

Μήπως και συ έχεις πρόβλημα με την κάρτα. Το λέω γιατί και σε ξένα φόρουμ κάποιοι με παλιές κάρτες σιμ αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο.η ίδια σιμ δούλευε καλά σε άλλο τηλέφωνο αλλά σε αυτό όχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@mplevris δεν ηταν για το kingsing η θηκη που βρηκες. για το GM-SK3 ειναι!!!

 

http://www.aliexpress.com/item/GM-SK3-Smartphone-5-0-Inch-Android-4-4-1GB-8GB-Smart-Wake-Heart-Rate-Air/32215031968.html

 

Μα το γράφω ξεκάθαρα ότι είναι για το Gm απλά είναι ακριβώς τα ίδια

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

 

Μα το γράφω ξεκάθαρα ότι είναι για το Gm απλά είναι ακριβώς τα ίδια

 

εχεις δικιο δεν το προσεξα.

Κινεζοι... το αντιγραφο του αντιγραφου.

κανενα νεο απο την παραγγελια σου ειχες ? απο που το ειχες παραγγειλει τελικα?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο δεν το προσεξα.

Κινεζοι... το αντιγραφο του αντιγραφου.

κανενα νεο απο την παραγγελια σου ειχες ? απο που το ειχες παραγγειλει τελικα?

 

Τίποτα ακόμα Παραγγελία από 1949deal

 

νομίζω ότι έχει χαθεί το δέμα τσέκαρε εδώ RD497000381CN

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι ελαττωματικη η συσκευη σου? την rootαρες?

To ειχα ρουταρει αλλα τωρα του εχω ξαναπερασει την στοκ.

Στις προηγούμενες σελίδες κάποιος κάτοχος έγγραψε

 

 

"Λοιπόν το κινητό σε σύνδεση δεδομένων 3g είναι αρκετά αδύνατο. Στο ίδιο μέρος με ίδια κάρτα, σε σχέση με το Coolpad f1 μέρα με τη νύχτα (1 γραμμή με ένδειξη Η αντί για 4 και Η+) . Οι δύο υποδοχές sim (μια κανονική και μια micro) δεν διαφέρουν στην σύνδεση δεδομένων, με μία απλή εναλλαγή διαλέγεις την κάρτα που θέλεις να συνδεθεί σε 3g. Αύριο θα τεστάρω και το GPS.

 

Άκυρο , τα δεδομένα δουλεύουν μια χαρά η κάρτα είχε πρόβλημα. Ολη τη βδομάδα είχα εξαιρετική πλοήγηση με 3G ."

 

Μήπως και συ έχεις πρόβλημα με την κάρτα. Το λέω γιατί και σε ξένα φόρουμ κάποιοι με παλιές κάρτες σιμ αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο.η ίδια σιμ δούλευε καλά σε άλλο τηλέφωνο αλλά σε αυτό όχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα το γράφω ξεκάθαρα ότι είναι για το Gm απλά είναι ακριβώς τα ίδια

Δυστυχώς οχι.

Εχω δοκιμασει τρεις σιμ εκ των οποίων οι δυο ειναι δυο μηνων.

Σε ολες ειχε την ιδια συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

To ειχα ρουταρει αλλα τωρα του εχω ξαναπερασει την στοκ.

 

Δυστυχώς οχι.

Εχω δοκιμασει τρεις σιμ εκ των οποίων οι δυο ειναι δυο μηνων.

Σε ολες ειχε την ιδια συμπεριφορά.

 

Δες αν σε βοηθήσουν τα ποστ 106-108 στο παρακάτω φόρουμ

http://forum.xda-developers.com/android/general/kingsing-s2-lg-g3-g2-clone-knockon-4-4-t2864848/page11

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι ελαττωματικη η συσκευη σου? την rootαρες?

 

και ηδη βγηκαν οι κλωνοι των κλωνων ...

@mplevris δεν ηταν για το kingsing η θηκη που βρηκες. για το GM-SK3 ειναι!!!

 

http://www.aliexpress.com/item/GM-SK3-Smartphone-5-0-Inch-Android-4-4-1GB-8GB-Smart-Wake-Heart-Rate-Air/32215031968.html

Δεν ειναι κλωνος.Η ΚingSing παιρνει τα κινητα απο το εργοστασιο και βαζει το ονομα της.Εχουν κυκλοφορησει και αλλα μοντελα της με αλλα ονοματα (Κ2 πχ).

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το λαγκάρισμα το παρατήρησες μετά την custom rom? Μετά την άφιξη στην Ελλάδα έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στο τελωνείο? Από χθες το πρωί φαίνεται κολλημένο εκεί.

 

Εγώ έχω δέμα στο τελωνείο από την δευτέρα.Πήρα τα ΕΛΤΑ τηλ και μου είπαν ότι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο τελωνείο λόγο φόρτου και έλλειψη προσωπικού.

Link to comment
Share on other sites

Το λαγκάρισμα το παρατήρησες μετά την custom rom?

 

Το ιδιο ειναι...

Δεν εχει διαφορα..

Δες αν σε βοηθήσουν τα ποστ 106-108 στο παρακάτω φόρουμ

http://forum.xda-developers.com/android/general/kingsing-s2-lg-g3-g2-clone-knockon-4-4-t2864848/page11

Τα ειδα φιλε μου αλλα φοβαμαι να βαλω χερι μηπως κανω καμια ζημια και μετα δεν θα μπορω να το επιστρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα σε αλλα post με EMS εχεις 50-50 πιθανότητα.

Το έβαλες στη σελίδα τtracking των ΕΛΤΑ?

 

Εγώ έχω δέμα στο τελωνείο από την δευτέρα.Πήρα τα ΕΛΤΑ τηλ και μου είπαν ότι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο τελωνείο λόγο φόρτου και έλλειψη προσωπικού.

 

Να μην ανησυχώ δηλαδή. Ελπίζω μόνο να μου έρθει μέχρι το Σαββατοκύριακο να το λάβω σαν δώρο γενεθλίων :P

Γενικότερα βλέπω άλλους ευχαριστημένους κι άλλους απογοητευμένους με τη συσκευή. Μήπως ρίξανε την ποιότητα σε σχέση με την πρώτη γραμμή παραγωγής? Αναμένω κι εγώ να μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα σε αλλα post με EMS εχεις 50-50 πιθανότητα.

Το έβαλες στη σελίδα τtracking των ΕΛΤΑ?

 

 

 

Να μην ανησυχώ δηλαδή. Ελπίζω μόνο να μου έρθει μέχρι το Σαββατοκύριακο να το λάβω σαν δώρο γενεθλίων :P

Γενικότερα βλέπω άλλους ευχαριστημένους κι άλλους απογοητευμένους με τη συσκευή. Μήπως ρίξανε την ποιότητα σε σχέση με την πρώτη γραμμή παραγωγής? Αναμένω κι εγώ να μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.

 

Με το καλο και πολυχρονος! :)

Τι να πω παντως. Εγω το εχω ηδη σχεδόν 2 εβδομάδες και λεω πως για android μια χαρά ειναι, και κανει τη δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ξέρω πως πρόκειται για ένα τηλέφωνο χαμηλού κόστους και μ αυτά τα κριτήρια κρίνω. Έχω κι εξέλιξη, είναι πλέον στο κέντρο διανομής του αεροδρομίου, οπότε αναμένω.
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος του και γενικότερα ο σχεδιασμός του το κατατάσσουν σε μια από τις καλύτερες συσκευές ανεξαρτήτου κατηγορίας τιμής.

Πολυ θετικό επίσης η ενσωμάτωση ευκολιών μέσω των χειρονομιών.

Σε ότι όμως έχει να κάνει με το software η απόδοση του είναι η χειρότερη που έχω συναντήσει ακόμα και σε συσκευές του ίδιου κόστους.

Πχ σε σύγκριση με το thl t6 είναι απογοητευτική η εικόνα του ( και μάλιστα με την 4.4.2) με πολλα και ενοχλητικά λαγκαρισματα.

 

Επίσης η μπαταρία αδειάζει πολυ γρήγορα όταν έχεις ενεργοποιημένα τα gestures.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ξέρω πως πρόκειται για ένα τηλέφωνο χαμηλού κόστους και μ αυτά τα κριτήρια κρίνω. Έχω κι εξέλιξη, είναι πλέον στο κέντρο διανομής του αεροδρομίου, οπότε αναμένω.

 

μαλλον το γλιτωσες το τελωνειο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μέγεθος του και γενικότερα ο σχεδιασμός του το κατατάσσουν σε μια από τις καλύτερες συσκευές ανεξαρτήτου κατηγορίας τιμής.

Πολυ θετικό επίσης η ενσωμάτωση ευκολιών μέσω των χειρονομιών.

Σε ότι όμως έχει να κάνει με το software η απόδοση του είναι η χειρότερη που έχω συναντήσει ακόμα και σε συσκευές του ίδιου κόστους.

Πχ σε σύγκριση με το thl t6 είναι απογοητευτική η εικόνα του ( και μάλιστα με την 4.4.2) με πολλα και ενοχλητικά λαγκαρισματα.

 

Επίσης η μπαταρία αδειάζει πολυ γρήγορα όταν έχεις ενεργοποιημένα τα gestures.

 

σωστο για τη μπαταρια.

τα εχω απενεργοποιησει (αληθεια ποιος ο λογος να περναω το χερι απο πανω για να ανοιγοκλεινω το τηλεφωνο? :p)

με στρωμενη χρηση πια (χωρις πολυ σκαλισμα) μου βγαζει κοντα 1,5 μέρα

 

μου κανει εντυπωση αυτο που λες για το thl T6s. ήταν αναμεσα στα 3 που σκεφτομουν, και ειναι αναμεσα στα 2 που σκεφτομαι τωρα για μια φιλη, που μου εδωσε εν λευκω να της παρουμε ενα κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Για το THL αν θες δες το λινκ της υπογραφής μου.

Αναφέρω αρκετες λεπτομέρειες .

 

Σημερα πακεταρισα και εστειλα πισω το Kingsing αφου όπως φαίνεται εχει προβλημα με το σημα κινητής .

Το εκανα με μιση καρδια αφου η συσκευή με οσα μειονεκτήματα και αν εχει είναι πολύ ομορφη και με εξαιρετικό μεγεθος για 5ιτσο.

Αντε τωρα να βρεις τετοιο μεγεθος με 5 ινσες οθόνη.

Μακαρι να βγαλει καποια άλλη εταιρεία σε αυτό το μεγεθος και με καλύτερο hardware

Link to comment
Share on other sites

Για το THL αν θες δες το λινκ της υπογραφής μου.

Αναφέρω αρκετες λεπτομέρειες .

 

Σημερα πακεταρισα και εστειλα πισω το Kingsing αφου όπως φαίνεται εχει προβλημα με το σημα κινητής .

Το εκανα με μιση καρδια αφου η συσκευή με οσα μειονεκτήματα και αν εχει είναι πολύ ομορφη και με εξαιρετικό μεγεθος για 5ιτσο.

Αντε τωρα να βρεις τετοιο μεγεθος με 5 ινσες οθόνη.

Μακαρι να βγαλει καποια άλλη εταιρεία σε αυτό το μεγεθος και με καλύτερο hardware

 

Καλημερα και χρονια πολλα!

Το ειχα διαβάσει το review σου (στα όρια του επαγγελματικού blog! :D kudos!) και πρεπει να σου πω οτι ειχες δυσκολέψει πολυ την επιλογη μου! Το kingsing τελικα το παρήγγειλαν γιατι οπως σωστα λες ειναι πολυ πιο ομορφη συσκευή! Μακάρι να σου γυρίσει οκ και να μην εχεις προβληματα

 

Ps για την ιστορια οι τρεις συσκευές που σκεφτόμουν ηταν το kingsing s2, thl t6s και doogee dg580.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ. Πρώτες εντυπώσεις καλές. Σήμα ικανοποιητικό, όπως επίσης και σε wifi και δεδομένα. Οθόνη πολύ καλή αλλά βλέπω άλλες φορές μια υπερευαισθησία (σχεδόν χωρίς να ακουμπήσω την οθόνη) κι άλλες φορές "αναισθησία". Ίσως έχει να κάνει με ένα μικρό έγκαυμα που έχω στα δάχτυλα γιατί σε άλλα χέρια δουλεύει ρολόι :P Λαγκαρίσματα ακόμη δεν είδα ενοχλητικά, μερικά μικρά τα πρώτα λεπτά λειτουργίας του μόνο. Είναι πανέμορφη συσκευή. Ξεκινάω διαδικασία Backup της rom και ρουτάρισμα και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...