Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!!!

Σκεφτομαι να αγορασω νεα συσκευη και θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με την επιλογη!!

Ειμαι αναμεσα στα μοντελα samsung galaxy s5 και iphone 5C (απο σκρουτζομαγαζο) . Περισσοτερο τεινω προς το iphone λογω αρνητικων σχολιων που εχω ακουσει απο γνωστους για την αξιοπιστια των samsung καθως μετα απο καιρο κολλανε.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω πως θα μπορούσε να σου δώσει κάποιος ξεκάθαρη απάντηση σε αυτό το ερώτημα. Είναι 2 εντελώς διαφορετικές συσκευές με 2 εντελώς διαφορετικά OS. Προσωπικά προτιμώ κάτι σε Android οπότε θα σου έλεγα S5. Επίσης πλέον η 4" οθόνη είναι μικρή αν θέλεις να σερφάρεις στο internet οπότε θα κουράζει κάπως στα μάτια. Από εκεί και πέρα πάντως υπάρχουν και άλλες αξιόλογες συσκευές σε αυτά τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για 10 ιντσες το σκεφτομαι ειδα τα μεγέθη και βρηκα το μεγαλο πιο καλό για αυτό που το θελω

 

1. TABLET LENOVO YOGA 2 μου αρεσει από εμφανιση και εχει τρομερη μπαταρια

2, SAMSUNG GALAXY TAB PRO 10.1 διαβάζω ότι εχει κάποια μικρα θεματάκια με μπαταρία και καμενα πιξελ ..

 

Αν έχετε να προτινετε κάτι άλλο καλύτερο , ακούω γνωμες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Θα ήθελα τα φώτα και τις προτάσεις σας για αγορά συσκευής από Ελλάδα (για εγγύηση από ελληνικό κατάστημα)

 

Χαρακτηριστικά που χρειάζομαι:

-Dual sim 4G

-Δυνατή κάμερα

-2GB ραμ τουλάχιστον

-5-5.2'' 1080p

-Μεγάλη μπαταρία

 

(Αν έχει και υποδοχή για microsd είμαστε τέλεια)

 

Budget 300-400€ εκτός αν υπάρχει κάτι εξαιρετικό πάνω από αυτά τα χρήματα.

 

Επίσης μια συσκευή ενισχυμένη-ανθεκτική (CATERPILLAR?) με dual sim και καλούτσικη κάμερα.

Edited by deNordic
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά θέλω η αγορά να γίνει από ελληνικό κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Μεταξύ αυτών των 2 συσκευών (όχι τόσο σημαντική η διαφορά των περίπου 80 ευρώ υπέρ του G2) ποια θα επιλέγατε?

 

Το θέμα της εγγύησης για το 32άρι G2 (το ότι δεν το εισάγει επίσημα η LG Hellas, άρα η όποια κάλυψη υπάρχει δίνεται από το μαγαζί από το οποίο έγινε η αγορά) φαντάζομαι ότι συνεχίζει να υφίσταται...

 

Η προοπτική είναι το κινητό να χρησιμοποιηθεί σε βάθος τουλάχιστον 2ετίας, αν όχι και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από αρκετές ώρες έρευνας ώστε να αποφασίσω ποια θα είναι η νέα μου συσκευή κατέληξα στο Meizu M1 Note

λόγω τιμής, χαρακτηριστικών, design και εταιρίας. Η αγορά θα γίνει από εξωτερικό για αυτό το λόγο θα ήθελα μια βοήθεια όσων αφορά

την επιλογή σελίδας. Έχω ακούσει καλά λόγια για merimobiles.com καθώς και το γεγονός πως

διαθέτουν πλέον αποθήκη στην Ελλάδα!

 

Θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες σας από το συγκεκριμένο (ή και άλλο κατάστημα).

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :) :)

 

επειδη ολα παιζουν ρολο δηλαδη after sales κτλ πιστευω καλυτερα απο vickmall.com

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, αυτό κοιτούσα τώρα :)

 

Έχεις να προτείνεις και τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αυτό κοιτούσα τώρα :)

 

Έχεις να προτείνεις και τίποτα άλλο;

 

Meizu M1 Note 32GB https://www.skroutz.gr/s/6465783/Meizu-M1-Note-32GB.html αλλά στην Κίνα το βρίσκεις με πολύ λιγότερα (αλλά δεν σε ενδιαφέρει)

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θα θελα την βοηθεια σας για αγορα μεταχειρισμενης συσκευης Αντροιντ και μονο για μεχρι 120 ευρω.

Θελω να ειναι γρηγορο,να μην κολλαει,να εχει καλη αυτονομια και οθονη(μεχρι 5") και μια αξιοπρεπεσταστη καμερα.

Απαραιτητο να εχει notification led.

Εχω καταληξει στο moto g 2013(λογω του οτι το 2014 ειναι σαν παντοφλα)και στο sony xperia m2(δεν ξερω αν εχει λεντακι ειδοποιησεων..)

Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο;

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην πάρεις καινούργιο αυτό https://www.skroutz.gr/s/5838452/Huawei-Ascend-G620s-8GB.html; Έχει led ειδοποιήσεων, και καλή κάμερα.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

ψαχνεις απο δω ή απο κινα?

 

Δεν με ενδιαφέρει πού θα βρίσκεται το μαγαζί. Με ενδιαφέρει το κινητό να είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , θέλω να αγοράσω ένα κινητό από 200 μέχρι 270 κ είμαι ανάμεσα στο elephone p7000 και meizu mx4....Τι προτείνετε?? Και θέλω να το πάρω από κινέζικο site οπότε με φόρο κ τελωνείο τι γίνεται ??
Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι ενα κινητο που θα το κρατησω 1-1,5 μηνα οποτε δεν υπαρχει λογος να παρω καινουριο.

Επισης προτιμω ενα λιγο καλυτερο μεταχειρισμενο γι'αυτο και ο λογος που το γραφω.

Οσο για το huawei να πω την αληθεια προτιμω να μην παω σε Κινεζικο.Οχι οτι ειχα παραπονο στο παρελθον που ειχα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ Samsung S5 Duos και LG G3 Dual τι λέτε;

 

S5 γιατί το G3 δεν έχει καλή αυτονομία και έχουν ακουστεί lags, υπερθερμανσεις.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο αδερφος μου θα φυγει για χονκ κονκ για δυο χρονια και θελουμε με τα αδερφια μου να του κανουμε δωρο ενα πολυ καλο κινητο.(ξερω οτι θα παει στη χωρα που μπορει καλυτερα να το προμηθευτει αλλα θελουμε να του κανουμε δωρο). θα ηθελα προτασεις και κατα προτιμηση 2 γκιγκα ραμ και πανω. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...