Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη αλλλα δεν ηξερα σε πιο τοπικ κολαει... πηρα ενα κινητο καλο 2Gb ram καλο γενικα το εχω 4-5 μερες και απο την δευτερη μερα μου καθιζει κατι κολληματα ξαφνικα (ακομα και στο ξεκλιδωμα) και μετα επανεκκίνηση.... τι να κανω? :$
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ξερεις να το κρατήσεις σουλουπωμενο χωρις να το πηξεις με εφαρμογες θα πρότεινα το bello. Ρολλαρει αρκετα καλα που το ειδα απο κοντα σε φιλο μου, ειναι αξιοπρεπες.

Εαν σε ενδιαφερει να εχεις πολυεργαλείο (δηλαδη τις δυνστοτητες του android με τη πληθωρα εφαρμογων τη διαχειριση αρχειων κτλ) θα ξενερωσεις με το wp. Εαν τωρα θελεις απλοτητα και κανεις λιγα και απλα πραγματα με τη συσκευη τοτε δε θα χεις θεμα και με το wp.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να μας πεις πιο οργανωμενα μοντελο, τι εχεις φορτωμένο κτλ.

Οπως και να χει, δεδομένου οτι δεν εχει κατασκευαστικο προβλημα, κανεις μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις ( reset) και τα φτιαχνεις ολα απο την αρχη βαζοντας μονο τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις χρειαζεσαι και είναι γνωστες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν απο αυτο δοκιμασε ρπανεκκινηση και να βγαλεις τυχον εφαρμογες αγνωστες και που δε χρησιμοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

δες και το Lg l90 . Παρα την μικρη του αναλυση εχει πολυ καλη οθονη και η μπαταρια του ειναι τερας!!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μια πιο φρέσκια πρόταση και κάτι εντελώς καινούριο και σικάτο κοίτα το Lg Spirit απο Γερμανο στα 164 με την προσφορά. Lolipop 5.0.1 και τρομερή ανάλυση οθόνης!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες για την βοηθεια...Αν αγοραζα εγω θα ανεβαζα λιγο το μπατζετ και θα επερνα μαλλον το μοτορολα αλλα μιας και η φιλη μου δεν θελει μαλλον θα καταληξει στο huawei που προτεινε ο φιλος :) ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μάλλον μιλάς για το καλύτερο μαγαζί στο σκρουτζ...

Αγόρασα ενα ταμπλετ που έβγαλε πρόβλημα και οι άνθρωποι

μου το αντικατέστησαν αμέσως!!!

μόνο ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι ειναι Κινεζος απο Aliexpress κατω απο 100$?Τοτε δεν εχει 2GB ram και ειναι για επιστροφη...
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

.. ή μηπως ζηταω πολλα; λοιπον για να μπω στο θεμα.. θα θελα ενα ταμπλετ για να γραφω καμια φορα κατιτις στο word (μου κανει και το online μεσω outlook), να βλεπω κανα βιντεακι-ταινιουλα, αρα μαλλον μια επεκταση μνημης θα βοηθουσε.. κανα παιχνιδακι (οχι πολυ βαρυ). επισης θα θελα να συνδεεται και με 3G (εκτος αν.. υπαρχει αραγε τροπος να διαμοιραζω τα ΜΒ που χω στο κινητο μου? δεν ειναι με συνδεση, καρτοκινητο). εχω βρει μερικα, αλλα δεν ειμαι σιγουρη για το κατα ποσο θα ανταποκρινονται..

ισως και να θελω πολλα, με λιγα λεφτα.. οποτε μηπως θα πρεπε να στραφω σε mini laptop?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και χρόνια πολλά!

Αν και δεν έχω μεγάλη ιδέα από την αγορά των tablet είδα μόλις αυτό στις crazy sundays του eshop και νομίζω για τα λεφτά του, είναι καλή περίπτωση... http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-ideatab-a5500-8-quad-core-mt8382-16gb-wi-fi-3g-android-42-midnight-blue-p-PER.910285

8άρι που είναι μια χαρά για φορητότητα (για μένα το ιδανικό μέγεθος για tablet), 3G, GPS, SD slot, γνωστό brand, αρκετά οικονομικό και αγορά από Ελλάδα (με ότι αυτό συνεπάγεται)... Για βασικά τουλάχιστον πράγματα όπως αυτά που αναφέρεις, νομίζω θα σε καλύψει...

Από Κίνα μάλλον θα υπάρχουν και καλύτερες προτάσεις όσον αφορά τα specs τουλάχιστον, αλλά όπως είπα δεν γνωρίζω και πολλά από την αγορά των tablet...

Υ.Γ. Αν και το Lenovo που ανέφερα από πάνω έχει 3G, τα MB που έχεις στο κινητό μπορείς να τα μοιράζεις με tethering κάνοντας hotspot το κινητό σου (σχεδόν όλες οι συσκευές το υποστηρίζουν).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.. οντως κατι τετοιο δε το χα προσεξει πουθενα.. κι ειναι και καλης εταιριας. αφου ειναι 3G, αραγε θα δεχεται και κλησεις; οχι πως με νοιαζει τοσο πολυ αυτο, αλλα να φανταστω θα παιρνει καρτα σιμ ε; και κατι ακομα.. καποιος αλλος μου προτεινε κι αυτο.. αφου εχουν ιδιο ονομα ομως, γιατι λεει αλλα χαρακτηριστικα; πχ, δεν εχει 3G αλλα ειναι αναβαθμισιμο ως 4.4 εκδοση android..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.. οντως κατι τετοιο δε το χα προσεξει πουθενα.. κι ειναι και καλης εταιριας. αφου ειναι 3G, αραγε θα δεχεται και κλησεις; οχι πως με νοιαζει τοσο πολυ αυτο, αλλα να φανταστω θα παιρνει καρτα σιμ ε; και κατι ακομα.. καποιος αλλος μου προτεινε κι αυτο.. αφου εχουν ιδιο ονομα ομως, γιατι λεει αλλα χαρακτηριστικα; πχ, δεν εχει 3G αλλα ειναι αναβαθμισιμο ως 4.4 εκδοση android..

 

Kλήσεις δεν ξέρω αλλά υποθέτω οχι... Κάρτα sim φαντάζομαι παίρνει, αλλά λογικά μόνο για data... Στην περιγραφή του eshop (που δε νομίζω ότι δεν είναι έγκυρη) αναφέρει " Συνδέεται ασύρματα μέσω Wi-Fi (802.11 b/g/n) καθώς και Bluetooth 4.0 ενώ διαθέτει και συνδεσιμότητα 3G για να έχετε πρόσβαση στο Internet ακόμη και σε σημεία που δεν υπάρχει WiFi. Χάρη στον ενσωματωμένο δέκτη GPS μπορεί να σας πλοηγήσει στον προορισμό σας χωρίς ταλαιπωρία,"... Νομίζω είναι τα ίδια, απλά ενδεχομένως να υπάρχουν 2 εκδόσεις του συγκεκριμένου μία με 3G, μία χωρίς, χωρίς να το γνωρίζω σίγουρα... Επίσης αν η Lenovo λέει ότι παίρνει μέχρι 4.4, λογικά το ίδιο θα συμβαίνει και με αυτό του eshop... Αλλά ας απαντήσει και κάποιος που ξέρει σίγουρα... Όπως και να έχει, νομίζω σε αυτή την τιμή, είναι καλή περίπτωση... ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα!! εχω ψηθει γιατι πραγματικα τοσο καιρο δεν ειχα βρει κατι αντιστοιχο.. ή ειχα βρει απο εταιρειες πχ πλαισιο, ή estar... και χωρις να θελω να επηρεασω καποιον, αλλα μ αυτα που ακουω δε ξερω αν ειναι για να παρεις απο κει.. (ειδικα για του πλαισιου). θα περιμενω μηπως καποιος αλλος ξερει να μας διαφωτισει για τη διαφορα, αλλιως φανταζομαι πως κι η ιδια η λενοβο θα ξερει αν παρω τηλ να ρωτησω.. και παλι σ'ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...