Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το td-lte = το 4g της κινας

το td-scdma = το 3g της κινας

 

εσυ για 3g δες wcdma

και για 4g να γραφει fdd

Αυτό που κοιτάω να αγοράσω πχ. λέει:

Network type : GSM+WCDMA

Frequency: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 900/2100MHz

 

Υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που κοιτάω να αγοράσω πχ. λέει:

Network type : GSM+WCDMA

Frequency: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 900/2100MHz

 

Υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυα?

 

ναι αλλα αν θες γραψε και λινκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Φίλοι μου και χρόνια πολλά!!!

Ψάχνω για τη γυναίκα μου ένα κινητό,έως 5".Εως 200e. Από Ελλάδα.

Ημουν ανάμεσα στο moto g 2014 & lg g3s mini.

Εκλεινα προς το lg,αλλά σήμερα είδα το samsung galaxy s3 neo στα 169e και με δώσεις (όχι ότι είναι και απαραίτητο) και είπα να ρωτήσω κι εσάς. Το s3 neo το έβαλα λόγο της τιμής (νομίζω ότι έπεσε)

Τι προτείνετε?

iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, το εν λογω site μου εχει δωσει τιμες που δε παιζουν στην αγορα κ οταν μιλαμε για 500 ευρω κατω τοτε αλλαζουν οι σκεψεις.

Αξιζει να προχωρισω σε αγορες? Με βαλατε σε σκεψεις με τα λεγομενα σας.

ευχαριστω

 

 

Προσωπικα , ταλαιπωρηθηκα με την συγκεκριμενη επιχειρηση.

Παρελαβα κινητο με παραβισμενες ταινιες ασφαλειας στην συσκευασια ,ζητησα αντικατασταση , το αρνηθηκαν και στην συνεχεια επικαλεστηκα το δικαιωμα της υπαναχωρησης οπως νομιμα δικαιουμαι.

Ειχα απαραδεκτα αγενη αντιμετωπιση απο τον διαχειριστη του site αλλα και απο τον ιδιοκτητη της εταιριας technoshop που υποστήριζε οτι .." Το αγοράσατε απ[ο το kamthing αλλα η αποδειξη λεει

Α.Κ.... ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε και η εταιρια μας σας λεει

ρητα οτι ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ αλλαγη

η επιστροφη.Οποτε δεν τηθετε κανενα θεμα επιστροφης

ή αντικαταστασης ειμαστε αρκετα σαφης.

Αν διαβάσετε θα δείτε οτι γράφει οτι για οποιανδήποτε

απορια ή εξυπηρετηση αποκλειστκος υπευθηνος ειναι

ο διαφημιζομενος δηλαδη εμεις αυριο που θα μας καλεσει

Το kamthing πολυ απλα θα αρνηθουμε τυχον επιστροφη.

Εμεις ειμαστε υπευθηνοι για την πωληση καθως το παραστατικο

γραφει τα δικα μας στοιχεια.Απο εκει και περα καντε οτι

νομιζετε."

Τελικα, αφου επεστρεψα το κινητο,μπλοκαρισα την πληρωμη μεσω της τραπεζας μου και απευθυνθηκα στον συνηγορο του καταναλωτη.

Χρονοβορα και στενοχωρη διαδικασια..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα , ταλαιπωρηθηκα με την συγκεκριμενη επιχειρηση.

Παρελαβα κινητο με παραβισμενες ταινιες ασφαλειας στην συσκευασια ,ζητησα αντικατασταση , το αρνηθηκαν και στην συνεχεια επικαλεστηκα το δικαιωμα της υπαναχωρησης οπως νομιμα δικαιουμαι.

Ειχα απαραδεκτα αγενη αντιμετωπιση απο τον διαχειριστη του site αλλα και απο τον ιδιοκτητη της εταιριας technoshop που υποστήριζε οτι .." Το αγοράσατε απ[ο το kamthing αλλα η αποδειξη λεει

Α.Κ.... ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε και η εταιρια μας σας λεει

ρητα οτι ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ αλλαγη

η επιστροφη.Οποτε δεν τηθετε κανενα θεμα επιστροφης

ή αντικαταστασης ειμαστε αρκετα σαφης.

Αν διαβάσετε θα δείτε οτι γράφει οτι για οποιανδήποτε

απορια ή εξυπηρετηση αποκλειστκος υπευθηνος ειναι

ο διαφημιζομενος δηλαδη εμεις αυριο που θα μας καλεσει

Το kamthing πολυ απλα θα αρνηθουμε τυχον επιστροφη.

Εμεις ειμαστε υπευθηνοι για την πωληση καθως το παραστατικο

γραφει τα δικα μας στοιχεια.Απο εκει και περα καντε οτι

νομιζετε."

Τελικα, αφου επεστρεψα το κινητο,μπλοκαρισα την πληρωμη μεσω της τραπεζας μου και απευθυνθηκα στον συνηγορο του καταναλωτη.

Χρονοβορα και στενοχωρη διαδικασια..

 

 

για να μη το κουραζω, αυτος ειναι και ο δικος μου φοβος. αν για οποιοδηποτε λογο θελησω αλλαγη/αντικατασταση ή οτιδηποτε εχω δικαιωμα θα με καλυψουν!

Πριν λιγες μερες ο αδερφος μου πηρε 2-3 συσκευες iphone 6+ κα εχει καλες εντυπωσεις απο εξυπηρετηση και ταχυτητα παραδοσης. ΑΛΛΑ απλα δεν χρειαστηκε κατι παραπανω. πχ ενα macbook το δινει 250 ευρω κατω απο την τιμη καταλογου, στα 200 ενα ipad που κοιταμε, ειναι διολου ευκαταφρονητο ποσο, αλλα σε ενα πιθανο ελλατωμα ή μια ανακληση δεν ξερω τι θα γινει!

και τελος, δεν ξερω εαν η χωρα παραγωγης παιζει ρολο, οσο και αν ακολουθουν τη γραμμη της εταιρειας

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ελκυστικες προσφορες, αλλα .....Σε αντιστοιχο με το εδω site, υπαρχουν αρκετα posts για εμπειριες αγοραστων του LG G2 32gb .

Οσον αφορα στην χωρα παραγωγης, αν ειναι απο Ευρωπαικη ενωση δεν υπαρχει προβλημα.

Θα πρεπει ομως να τσεκαριστει το IMEI στην εταιρια.και το KAMTHING δεν νομιζω να το δινει πριν την αγορα.

Anyway, η αποφαση ειναι προσωπικη

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν θες γραψε και λινκ

http://www.dealsmachine.com/best_209948.html http://www.dealsmachine.com/best_209476.html

(ποιο από τα 2 προτείνετε?) ^_^

Edited by Gamion
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα το εν λογω θρεντ κ ακριβως τους ιδιους προβληματισμους εχω γιαυτο εωτησα τα παραπανω. Αυτος λεει οτι παραλαμβανει απο Γερμανια αλλα οι συσκευες μπορει να ειναι απο οπουδηποτε!

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για το Samsung Galaxy Note 3 Neo και ήθελα την γνώμη σας. Ενας λόγος που σκέφτομαι το συγκεκριμένο κινητό είναι το S-PEN το οποιό απο ότι έχω διαβάσει αλλά και στο youtube που είδα κάνει την ζωή του χρήστη πολύ εύκολη αλλά και του επαγγελαματία σαν και εμένα.

Ξέρω θα μου πείτε γαιτί δεν παίρνω το ΝΟΤΕ4 ? Απλά διότι δεν μπορώ να διαθέσω 600 ευρώ που κάνει .

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλή σας μέρα

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις σκοπό να βάλεις λίγες εφαρμογών g3s καλύτερη λύση, αν όμως όχι moto g

από την άλλη αν έχεις τάσεις μαζοχισμου μπορείς να πάρεις το s3 neo :p :p

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση θα είναι φωτογραφίες,viber,facebook.

Για την γυναίκα μου θα είναι.

Για το lg g2 τι λέτε? Είναι καλύτερο από lg g3s πχ... αξίζουν τα παραπάνω λεφτά?

iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήθελα Windows Phone,γιατί θα είναι τελείως διαφορετικό από το android που έχει και άντε πάλι από την αρχή...
iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

έλα μωρέ παιχνιδάκι είναι, όπως κάθε κλειστό λειτουργικό. αναλογικά με τα android, σε low entry, τα wp είναι κάπως καλύτερα (είχα το Lumia630)
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα το nexus 4 που εχω ειχε μια αγρια επαφη με πεζοδρομιο και τωρα ψαχνω αντικαταστατη.

 

Το μυαλο μου πηγε κατευθειαν στο moto g αλλά κοιτωντας στο φορουμ ειδα και το g3s. Πανω κατω εχουν ιδια specs και τιμη.

 

Διαβαζω για προβληματα στην οθονη του moto g, ποσο διαδεδομενα ειναι? Απο διαφορα reviews εχω σχηματισει την εντυπωση οτι το g3s εχει πιο καλη οθονη, ειναι σημαντικη διαφορα?

Η καμερα του g λεει τιποτα? Ας πουμε σε σχεση με την αθλια του nexus 4 θα δω καποια βελτιωση? Εχω μια υποψια οτι το g3s υπερεχει σε αυτο το τομεα.

Μπαταρια φανταζομαι και οι 2 συσκευες βγαζουν μερα σχετικα ανετα.

Tα stereo ηχεια του g και οι ευκολιες της moto ειναι καλη φαση, το g3s μου αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα.

 

Σαν outsider εχω στο μυαλο μου και το Samsung galaxy note 3 neo (ονομα σιδηροδρομος). Ειναι ακριβοτερο φυσικα αλλά αξιζει να δωσω αυτα τα παραπανω χρηματα για αυτα που προσφερει? Κυριως απο πλευρα επιδοσεων μιας και εχει 2gb ram εν αντιθεση με το 1gb που εχουν τα αλλα 2. Θα παρει lollipop στο κοντινο μελλον (ή εστω στο μελλον)? Την φοβαμαι λιγο τη samsung σε αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία.

Θέλω ένα οικονομικό κινητό αφής από Ελλάδα, για την μητέρα μου.

Χρήση κυρίως κλήσεις και SMS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Ψάχνω ενα smartphone σε αυτη την τιμη για δωρο, Δε με ενδιαφερι η καμερα απλα να ειναι ανετο στη χρηση να μην κολλαει δλδ. Ο μονος περιορισμος (εκτος της τιμης) ειναι το μεγεθος που δε θα θελα να ξεφευγει (3.5-4 ιντσες πιστευω ειναι καλα) Εχω δει από σκρουτζ το lg L70, εχει καποιος χειροπιαστη αποψη για το κινητο αυτο; Ευχαριστω εκ των προτερων..
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια,

 

Σκεφτομενος ολες τις επιλογες απο Κινα μερια , μαλλον με βλεπω να κανω κινηση για ενα απο τα παραπανω.

Με ενδιαφερει η αυτονομια,η ποιοτητα κατασκευης,το καλο gps.

Ποιο θα παιρνατε και γιατι;

 

Ευχαριστω πολυ και καλη χρονια να εχουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Ψάχνω ενα smartphone σε αυτη την τιμη για δωρο, Δε με ενδιαφερι η καμερα απλα να ειναι ανετο στη χρηση να μην κολλαει δλδ. Ο μονος περιορισμος (εκτος της τιμης) ειναι το μεγεθος που δε θα θελα να ξεφευγει (3.5-4 ιντσες πιστευω ειναι καλα) Εχω δει από σκρουτζ το lg L70, εχει καποιος χειροπιαστη αποψη για το κινητο αυτο; Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

moto g πρώτης γενιάς.. 3.5-4 ίντσες ακόμα και για μεγάλο άνθρωπο να προορίζεται είναι πολύ μικρό.. το moto είναι πολύ καλό στο χέρι και απίστευτα βολικό

 

οτιδήποτε άλλο εκτός Κίνας σε αυτή τη τιμή είναι χωρίς υπερβολή για πέταμα..

 

αα δες και το moto e.. στις 4.3 ίντσες υποδεέστερο του g όμως

Link to comment
Share on other sites

Budget?

 

Αν ειναι στην τιμη που ψαχνεις, θα σου πρότεινα το Lumia 520 στα 80 ευρώ από σκρουτζ (για να έχεις και εγγύηση). Αλλιώς από Κινα έχει πολύ ψωμί.

Link to comment
Share on other sites

προτίμησε κάποιο lumia(630-635 κτλ).. για χρήστες που δεν ζητάνε πολλά είναι ιδανικό.. αν θέλεις android κοίτα moto g πρώτης ή δεύτερης γενιάς ανάλογα με το budget ή για κάτι ακόμα πιο οικονομικό δες moto e.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...