Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο συσκευές. Σε γενικές γραμμές με ενδιαφέρει να επιλέξω μια συσκευή που λειτουργεί με τα λιγότερα προβλήματα. Προσοχή: το S4 είναι με τον snapdragon 800.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό έχει 100 ευρώ πάνω

Τώρα είδα ότι στο minideal έχει 190 δολάρια. Αξίζει αντί του hongmi 1s ?

 

τα 2gb ram θα κανουν την διαφορα (εκτος και αν βαλεις 3 4 apps)

 

Δώσε 11 ευρώ παραπάνω αν σε παίρνει απο τα 100 ευρώ και πάρε το xperia m που είναι vfm

συνγρινεις το huawei 3c η ακόμη και το hongmi 1s με το xperia m??? είπαμε καλά και ωραια αλλα οχι και να λέμε τέτοια, θα μας πάρουν και στα σοβαρά μερικοί ..........

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

μπα δεν είναι μόνο αυτό, μερικά φλασακια θέλουν πολύ ρεύμα ετσι αρκετά κινιτα απλός τα απορρίπτουν (τώρα τι παίζει με το s2 ακριβός δεν εχω ιδέα πότε δεν το είχα με την σάπια rom της samsung πάντα είχα cyanogenmod κει αλλα πράγματα παίζονται)
Link to comment
Share on other sites

μικρά προβλήματα (με λογισμικό κυρίως) έχουν και τα δυο (κάτι σοβαρό όχι)

τελευταίο χρόνο και βάλε και η samsung και η sony τα χουν κάνει σαν τα μούτρα τους οτι αφορά το λογισμικό ετσι τους είπα asta la vista baby από εδώ και πέρα επώνυμα κινέζικα και βρήκα την γεια μου

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω από ιαπωνία το Fujitsu Arrows A 301f και δεν ξέρω αν θα υπάρχει πρόβλημα με το δίκτυο στην ελλάδα .

Αρκεί να ταιριάζουν 2-3 bands ή πρέπει να ταιριάζουν όλα ??

 

- GSM : 900 / 1800 / 1900 MHz

- UMTS HSPA+ HSDPA : 900(B8) / 2100(B1) MHz

- FDD-LTE : 900(B8) / 1700(B3) / 2100(B1) MHz

- AXGP : 2500(B41) MHz

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Από updates τι λέει το Huawei?

Παίρνει κιτκατ?

 

απο οτι ανακοινοσε θα παρει

 

εγω γενικός δεν καιγομε ιδιαίτερα για τα updates να είναι σταθερή η rom χωρίς προβλιμαμτα κλπ τέλος υπόθεσης για μένα

Link to comment
Share on other sites

Ναι επειδή η κιτκατ είναι καλύτερη και πιο σταθερή από jelly bean γι'αυτό ρωτάω.

 

ειναι καλυτερη και ποίο σταθερή στο pure android (βλέπε nexus) σε όλα τα υπολιπα εξαρτάτε καθαρά και μόνο στο τι δουλειά θα κάνει ο κατασκευαστής

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ Huawei και xiaomi καλύτερα Huawei λέτε ε;

 

αν βαλεις πανο απο μεριεκς εφαρμογες ναι τα 2g μπαμ κανουν στην ομαλη λειτουγεια

Link to comment
Share on other sites

Να γραψω ενα ευχαριστω στα παιδια που μου δωσαν ιδέες. Δε πηρα βεβαια το 3c αλλα το thl t11. Δεν απεφυγα το mtk αλλα με αρεσε περισσοτερο αυτο. Θα δειξει στη πορεια.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ενώ αν έχει σκοπό κάποιος να βάλει μόνο τις εφαρμογές: skype,youtube, google chrome τότε καλύτερα το hongmi 1s ?

 

δεν ειπες και ελαφριές εφαρμογές θα ελεγα αν εχεις σκοπό να βαλεις μονο ενα facebook άντε κάνα instargram 200 220 mb free καλά είναι για οτιδιποτε αλλο παραπανω για σου lag και για αντιο multitasking

Link to comment
Share on other sites

πρεπει αυριο μα παω να αγορασω για δωρο κινητο, εχω σχεδον καταληξει στο lg l9 ii, απλα θελω επιβεβαιωση :p

μετα απο διαβασμα κατεληξα στο οτι ειναι καλυτερο απο lg g2 mini και απο lg l90 αν και 2πυρηνο, το moto g το απεκλεισα λογω καμερας και αποθηκευτικου χωρου. η χρηση θα ειναι ιντερνετ/φωτος/facebook, τι λετε;;;

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

πρεπει αυριο μα παω να αγορασω για δωρο κινητο, εχω σχεδον καταληξει στο lg l9 ii, απλα θελω επιβεβαιωση :p

μετα απο διαβασμα κατεληξα στο οτι ειναι καλυτερο απο lg g2 mini και απο lg l90 αν και 2πυρηνο, το moto g το απεκλεισα λογω καμερας και αποθηκευτικου χωρου. η χρηση θα ειναι ιντερνετ/φωτος/facebook, τι λετε;;;

 

αν μπορείς να δόσεις λιγο παραπάνω λεφτά πάρε το huawei p6 εχει πανέμορφο design αν οχι πας για το l9 ii

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ψάχνω ένα κινητό για έναν σύγγενή μου,μέχρι 4,5" το πολύ...διότι δεν του αρέσουν τα μεγάλα.δεν ειναι ο πιο απαιτητικός χρήστης είναι all around ,λίγο φωτογραφία,λίγο μουσική,λίγο internet!,αλλά ψάχνει μια αξιόλογη συσκευή μέχρι 280 ευρώ.

 

Υ.Γ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΒΑΙΒΕΩΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ(MOTO G)

Link to comment
Share on other sites

βασικά επιλογές δεν εχεις ουσιαστικά

 

έχουμε και λεμε

 

moto g (με όσα μειονεκτήματα έχει)

zte nubia z5s mini (συμμαζεμενη συσκευη αψογα καθετε στο χερι και ας ειναι 4,7)

xiaomi mi2s

HTC One Mini (και αυτο παρα πολυ καλο κινιτο αξιζει να το δεις)

 

εγω προτείνω η το nubia η το one mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...