Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος να μου προτείνει τηλέφωνο απαραίτητα δίκαρτο ( αγορά από οπουδήποτε μέχρι 300 ευρώ) με πολύ καλή κάμερα σε χαμηλό φωτισμό;

Πρόσφατα απέκτησα το lenovo s850 απο minideal που βγάζει καθαρές φότο σε ανοιχτούς χώρους αλλά απογοητεύτηκα από τις φοτο

σε κλειστούς χώρους .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα το ZTE z7 mini δικαρτο με καλή κάμερα στα σκοτάδια.. Από προσωπική χρήση σου το λέω.. Κοίτα και το honor 6 ..αν και δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου.. Είναι όμως και αυτό δικαρτο με καλή κάμερα..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά

Μετά από ώρες διαβάσματος και γω δεν ξέρω πόσων σελίδων για τα διάφορα κινητά, αρχικά ξεκίνησα για το lenovo a806 αλλά μάλλον (?) καταλήγω μεταξύ του umi zero και του asus zenfone 5 (ή μήπως κάτι άλλο? :confused:).

Τα βασικά που θέλω (5άρα οθόνη, 2 γίγα RAM, να μην λαγκάρει, όσο γίνεται καλύτερη κάμερα, καλό wifi & gps, ράδιο) μου φαίνεται ότι καλύπτονται και από τα δύο και δεν έχουν προβλήματα. Το zero όμως έχει οθόνη 1080p με 441ppi ενώ το asus 720p με περίπου 294ppi (αν θυμάμαι καλά). Θα καταλάβω την διαφορά της οθόνης?

4G δίκτυο και dual-sim δεν με ενδιαφέρουν.

Τι προτείνετε?

 

ΥΓ1: εδώ και δύο χρόνια έχω το xperia S το οποίο είναι καιρός να εγκαταλείψω

ΥΓ2: μαζί με το κινητό, να αγοράσω και tempered glass?

ΥΓ3: αν και έψαξα στο φόρουμ δεν βρήκα κάτι σχετικό: πως θα μεταφέρω τις επαφές και τα sms από το παλιό μου κινητό στο καινούργιο? app από το google play?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 (LG L Fino,LG L70),το κινητο προοριζεται τον πατερα μου.Η χρηση που θα γινεται ειναι πιο πολυ τηλεφωνα και ελαχιστο browsing.

Τι μου προτεινετε?

Ευχαριστω προκαταβολικα :D

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

zenfone 5 σχετικα μικρη μπαταρια-αυτονομια.

δε γνωριζω για ποιο λογο απερριψες το a806.

δες και elephone p3000s με πολυ καλο gps και p6000.

 

το πιθανοτερο να μην καταλαβεις τη διαφορα αναλυσης.

τζαμπα θα σου τρωει την μπαταρια η υψηλοτερη αναλυση.

στις 5 ιντσες ακομα και μικροτερη αναλυση απο 720x1280 ειναι οκ.

 

ειναι καλο το tempered glass, παρε.

Link to comment
Share on other sites

τα τηλεφωνα που διαλεξες μετα απο λιγο καιρο θα χρειαζονται συχνα φορτισμα.

γενικα μοιαζουν σε χαρακτηριστικα. θα προτιμουσα το λ70 για καπως καλυτερη μπαταρια

 

επισης

leagoo lead 5 €68 (απο ελλαδα €135+)

thl 4000 €79 (απο ελλαδα €120+)

cubot s200 €89

lead 7 €105

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ και τους δύο για την άμεση ανταπόκριση.

telefoneri, a806 βασικά το απέρριψα γιατί, από ότι κατάλαβα στο σχετικό τοπικ, η rom και το ui της λενοβο δεν είναι τόσο καλά και θέλει δουλίτσα με ρουτάρισμα, modding και τα συναφή (για τα οποία είδα ότι υπάρχει αναλυτικάτοτος οδηγός αλλά επειδή δεν το πολυκατέχω το άθλημα θα προτιμούσα να το αποφύγω) και δευτερευόντως για το design.

Τα'χω δει και τα elephone, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι γιατί τα'χω απορρίψει.... νομίζω επειδή διάβασα περισσότερα αρνητικά για την κατασκευή τους (σε σχέση με άλλες μάρκες).

ουφ! πάλι αυξάνονται οι επιλογές......

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και χρονια πολλα παιδια!

μηπως μπορειτε να με βοηθησετε στην επιλογη κινητου καθως και τα 2 κινητα ειναι στα ιδια λευτα περιπου..

ποιο προτεινετε?

αν γινεται να μου λετε και τον λογο για τον οποιο προτειματε καποιο κινητο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ και τους δύο για την άμεση ανταπόκριση.

telefoneri, a806 βασικά το απέρριψα γιατί, από ότι κατάλαβα στο σχετικό τοπικ, η rom και το ui της λενοβο δεν είναι τόσο καλά και θέλει δουλίτσα με ρουτάρισμα, modding και τα συναφή (για τα οποία είδα ότι υπάρχει αναλυτικάτοτος οδηγός αλλά επειδή δεν το πολυκατέχω το άθλημα θα προτιμούσα να το αποφύγω) και δευτερευόντως για το design.

Τα'χω δει και τα elephone, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι γιατί τα'χω απορρίψει.... νομίζω επειδή διάβασα περισσότερα αρνητικά για την κατασκευή τους (σε σχέση με άλλες μάρκες).

ουφ! πάλι αυξάνονται οι επιλογές......

 

a806. βαζεις σε 1' το δωρεαν nova launcher απο το google play και εισαι μια χαρα.

αντε να αλλαξεις και τη γραμματοσειρα στις ειδοποιησεις (εχει βιντεο στο θεμα). ερχεται rootαρισμενο.

 

elephone. εχει βελτιωθει αρκετα, δες και reviews-θεματα p3000s και p6000 εδω στο φορουμ.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ είχα το g2 και αυτό θα σου προτείνω γιατί κατά τη γνώμη μου είναι η καλύτερη συσκευή σε αυτές τις διαστάσεις (σε σχέση πάντα με τη τιμή της) που υπάρχει παρόλο που δεν είναι καινούργια. Δεν κολλάει πουθενά έχει πολύ καλή οθόνη και χρώματα, μικρά bezel μόνο αρνητικό ίσως που δεν παίρνει sd card.
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη εχω neken NX (με 32gb rom ,2gb ram,full hd ,mtk6586T,160Ε) το οποιο αφου εβαλα μια ρομ που βρηκα παρουσιαζει πολλα προβληματα σε αυτην και σκεφτομαι να αλλαξω κινητο.

Το ονειρο μου ειναι να παρω καποτε ενα xiaomi να δω και εγω την υπέρτατη ρομ που λένε όλοι :D ,αλλα ειναι λιγο ακριβα.

 

Συνεπως με οριο 170Ε ποια ειναι η καλυτερη επιλογη

Εχω στο μυαλο μου το umi Zero ή το inew v3 pro,εσεις τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

5"

a806 €131

p6000 €129

p3000s €154

 

5.5"

coolpad f2 €150

zte v5 max €153

 

αν θες xiaomi, δες redmi note 4g €131

 

οι τιμες ειναι απο to2c.com

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

170+160=330€

 

Θα είχες Nexus 5 32GB τόσο καιρό, με εγγύηση 2 ετών, άπειρες ROM, και επίσημη Android 5.0+. :lol:

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

το umi zero απορρίφθηκε? νομιζω οτι ειναι καλυτερο ...

 

προτιμω αφαιρουμενες μπαταριες και για 5" αναλυση 720x1280 για καλυτερη αυτονομια.

(αν ψαχνεις δικαρτο, να ξερεις ειναι "υβριδικο" δικαρτο. δεν παιρνει ταυτοχρονα 2sim + sd card).

επισης δεν υποστηριζει 4G. ομως δε λεω οτι ειναι κακη επιλογη, αν σου αρεσε προχωρα.

μονο διαλεξε εμπιστο καταστημα διοτι εγινε λιγο σιριαλ η διαθεση του :happy:

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό γύρω στα 350 ευρώ και θέλω γνώμες για ένα καλό κινητό.

 

 

Έχω βρει 2 κινητά που μου αρέσουν το ένα είναι το sony xperia z2 που έχω ακούσει ότι είναι κάλο αλλά υπερθερμαίνεται.Το άλλο είναι το Oneplus One μου φάνηκε αρκετά καλό αλλά δεν έχω ψάξει πολύ τα χαρακτηριστικά του.Αν έχετε να προτείνετε κανένα άλλο γράψτε από κάτω.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φιλέ θα περιμένω να δω και άλλες προτάσεις για να καταλήξω ποιο θα αγοράσω.

 

Σε αυτά τα λεφτά είναι το ζ2 που κοιτάς,το g3 το 16αρι,και μετά τα πιο φτηνά g2,z1 compact, s4 με snapdragon 800,ascend p7.Διαλέγεις και παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...