Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για. Παρήγγειλα και εγω το 8.4 wifi. Επειδη σκοπεύω να βαλω custom απο την 1η ωρα, ποια ρομ και Kernel προτεινετε? Lolipop επισημως δεν έχουμε ακομα ε? H cyanogen lolipop να εχει σημαντικη διαφορα στην βελτίωση του lag σε σχεση με κιτκατ?

Ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

To αυτοκόλλητο με το serial number και το IMEI που υπάρχει στο πίσω μέρος της συσκευής το έχετε αφαιρέσει;

Εγώ από τότε που το πήρα δεν το έχω βγάλει ακόμα.Αφήνει σημάδι αν βγει;

Link to comment
Share on other sites

To αυτοκόλλητο με το serial number και το IMEI που υπάρχει στο πίσω μέρος της συσκευής το έχετε αφαιρέσει;

Εγώ από τότε που το πήρα δεν το έχω βγάλει ακόμα.Αφήνει σημάδι αν βγει;

 

Το εβγαλα,οχι δεν αφηνει σημαδι.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με την επισημη αντιπροσωπεια ειναι καλυτεροι?

Αυτοί είναι επίσημοι συνεργάτες της αντιπροσωπείας

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση επειδή δεν το βρίσκω. Έβαλα σήμερα μια κάρτα SIM και θέλω να αλλάξω το PIN. Που είναι αυτή η ρύθμιση ;; Έψαξα αλλά δεν...

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, χτύπα το χωρίς δεύτερη κουβέντα. Το πήρα την Πέμπτη (8,4'' με LTE) και είναι το καλύτερο ταμπλετάκι που έχω πιάσει στα χέρια μου μετά από πολλά. Καταπληκτική κατασκευή, λεπτό ελαφρύ, κόσμημα. Η οθόνη είναι ανεπανάληπτη! Μπαταρία με το WiFi τα πάει μια χαρά, με το LTE τραβάει πιό πολύ, αλλά βγάζει άνετα χρήση μέρας και βάλε. Ταχύτατο επίσης, με λιώσιμο ούτε ένα crashάρισμα. Με μια λέξη: απόλαυση!

 

ευχαριστω για την απαντηση και για τον ενδιαφερον και τα αλλα παδια. Σκεφτομαι να το παρω απο σκρουτζομαγαζα αλλα φοβαμαι μη μου βγει με κανενα κουσουρι και εχω προβλημα με service λογο ευρωπαικης και οχι ελληνικης αντιπροσωπειας .Εχει τυχει κανενα σοβαρο προβλημα τεχνικο μεχρι τωρα που πρεπει να με ανησυχει? , ειδα και το προιον μοντελο το απλο pro 8.4 το εχει το public 250,μηπως να παω σε αυτο αν και κατωτερο να εχω το κεφαλι ησυχο απο service και ταλαιπωρια στο μελλον?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση και για τον ενδιαφερον και τα αλλα παδια. Σκεφτομαι να το παρω απο σκρουτζομαγαζα αλλα φοβαμαι μη μου βγει με κανενα κουσουρι και εχω προβλημα με service λογο ευρωπαικης και οχι ελληνικης αντιπροσωπειας .Εχει τυχει κανενα σοβαρο προβλημα τεχνικο μεχρι τωρα που πρεπει να με ανησυχει? , ειδα και το προιον μοντελο το απλο pro 8.4 το εχει το public 250,μηπως να παω σε αυτο αν και κατωτερο να εχω το κεφαλι ησυχο απο service και ταλαιπωρια στο μελλον?

 

Αν ειναι ΕΕ παρ'το χωρις δευτερη σκεψη.Τωρα για το PRO πανε στα public και δες τα και τα δυο.Το ΤΑΒ S εχει οθοναρα και 1GB περισσοτερη RAM.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση επειδή δεν το βρίσκω. Έβαλα σήμερα μια κάρτα SIM και θέλω να αλλάξω το PIN. Που είναι αυτή η ρύθμιση ;; Έψαξα αλλά δεν...

Στις ρυθμίσεις security > sim card lock

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ιδια σε 32GB.Και η δικια μου εκανε κατι κουλα σε exfat και την εκανα fat32.Μικρο το κακο.

 

Έβαλα την ίδια, 64GB, φορμαρισμένη σε exFAT και όλα πάνε μια χαρά. Επίσης το σκυλί έπαιξε 1080p ταινία 29GB και δε μάσησε :blink:

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρήγγειλα (8.4 wifi) σε σκρουτζομαγαζο, σημερα το πρωι το παρελαβα.. Πολυ καλο, η οθονη ειναι ολα τα λεφτα, αλλα θελω να του περασω custom. Διαβαζω καλα λογια, για την BlissPop. Lolipop, αλαγκαριστη, lite και παιρνει και xposed.. Την εχει βαλει κανεις?

Βασικα θα την ειχα βαλει ηδη, αλλα με φοβισανε κάποιοι που γραφουνε για θεματα με την μπαταρια και ειπα να περιμένω μια μερα ωστε να εχω αθικτο knox, αλλά δε με βλεπω να αντέχω.. :)

Το μονο μειον, φορτιζει πολυ αργα.. Και αν φορτιζεις και δουλεύεις ταυτόχρονα, πεφτει αργα αλλα σταθερά.. Το ακριβώς αντιθετο από το s5 που όταν το φορτιζεις και δουλευεις ταυτόχρονα, ανεβαίνει η μπαταρία.. Έπρεπε να ειχε μεγαλυτερο φορτιστή.. Εχει ακριβώς τον ιδιο με s5, ενω εχει πολυ μεγαλύτερη μπαταρια..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Πηγα το s 8 wifi για Service, για το γνωστό θεμα της μπαταρίας. Μετά απο 2 μέρες το πήρα πισω. Υποτίθεται μου την άλλαξαν, μάλλον το ξερουν το πρόβλημα . Δεν μου ειπαν τίποτα. Το tablet πολωνικο νομίζω, πάντως σίγουρα οχι ελληνικό. Σήμερα θα το τεσταρω.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρήγγειλα (8.4 wifi) σε σκρουτζομαγαζο, σημερα το πρωι το παρελαβα.. Πολυ καλο, η οθονη ειναι ολα τα λεφτα, αλλα θελω να του περασω custom. Διαβαζω καλα λογια, για την BlissPop. Lolipop, αλαγκαριστη, lite και παιρνει και xposed.. Την εχει βαλει κανεις?

Βασικα θα την ειχα βαλει ηδη, αλλα με φοβισανε κάποιοι που γραφουνε για θεματα με την μπαταρια και ειπα να περιμένω μια μερα ωστε να εχω αθικτο knox, αλλά δε με βλεπω να αντέχω.. :)

Το μονο μειον, φορτιζει πολυ αργα.. Και αν φορτιζεις και δουλεύεις ταυτόχρονα, πεφτει αργα αλλα σταθερά.. Το ακριβώς αντιθετο από το s5 που όταν το φορτιζεις και δουλευεις ταυτόχρονα, ανεβαίνει η μπαταρία.. Έπρεπε να ειχε μεγαλυτερο φορτιστή.. Εχει ακριβώς τον ιδιο με s5, ενω εχει πολυ μεγαλύτερη μπαταρια..

Το xposed ΔΕΝ δουλεύει σε TouchWiz με lollipop (προσοχή )

ένα μικρό tip για φόρτιση και πρίζα ...για να συνεχίζει να φορτίζει ενώ χρησιμοποιείς το ταβλετ είναι να χαμηλώσεις την φωτεινότητα κάτω από 50 % (δουλεύει 100% ,δοκιμασμένο σε note 10.1 2014!! )

Link to comment
Share on other sites

Οποια ρομ και να βαλεις παντως δεν προκειται να φορτισει πιο γρηγορα. Αυτο για μενα ειναι το μονο σοβαρο μειον των ταμπλετς. Βλεπω πχ το surface pro 3 που φορτζει σε 3 ωρες ενω το δικο μου κανει 5 και νευριαζω.
Link to comment
Share on other sites

Οποια ρομ και να βαλεις παντως δεν προκειται να φορτισει πιο γρηγορα. Αυτο για μενα ειναι το μονο σοβαρο μειον των ταμπλετς. Βλεπω πχ το surface pro 3 που φορτζει σε 3 ωρες ενω το δικο μου κανει 5 και νευριαζω.

 

Που ειδες οτι φορτιζει σε 3 ωρες;Σιγουρα οχι με microUSB, αλλα με το δικο του dock.Αρα πρεπει να κουβαλας τον φορτιστη του αν θες να το φορτιζεις γρηγορα.Κλασσικο marketing, το επομενο Tab S 2 η οπως αλλιως το ονομασουν θα φορτιζει σαν το NOTE 4, 50%σε μιση ωρα.Εμενα δεν με ενοχλει αν αργει να φορτισει.Το σπιτι γεματο μπριζες ειναι οπως και το γραφειο μου.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χε χε ο φορτιστης του surface pro 3 ειναι σχεδον σαν το δικο μας, οποτε δεν χρειαζεται κουβαλημα. Για τη γρηγορη φορτιση ομως εχεις δικιο. Το επομενο μοντελο θα ειναι 99% ιδιο με το δικο μας και για τη γρηγορη φορτιση θα μας ζητησει αλλα 500€.

Δεν μου λειπουν οι μπριζες. Αλλα ειναι καλυτερο για την μπαταρια να μην το πολυσκαλιζουμε ενω φορτζει. Ασε που εχει και 10cm καλωδιο....

Καλη Ανασταση σε ολους παρεπιπτοντως.

Link to comment
Share on other sites

Το xposed ΔΕΝ δουλεύει σε TouchWiz με lollipop (προσοχή )

ένα μικρό tip για φόρτιση και πρίζα ...για να συνεχίζει να φορτίζει ενώ χρησιμοποιείς το ταβλετ είναι να χαμηλώσεις την φωτεινότητα κάτω από 50 % (δουλεύει 100% ,δοκιμασμένο σε note 10.1 2014!! )

Αυτή που γράφω δεν είναι της Samsung, οπότε μπαίνει.

Πάντως φορτίζει χαρακτηρίστικα και αργά. . Η λύση είναι άλλη. Άμα το βάλεις πχ σε φορτιστή 3amper και όχι 2 που είναι ο φορτιστής του , τότε θα δουλεύεις και θα ανεβαίνει η μπαταρία άμα το φορτίζει ταυτόχρονα. . Πρέπει να βρω ένα μεγαλύτερο φορτιστή. .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν αντεξα ουτε μια μέρα και έβαλα custom, την blisspop lolipop που έλεγα. Ολα μια χαρά, δουλεύει και xposed. Είναι όντως ποιο αλλαγκαριστη (τουλάχιστον αυτή είναι η 1η εντύπωση) και με ποιο πολλές επιλογές..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν αντεξα ουτε μια μέρα και έβαλα custom, την blisspop lolipop που έλεγα. Ολα μια χαρά, δουλεύει και xposed. Είναι όντως ποιο αλλαγκαριστη (τουλάχιστον αυτή είναι η 1η εντύπωση) και με ποιο πολλές επιλογές..

εφόσον είναι cm 12 είναι pure android , φυσικά και θα τρέχει ποιο ομαλά... Ναι δουλεύει το xposed..

Link to comment
Share on other sites

Χε χε ο φορτιστης του surface pro 3 ειναι σχεδον σαν το δικο μας, οποτε δεν χρειαζεται κουβαλημα. Για τη γρηγορη φορτιση ομως εχεις δικιο. Το επομενο μοντελο θα ειναι 99% ιδιο με το δικο μας και για τη γρηγορη φορτιση θα μας ζητησει αλλα 500€.

Δεν μου λειπουν οι μπριζες. Αλλα ειναι καλυτερο για την μπαταρια να μην το πολυσκαλιζουμε ενω φορτζει. Ασε που εχει και 10cm καλωδιο....

Καλη Ανασταση σε ολους παρεπιπτοντως.

 

Δεν θα συμφωνησω.Καλυτερα να φορτιζει αργα μια μπαταρια παρα γρηγορα.Οσο αφορα τον φορτιστη του surface 3 δεν ειναι και τοσο ιδιος ο οποιος ειναι 36W ενω ο δικος μας 10W.

Μη τσιγκουνευτείτε να αγορασετε την γνησια θηκη. Αγορασα μια απο ebay και μετα απο μια βδομαδα χρηση μου εχει σπασει τα νευρα.Αμα δεν το κραταω με το πλαστικο πεφτει.Εχει μαγνητες παντου αλλα δεν την κραταν.

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνησω.Καλυτερα να φορτιζει αργα μια μπαταρια παρα γρηγορα.Οσο αφορα τον φορτιστη του surface 3 δεν ειναι και τοσο ιδιος ο οποιος ειναι 36W ενω ο δικος μας 10W.

Μη τσιγκουνευτείτε να αγορασετε την γνησια θηκη. Αγορασα μια απο ebay και μετα απο μια βδομαδα χρηση μου εχει σπασει τα νευρα.Αμα δεν το κραταω με το πλαστικο πεφτει.Εχει μαγνητες παντου αλλα δεν την κραταν.

 

σχετικο ειναι, εγω πηρα αυτη τη θηκη:

http://www.ebay.com/itm/New-Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-10-5-T700-T800-High-Imitation-Original-Book-Case-/291239985960?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item43cf418328

και ειναι αψογη..

για την οποια ζητανε 50-60 ευρω οι αλλυσιδες στην Ελλαδα!

Οσο για το ρευμα, ετσι ειναι και προτεινω σε οποιον θελει να συντηρησει την μπαταρια του, να μην βαζει πιο δυνατους φορτιστες..Εγω το φορτιζω με τον sony του κινητου που δουλευει στο 1,5volt και στα 1500mha..Κανει 5-6 ωρες ισως, δεν το εχω μετρησει, ομως ειναι ιδανικο για το βραδυ ως το πρωι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...