Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί πίκρα ;;;

 

To γραφω "συναδελφε"....τα κινητα μου ειναι σαν...μινιατουρες μετα απο αυτη την οθοναρα...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To γραφω "συναδελφε"....τα κινητα μου ειναι σαν...μινιατουρες μετα απο αυτη την οθοναρα...

 

Αααα ειρωνικά το είπες :p:p:p

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν 8.4 αρχισε απο Κορεα η διανομη της lollipop

 

Και για όποιον βιάζεται. Ισχύει για όλες τις χώρες λένε, είναι Universal firmware. Άντε λίγο υπομονή και για μας με LTE... :O

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

To γραφω "συναδελφε"....τα κινητα μου ειναι σαν...μινιατουρες μετα απο αυτη την οθοναρα...

Το έλεγα και παραπάνω. The bigger the better. Αν λύσεις το θέμα της μεταφοράς (εγώ έχω τσαντάκι), δύσκολα θα το αποχωριστείς.

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγα και παραπάνω. The bigger the better. Αν λύσεις το θέμα της μεταφοράς (εγώ έχω τσαντάκι), δύσκολα θα το αποχωριστείς.

 

Τσαντακι εχω και τωρα :happy: ...θα δουμε...τωρα που βγηκε και το λολιποπη θα τεσταριστει ...αν δεν εχει θεμα η μπαταρια οπως σε αλλους εδω μεσα , σε 1 μηνα θα το ρουταρω ,θα το κρατησω εγω και θα της παρω αλλο :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για όποιον βιάζεται. Ισχύει για όλες τις χώρες λένε, είναι Universal firmware. Άντε λίγο υπομονή και για μας με LTE... :O

 

Για μας με LTE δεν κανει δηλαδη αυτη;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Τσαντακι εχω και τωρα :happy: ...θα δουμε...τωρα που βγηκε και το λολιποπη θα τεσταριστει ...αν δεν εχει θεμα η μπαταρια οπως σε αλλους εδω μεσα , σε 1 μηνα θα το ρουταρω ,θα το κρατησω εγω και θα της παρω αλλο :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για μας με LTE δεν κανει δηλαδη αυτη;

Μην κάνετε εγκατάσταση rom εκτός Ευρώπης..θα χάσετε την εγγύηση ..(για συσκευές με lte ενδέχεται να μην λειτουργούν τα δίχτυα..) προσοχή λοιπόν σε τι ποστάρετε ...

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε εγκατάσταση rom εκτός Ευρώπης..θα χάσετε την εγγύηση ..(για συσκευές με lte ενδέχεται να μην λειτουργούν τα δίχτυα..) προσοχή λοιπόν σε τι ποστάρετε ...

 

Καλημερα,γιατι αν χρειαστεις ευρωπαικη εκδοση δεν την περνας πανευκολα μεσω odin?:)

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε εγκατάσταση rom εκτός Ευρώπης..θα χάσετε την εγγύηση ..(για συσκευές με lte ενδέχεται να μην λειτουργούν τα δίχτυα..) προσοχή λοιπόν σε τι ποστάρετε ...

Η αλήθεια είναι πως η σαμμυ το καλύτερο ίσως tablet της το άφησε στο ελεως του θεού στις αναβαθμίσεις.

Αντε να έρθει.

Tab s 8.4 wifi εδώ.

Και για όποιον βιάζεται. Ισχύει για όλες τις χώρες λένε, είναι Universal firmware. Άντε λίγο υπομονή και για μας με LTE... :O

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος αυτο το εργαλειο χωρις ρουτ ;

DeBloat your tab S (with or without root!!!!) απο το xda (http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/debloat-tab-s-root-t3012561).

Δε θελω να το ρουταρω ακομα μεχρι να δω οτι ολα πανε οκ(μπαταρια..)...σε κανα μηνα ισως, αλλα αυτο λενε οτι κανει καλη δουλεια, το εχει δοκιμασει κανενας απο εδω;

Για αυτό alex τί λες;

Link to comment
Share on other sites

Για μας με LTE δεν κανει δηλαδη αυτη;

 

Όχι, προς το παρόν γίνεται roll ΜΟΝΟ για το SM-T700. Το δικό μας LTE (SM-T705) σε λίγο. Επίσης τα 700 και 705 έχουν διαφορετικά partition layouts οπότε δε θα φλασαριστεί καν.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό alex τί λες;

Δεν ξέρω εάν θα κάνεις δουλειά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα,γιατι αν χρειαστεις ευρωπαικη εκδοση δεν την περνας πανευκολα μεσω odin?:)

Ναι την περνας ...(Μόνο για wifi έκδοση..) απλά μπορεί να μην έχει όλες τις γλώσσες(μπορεί να έχει κινέζικα+ αγγλικά).... προβλήματα με playstore (δεν εμφανίζονται όλα τα apps ..πολλές κινεζικές...) . rom εκτός Ευρώπης έχω εγκαταστήσει ..αλλά ήταν πάντα custom ....είχαν προσθέσει γλώσσες +++++ ποτε μαμισια....

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορτιση...μολις εφτασε στο 100% του εβγαλα το βισμα..επεσε στο 99%....το ταμπλετ ειναι το 8.4 Lte.. το φορτισα και ανοιχτο και εντελως κλειστο επειδη εβλεπα οτι κραταγε ωρες η φορτιση ...απο 0% σε 65 % σχεδον 6 ωρες ( το ειχα ανοιχτο ) μετα το εκλεισα και το εβαλα να φορτιζει για να φτασει 100% αλλα με πηρε ο υπνος :p .. μολις εβγαλα το βισμα ομως πηγε αμεσως στο 99%..ετσι σας κανει και εσας?
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν θα κάνεις δουλειά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι την περνας ...(Μόνο για wifi έκδοση..) απλά μπορεί να μην έχει όλες τις γλώσσες(μπορεί να έχει κινέζικα+ αγγλικά).... προβλήματα με playstore (δεν εμφανίζονται όλα τα apps ..πολλές κινεζικές...) . rom εκτός Ευρώπης έχω εγκαταστήσει ..αλλά ήταν πάντα custom ....είχαν προσθέσει γλώσσες +++++ ποτε μαμισια....

 

Το δοκιμαζεις και κρινεις δεν πειραζει το knox αρα κανενα προβλημα,δεν σου κανςι γυριζεις στην μαμισια

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωτη φορτιση...μολις εφτασε στο 100% του εβγαλα το βισμα..επεσε στο 99%....το ταμπλετ ειναι το 8.4 Lte.. το φορτισα και ανοιχτο και εντελως κλειστο επειδη εβλεπα οτι κραταγε ωρες η φορτιση ...απο 0% σε 65 % σχεδον 6 ωρες ( το ειχα ανοιχτο ) μετα το εκλεισα και το εβαλα να φορτιζει για να φτασει 100% αλλα με πηρε ο υπνος :p .. μολις εβγαλα το βισμα ομως πηγε αμεσως στο 99%..ετσι σας κανει και εσας?

 

Οχι εμενα μου το εκανε στην αρχη αλλα αλλαξα μπαταρια πριν μια εβδομαδα,απο τοτε φορτιζει στο 100% κανει περιπου 4 ωρες απο το 5% στο 100% και μου δινει περιπου 6,5 ωρες οθονη μικτη χρηση( wifi,youtube fhd video) και περιπου 9,5 ωρες με κλειστο wifiγια fhd ταινιες mp4 format

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορτιση...μολις εφτασε στο 100% του εβγαλα το βισμα..επεσε στο 99%....το ταμπλετ ειναι το 8.4 Lte.. το φορτισα και ανοιχτο και εντελως κλειστο επειδη εβλεπα οτι κραταγε ωρες η φορτιση ...απο 0% σε 65 % σχεδον 6 ωρες ( το ειχα ανοιχτο ) μετα το εκλεισα και το εβαλα να φορτιζει για να φτασει 100% αλλα με πηρε ο υπνος :p .. μολις εβγαλα το βισμα ομως πηγε αμεσως στο 99%..ετσι σας κανει και εσας?

 

Ναι εμένα το κάνει αυτό. Μην αγχώνεσαι έχω διαβάσει και αλλού ότι είναι νορμάλ. Στις απότομες "βουτιες" να φοβάσαι. Για την ώρα επίσης μπορεί να αργεί αλλά δεν είναι κινητό ρε παιδιά, 4900 μπαταρία είναι. Εξάλλου το ρεύμα φόρτισης είναι περίπου 1.65Α, πολύ καλό, πόσο να πάει!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμένα το κάνει αυτό. Μην αγχώνεσαι έχω διαβάσει και αλλού ότι είναι νορμάλ. Στις απότομες "βουτιες" να φοβάσαι. Για την ώρα επίσης μπορεί να αργεί αλλά δεν είναι κινητό ρε παιδιά, 4900 μπαταρία είναι. Εξάλλου το ρεύμα φόρτισης είναι περίπου 1.65Α, πολύ καλό, πόσο να πάει!

 

6ωρες φορτιση δεν ειναι φυσιολογικο σε 8.4,ψαξτο λιγο ενα απο τα προβληματα που ειχα ηταν οι αργες φορτισεις,οταν στο tab pro 8.4 ειχα απο 5 σε 100% σε 3 ωρες,δεν επιτρεποταν να εχω στο tab s 8.4 με παραπλησια μπαταρια και τον ιδιο φορτιστη φορτιση 6+ ωρες,βαλε και το αποτομο αδειασμα απο το 30% και κατω.Το πηγα smartec σε 1,30 ωρα ειχαν αλλαξει μπαταρια και μου εδωσαν και νεο φορτιστη(αν και δεν ηταν εκει το προβλημα),τωρα μια εβδομαδα που το εχω με νεα μπαταρια φορτιζει σε περιπου 4 ωρες με χρονους χρησης του tablet αυτοι που εχω γραψει παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

6ωρες φορτιση δεν ειναι φυσιολογικο σε 8.4,ψαξτο λιγο ενα απο τα προβληματα που ειχα ηταν οι αργες φορτισεις,οταν στο tab pro 8.4 ειχα απο 5 σε 100% σε 3 ωρες,δεν επιτρεποταν να εχω στο tab s 8.4 με παραπλησια μπαταρια και τον ιδιο φορτιστη φορτιση 6+ ωρες,βαλε και το αποτομο αδειασμα απο το 30% και κατω.Το πηγα smartec σε 1,30 ωρα ειχαν αλλαξει μπαταρια και μου εδωσαν και νεο φορτιστη(αν και δεν ηταν εκει το προβλημα),τωρα μια εβδομαδα που το εχω με νεα μπαταρια φορτιζει σε περιπου 4 ωρες με χρονους χρησης του tablet αυτοι που εχω γραψει παραπανω..

 

Καλημερα...θα δω με την δευτερη φορτιση πως θα παει...να πω πως οταν το παρελαβα ηταν στο 60 με 65% (δεν θυμαμε ακριβως) και δεν το φορτισα αλλα το αφησα να σβησει μονο του..οταν εβαλα το φορτιστη και προσπαθησα να το ανοιξω δεν ανοιγε καθολου και επρεπε να περιμενω αρκετα (κανα 5λεπτο ) και μετα αρχισει να δειχνει οτι φορτιζει. Μου φανηκε και εμενα παντως πολυ να θελει τοσες ωρες..και το Mediapad X1 5000 μπαταρια εχει και 2.0Α φορτιστη και σε 3 ωρες περιπου ειναι οκ ..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

6ωρες φορτιση δεν ειναι φυσιολογικο σε 8.4,ψαξτο λιγο ενα απο τα προβληματα που ειχα ηταν οι αργες φορτισεις,οταν στο tab pro 8.4 ειχα απο 5 σε 100% σε 3 ωρες,δεν επιτρεποταν να εχω στο tab s 8.4 με παραπλησια μπαταρια και τον ιδιο φορτιστη φορτιση 6+ ωρες,βαλε και το αποτομο αδειασμα απο το 30% και κατω.Το πηγα smartec σε 1,30 ωρα ειχαν αλλαξει μπαταρια και μου εδωσαν και νεο φορτιστη(αν και δεν ηταν εκει το προβλημα),τωρα μια εβδομαδα που το εχω με νεα μπαταρια φορτιζει σε περιπου 4 ωρες με χρονους χρησης του tablet αυτοι που εχω γραψει παραπανω..

 

Φυσιλογικό δεν είπα για το χρόνο φόρτισης, αλλά για το 99% με το που αποσυνδέεις το φορτιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 1.65Α πως προκυπτει? Ονομαστικα δεν δινει 2.0Α ο μαμα φορτιστης?

 

Τόσο τραβάει η συσκευή, άσχετο τι δίνει ο φορτιστής. Το ρέυμα που περνάει εξαρτάται από τον τροφοδοτούμενο, όχι από τον τροφοδότη.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τόσο τραβάει η συσκευή, άσχετο τι δίνει ο φορτιστής. Το ρέυμα που περνάει εξαρτάται από τον τροφοδοτούμενο, όχι από τον τροφοδότη.

 

Συγγνωμη που επιμενω αλλα εχω (εγκυκλοπαιδικο) ενδιαφερον. Το 1,65Α το εχεις μετρησει εσυ ή καποιος αλλος στην Ελλαδα ή αναφερεσαι σε μετρηση που εχει γινει εξω πχ ΗΠΑ ή Κορεα?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που επιμενω αλλα εχω (εγκυκλοπαιδικο) ενδιαφερον. Το 1,65Α το εχεις μετρησει εσυ ή καποιος αλλος στην Ελλαδα ή αναφερεσαι σε μετρηση που εχει γινει εξω πχ ΗΠΑ ή Κορεα?

 

Εγώ :) Με ένα απλό μετρητή τάσης/ρεύματος για USB.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε power saving γυρνωντας σε ασπρομαυρο σε σχεση με το εγχρωμο εχει καποιος αποψη ποσο περιπου εξοικονομει ενεργεια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε power saving γυρνωντας σε ασπρομαυρο σε σχεση με το εγχρωμο εχει καποιος αποψη ποσο περιπου εξοικονομει ενεργεια?

εχει το ταβλες τέτοια λειτουργία ; λίγο άκυρο για τα ταβλετ ... (σε s4 με 76% λέει 9.5 μέρες :D)

Link to comment
Share on other sites

Περασε κανεις στο 8,4 την lollipop απο Κορεα που βγηκε για εντυπωσεις?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Περασε κανεις στο 8,4 την lollipop απο Κορεα που βγηκε για εντυπωσεις?

 

Ναι, την πέρασα εγώ. Μια ΧΑΡΑ είναι. Ως γλώσσα μενού χρησιμοποιούσα την Αγγλική και αυτή παρέμεινε και μετά την αναβάθμιση. Εβαλα και τα Ελληνικά ως δεύτερη γλώσσα στο πληκτρολόγιο και όλα καλά. Σε ταχύτητα δεν είδα διαφορά, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί και ιδιαίτερα από χθες το βράδυ που την έκανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...