Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες αναβαθμιση τι εννοεις; Εκανα επαναφορα παντως μια φορα και δεν αλλαξε κατι στην μπαταρια και τους το ειπα κιολας.Οσο αφορα την αναβαθμιση ειναι περασμενη η τελευταια ρομ.

 

Και εμενα η τελευταια ηταν περασμενη.Προφανως κανουν επαναφορα και λενε αναβαθμιση.Οταν το ξαναπηγα μιλησα με τον τεχνικο κατευθειαν και μου ειπε οτι αφου το ξανακανει αυτο με τη μπαταρια να αλλαξουμε μπαταρια.Σημερα μου εστειλαν μνμ και οταν τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι αλλαξαν μπαταρια και εκαναν αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζητα να σου δωσουν πισω και την παλια μπαταρια!

 

Αν ειναι με εγγυηση δεν μπορεις να τους υποχρεωσεις να στην δωσουν.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι να παρω τη μπαταρια πισω αλλα να λειτουργει σωστα το ταμπλετ με τη καινουργια μπαταρια.Αν ειναι να λειτουργει σωστα,τους τη χαριζω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα να τους υποχρεωσει, ειπα να του ζητησει. Δεν ξερω τι πολιτικη εχει καθε σερβις. Οταν μου αλλαξαν μπαταρια στο αυτοκινητο παντως (εντος εγγυησης), μου εδωσαν πισω και την παλια.
Link to comment
Share on other sites

Ζητα να σου δωσουν πισω και την παλια μπαταρια!

Τα ανταλλακτικα με εγγύηση επιστρεφονται στα κεντρικα... Δνταδινουνστοπελατη

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,

εχω αρχισει να σκεφτομαι σοβαρα να κανω και εγω την αγορα του wi-fi μοντελου.

Ηθελα να ρωτησω αν πρεπει να προσεξω κατι αν αγορασω απο μαγαζι στο skroutz.gr. Για ποιο λογο αυτα τα καταστηματα το εχουν ΤΟΣΟ πιο φτηνα απο τα γνωστα καταστηματα τετοιων ειδων? εχει αγορασει κανεις απο καποιο απο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, σημερα εχω πολλα νευρα και θα το πεταξω σε καναν τοιχο!

Ανοιγω το πρωι το ταμπλετ με 45% μπαταρια,φορτισμενο απο κυριακη πρωι, και χρηση ελαχιστη, βασικα σχεδον καθολου Περα απο 1,5 ωρα που το ειχα κανει wifi hot spot και γιαυτο ειχε φτασει στο 45%.

Παω να κανω κληση skype στην αδερφη μου και απο 45% κανει drain στο 10% με 1 λεπτο ομιλιας..

συνεχιζω να μιλαω μεχρι να κλεισει μετα απο 3-4 λεπτα.. Το ανοιγω, 20%! μιλαω κανα 10λεπτο, παλι τα ιδια..εν τελει εκανα 3-4 επανεκινησεις που μηδενιζε και πηγαινε παλι στο 15-20% εβγαζε 5-10 λεπτα ομιλιας και εκλεινε!

 

δεν ξερω αν ειναι προβλημα της μπαταριας ή του λογισμικου αλλα θα φυγει για σερβις και μενα γιατι ειναι τραγικο να μην ξερεις τι χρηση θα βγαλεις..

 

Εχω Οθονη 42% με 1 ωρα και 18 λεπτα

skype 42 λεπτα και μετα

αναμονη 1 μερα και 3 ωρες κτλ κτλ..

 

Εχει καποιος το LTE 8,4" να μου πει αν μιλαει skype τι χρηση βγαζει? αν η χρηση ειναι λογικη τοτε να μην ασχοληθω με αλλαγη μπαταριας, θεωρωντας οτι φταιει το λογισμικο..

 

Το παρελαβα το πρωι και μου ειπαν οτι αλλαξαν μπαταρια και το καλωδιο του φορτιστη.Ηταν στο 65% οταν το ανοιξα και μεχρι να το σεταρω πηγε στο 40% που σημαινει οτι παμε καλα.Θα το αφησω να πεσει κι αλλο για να δω συμπεριφορα της μπαταριας.Παντος μου φαινεται πιο στρωτη τωρα η μπαταρια στον τροπο που πεφτει σε σχεση με πριν.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σήμερα.Αλλαγή μπαταρίας και η γνωστή αναβάθμιση.Όταν το άνοιξα είχε 64% μπαταρία και μεχρι να το σεταρω πηγε 47%...πρωτη εικονα ειναι οτι πέφτει πιο αργα η σταθμη όπως και του φίλου απο πάνω.Ας ξεφορτισει πλήρως να δουμε με μια νέα φόρτιση πως θα πάει...
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα το πρωι και μου ειπαν οτι αλλαξαν μπαταρια και το καλωδιο του φορτιστη.Ηταν στο 65% οταν το ανοιξα και μεχρι να το σεταρω πηγε στο 40% που σημαινει οτι παμε καλα.Θα το αφησω να πεσει κι αλλο για να δω συμπεριφορα της μπαταριας.Παντος μου φαινεται πιο στρωτη τωρα η μπαταρια στον τροπο που πεφτει σε σχεση με πριν.

 

Παρελαβα και εγω σήμερα.Αλλαγή μπαταρίας και η γνωστή αναβάθμιση.Όταν το άνοιξα είχε 64% μπαταρία και μεχρι να το σεταρω πηγε 47%...πρωτη εικονα ειναι οτι πέφτει πιο αργα η σταθμη όπως και του φίλου απο πάνω.Ας ξεφορτισει πλήρως να δουμε με μια νέα φόρτιση πως θα πάει...

 

εμενα παιδες, 2η μερα σημερα με λιωσιμο στο skype, μιας και δεν μπορω να κανω κατι αλλο απο χρηση, και αρχισε τα ιδια, δηλαδη δεν κανει drains αλλα με επανεκινηση παει πιο ψηλα, κατεβαινει, ανεβαινει κτλ. Θα το στειλω και εγω για μπαταρια και τελος, οχι τιποτα αλλο αλλα σε κανα ταξιδι μη με αφησει γιατι οσο ειμαι σπιτι-δουλεια βγαζει 3-4 ημερες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,απο σημερα στην παρεα σας και εγω,ηθελα να ρωτησω στην πρωτη φορτιση ποση ωρα εκανε να φορτισει?Το πηρα με 50% σε μιση ωρα επεσε στο 10% εκανα και μια ενημερωση 145mb και τωρα που το εβαλα για βορτισει φορτιζει πολυ αργα σε μια ωρα πηγε απο το 10% στο 14%,ειναι φυσιολογικο?Ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο οταν το ανοιξα ενω ηταν το κουτι του σφραγισμενο και ολα με τις ζελατινες του μεσα,το tablet με το που ανοιξε ηταν σεταρισμενο σε χωρα δεν ειχε την συνηθη διαδικασια που εχουν τα samsung με το να ζητανε χωρα,ωρα κλπ. σε εσας ετσι ηταν?
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αλλαγη μπαταριας και μετα την πρωτη ολοκληρη φορτιση της μπαταριας,εχω 1 ωρα και 50 λεπτα οθονη και ειμαι στ 75%...Νομιζω ειμαι καλα πλεον,ας ελπισουμε οτι θα συνεχισει ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ενας φιλος μου εχει το συγκεκριμενο tablet 8,4 Lte και εχει τελευταια προβλημα με τη μπαταρια,οπως και σε αρκετους απο εσας,απ'οτι βλεπω.Θα το παει τη Δευτερα στο σερβις.Εχει εγγυηση καθως το εχει 6-7 μηνες.Ομως περα απο αυτο,εχει προβλημα και με την εμφανιση της εφαρμογης του fecebook!!Του εμφανιζει τις ενημερωσεις καπως συμπιεσμενες με μεγαλυτερα κενα δεξια κι αριστερα απ'οτι πρεπει,με αποτελεσμα να φαινονται ακομα πιο μικρα τα γραμματα οι εικονες κλπ.,ενω το προφιλ του το εμφανιζει κανονικα!!!Το εκανε επανεγκατασταση,δουλεψε κανονικα και μετα,οταν ξαναμπηκε,παλι τα ιδια!!Τι μπορει να φταιει?Εχει και κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ενας φιλος μου εχει το συγκεκριμενο tablet 8,4 Lte και εχει τελευταια προβλημα με τη μπαταρια,οπως και σε αρκετους απο εσας,απ'οτι βλεπω.Θα το παει τη Δευτερα στο σερβις.Εχει εγγυηση καθως το εχει 6-7 μηνες.Ομως περα απο αυτο,εχει προβλημα και με την εμφανιση της εφαρμογης του fecebook!!Του εμφανιζει τις ενημερωσεις καπως συμπιεσμενες με μεγαλυτερα κενα δεξια κι αριστερα απ'οτι πρεπει,με αποτελεσμα να φαινονται ακομα πιο μικρα τα γραμματα οι εικονες κλπ.,ενω το προφιλ του το εμφανιζει κανονικα!!!Το εκανε επανεγκατασταση,δουλεψε κανονικα και μετα,οταν ξαναμπηκε,παλι τα ιδια!!Τι μπορει να φταιει?Εχει και κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

 

ας κανει μια επαναφορα εργοστασιακων..αν και θα του κανουν στο σερβις..οποτε το βλεπει μετα, εξαλλου δεν ειναι θεμα h/w

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ας κανει μια επαναφορα εργοστασιακων..αν και θα του κανουν στο σερβις..οποτε το βλεπει μετα, εξαλλου δεν ειναι θεμα h/w

 

Toυ εκανε φιλε μου και παλι τα ιδια!Λες να ειναι απο τη τελευταια αναβαθμιση του Φεης??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Toυ εκανε φιλε μου και παλι τα ιδια!Λες να ειναι απο τη τελευταια αναβαθμιση του Φεης??

 

παιζει..αλλα h/w ναναι δε νομιζω, οποτε ας το στειλει για μπαταρια να ξεμπλεκει και μετα βλεπετε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιζει..αλλα h/w ναναι δε νομιζω, οποτε ας το στειλει για μπαταρια να ξεμπλεκει και μετα βλεπετε..

 

Οκ.Να εισαι καλα,ευχαριστω!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποση ωρα κανει να φορτισει σε εσας?Εκανε απο το 10% εως το 100% 5.15 λεπτα,το tab pro 8.4 που ειχα προηγουμενος σε 3 ωρες ειχε φορτισει,ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Οκ.Να εισαι καλα,ευχαριστω!:)

 

Τώρα έπιασα το ταμπλετκαι εγώ. .το fb απλά έγινε έτσι. ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξησ προβλημα.ενω κανω αλλαγη με το bluetooth πληκτρολόγιο γλωσσας δν αλλαζει απο ελληνικα σε ααγγλικα.και το αντιθετο και πρεπει να το αλλαξω μεσα απο τισ ρυρυθμισησ.οταν συνδεω το πληκτρολόγιό με το nite 3 δν εχω κανενα προβλημα αλλαζει κανονικα.ξερετε γιατι?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλός τα δεχτήκατε...(εγκατάσταση με odin ) http://www.sammobile.com/firmwares/download/44543/T800XXU1BOCC_T800OXA1BOC4_XEF/

 

τα πιασαμε, θα παω σερβις για μπαταρια και θα γινει καμια στραβη να μου το δωσουν πισω με lollipop, Να μην μπορω να την βγαλω αν ειναι προβληματικη! φτου! που καταντησαμε, να παιρνουμε Update και να μας δημιουργει αγχος..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξησ προβλημα.ενω κανω αλλαγη με το bluetooth πληκτρολόγιο γλωσσας δν αλλαζει απο ελληνικα σε ααγγλικα.και το αντιθετο και πρεπει να το αλλαξω μεσα απο τισ ρυρυθμισησ.οταν συνδεω το πληκτρολόγιό με το nite 3 δν εχω κανενα προβλημα αλλαζει κανονικα.ξερετε γιατι?

Να φανταστω οτι γνωριζεις τον συνδυασμο ctrl+space για αλλαγη γλωσσας. Εμενα αλλαζει γλωσσα κανονικα τοσο στο tab S μου οσο και στο tab pro της γυναικας μου αλλα και στο νοτε2 μου που το δοκιμασα για πλακα. Δοκιμασε να το αφαιρεσεις απο τη λιστα συσκευων προς συνδεση και να το ξανακανεις pair απο την αρχη. Τελος δες αν στη μεθοδο εισαγωγης ειναι τικαρισμενο το bt πληκτρολογιο ή οχι.

Στο θεμα της lollipop τωρα, αναζητειται γενναιος να τη βαλει πρωτος....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα με odin την Γαλλική από πάνω δεν έκανα reset τίποτα όλα μια χαρά, μου έκανε μετά update to google service και το facebook. Εμφανισιακά είναι καλύτερα απο πρίν, αλλάξανε και στη μπάρα των ειδοποιήσεων κάποια πράγματα, έχει αλλαγή χρήστη τώρα. Ποιο smooth βλέπω πάντως να είναι ειδικά στο σερφάρισμα που έτρωγε κάτι σκαλώματα τώρα δεν τα έχει. Και με την λειτουργία επισκέπτη που μπήκα για λίγο να δοκιμάσω ο tw σαφώς και είναι ποιο βελτιωμένος και το magazine δεν κολλάει. Edited by makismakis2004
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...