Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοειται πας στο tab s σε σχεση με το Note. Τίποτα το κακό δεν έχει. Ισα ισα εχει πολλα σκαλια πανω απο snapdragon

Συ Είπας....Ναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

ποποστο τσακ ειμουνα να το παρω αλλα640 eyro τα αξηζη η θα πανε χαμενα

 

Δικη σου η απόφαση. Εγω το πηρα απ τους πρώτους και ειχα δωσει 620€ για το 10.5 (wifi) μαζι με την θηκη και θα τα ξαναδινα άνετα.

 

Ομως τωρα πια στο σκρουτζ το 10.5 lte εχει περι τα 470€. Δεν ειναι λιγο το ποσο των 200€ παραπανω που θες να δώσεις

Link to comment
Share on other sites

ποποστο τσακ ειμουνα να το παρω αλλα640 eyro τα αξηζη η θα πανε χαμενα

μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί μόνο samsung ?? το μόνο που πραγματικά αξίζει στην σειρά S είναι η οθόνη!! τίποτα άλλο ..δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί μόνο samsung ?? το μόνο που πραγματικά αξίζει στην σειρά S είναι η οθόνη!! τίποτα άλλο ..δυστυχώς..

 

Στις 10 ιντσες εσυ τι θα προτεινες;;;

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι το κακο εχει το exynos,η χρηση θα ειναι για καμια ταινια κανενα youtoube kai facebook, καιγια καμια ομηλια αμα τυχη .παντοσ με σχεση το note ποιο ωραιο

 

ο συνδυασμος της αναλυσης της οθονης με το κακο s/w το κανει να λαγκαρει στα παντα. Δεν κολλαει, δεν ειναι οτι θα το πεις αργο..απλα τρωει μικροκολληματακια και οταν τα ανοιξεις ολα μαζι, πχ καιρο,mail, fb, chrome, αν δηλαδη ξυπνησεις το πρωι και πεις να ριξεις μια ματια σε ολα, το Lag Παει συνεφο..Τωρα αν το εχεις ανοιξει κατι 5 λεπτα πριν και το ξανα ανοιξεις παει μια χαρα. Γενικα θα ελεγα οτι για 8,4" που εχω εγω ειναι απο τα καλυτερα, αλλα με χαλαει το lag, καθως και οτι μουχει κανει κανα 2-3 restart επειδη σκαλωσε, τη μια μαλιστα ζητησε πιν ενω την αλλη οχι. Γενικα αν επαιρνα παλι, δεν ξερω αν θα πηγαινα σε αυτο ή στο Ζ3 compact tablet το οποιο ειναι σε ολα καλυτερο, ακομα και στην οθονη ειναι τοσο καλο που προσπερνας την amoled του tabS αλλα το οτι ειναι σαν κορνιζα γυρω γυρω, ενω το samsung εχει λεπτο bezel, εμενα με κανει να μην το θελω, γιατι προτιστως θελω να μου αρεσει η εμφανιση..και επειδη δεν ειναι μεγαλο το lag και γενικα δεν με ενοχλει για την Light χρηση που κανω, ισως να το ξανα επαιρνα.

Τωρα για 10αρι, απλα δε μαρεσει κανενα αλλο ομοιως, μιας και η σονυ δεν βγαζει, το Ζ2 ειναι κακασχημο, και δεν θα επαιρνα αλλα samsung εκτος απο το tab prο ενδεχομενως. που και παλι εχει μπεζελ.Αλλες μαρκες δεν εχω πολυψαξει εγω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στις 10 ιντσες εσυ τι θα προτεινες;;;

Για ποιο οικονομικά (θέλει μόνο από πλαίσιο) Sony tab z2 (προσωπικά έχω το note 10.1 2014 lte )

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο οικονομικά (θέλει μόνο από πλαίσιο) Sony tab z2 (προσωπικά έχω το note 10.1 2014 lte )

 

Προσωπικά το θεωρώ κακάσχημο το Z2 και δε μ αρέσει ουτε η οθονη του. Για μενα σ αυτες τις ίντσες παίζει μπάλα το tab s 10.5 και το ipad air 2.

 

Χαμηλοτερα υπάρχουν επιλογές. Εγω εχω και note 8/tab 3 8.0/tab pro 8.4 αλλα δεν ασχολούμαι πια μαζί τους. Η εξαιρετική εμφανιση του tab s μαζι με την καταπληκτική οθόνη που έχει μ εχει κερδίσει.

 

Τωρα αν τρώει και κανα σκαλωματακι, δε με απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θεωρώ κακάσχημο το Z2 και δε μ αρέσει ουτε η οθονη του. Για μενα σ αυτες τις ίντσες παίζει μπάλα το tab s 10.5 και το ipad air 2.

 

Χαμηλοτερα υπάρχουν επιλογές. Εγω εχω και note 8/tab 3 8.0/tab pro 8.4 αλλα δεν ασχολούμαι πια μαζί τους. Η εξαιρετική εμφανιση του tab s μαζι με την καταπληκτική οθόνη που έχει μ εχει κερδίσει.

 

Τωρα αν τρώει και κανα σκαλωματακι, δε με απασχολεί.

Δεν αγοράζεις μόνο για ομορφιά... το air ειναι άλλο οικοσύστημα (προσωπικά πότε ..) για τα άλλα περί ορέξεως ....(πάντα φιλικά )

Link to comment
Share on other sites

Δικη σου η απόφαση. Εγω το πηρα απ τους πρώτους και ειχα δωσει 620€ για το 10.5 (wifi) μαζι με την θηκη και θα τα ξαναδινα άνετα.

 

Ομως τωρα πια στο σκρουτζ το 10.5 lte εχει περι τα 470€. Δεν ειναι λιγο το ποσο των 200€ παραπανω που θες να δώσεις

 

απλα εχω μια τηλεοραση για επηστροφη 300ευρο.και ελεγα να παρο ενα tablet kalo εχω δει το tab pro 10.1 οπου δεν εχει 4g και το εχει 299 ευρο.το note p605 sta 549 4g . και το tab s 10.5 4g 649ευρο .εσεις ποιο θα διαλεγατε .απλα το pro 4g και δεν ξερω αν θα βρεισκω παντα ξεκληδωτο wi fi ,αν και ακουσα απο ενα φιλο για ενα προγραμα που σπαει κοδικους wi-fi ,η να παρο το pro και να ηρεμησω και να κρατησω τα 350 ευρο τα παραπανο που θα εδινα.

Link to comment
Share on other sites

απλα εχω μια τηλεοραση για επηστροφη 300ευρο.και ελεγα να παρο ενα tablet kalo εχω δει το tab pro 10.1 οπου δεν εχει 4g και το εχει 299 ευρο.το note p605 sta 549 4g . και το tab s 10.5 4g 649ευρο .εσεις ποιο θα διαλεγατε .απλα το pro 4g και δεν ξερω αν θα βρεισκω παντα ξεκληδωτο wi fi ,αν και ακουσα απο ενα φιλο για ενα προγραμα που σπαει κοδικους wi-fi ,η να παρο το pro και να ηρεμησω και να κρατησω τα 350 ευρο τα παραπανο που θα εδινα.

 

Αν δεν εχεις τρέλα και κόλλημα παρε το tab pro 10.1 και κρατα τα λεφτά. Θα σε καλύψει με το παραπάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αγοράζεις μόνο για ομορφιά... το air ειναι άλλο οικοσύστημα (προσωπικά πότε ..) για τα άλλα περί ορέξεως ....(πάντα φιλικά )

 

Οχι βέβαια, δεν αγοραζεις μονο για ομορφιά. Ομως Σου ειπε κανεις οτι το tab s ειναι αδύναμο; ;;

 

Ειναι πανεμορφο, λεπτό, ελαφρυ, με την καλύτερη οθόνη, άψογη μπαταρία και πανίσχυρο.

 

Τρώει κανα μικροσκαλωματακι στα μενου που και που αλλα δεν ενοχλούν. Ευελπιστουμε ολοι οτι θα εξαλειφθουν με την Lollipop και τοτε θα μιλαμε για το πιο ολοκληρωμένο tablet.

 

Τέλειο tablet δεν υπάρχει, το καθενα εχει τα θετικα και τα αρνητικά του. Διαφορετικά εαν ηταν τοσο σκάρτο οσο πατε να το βγαλετε, δε θα το κρατουσαμε ρε παιδιά. Θα το ειχαμε δώσει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις τρέλα και κόλλημα παρε το tab pro 10.1 και κρατα τα λεφτά. Θα σε καλύψει με το παραπάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οχι βέβαια, δεν αγοραζεις μονο για ομορφιά. Ομως Σου ειπε κανεις οτι το tab s ειναι αδύναμο; ;;

 

Ειναι πανεμορφο, λεπτό, ελαφρυ, με την καλύτερη οθόνη, άψογη μπαταρία και πανίσχυρο.

 

Τρώει κανα μικροσκαλωματακι στα μενου που και που αλλα δεν ενοχλούν. Ευελπιστουμε ολοι οτι θα εξαλειφθουν με την Lollipop και τοτε θα μιλαμε για το πιο ολοκληρωμένο tablet.

 

Τέλειο tablet δεν υπάρχει, το καθενα εχει τα θετικα και τα αρνητικά του. Διαφορετικά εαν ηταν τοσο σκάρτο οσο πατε να το βγαλετε, δε θα το κρατουσαμε ρε παιδιά. Θα το ειχαμε δώσει :)

 

Για να μην παρεξηγηθω, εγω δεν πηγα να το βγαλω σκαρτο, ομως στα ταμπλετ οπου η ποικιλια ειναι μικρη φαινεται οτι ισχυει η παρομοια "στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος" με την εννοια οτι θα μπορουσαν να υπαρχουν πολυ πιο ολοκληρωμενες επιλογες, οπως ισχυει στα κινητα που ολα του 2014 αγγιζουν το τελειο..Ενω εδω εχουμε μικρο ελατωματα που καμια φορα ειναι ενοχλητικα..

Παντως αν ο φιλος θελει 10αρι χωρις να το εχει δοκιμασει θα ελεγα να σκεφτει και το 8,4"..Εγω το εχω βολευτει απιστευτα γιατι εχεις ικανοποιητικη οθονη σε ιδανικο μεγεθος για πολυ ευκολη φορητοτητα, κατι που με το 10αρι ψιλοχανεται, δεν κουβαλιεται ευκολα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

80 ευρο διαφορα εχουν περιπου παντα σε 4g.δεν θα αξιζε.απλα στο pro 10.1 μονο που με χαλαει ειναι το 4g που δεν εχει,τελικα το προγραμα που σπαει κωδικουσ wi-fi στεκη.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγηθω, εγω δεν πηγα να το βγαλω σκαρτο, ομως στα ταμπλετ οπου η ποικιλια ειναι μικρη φαινεται οτι ισχυει η παρομοια "στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος" με την εννοια οτι θα μπορουσαν να υπαρχουν πολυ πιο ολοκληρωμενες επιλογες, οπως ισχυει στα κινητα που ολα του 2014 αγγιζουν το τελειο..Ενω εδω εχουμε μικρο ελατωματα που καμια φορα ειναι ενοχλητικα..

Παντως αν ο φιλος θελει 10αρι χωρις να το εχει δοκιμασει θα ελεγα να σκεφτει και το 8,4"..Εγω το εχω βολευτει απιστευτα γιατι εχεις ικανοποιητικη οθονη σε ιδανικο μεγεθος για πολυ ευκολη φορητοτητα, κατι που με το 10αρι ψιλοχανεται, δεν κουβαλιεται ευκολα.

 

Δεν αναφέρομαι σε σένα βρε.

 

Τα χουμε πει τα αρνητικά του συγκεκριμενου tablet και το σφαλμα της samsung ηταν που εβαλε το exynos 5420. Αν εβαζε τον 5430 ή τον 5433 δεν θα κουβεντιαζαμε για σκαλωματα.

 

Περιμενουμε Lollipop τώρα και βλέπουμε :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το galaxy s 10.5 lte εχει θεμα που κολαει οπος διαβασω εδω μεσα,η μιση εχουν οι αλοι μιση δεν εχουν τι συμβενη,μηπως οση το πηραν απο αλλη χωρα και οχη ελληνικο εχει θεμα,
Link to comment
Share on other sites

τελικα το galaxy s 10.5 lte εχει θεμα που κολαει οπος διαβασω εδω μεσα,η μιση εχουν οι αλοι μιση δεν εχουν τι συμβενη,μηπως οση το πηραν απο αλλη χωρα και οχη ελληνικο εχει θεμα,

Εγω παντως με αλλαγη launcer δεν βλεπω κολληματα. Καλο θα ηταν βεβαια να μην χρειαζοταν να αλλαξεις launcer για να μην βλεπεις κολληματα αλλα ο καθενας οπως τον βολευει.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν γνωριζω απο ταβλετ το launcer τι ειναι ,αμα το αλαζα θα ηταν ολα ενταξει,θα ισχειη η εγγυηση.

Και χωρις να το αλλαξεις θα μεινεις πιστευω ευχαριστημενος με το ταμπλετ.Οχι δεν επηρεαζει την εγγυηση. Ειναι απλα μια εφαρμογη την οποια την κατεβαζεις απτο playstore και αντικαθιστα τις αρχικες οθονες. Αν θες βαλε τον nova launcer και πιστευω θα εισαι κομπλε. Εγω προσωπικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

Ριξε και μια ματια εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν γνωριζω απο ταβλετ το launcer τι ειναι ,αμα το αλαζα θα ηταν ολα ενταξει,θα ισχειη η εγγυηση.

απευθύνσου εδώ ..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319161 (εάν ξέρεις από κινητά είναι ακριβώς το Ίδιο!! τα ίδια πράγματα Προσέχεις!!!)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια γρήγορη βοήθεια. Έχω στη κατοχή μου ένα Samsung note 3 και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το stylus μου έχει λύσει τα χέρια.

Θέλω να πάρω το tab s 10.4 και παρατηρώ ότι η έκδοση wifi έχει διαφορετικό επεξεργαστή από την έκδοση Lte. Το θέμα μου είναι το εξής:

1) Έχει διαφορά από άποψη επιδόσεων η μια έκδοση με την αλλή; Ποιο είναι καλύτερο; Η κάρτα σιμ δεν με πολύ ενδιαφέρει για να είμαι ειλικρινείς αλλά αν είναι γενικά καλύτερο θα πάω γι αυτό και αχρείαστη να ναι.

2) Τις εφαρμογές action memo, s note όπως είναι στο note που έχω μπορώ να τις έχω στο tab s και να τις λειτουργώ με το πενάκι του Note 3;

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια γρήγορη βοήθεια. Έχω στη κατοχή μου ένα Samsung note 3 και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το stylus μου έχει λύσει τα χέρια.

Θέλω να πάρω το tab s 10.4 και παρατηρώ ότι η έκδοση wifi έχει διαφορετικό επεξεργαστή από την έκδοση Lte. Το θέμα μου είναι το εξής:

1) Έχει διαφορά από άποψη επιδόσεων η μια έκδοση με την αλλή; Ποιο είναι καλύτερο; Η κάρτα σιμ δεν με πολύ ενδιαφέρει για να είμαι ειλικρινείς αλλά αν είναι γενικά καλύτερο θα πάω γι αυτό και αχρείαστη να ναι.

2) Τις εφαρμογές action memo, s note όπως είναι στο note που έχω μπορώ να τις έχω στο tab s και να τις λειτουργώ με το πενάκι του Note 3;

Προσοχή και η δύο εκδόσεις έχουν τον ίδιο επεξεργαστή!!! exynos 5420!!(αναγράφεται λάθος σε πολλά site!!) μην ελπίζεις για το 2 ,οι εκδόσεις note έχουν φτιαχτεί για λειτουργία με πενακι !! (κάτοχος note 10.1 2014 lte με snapdragon )

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια γρήγορη βοήθεια. Έχω στη κατοχή μου ένα Samsung note 3 και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το stylus μου έχει λύσει τα χέρια.

Θέλω να πάρω το tab s 10.4 και παρατηρώ ότι η έκδοση wifi έχει διαφορετικό επεξεργαστή από την έκδοση Lte. Το θέμα μου είναι το εξής:

1) Έχει διαφορά από άποψη επιδόσεων η μια έκδοση με την αλλή; Ποιο είναι καλύτερο; Η κάρτα σιμ δεν με πολύ ενδιαφέρει για να είμαι ειλικρινείς αλλά αν είναι γενικά καλύτερο θα πάω γι αυτό και αχρείαστη να ναι.

2) Τις εφαρμογές action memo, s note όπως είναι στο note που έχω μπορώ να τις έχω στο tab s και να τις λειτουργώ με το πενάκι του Note 3;

 

Λάθος των καταστημάτων. Τον ιδιο επεξεργαστή έχουν ολα τα tab s ανεξάρτητα απ το μέγεθος ή την έκδοση.

 

1) Δε μπορούμε να το διαπιστωσουμε αφου κανενας δεν εχει διαφορετικό επεξεργαστή εδω μεσα.

 

2) Το note 3 οπως και καθε note συσκευή έχει wacom digitizer αρα το πενάκι λειτουργεί μόνο σε αυτες τις συσκευές. Μπορείς να έχεις πρόσβαση στα action memo και στο s note απ το tablet αλλά οχι να χρησιμοποιήσεις το πενακι σ αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σας

Το ιδιο ισχυει και για τις εκδοσεις του note 10.1 2014 μεταξυ των wifi και lte;

Οχι. Το lte εχει snapdragon ενω το wifi εχει exynos.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...