Jump to content

Smartphone έως 200 ευρώ!! Βοηθήστε με παρακαλώ..!


Th3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς που προτείνετε Ζιαομι πείτε στον ανθρωπο πως δεν εισάγεται στην Ελλάδα και οποιαδήποτε βλάβη έχει ή προκύψει στην πορεία θα επιβαρυνθεί ο ίδιος με έξοδα αποστολής και οτι θα μείνει τουλάχιστον ένα μήνα χωρίς κινητό, επίσης οτι ελοχεύει ο κύνδηνος τελωνείου. Αντε μαθατε όλοι την παράνομη εισαγωγή και την προτείνετε παντου. Η γνώμη μου είναι αφου θέλει android L9 II, πολυ καλή συσκευή αξίζει τα λεφτα που ζηταει(skroutz). Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσείς που προτείνετε Ζιαομι πείτε στον ανθρωπο πως δεν εισάγεται στην Ελλάδα και οποιαδήποτε βλάβη έχει ή προκύψει στην πορεία θα επιβαρυνθεί ο ίδιος με έξοδα αποστολής και οτι θα μείνει τουλάχιστον ένα μήνα χωρίς κινητό, επίσης οτι ελοχεύει ο κύνδηνος τελωνείου. Αντε μαθατε όλοι την παράνομη εισαγωγή και την προτείνετε παντου. Η γνώμη μου είναι αφου θέλει android L9 II, πολυ καλή συσκευή αξίζει τα λεφτα που ζηταει(skroutz).

 

ειναι παρανομο το να αγοραζουμε απο το εξωτερικο? τι μας λες?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

ειναι παρανομο το να αγοραζουμε απο το εξωτερικο? τι μας λες?

 

Απο την ευρωπαική ένωση όχι δεν είναι, απο την Κίνα ναι είναι, σκέψου ο κινέζος για να ξεγελάσει το τελωνείο γραφει έξω απο το κουτί μεταφοράς, δώρο ή επιστροφή απο σερβις ή κηπευτικα εργαλεια για να μην ανοιχτει, αν ανοιχτει θα το πληρώσεις χρυσο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα επειδη δεν ξερω κιωλας ειναι ανωτερο γενικα σε ολα ή ανωτερο μονο στην καμερα? αν ισχυει το δευτερο δεν πειραζει.

 

στην καμερα ειναι ανωτερο, για εμενα και στο design(γνωμες ειναι αυτες), μεγαλυτερη μπαταρια, και το χρησιμο knock code.

 

Απο την ευρωπαική ένωση όχι δεν είναι, απο την Κίνα ναι είναι, σκέψου ο κινέζος για να ξεγελάσει το τελωνείο γραφει έξω απο το κουτί μεταφοράς, δώρο ή επιστροφή απο σερβις ή κηπευτικα εργαλεια για να μην ανοιχτει, αν ανοιχτει θα το πληρώσεις χρυσο.

εσυ μιλας για την αποφυγη τελωνειου, που οντως ειναι παρανομη. Αλλα το να παραγγελνεις απλα χωρις να θες μπλεξιματα δεν ειναι.

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα επειδη δεν ξερω κιωλας ειναι ανωτερο γενικα σε ολα ή ανωτερο μονο στην καμερα? αν ισχυει το δευτερο δεν πειραζει.

 

σε δυο πραγματα ειναι ανοτερο (για τα καλα)

1. camera

2. software (δυστιχος sony τελευταια μας βγαζει σκαρτο soft με πολλα μικρα προβλιματα)

 

Απο την ευρωπαική ένωση όχι δεν είναι, απο την Κίνα ναι είναι, σκέψου ο κινέζος για να ξεγελάσει το τελωνείο γραφει έξω απο το κουτί μεταφοράς, δώρο ή επιστροφή απο σερβις ή κηπευτικα εργαλεια για να μην ανοιχτει, αν ανοιχτει θα το πληρώσεις χρυσο.

 

εσένα θα σου κάνω άλλη ερώτησή...... είναι νόμιμο να μας κλέβει το κράτος? (γιατί περί αυτού πρόκειται ) (κατά αυτό τον τρόπο αντιδράμε κάπως κάπως)

 

το μονο παρανομο ειναι η αποφιγη του τελονειο.... και για αυτο δεν θα ελεγα οτι ευθινομαστε εμεις απλος στα κλασσικά ταχυδρομεία (οχι ιδιωτικά) λογού χαοτικού φόρτου εργασίας ελάχιστα κουτιά ανοίγουν για εκτελωνισμό και οσα ανοίγουν εχουν μεγάλο μέγεθος

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

σε δυο πραγματα ειναι ανοτερο (για τα καλα)

1. camera

2. software (δυστιχος sony τελευταια μας βγαζει σκαρτο soft με πολλα μικρα προβλιματα)

 

 

 

εσένα θα σου κάνω άλλη ερώτησή...... είναι νόμιμο να μας κλέβει το κράτος? (γιατί περί αυτού πρόκειται ) (κατά αυτό τον τρόπο αντιδράμε κάπως κάπως)

 

το μονο παρανομο ειναι η αποφιγη του τελονειο.... και για αυτο δεν θα ελεγα οτι ευθινομαστε εμεις απλος στα κλασσικά ταχυδρομεία (οχι ιδιωτικά) λογού χαοτικού φόρτου εργασίας ελάχιστα κουτιά ανοίγουν για εκτελωνισμό και οσα ανοίγουν εχουν μεγάλο μέγεθος

 

Το αν μας κλέβει το κράτος δεν είμαι σίγουρος, μπορούμε να το συζητήσουμε αλλα να κλέβουμε εμείς το κράτος και μάλιστα σ ενα τοσο μεγάλο και αναγνωρισμένης αξίας forum να προτείνωνται τρόποι εγγληματικής δραστηριότητας, θα έπρεπε οι υπευθηνοι ν ασχοληθουν λίγο με το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Με τον κίνδυνο να χαρακτηρίστω εγκληματίας θα πρότεινα και εγώ την αγορά του xiaomi από το εξωτερικό μακράν η καλύτερη συσκευή σε αυτά τα λεφτά όσο για το σέρβις ναι αν γίνει κάτι θα μείνεις ένα μήνα χωρίς κινητό όπως έμεινα και εγώ με συσκευή αγορασμένη από Ελλάδα και σέρβις 10 χιλιόμετρα απόσταση από το σπίτι μου επίσης αν σε συλλάβουν για παράνομη εισαγωγή στη χώρα του τηλεφώνου πες τους ότι δεν ευθυνεσαι εσύ που το τελωνείο υπολειτουργει η ότι ο υπάλληλος έχει μπροστά του 100.000 δέματα και δεν τα ανοίγει όλα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το αν μας κλέβει το κράτος δεν είμαι σίγουρος, μπορούμε να το συζητήσουμε αλλα να κλέβουμε εμείς το κράτος και μάλιστα σ ενα τοσο μεγάλο και αναγνωρισμένης αξίας forum να προτείνωνται τρόποι εγγληματικής δραστηριότητας, θα έπρεπε οι υπευθηνοι ν ασχοληθουν λίγο με το θέμα

 

ε οκ αυτό είναι άλλης στιγμής συζήτηση.....

 

+ δεν του λέμε ουτε πως να παρακάμψει το τελωνείο ουτε το να μην το στιλει με ιδιωτικά (τπτ από ολα αυτά) απλός του προτείνουμε μια ΓΑΜΑΤΗ συσκευή, τωρα πως θα την πάρει άλλο είναι αυτό

 

πάντως σε μενα σχεδόν όλοι φίλοι μου ειναι εγγλιματιες τελευταίο χρόνο απο τα 25 άτομα τα 19 πήραν απο την εγκληματική κίνα άλλα 5 πήραν συσκευές oppo (αυτές μεν κινέζικες αλλά αγόρασαν από την κίνα) και μόνο μια φίλη πήρε ενα lumia 1020 και αυτό από amazon της βρετανιας........

 

πλέον όλοι φοβούνται να αγοράσουν απο την Ελλάδα (την τσέπη τους φοβούνται)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Με τον κίνδυνο να χαρακτηρίστω εγκληματίας θα πρότεινα και εγώ την αγορά του xiaomi από το εξωτερικό μακράν η καλύτερη συσκευή σε αυτά τα λεφτά όσο για το σέρβις ναι αν γίνει κάτι θα μείνεις ένα μήνα χωρίς κινητό όπως έμεινα και εγώ με συσκευή αγορασμένη από Ελλάδα και σέρβις 10 χιλιόμετρα απόσταση από το σπίτι μου επίσης αν σε συλλάβουν για παράνομη εισαγωγή στη χώρα του τηλεφώνου πες τους ότι δεν ευθυνεσαι εσύ που το τελωνείο υπολειτουργει η ότι ο υπάλληλος έχει μπροστά του 100.000 δέματα και δεν τα ανοίγει όλα

 

Εκει που έμεινες 1 μηνα απο τηλέφωνο στην Ελλάδα στην Κίνα θα έμενες 3, τόσο απλά. Το θέμα δεν είναι πόσα δέματα έχουν ν ανοίξουν αρα εγγληματούμε αλλα σαν ανθρωποι που σεβόμαστε τους νόμους και τους θεσμούς, πως συμπεριφερόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Εκει που έμεινες 1 μηνα απο τηλέφωνο στην Ελλάδα στην Κίνα θα έμενες 3, τόσο απλά. Το θέμα δεν είναι πόσα δέματα έχουν ν ανοίξουν αρα εγγληματούμε αλλα σαν ανθρωποι που σεβόμαστε τους νόμους και τους θεσμούς, πως συμπεριφερόμαστε

Μιλάς εκ πείρας η έχεις ακούσει φίλε μου; επίσης η συζήτηση για κάποιον νομοταγη πολίτη σε κράτος που παρανομεί είναι αστεία εκτός από off topic εκτός αν προτείνεις να πηγαίνουμε εθελοντικά να ανοίγουμε εμείς τα πακέτα μας αντί του τελωνη επίσης όπως σωστά είπαν τα παιδιά προτάθηκε ένα πολύ καλό τηλέφωνο σε καλή τιμή που είδες υποδείξεις για παρανομία;

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

@rec

 

Προφανώς κοιτάς μόνο το αποτέλεσμα και κρίνεις βάση αυτού, είτε επικροτείς είτε καταδικάζεις.. Όμως πριν βιαστούμε να καταδικάσουμε ή να επικροτήσουμε κάποιον ας μην ξεχνάμε ότι το αποτέλεσμα (στην προκειμένη περίπτωση, η "εγκληματική" ενέργεια) συνδέεται και με κάποια αιτία, η οποία μακάρι να ήταν μόνο μία αλλά είναι πολλές, που περιλαμβάνουν και το κράτος μέσα και άλλα πολλά..

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς εκ πείρας η έχεις ακούσει φίλε μου; επίσης η συζήτηση για κάποιον νομοταγη πολίτη σε κράτος που παρανομεί είναι αστεία εκτός από off topic εκτός αν προτείνεις να πηγαίνουμε εθελοντικά να ανοίγουμε εμείς τα πακέτα μας αντί του τελωνη επίσης όπως σωστά είπαν τα παιδιά προτάθηκε ένα πολύ καλό τηλέφωνο σε καλή τιμή που είδες υποδείξεις για παρανομία;

 

Ειναι καλή τιμη επειδή κλέβεις το κράτος αλλιως θα έκανε 400 ευρώ και όχι 200 που ζητάει ο άνθρωπος. Επίσης υπάρχουν και τα πρεζόνια που πουλάνε κλεμένα iphone για 200 ευρώ το ξεχάσατε

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλή τιμη επειδή κλέβεις το κράτος αλλιως θα έκανε 400 ευρώ και όχι 200 που ζητάει ο άνθρωπος. Επίσης υπάρχουν και τα πρεζόνια που πουλάνε κλεμένα iphone για 200 ευρώ το ξεχάσατε

Μάλιστα.......

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα με τα πρεζόνια δεν ήταν ακριβώς έτσι όπως είναι τώρα, αλλά ήταν κάτι σε στυλ Robin Hood (Ρομπέν των δασών) δεν θα βιαζόμουν να τον καταδικάσω πάντως..
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα με τα πρεζόνια δεν ήταν ακριβώς έτσι όπως είναι τώρα, αλλά ήταν κάτι σε στυλ Robin Hood (Ρομπέν των δασών) δεν θα βιαζόμουν να τον καταδικάσω πάντως..

 

Αλλου παπα ευαγγέλιο...

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη ούτε το public ή την κάθε samsung που βγάζει κινητό με 600 ευρώ καταδικάζω.. Τα πουλάνε τόσο ακριβά γιατί έτσι θεωρούν πως είναι το σωστό, δεν μπορούν να επιβιώσουν κιόλας διαφορετικά.. εγώ θα κοιτάξω το δικό μου συμφέρον από την άλλη και θα αγοράσω αυτό με 200 ευρώ.. Και μη χρησιμοποιείς επιχειρήματα περί νόμων από τη στιγμή που οι νόμοι και οι θεσμοί είναι γραμμένοι και ραμμένοι για την samsung και την κάθε samsung (γιατί αν νομίζεις ότι είναι προς το συμφέρον του απλού πολίτη, νομίζω γελιέσαι).
Link to comment
Share on other sites

Υπόψη ούτε το public ή την κάθε samsung που βγάζει κινητό με 600 ευρώ καταδικάζω.. Τα πουλάνε τόσο ακριβά γιατί έτσι θεωρούν πως είναι το σωστό, δεν μπορούν να επιβιώσουν κιόλας διαφορετικά.. εγώ θα κοιτάξω το δικό μου συμφέρον από την άλλη και θα αγοράσω αυτό με 200 ευρώ.. Και μη χρησιμοποιείς επιχειρήματα περί νόμων από τη στιγμή που οι νόμοι και οι θεσμοί είναι γραμμένοι και ραμμένοι για την samsung και την κάθε samsung (γιατί αν νομίζεις ότι είναι προς το συμφέρον του απλού πολίτη, νομίζω γελιέσαι).

 

Πρότεινα το LG L9II μια μέση λύση, στην αρχη όλες οι συσκευες έχουν υπεραξία για τους ανυπόμονους, νομίζεις δεν είναι καλή επιλογή και πρεπει να στραφει καποιος στην παρανομία?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά κινητό πρότεινες, και στα 150 ευρώ μόνο, είναι πολύ καλή επιλογή..

 

Απλά σε περίπτωση που του άρεσε το XiaoMi και θέλει να το παραγγείλει ας μη του δημιουργήσουμε ενοχές νιώθοντας ότι κάνει κάτι κακό..

 

Αν και κακώς σκάμε.. αφού Sony θα πάρει στο τέλος :p

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά κινητό πρότεινες, και στα 150 ευρώ μόνο, είναι πολύ καλή επιλογή..

 

Απλά σε περίπτωση που του άρεσε το XiaoMi και θέλει να το παραγγείλει ας μη του δημιουργήσουμε ενοχές νιώθοντας ότι κάνει κάτι κακό..

 

Αν και κακώς σκάμε.. αφού Sony θα πάρει στο τέλος :p

 

Φίλε μου πιστεψε με είναι εγγληματικό να προτείνουμε τέτοιους μεθόδους, όπως δεν προτείνουμε λινκ με παρανομο λογισμικό

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά κινητό πρότεινες, και στα 150 ευρώ μόνο, είναι πολύ καλή επιλογή..

 

Απλά σε περίπτωση που του άρεσε το XiaoMi και θέλει να το παραγγείλει ας μη του δημιουργήσουμε ενοχές νιώθοντας ότι κάνει κάτι κακό..

 

Αν και κακώς σκάμε.. αφού Sony θα πάρει στο τέλος :p

 

χαχχχαχαχαχαχαχαχ. μαρεσει που ακουω την αποψη του καθενος και την δικια του προταση. ολα αυτα θα τα εχω υποψην και θα σκεφτω αν θα αγορασω τελικα sony ή οχι :p :D

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Sony βρε φίλε μην σε κλείσουμε φυλακή και το έχουμε βάρος στη συνείδηση μας μετά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πάρε Sony βρε φίλε μην σε κλείσουμε φυλακή και το έχουμε βάρος στη συνείδηση μας μετά

 

χαχα ευχαριστώ μαλλον sony αν δεν αλλαξω γνωμη γιατι εδω και ενα χρονο παρολο που δεν ειναι και η τελειοτητα η sony μαρεσει παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

χαχα ευχαριστώ μαλλον sony αν δεν αλλαξω γνωμη γιατι εδω και ενα χρονο παρολο που δεν ειναι και η τελειοτητα η sony μαρεσει παρα πολυ.

 

στα 200 ευρώ κανένα sony δεν θα σε καλύψει δυστυχώς :p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πιστεψε με είναι εγγληματικό να προτείνουμε τέτοιους μεθόδους, όπως δεν προτείνουμε λινκ με παρανομο λογισμικό

Ρε φίλε είδες να του λέμε πες στο site κάνε αυτό και κάνε τούτο? Του προτείναμε ένα κινητό, αν θέλει ας παρανομησει με οποίο ρίσκο και συνέπειες κρύβει αυτό, αν θέλει ας μην παρανομησει. Λες και κάθονται στα ΕΛΤΑ και ανοίγουν ένα ένα τα δέματα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...