Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia kalimera steilte moy sto email leogeorgalas@yahoo.gr

kapoio programa gia apostolh hxon eikonon kai allon arxeion gia 6260

 

euxaristo !!!!

Hello Humans...

 

 

pata edo > http://s2.gladiatus.gr/game/c.php?uid=17295

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ!

 

Αν και πίστευα ότι ποτέ δεν θα συμπαθούσα το 6260 και ενώ ήμουν έτοιμος να γυρίσω πίσω στο αγαπημενο μου 6230... ξαφνικά το συνηθησα.... και μαλλον τώρα θα το κρατήσω.... απλά εχω καποιες (επιπλέων) απορείες...

 

1. Στο 6230 ορισμός ΠΡΟΦΙΛ είχε και την επιλογή "προσωρινό" με το 6260 δεν υπάρχει τίποτε γι' αυτό ε?

2. Για να γίνει χρήση εμαιλ αρκει μόνο μια GPRS σύνδεση? (cote)...

 

 

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous

 

epeidi pire ...fwtia to pc mou kai den eixa epafi gia 2 vdomades thelw na kanw erwtisi sxetika me programmata kai games sto 6260

 

exw kapoia programmata gia photo kai kamera:

 

photorite

 

cam pro

 

camera xpro

 

photo acute

 

yparxei kati kalytero?

 

apo paixnidia:

 

yeti 1 ews 4

 

fifa2005

 

euro2004(na min ksexniomaste)

 

prince of persia

 

splinter cell

 

moto gp2

 

yparxei kati allo aksiologo?

 

episis exw to fe explorer gia ti diaxeirisi

 

telos kati anwtero i paromoio me to full screen caller yparxei?

 

elpizw na min sas epriksa :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

 

Αν και πίστευα ότι ποτέ δεν θα συμπαθούσα το 6260 και ενώ ήμουν έτοιμος να γυρίσω πίσω στο αγαπημενο μου 6230... ξαφνικά το συνηθησα.... και μαλλον τώρα θα το κρατήσω.... απλά εχω καποιες (επιπλέων) απορείες...

 

1. Στο 6230 ορισμός ΠΡΟΦΙΛ είχε και την επιλογή "προσωρινό" με το 6260 δεν υπάρχει τίποτε γι' αυτό ε?

2. Για να γίνει χρήση εμαιλ αρκει μόνο μια GPRS σύνδεση? (cote)...

 

Ευχαριστώ...

 

1.Υπάρχουν διάφορα προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά, εγώ χρησιμοποιώ συνήθως το smart profiles που μπορείς να ρυθμίσεις να σου αλλάζει προφίλ για συγκεκριμένες ώρες είτε μια συγκεκριμένη μέρα, είτε καθημερινά. Το βρίσκεις εδώ

http://www.aivanet.com/attachsearch.php

 

kalispera se olous

 

epeidi pire ...fwtia to pc mou kai den eixa epafi gia 2 vdomades thelw na kanw erwtisi sxetika me programmata kai games sto 6260

 

exw kapoia programmata gia photo kai kamera:

 

photorite

 

cam pro

 

camera xpro

 

photo acute

 

yparxei kati kalytero?

 

apo paixnidia:

 

yeti 1 ews 4

 

fifa2005

 

euro2004(na min ksexniomaste)

 

prince of persia

 

splinter cell

 

moto gp2

 

yparxei kati allo aksiologo?

 

episis exw to fe explorer gia ti diaxeirisi

 

telos kati anwtero i paromoio me to full screen caller yparxei?

 

elpizw na min sas epriksa :)

 

Φίλε από κάμερα δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο ακόμα, ούτε χειρότερο θα έλεγα αφού γενικά δεν υπάρχουν άλλα προγράμματα που να υποστηρίζουν την κάμερα του 6260. Για παιχνίδια μπορείς να ψάξεις στο forum του aivanet που θα βρεις πολλά αξιόλογα ανάλογα με το τι αρέσει σε σένα πάντα. Για exporer μια χαρά είσαι και γω αυτό χρησιμοποιώ. Τέλος για full screen caller υπάρχει και το photoID που προσφέρει καλύτερη ποιότητα στις φωτογραφίες αφού τις δείχνει απευθείας από τη μνήμη χωρίς αλλοιώσεις μεγέθους αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει ελληνικά (οπότε γράφει answer rejection) και το χειρότερο δε δείχνει νούμερο αλλά μόνο όνομα αυτού που σε καλεί (κάτι που εμένα δε με βολεύει καθόλου, αλλιώς οι φώτο δείχνουν μακράν καλύτερες από ότι με το FScaller.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,προσπαθω απο τοτε που πηρα το 6260 να βρω πως γινετε η ηχογραφιση συνομιλιας αλλα ματαια,δεν βρηκα τιποτα.Μηπως ξερετε πως?Αν δεν υπαρχει στις λειτουργιες του τηλεφωνου ξερετε καποιο προγραμμα που μπορω να βαλω για να γινει αυτο?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Paides thelw mia diefkolinsi,

Mporei kapoios pou exei to photorite na mou steilei ta frames (tis kornizes gia ta templates) to email mou einai minotavrs@freemail.gr

 

Isws den to exhghsa swsta me apotelesma na kourazw adika osous filous mou esteilan email.

Akouste loipon pws exei to thema...

 

To prohgoumeno mou kinhto htan to 6260 ena apo ta programmata pou eixa kai htan must have htan to photorite to opoio kai to exw kai egw mazi me polla akoma frames peran tou sis arxeiou ths egatastashs .

 

To problhma mou einai oti epeidh ta frames pou eixe to sygekrimeno programmataki me eixan volepsi para poli kai epeidh twra den exw nokia syskevh (afou den frontisa o blakas protou to dwsw na krathsw ta frames ths syskevhs mou) zhtw apo kapoion pou to to exei egatasthsh sthn syskevh tou na kanei copy ta frames (*.jpg arxeia sto root directory egatastashs) apo afthn sto pc tou kai na mou ta steilei pleon ws eikones jpg kai oxi san *.sis arxeio.

 

Paides efxaristw osous mphkan ston kopo alla kai osous tyxon kourasa an thelete kante akoma mia prospatheia !!

Link to comment
Share on other sites

H ηχογράφηση χώρου γίνεται μέσα από το φάκελο πρόσθετα και εγγραφή αλλά δυστυχώς γράφει μόνο 1 λεπτο. Ηχογράφηση ομιλίας δε γίνεται μέσω του κινητού με τις υπάρχουσες εφαρμογές παρά μόνο με πρόσθετες εφαρμογές τρίτων που κυκλοφορούν αρκετές που υπόσχονται κάτι τέτοιο αν ψάξετε naturar recorder νομίζω λέγεται μία.

Φίλε Minotavrs εγώ πάλι δε κατάλαβα, μέσα στο φάκελο της εγκατάστασης δε βλέπω να υπάρχουν αρχεία jpg πάντως τώρα που το κοιτάω.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ηλίθια ερώτηση: πώς διάλο ξεκουμπώνει το handsfree ρε παίδες???
http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ηλίθια ερώτηση: πώς διάλο ξεκουμπώνει το handsfree ρε παίδες???

 

Σπύρο το σπρώχνεις προς τα πάνω, αν δεις πώς πιάνουν τα δοντάκια θα καταλάβεις τι εννοώ...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο το σπρώχνεις προς τα πάνω, αν δεις πώς πιάνουν τα δοντάκια θα καταλάβεις τι εννοώ...

 

βλέποντας τα δοντάκια, μάλλον προς τα κάτω θα έλεγα ότι είναι το σωστό. Κανείς που ξέρει σίγουρα να μην κάνουμε ζημιά??? :worry:

 

το manual δεν βλέπω να γράφει τίποτα... :X

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

βλέποντας τα δοντάκια, μάλλον προς τα κάτω θα έλεγα ότι είναι το σωστό. Κανείς που ξέρει σίγουρα να μην κάνουμε ζημιά??? :worry:

 

το manual δεν βλέπω να γράφει τίποτα... :X

 

Καντο όπως στο λεω βρε αδερφέ, τόσα Νοκια πέρασαν από τα χέρια μου με αυτό το hfree!

 

Δεν μου έχεις εμπιστοσύνη? :X

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ήμουν σαφής

 

όταν το βάζεις θα το σηκώνεις επάνω, με τον αντίθετο τρόπο θα το βγάζεις...δεν μπορώ να στο εξηγήσω μέσα από το πληκτρολόγιο δυστυχώς!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πώς το ΒΓΑΖΕΙΣ ρώτησα βρε Σάββα! Λοιπόν συνοψίζω:

 

μπαίνει κρατώντας το κεκλιμένο προς τα άνω.

 

βγαίνει πιέζοντας προς τα κάτω.

 

σωστά? :X

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

πώς το ΒΓΑΖΕΙΣ ρώτησα βρε Σάββα! Λοιπόν συνοψίζω:

 

μπαίνει κρατώντας το κεκλιμένο προς τα άνω.

 

βγαίνει πιέζοντας προς τα κάτω.

 

σωστά? :X

 

ακριβώς!

 

δυστυχώς δεν μπορώ να περιγράψω κάτι που γίνεται μόνο πρακτικά κατανοητό!

 

anyway...dont worry δεν παθαίνει τίποτα και να μην το προσέξεις, είναι αρκετά ανθεκτικά! :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

SOS παιδες

 

Ξαφνικά και χωρίς να έχω κανει τίποτε το ιδιαίτερο... τα MMS που στελνω κάθονται στα εξερχομενα και περιμενουν εκει να φυγουν.... μετα απο καποια λεπτα... αλλα ματαια!! μετα απο λίγο προσπαθει και μου λέει αποτυχια..

 

ρυθμησεις cote δουλευαν μεχρι πριν απο λιγο,,,

 

καθε ιδέα ευπροσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites

SOS παιδες

 

Ξαφνικά και χωρίς να έχω κανει τίποτε το ιδιαίτερο... τα MMS που στελνω κάθονται στα εξερχομενα και περιμενουν εκει να φυγουν.... μετα απο καποια λεπτα... αλλα ματαια!! μετα απο λίγο προσπαθει και μου λέει αποτυχια..

 

ρυθμησεις cote δουλευαν μεχρι πριν απο λιγο,,,

 

καθε ιδέα ευπροσδεκτη..

 

Κλεισε και ανοιξε το τηλεφωνο σου :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ηλίθια ερώτηση: πώς διάλο ξεκουμπώνει το handsfree ρε παίδες???

 

Giati na thelei kapios na 3ekoumpwsei ena handsfree? :X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω την εξής απορία:Το ακουστικό του 6260 μήπως παίζει λίγο χαμηλά;Σε σχέση με το 3310 που έιχα πριν έχω την εντύπωση ότι δεν ακούγεται τόσο δυνατά.Μήπως δεν έχω ανοίξει σωστά τον ήχο;Το nav key το κάνω όλο δεξιά και δείχνει ότι είναι full η δύναμη του ήχου.Ακόμα ξέρουμε πότε θα έρθει στην Ελλάδα το νέο firmware;
H θάλασσα του Πειραιά απ'όλες είναι πιο γλυκιά...
Link to comment
Share on other sites

paidia exw kapio provlima me to 6260 mou.otan kanw polles fores anazitisi bt 'i stelnw kati polles fores.genika xrisimopoiw poli to bt se kapia fasi mou vgazei mnimi pliris...ti mporei na einai?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω την εξής απορία:Το ακουστικό του 6260 μήπως παίζει λίγο χαμηλά;Σε σχέση με το 3310 που έιχα πριν έχω την εντύπωση ότι δεν ακούγεται τόσο δυνατά.Μήπως δεν έχω ανοίξει σωστά τον ήχο;Το nav key το κάνω όλο δεξιά και δείχνει ότι είναι full η δύναμη του ήχου.Ακόμα ξέρουμε πότε θα έρθει στην Ελλάδα το νέο firmware;

 

Δυστυχώς το ηχειάκι του δεν είναι και ότι καλύτερο.

Δεν ακούγεται όντως αρκετά δυνατά και σε μερικές μελωδίες όταν το βάζεις τέρμα, τρίζει!

 

Ελπίζω το νέο f/w να διορθώσει το πρόβλημα.

 

Α ρε 6230 που είσαι... :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...