Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mia akoma erotisi.Apo ta try and buy aksizei na kratiso kanena i na ta sviso ola?Yparxei pou8ena kana ***** gia to photo base na to kano purchase?Pos mporo na apenergopoiiso otan girnao tin o8oni na min anoigei to programma tis kameras?
H θάλασσα του Πειραιά απ'όλες είναι πιο γλυκιά...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tasos_wrc (14 Ιαν. 2005 , 16:21)

 

pan 82 eisai mageia...eyxaristw!efiga gia downloading kai installation!!!Oti allo mpompato app skefteis rikse post.....

 

 

Eυχαριστώ, αφού άρχισες το downloading για δες και...

-mumsms, για να κρατάς τα sms/mms σου απόρητα από τα αδιάκρινα βλέματα

-quick office premier, αναβαθμίζει τις υπάρχουσες εκδόσεις του κινητού και πλέον μπορείς να δημιουργήσεις και να επεξεργαστείς τα αρχεία word, excel, powerpoint

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tasos_wrc (14 Ιαν. 2005 , 18:56)

 

Mia akoma erotisi.Apo ta try and buy aksizei na kratiso kanena i na ta sviso ola?Yparxei pou8ena kana ***** gia to photo base na to kano purchase?Pos mporo na apenergopoiiso otan girnao tin o8oni na min anoigei to programma tis kameras?

 

μπα δε νομίζω ότι αξίζει τίποτα άλλωστε τα βρίσκεις και στο νετ όλα, δυστυχώς αυτό με τη κάμερα είναι πρόβλημα γιατί δε γίνεται να μην ενεργοποιείται αυτόματα και ειδικά όταν χρησιμοποιείς το photorite για φώτο και περιστρέφεις την οθόνη σε καθυστερεί γιατί βγαίνει το standar πρόγραμμα και μέχρι να βγεις και να ξαναμπείς στο photorite καθυστερείς λίγο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ακομα στην σκεψη. και εχω ακομα μια ερωτηση... σε οσα μαγαζια ρωτησα δεν εχουν το μαυρο 6260. το εχει κανεις; μου ειπαν οτι δεν ερχεται ελλαδα. θα ερθει ποτε;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος AERAS1989 (14 Ιαν. 2005 , 23:29)

 

geia....exo kairo na mpo sto myphone kai mallon exo xasei epeisodia,mporeite na mou peite an bghke to 6260 se mayro sthn ellada?epishs an bghke kai programma gia na travas photo....eyxaristo

 

 

Ακομα δεν εχει κυκλοφορησει σε μαυρο

Διαβασε το μυνημα του φιλου pan82 εδω σχετικα με την εφαρμογη

PhotoRiteSP

http://www.myphone.gr/forum/showthr...p;pagenumber=40

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παίδία γνωρίζουμε πως σβήνουμε το Imagine; Τρέχει όλη την ώρα και δε σε αφήνει να ατο απεγκαταστήσεις... Να το κλείσω με κανα Appman η υπάρχει κανα άλλο τρικ;
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κουμπί από το μενού συνέχεια μέχρι να βγει αριστερά το παράθυρο με τα ανοιχτά προγράμματα, πάνε στο imagine πάτα C για να κλείσει, μετά πάνε στην διαχείριση και διέγραψε το. Αν θυμάμαι καλά είναι δύο τα προγράμματα στην διαχείριση.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gwgw (15 Ιαν. 2005 , 09:32)

 

Πάτα το κουμπί από το μενού συνέχεια μέχρι να βγει αριστερά το παράθυρο με τα ανοιχτά προγράμματα, πάνε στο imagine πάτα C για να κλείσει, μετά πάνε στην διαχείριση και διέγραψε το. Αν θυμάμαι καλά είναι δύο τα προγράμματα στην διαχείριση.

 

 

OK, σε ευχαριστω ΠΟΛΥ!

ΥΓ. Ναι, 2 είναι τα προγράμματα στη διαχείρηση.

Link to comment
Share on other sites

Eντωμεταξύ έχει καταφέρει κάποιος να κάνει format σε κάρτα μνήμης 256ΜΒ&άνω με το 6260;;; Εγώ ποτέ δε κατάφερα να κάνω στην 512 της ATP πάντως και υπέθετα ότι κόλλαγε λόγω μεγέθους κάρτας, πήρα χθες σε ένα φιλαράκι μια 256ΜΒ από πλαίσιο και μια από τα ίδια και στο κινητό του, κολλάει καμιά ώρα και μόνο αν βγάλεις τη μπαταρία σβήνει. Τελικά τη βάλαμε στο 6230 και σε ένα λεπτό το format είχε γίνει.

 

 

Εντωμεταξύ να ρωτήσω και κάτι για τους πιο έμπειρους στα series60, το 6260 μου ενώ αρχικά το πέθαινα στη χρήση άντεχε ένα 24ώρο και αν το άφηνα και λίγο ήσυχο μου έβγαζε 1,5+ μέρα. Δε ξέρω γιατί αλλά τελευταία δεν αντέχει ούτε 15ώρες και δε του κάνω και τη τρελλή χρήση, μήπως φταίει ότι έχω γεμίσει τη μνήμη με 450ΜΒ;; Αν κάνω format και ξαναπεράσω λιγότερα δεδομένα υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί η κατάσταση;; Η αλήθεια είναι ότι σέρνεται και λίγο αλλά υποθέτω ότι είναι επειδή έχω πολλά μέσα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

:o μηπως εχεις ανοιχτα πολλα προγραμματα μαζι;

Όχι, μακάρι να ήταν αυτό, αφού έχω και τον task manager ανοιχτό και βλέπω τι υπάρχει, αν και τρέχουν αρκετά κρυφά του συστήματος όμως.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eντωμεταξύ έχει καταφέρει κάποιος να κάνει format σε κάρτα μνήμης 256ΜΒ&άνω με το 6260;;; Εγώ ποτέ δε κατάφερα να κάνω στην 512 της ATP πάντως και υπέθετα ότι κόλλαγε λόγω μεγέθους κάρτας, πήρα χθες σε ένα φιλαράκι μια 256ΜΒ από πλαίσιο και μια από τα ίδια και στο κινητό του, κολλάει καμιά ώρα και μόνο αν βγάλεις τη μπαταρία σβήνει. Τελικά τη βάλαμε στο 6230 και σε ένα λεπτό το format είχε γίνει.

 

 

Εντωμεταξύ να ρωτήσω και κάτι για τους πιο έμπειρους στα series60, το 6260 μου ενώ αρχικά το πέθαινα στη χρήση άντεχε ένα 24ώρο και αν το άφηνα και λίγο ήσυχο μου έβγαζε 1,5+ μέρα. Δε ξέρω γιατί αλλά τελευταία δεν αντέχει ούτε 15ώρες και δε του κάνω και τη τρελλή χρήση, μήπως φταίει ότι έχω γεμίσει τη μνήμη με 450ΜΒ;; Αν κάνω format και ξαναπεράσω λιγότερα δεδομένα υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί η κατάσταση;; Η αλήθεια είναι ότι σέρνεται και λίγο αλλά υποθέτω ότι είναι επειδή έχω πολλά μέσα

 

Oχι δεν παιζει καποιο ρολο αυτο...Το πιθανοτερο,αυτο να οφειλεται στο οτι τρεχουν στο system προγραμματα στυλ FS Caller,Blacklist,Power Torch,Active desk κλπ τα οποια τρεχουν ΠΑΝΤΟΤΕ στο backround για να μπορουν να προσφερουν τις extra λειτουργιες στην συσκευη σου.Φυσικα θεωρουνται system proccesses και ετσι δεν εμφανιζονται στην λιστα με τις ανοικτες εφαρμογες.;)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν παιζει καποιο ρολο αυτο...Το πιθανοτερο,αυτο να οφειλεται στο οτι τρεχουν στο system προγραμματα στυλ FS Caller,Blacklist,Power Torch,Active desk κλπ τα οποια τρεχουν ΠΑΝΤΟΤΕ στο backround για να μπορουν να προσφερουν τις extra λειτουργιες στην συσκευη σου.Φυσικα θεωρουνται system proccesses και ετσι δεν εμφανιζονται στην λιστα με τις ανοικτες εφαρμογες.;)

Εμφανίζονται γιατί όπως σου έγραψα έχω το taskmanager που δείχνει και τα κρυφά αρχεία. Τα αρχεία που τρέχουν πάντοτε και δε κλείνουν είναι:

*το τηλέφωνο φυσικά (340ΚΒ)

*EiksrvBackdrop (632KB) αλήθεια το συγκεκριμένο τι είναι;;

*SysAp (68KB)

*screensaver (56KB)

*autolock (64KB)

*TCMonitor (60KB)

Kανένα δε κλείνει με το c πάντως.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

paidia molis kateyasa to photorite kai fainetai polu kalo!to problhma einai omos pos xreiazomai to ****** gia na to xrhsimopoihso kanonika xoris na grafei diafora dika tou pano sthn photo pou epexergazomai.opoios to exei as moy steilei ena pm please,perimena kairo na paro ena tetoio program.pan82 eixes grapsei kati giayto,mhpos mporeis na me help?thanx
Link to comment
Share on other sites

paidia molis kateyasa to photorite kai fainetai polu kalo!to problhma einai omos pos xreiazomai to ****** gia na to xrhsimopoihso kanonika xoris na grafei diafora dika tou pano sthn photo pou epexergazomai.opoios to exei as moy steilei ena pm please,perimena kairo na paro ena tetoio program.pan82 eixes grapsei kati giayto,mhpos mporeis na me help?thanx

Aera1989 από που το κατέβασες και δεν είναι ήδη κρασαρισμένο;; Εγώ το έχω έτοιμο σπασμένο αν θες στείλε το mail σου να στο στείλω.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζονται γιατί όπως σου έγραψα έχω το taskmanager που δείχνει και τα κρυφά αρχεία. Τα αρχεία που τρέχουν πάντοτε και δε κλείνουν είναι:

*το τηλέφωνο φυσικά (340ΚΒ)

*EiksrvBackdrop (632KB) αλήθεια το συγκεκριμένο τι είναι;;

*SysAp (68KB)

*screensaver (56KB)

*autolock (64KB)

*TCMonitor (60KB)

Kανένα δε κλείνει με το c πάντως.

 

Αυτα που αναφερεις ειναι οι εφαρμογες που τρεχουν και οχι τα System Processes που σου λεει ο michalis_10.Βαλε το AppMan και πηγαινε στο tab Processes και θα δεις πως η λιστα ειναι πολυ μεγαλυτερη. ;)

Ενδεικτικα σου λεω οτι για το power dictaphone το entry ειναι το : SW_POWERDICTAPHONE[00000000]0002. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που αναφερεις ειναι οι εφαρμογες που τρεχουν και οχι τα System Processes που σου λεει ο michalis_10.Βαλε το AppMan και πηγαινε στο tab Processes και θα δεις πως η λιστα ειναι πολυ μεγαλυτερη. ;)

Ενδεικτικα σου λεω οτι για το power dictaphone το entry ειναι το : SW_POWERDICTAPHONE[00000000]0002. :)

Τhanks asymvivaste, έχω μπει στη λίστα που λές με το Appman και είχα απορρήσει πως είναι δυνατόν να τρέχουν όλα αυτά, γι' αυτό η RAM είναι κολλημένη στα 5,5ΜΒ από 9ΜΒ όταν το είχα πρωτοπάρει.

 

Λοιπόν να ενημερώσω ότι κυκλοφόρησε στο aivanet forum ένα ακόμα πρόγραμμα κάμερας συμβατό με το 6260 το photoaccute poy υποτίθεται ότι τις φωτογραφίες τις τραβάει σε ανάλυση 1280Χ960, το δοκίμασα και μου φάνηκε μάπα για να πω την αλήθεια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

 

Δοκίμασα αρκετές φορές να install FScaller mexri έκδοση 2.08.. ενώ όλα δείχνουν οκ.. οταν το πατάω να ανοιξει δεν συμβαίνει τίποτε απολύτος...

 

καθε ιδέα χρήσιμη...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

 

Δοκίμασα αρκετές φορές να install FScaller mexri έκδοση 2.08.. ενώ όλα δείχνουν οκ.. οταν το πατάω να ανοιξει δεν συμβαίνει τίποτε απολύτος...

 

καθε ιδέα χρήσιμη...

 

Ευχαριστώ

 

Αυτη η εκδοση ειναι λιγο παλια.Δοκιμασε να βαλεις μια πιο καινουργια (3.02).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εκδοση ειναι λιγο παλια.Δοκιμασε να βαλεις μια πιο καινουργια (3.02).

Η έκδοση 3.02 του 6630 δε φαίνεται να τρέχει στο 6260, εμένα πάντως αν και μπαίνει μέσα όταν πάω να βάλω φωτογραφίες με πετάει έξω οπότε φίλε πέρασε καλύτερα την έκδοση 3.01 που είναι 100% συμβατή και δοκιμασμένη.

 

 

Επιχείρησα να στείλω μέσω bt κάτι αρχεία μεγάλου μεγέθους mp3 ή avi και όπως και να το δοκίμασα λέει "ανεπαρκής μνήμη για τη ενέργεια αυτή" και επειδή πρόσεξα ότι αυτό το λέει πάντα όταν το αρχείο είναι μεγαλύτερο από τη κενή εσωτερική μνήμη (αν στείλω αρχείο 4ΜΒ με 4,5ΜΒ κενή μνήμη στο C, το στέλνει αν στείλω 5ΜΒ& πάνω βγάζει το μήνυμα) να υποθέσω ότι και καλά περνάει από την εσωτερική μνήμη το αρχείο για να φύγει (όπως και έρχεται στην εσωτερική μνήμη δηλ);;

Αν βάλω για μνήμη όταν δέχομαι κάτι τη κάρτα θα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα;; Ας πει κάποιος με άλλο series60 που έχει θέσει ως μνήμη για μηνύματα τη κάρτα γιατί εγώ για να το κάνω πρέπει να εγκαταστήσω πρόγραμμα για να γίνει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια εκδοση software για το 6260 , η v 3.0448.0.

Αν μαθω νεοτερα στο τι βελτιωνει/προσθετει/"χαλαει" :lol: ,θα ενημερωσω . :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα να στείλω μέσω bt κάτι αρχεία μεγάλου μεγέθους mp3 ή avi και όπως και να το δοκίμασα λέει "ανεπαρκής μνήμη για τη ενέργεια αυτή" και επειδή πρόσεξα ότι αυτό το λέει πάντα όταν το αρχείο είναι μεγαλύτερο από τη κενή εσωτερική μνήμη (αν στείλω αρχείο 4ΜΒ με 4,5ΜΒ κενή μνήμη στο C, το στέλνει αν στείλω 5ΜΒ& πάνω βγάζει το μήνυμα) να υποθέσω ότι και καλά περνάει από την εσωτερική μνήμη το αρχείο για να φύγει (όπως και έρχεται στην εσωτερική μνήμη δηλ);;

Αν βάλω για μνήμη όταν δέχομαι κάτι τη κάρτα θα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα;; Ας πει κάποιος με άλλο series60 που έχει θέσει ως μνήμη για μηνύματα τη κάρτα γιατί εγώ για να το κάνω πρέπει να εγκαταστήσω πρόγραμμα για να γίνει.

 

Nαι ετσι ειναι τα πραγματα.

Αν θες να στελνεις/λαμβανεις μεγαλα αρχεια πρεπει αναγκαστικα να το γυριζεις στην MMC.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Nαι ετσι ειναι τα πραγματα.

Αν θες να στελνεις/λαμβανεις μεγαλα αρχεια πρεπει αναγκαστικα να το γυριζεις στην MMC.

Σε ευχαριστώ Μιχάλη, βλακεία αυτή.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...