Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 3 Οκτ. 2004 , 09:37)

 

δεν θα παει χαμενη(βλεπε 6630)

 

 

Nα τη πουλήσω σε κάποιον που θα πάρει το 6630 μπορεί, να πάρω εγώ αυτό το απαίσιο κατασκεύασμα αποκλείεται.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 6260 φαινεται αρκετα καλο και clamshell (προσωπικα τα clamshell δε μ αρεσουν καθολου σε αντιθεση με τον περισσοτερο κοσμο) αρα μαλλον θα το χτυπησουν πολλοι ;)
Link to comment
Share on other sites

ισως τελικά να μην είναι και τόσο μεγάλο!

περισσοτερες φωτογραφίες εδώ

 

CLICK for photo -> http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art16/Nokia_6260/G/img00034.jpg

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλά σε αυτή τη φώτο δείχνει απλά τέλειο το τηλεφωνάκι, άντε να έρθει και στα μαγαζιά επιτέλους... Στη διεύθυνση που έδωσε παραπάνω ο φίλος έχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό αλλά και φωτογραφίες τραβηγμένες από το ίδιο το κινητό!!

 

edit: οι φωτογραφίες από το κινητό μπορώ να πω ότι δε με ενθουσίασαν καθόλου, θα έλεγα ότι με απογοήτευσαν κι όλας. Όλες είναι λίγο θολές, χειρότερες του Κ700 σίγουρα, έτσι βγάζει και το 6600;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 ( 2 Οκτ. 2004 , 20:10)

mirrorofsorrow λες να πάρω τελικά το κινητό πριν τη καρτούλα;;; :p

Δεν ξέρω ποιό απο τα δύο θα πάρεις πρώτα. Το μόνο σίγουρο είναι πάντως οτι την καρτούλα θα την πάρεις. :D ;)

Την 512 την έχω ήδη παραγγείλει, το αστείο θα είναι να μη μ΄αρέσει το κινητό και να μου μείνει η κάρτα...
Μα και να σου μείνει η κάρτα και να μην πάρεις το συγκεκριμένο κινητό, μπορείς να την χρησιμοποιήσεις παντού. Εκτός βέβαια αν η συσκευή έχει την ατυχία να έχει πάνω της τα γράμματα S, O, N και Υ. :lol: :lol: :p

βολεψου με την 64αρα και μετα παιρνεις και μεγαλυτερη
Το 6260 δίνει στο πακέτο 32ΜΒ κάρτα και όχι 64ΜΒ. Και αν σκεφτούμε οτι έχει και mp3 υποστήριξη, τότε δεν φτάνει ούτε για πλάκα.

Αλλά, όπως είπα μια τέτοια καρτούλα είναι επένδυση. Και σε τέτοια μάλιστα τιμή. Μια εύκολη επένδυση. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 3 Οκτ. 2004 , 15:00)

 

Μα και να σου μείνει η κάρτα και να μην πάρεις το συγκεκριμένο κινητό, μπορείς να την χρησιμοποιήσεις παντού. Εκτός βέβαια αν η συσκευή έχει την ατυχία να έχει πάνω της τα γράμματα S, O, N και Υ. :lol: :lol: :p

 

Το κακό είναι ότι η δεύτερη επιλαχούσα εταιρεία αν δε πάρω nokia είναι sonyericsson, μετά το εξαίσιο Κ700, ένα Κ701 με καρτούλα μνήμης θα ήταν το τέλειο. Αν και τώρα που το αποφάσισα για smartphone δύσκολα επιστρέφω πίσω...

Όντως όπως είπε και ο mirror τα 32ΜΒ της αρχικής μνήμης θα γεμίζουν μόλις γυρίσεις σπίτι με το κινητό και πεις ας βάλω κάτι μέσα, αυτό ήταν... γέμισαν!!! :p

Ρε παιδιά οι φώτο από το κινητό δεν είναι αρκετά χάλια ή εμένα μου φαινεται;; Έχουν τη κλασική θολούρα που έχει και το 7250 μου, καμία σχέση με Κ700 τώρα που τις συγκρίνω και φαίνεται ότι έχουν τραβηχτεί σε συνθήκες κανονικότατου φωτισμού, γιατί;;; :( :cry:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σας βρίσκω υπερβολικούς...Μια χαρά μου φαίνονται...Σαν του 6600 και κατα πολύ καλύτερες..Αν θέλετε imaging κινητό με περίπου 90 ευρώ περισσότερα υπάρχει το 6630!

 

Edit: Κοιτάξτε ρε που μας βγήκε και μικρούλη..Είναι δυνατό να είναι και το χέρι του φασούλα και η κάρτα εδώ να είναι η κάρτα της bigcards ??? :p

Link to comment
Share on other sites

Οντως παιδια οι τραβηγμενες φωτο απο το κινητο ειναι πολυ κακης ποιοτητας (τηρουμενων των αναλογιων βεβαια -κινητο και 640*480). Και να σκεφτειτε οτι ειμαι αρκετα ανεκτικος στο ζητημα "ποιοτητα φωτογραφιας απο κινητα τηλεφωνα".
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza ( 3 Οκτ. 2004 , 17:32)

 

Οντως παιδια οι τραβηγμενες φωτο απο το κινητο ειναι πολυ κακης ποιοτητας (τηρουμενων των αναλογιων βεβαια -κινητο και 640*480). Και να σκεφτειτε οτι ειμαι αρκετα ανεκτικος στο ζητημα "ποιοτητα φωτογραφιας απο κινητα τηλεφωνα".

 

 

Kι εγώ είμαι αρκετά ανεκτικός αλλά μου φάνηκαν επικεικώς χάλια οι φώτο. JustMe δεν έχω δει ομολογουμένως φώτο από 6600 σε pc γι' αυτό ρώτησα αν είναι έτσι χάλια και αυτές. Πάντως το Κ700 μου βγάζει απείρως καλύτερες και καθαρές φωτογραφίες σε καλές συνθήκες φωτισμού τουλάχιστον, δε το πήρα τελικά επειδή έχει φριχτή λήψη σε χαμηλό φωτισμό, λέτε το 6260 να έχει τέτοια χάλια;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 ( 3 Οκτ. 2004 , 18:21)

 

Kι εγώ είμαι αρκετά ανεκτικός αλλά μου φάνηκαν επικεικώς χάλια οι φώτο. JustMe δεν έχω δει ομολογουμένως φώτο από 6600 σε pc γι' αυτό ρώτησα αν είναι έτσι χάλια και αυτές. Πάντως το Κ700 μου βγάζει απείρως καλύτερες και καθαρές φωτογραφίες σε καλές συνθήκες φωτισμού τουλάχιστον, δε το πήρα τελικά επειδή έχει φριχτή λήψη σε χαμηλό φωτισμό, λέτε το 6260 να έχει τέτοια χάλια;;

 

 

Tις φωτος σε σχεση με το 6600 τις βλεπω λιγο χειροτερες παντως,

λιγο αχρωμες.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο site που εχει και αυτες τις φωτο, εχει και review αλλα αν δεν ξερεις τσεχικα -μαλλον τσεχικα ειναι- δεν καταλαβαινεις γρι.

 

Λεει πχ για το ραδιο και το mp3:

 

"Jednou z hlavních inovací oproti předchozím modelům je nabídka hudebních funkcí. Nokia 6260 má vestavěné stereofonní rádio a rovnou k ní dostanete sluchátka. Ta musí být připojena i v případě, kdy rádio posloucháte přes hlasitý reproduktor, protože zároveň fungují i jako anténa. Konektor Pop-Port ale zřejmě není dobře navržen, zástrčka v něm nedrží zcela jistě a občas v jednom sluchátku vypadl zvuk. Stanice lze ladit v rozsahu 87,5 až 108,0 MHz, oblíbené frekvence se dají uložit, je zde automatické i ruční ladění a také funkce pro uložení všech dostupných stanic do paměti.

 

Určitě čekáte, jak je to s přehráváním MP3. První výhrou je, že hrají obě dvě sluchátka a telefon neprotestuje, že jde o nepodporované příslušenství. To u předchozích Nokií 7610 a 6670 nebylo možné (i když se pár lidí ozvalo, že u nich to jde). Vestavěný přehrávač RealPlayer ani program Ultra MP3 ale nedokázal empétrojky přehrát stereofonně – pouze mono. Je to škoda, ale důležité je, že v případě Ultra MP3 jsou skladby už poslouchatelné.

 

Nokia 6260 tedy ještě stále není plně hudební telefon. Rádio se ale hodí a MP3 přehrávač už pro katalog mobilů uznáváme."

 

Επισης για τα αρνητικα και τα θετικα του τηλεφωνου καταληγει:

 

Plusy a minusy

+ design

+ funkční výbava

+ paměťová karta s možností výměny za chodu

 

– chybí vnější displej

– volný kloub ve střední poloze

– standardně fotí na menší rozlišení

Link to comment
Share on other sites

τι μου λες ρε! Σοβαρή έλειψη! Αυτό που είπες με έκανε να μην το αγοράσω!:O tespa δε ξέρω τσέχικα αλλά κάτω κάτω λέει

Plusy a minusy (plus & minus συν και πλην)

+ design ( :) )

+ funkční (function) výbava (funksii xubavi (για οσους ξέρουν βουλγάρικα)καλές δυνατότητες

+ paměťová karta s možností výměny za chodu (καρτα μνημης με δυνατότητα ??? )

 

– chybí vnější (vunsen στα βουλγάρικα) displej (display) (έλειψη εξωτερικής οθόνης)

– volný kloub ve střední poloze

– standardně fotí na menší rozlišení

 

τα άλλα δεν τα δούλεψα lol !!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πρώτη φορά γράφω στο forum. Πραγματικά είναι εντυπωσιακά κινητά τα ΝΟΚΙΑ. Πριν λίγο καιρό είχα αγοράσει το GX 30 αλλά από λειτουργίες (υπέρυθρη θύρα- μπλε δόντι) ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Δοκίμασα για μερικές μέρες το 6600 με πολύ καλές εντυπώσεις αλλά κατέληξα στο 6230 λόγω μεγέθους. Προτιμώ συσκευή εύχρηστη, σχετικά μικρή, με αρκετές λειτουργίες. Για το 6260 δεν μπορώ να φέρω γνώμη. Τα κοχύλια στο κάτω κάτω έγιναν σκούπα!....

:!:
Link to comment
Share on other sites

"Nokia oficiálně udává, že v telefonu je 6 MB paměti, dvě různé metody ale ukázaly, že ve skutečnosti je zde ještě o 2 MB víc. Po spuštění je k dispozici přes 8,3 MB RAM"

 

Eπίσης εδώ αν κατάλαβα καλά λέει ότι η διαθέσιμη RΑΜ είναι 8,3ΜΒ, λίγο δεν είναι;;

 

 

Bρήκα άλλο ένα Τεστ του κινητού αλλά δυστυχώς και σε αυτό η γλώσσα δεν είναι οικεία είναι στα Νορβηγικά. http://itavisen.no/art/1304527.html

Πάντως και εδώ ξεχωρίζει η φτωχή κάμερα στα τελικά συμπεράσματα για το κινητό "Bare VGA-kamera"

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 ( 3 Οκτ. 2004 , 21:01]iacute; je k dispozici přes 8,3 MB RAM"...

 

Eπίσης εδώ αν κατάλαβα καλά λέει ότι η διαθέσιμη RΑΜ είναι 8,3ΜΒ, λίγο δεν είναι;;

 

 

 

καλά τι βελτιώσεις χρειάζεται να έχει το 6260? τι ram έπρεπε να έχει δηλαδή?

άσε που λόγο symbian 7.0 μένει στα ίδια και στα ίδια...

.όσο για την κάμερα ....θέλει κι αυτή το photofusion της και θα στρώσει.

το τι θα έκανα εγώ?

θα αγόραζα ένα 6600 μεταχειρισμένο και με τα λεφτά που θα περίσσευαν θα έπαιρνα μια 256 καρτούλα ..

αλλα ...περί ορέξεως που λένε...

Link to comment
Share on other sites

δε θα ξαναγυρνουσα ποτε σε ενα 6600 μου την εσπασε αφανταστα αυτο το κινητο και με εκανε να μη γουσταρω τη νοκια,τωρα βεβαια εχει αλλαξει αυτο,λοιπον στο θεμα μας οντως στις φωτος της σελιδας που μας εδωσε ο φιλος μας το κινητο δειχνει σουλουπωμενο,η καμερα παντως αν στεκουν οι φωτογραφιες ειναι για πολυ μαπα χιλλιες φορες του k-700 δε με βλεπω παντως να χαραμιζω το 7610 μου γι αυτο το κινητο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μηπως ξεχασαν να αφαιρεσουν τη ζελατινα απο το φακο πριν τραβηξουν τις φωτογραφιες ;;!!
Link to comment
Share on other sites

μπα δε το νομιζω αλλα κι απο την αλλη δε νομιζω οτι μπορει να ειναι τοσο χαλια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

vga camera έχει ρε σεις...

 

εγώ πάλι αντίστοιχες με του 6600 τις είδα , οπότε δε με ξενίζουν....

 

απο τη στιγμή που δε παίζει με mpxl , ο καθένας κάνει τις επιλογές του.Θέλει vga? 6260

 

θέλει 1 mp? 7610, 6630 κτλ ....

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 ( 4 Οκτ. 2004 , 04:45)

 

μπα δε το νομιζω αλλα κι απο την αλλη δε νομιζω οτι μπορει να ειναι τοσο χαλια

 

ρε παιδια μπορει να ειναι φωτο απο προτοτυπο,και στο τελος να ειναι λιγο καλυτερες(λεμε τορα)

Link to comment
Share on other sites

μα τι λεμε τωρα εμενα δε μου φαινοντε σαν του 6600 του k-700 μιλαμε οτι ειναι ολοκαθαρες σε σχεση του 6260 αλλα πονταρω κι εγω οτι ισως να ειναι κανενος πρωτου τεστ φωτος που να μην ειναι στη τελικη του εκδοση ακομα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

310€ + ΦΠΑ στο πρόγραμμα μεγάλων πελατών της cosmote.. Εχω και 115 επιδότηση. Να το πάρω λέτε; έχω το 6600 και δε μου φαίνεται οτι αξίζει και τόσο η αλλαγή. Το 6630 ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pseira ( 4 Οκτ. 2004 , 15:34)

 

310€ + ΦΠΑ στο πρόγραμμα μεγάλων πελατών της cosmote.. Εχω και 115 επιδότηση. Να το πάρω λέτε; έχω το 6600 και δε μου φαίνεται οτι αξίζει και τόσο η αλλαγή. Το 6630 ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

 

τον επομενο μηνα και βαλε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...