Jump to content

Αχ και ν'άνοιγε η γη....


soniasimitzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν χρόνια, δημοτικό ακόμα, ήταν ένα δημοτικό απέναντι από το σπίτι μου. Κρυβόμουν εγώ στο μπαλκόνι και πέταγα λεμόνια στα παιδιά την ώρα που σχολνάγανε...Το ωραίο είναι ότι στο σημείο από το οποίο περνάγανε είχε μια λεμονιά, και εκείνοι ψάχνανε από που ερχόντουσαν.. :p

Σκανδαλιές...

αχμμ.. :rolleyes: μονο λεμονια?

πορτοκαλια, αγγουρια, γιαουρτια, αβγα, μηλα, γαλατα και οτι αλλο εβρισκα μπροστα μου το πεταγα στους περαστικους και στα αυτοκινητα :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 283
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αχμμ.. :rolleyes: μονο λεμονια?

πορτοκαλια, αγγουρια, γιαουρτια, αβγα, μηλα, γαλατα και οτι αλλο εβρισκα μπροστα μου το πεταγα στους περαστικους και στα αυτοκινητα :O

Βρε PowerZ καλά που δεν τους έφτυνες κιόλας :p :D :D

Link to comment
Share on other sites

esu giati tromokrath8hkes eipame?

 

Γιατί τους είδα όλους να βγαίνουν έξω και φοβήθηκα μη με είδανε και έρχονταν στο σπίτι να κάνουν φασαρία (ο οδηγός δλδ) ή να μην καλούσαν την αστυνομία... :p Ευτυχώς δεν έγινε τπτ, ξαναμπήκαν μέσα και έφυγαν!

 

ΥΓ: @garfield: Εγώ τους έφτυνα! Την περίοδο της σακούλας... :p 9-10-11 χρονών τότε :O

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε καφετερια γειτονιας ,ολοι οι φιλοι μαζεμενοι εκει και εγω παω καποια στιγμη στην τουαλετα...βγαινω λοιπον κουνιστη και λιγιστη και εχει κολλησει στο τακουνι μου ενα κομματι χαρτι υγειας αρκετα μακρυ, περναω απο ολα τα

τραπεζια και με κοιταζουν (λεω απο μεσα μου "καλα αυτο το φορεμα πρεπει να μου πηγαινει πολυ ολοι με κοιταζουν")οταν καθησα τοτε καταλαβα οτι δεν ηταν το φορεμα αλλα το χαρτι υγειας!!!!

 

 

Ειμαι σε club στην παραλια και πηγαινω στο bar να παρω ποτο....μπροστα μου ειναι ενα κεφαλι με μακρια σγουρα μαλλια....εγω:"συγνωμη κοπελια μπορω να περασω????και γυριζει ενας πολυ wild τυπος :δεν ειμαι κοπελια

εγω :καλα sorry....και εφυγα χωρις να παρω ποτο .

το χειροτερο ομως ειναι οτι ο τυπος καθοταν μετην παρεα του διπλα απο εμας και καπου καπου μου εριχνε αγριες ματιες!!!αφηστε που το ειπα στην παρεα μου και ολοι τον κοιταζαν...

 

το επομενο εχει τυχει σε ενα γνωστο μου.

ειναι παντρεμενος (αλλα οχι πολυ) διευθυντικο στελεχος σε μεγαλη εταιρεια οταν λοιπον πηγαινε στη δουλεια του εβγαζε τη βερα και την εβαζε στο τσεπακι του πουκαμισου(για ευνοητους λογους).εχει ξεκινησει να την πεφτει σε μια κοπελιτσα στη δουλεια.καποια στιγμη εκει που μιλαγε της πεφτουν τα χαρτια απο τα χερια και εκεινος gentleman σκιβει να τη βοηθησει αλλα του πεφτει η βερα απο το τσεπακι!!!εγινε κατακοκκινος και εννοειται οτι μετα τερμα τα πολλα πολλα αφου εκεινη τον εκανε ρομπα σε ολους!!!

 

 

Εχω εναν μικροτερο αδερφο ο οποιος οταν ηταν γυρω στα 3 εβριζε παρα πολυ αλλα κανεις δεν τον μαλωνε γιατι ηταν μικρος και δεν καταλαβαινε..

στην κηδεια το παππου μου λοιπον στο τραπεζι μετα την κηδεια οπου ηταν παρων και ο παπας του χωριου επαιζε με ενα αλλο παιδακι και καποια στιγμη αρχισε τα μπινελικια στο αλλο παιδακι ο αδερφος μου,γυριζει λοιπον ο παπας

και του λεει "θα σου την κοψω τη γλωσσα"

ο αδερφος μου :"τα αρ@@@ να κοψεις"

ο πατερας μου δεν ηξερε που να κρυφτει...

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

εγώ μια φορά είχα πέσει στην γυμναστική και είχα στραμπουλίξει το πόδι μου και μετά ντρεπόμουνα γιατί οι άλλοι γελάγανε επειδή έπεσα και μου λέγανε συνέχεια κοίτα τι έκανες στο δάπεδο(μαλακ...)

Aυτό δεν ειναι γκάφα γλυκιά μου, αλλα ατύχημα. :worry:

 

 

Λοιπόν, το 1988 (πρόσφατα δηλαδή):rolleyes: , έκανα με κάτι φίλους και φίλες νεροτσουλήθρα στην Λούτσα. Καθώς κατέβηκα με αυτό τον γυριστό διάδρομο που τρέχει και νερό (ξέρετε) και έπεσα στην πισίνα, βγήκα έξω και ετοιμάστηκα να ξαναανέβω. όμως κάποιος απο τους φίλους μου άρχισε να γελάει. :worry:

 

Τι ειχε γίνει; Γλυστρώντας ανάσκελα στην διαδρομή της τσουλήθρας, μέχρι να κατέβω κάτω, απο την τριβή της διαδρομής στο το σημείο της ουράς στην πλάτη έως και πιο κάτω, μου είχε σκιστεί το μαγιό τελείως. Οπότε μου φαινώταν ο κώλος. :p Και με βλέπανε και ενα σωρό αγνώστοι.

Ντροπή κάργα σας λέω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

kai go mikros gemiza nerompalonakia kai ta petoysa ston kosmo pano,apo ton trito orofo.mia mera eimastan me ton filo moy spiti kai blepo kati gkomenakia na milane kato sto dromo kai ton leo tha ta rixo ena nerompalonaki,to pairno to petao kai eskase ana mesa toys(g@mo tin tixi moy)kai arxisan oles ta mpinelikia meta kai efygan apo kei!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

αχμμ.. :rolleyes: μονο λεμονια?

πορτοκαλια, αγγουρια, γιαουρτια, αβγα, μηλα, γαλατα και οτι αλλο εβρισκα μπροστα μου το πεταγα στους περαστικους και στα αυτοκινητα :O

Εμεις παλι,δεν πετουσαμε τροφιμα,αλλα...παιχνιδια!!!Και ολα πανω στα αυτοκινητα,οχι στους περαστικους!

Ειδικα οταν πηγαιναμε στο σπιτι των ξαδερφων μας που εχουν ταρατσα,το τι αυτοκινητακια,ρομποτακια,κουκλες,power rangers,μπαλες κτλ εξφενδονιζονταν στους ανυποψιαστους οδηγους δε λεγεται!!

Αλλα το πιο τραγικο ηταν οι μπαταριες!!! :lol: :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Α!!Θυμηθηκα και αλλη γκαφα!

 

Ημουν σπιτι της κολλητης μου,τριτη γυμνασιου.Κλασικα λοιπον περναμε τηλ διαφορους ασχετους για φαρσα!

Η μαμα της φιλης μου δε μας αφηνε να χρησιμοποιουμε το σταθερο για ευνοητους λογους.

Μεσα στην τρελη χαρα εγω, λεω στην κολλητη ,μου ''ελα Ηλιαννα πες μου ενα ασχετο νουμερο να του πουμε καμια βλακεια''

Μου λεει ''οκ παρε αυτον τον Νικο,εναν ξαδερφο μου που ειναι πολυ λιγουρι''

Αρπαζω λοιπον το κινητο μου (ξεχνωντας να βαλω αποκρυψη) και πληκτρολογω τον αριθμο του Νικου.Ακολουθει ο παρακατω διαλογος

Νικος ''Ναι???''

Εγω ''Ελα μωρο μου..''

Νικος ''Τι θες?''

Εγω ''Ελα τωρα που δεν ξερεις....''

Νικος ''Εεε???''

Εγω'' ελα μωρακι μου τι θες να σου κανω,πεσ τα ολα !''

Νικος ''Πας καλα?''

Εγω '' Μμμμμ ελααα μαντεψε ποια ειμαι''

Νικος ''Ελα ρε Μιλενα,κοψε τις μαλακιες...''

 

ΚΑΓΚΕΛΟ ΕΓΩ!!!!!Τελικα η ηλιθια η φιλη μου ειχε δωσει το κινητο του Νικου,αλλα οχι του ξαδερφου της,αλλα ενος συμμαθητης μας που εμενα μου αρεσε τρελα εκεινη την εποχη!!!

Αχ ρεζιλι,στο σχολειο δεν τολμουσα να τον κοιταξω.!!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Α!!Θυμηθηκα και αλλη γκαφα!

 

Ημουν σπιτι της κολλητης μου,τριτη γυμνασιου.Κλασικα λοιπον περναμε τηλ διαφορους ασχετους για φαρσα!

Η μαμα της φιλης μου δε μας αφηνε να χρησιμοποιουμε το σταθερο για ευνοητους λογους.

Μεσα στην τρελη χαρα εγω, λεω στην κολλητη ,μου ''ελα Ηλιαννα πες μου ενα ασχετο νουμερο να του πουμε καμια βλακεια''

Μου λεει ''οκ παρε αυτον τον Νικο,εναν ξαδερφο μου που ειναι πολυ λιγουρι''

Αρπαζω λοιπον το κινητο μου (ξεχνωντας να βαλω αποκρυψη) και πληκτρολογω τον αριθμο του Νικου.Ακολουθει ο παρακατω διαλογος

Νικος ''Ναι???''

Εγω ''Ελα μωρο μου..''

Νικος ''Τι θες?''

Εγω ''Ελα τωρα που δεν ξερεις....''

Νικος ''Εεε???''

Εγω'' ελα μωρακι μου τι θες να σου κανω,πεσ τα ολα !''

Νικος ''Πας καλα?''

Εγω '' Μμμμμ ελααα μαντεψε ποια ειμαι''

Νικος ''Ελα ρε Μιλενα,κοψε τις μαλακιες...''

 

ΚΑΓΚΕΛΟ ΕΓΩ!!!!!Τελικα η ηλιθια η φιλη μου ειχε δωσει το κινητο του Νικου,αλλα οχι του ξαδερφου της,αλλα ενος συμμαθητης μας που εμενα μου αρεσε τρελα εκεινη την εποχη!!!

Αχ ρεζιλι,στο σχολειο δεν τολμουσα να τον κοιταξω.!!

 

 

xaxaxaxaxa

 

polli kali fasi giati mou thimise kati antistoixo pou mou ekane mia proin mou alla gia spasimo mias kai molis eixame xorisei.

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

@Crazygirl: Κάθε ποστ που γράφεις και σε συμπαθώ πιο πολύ. :p

τσκ τσκ :rolleyes: :whistle:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Α!!Θυμηθηκα και αλλη γκαφα!

 

Ημουν σπιτι της κολλητης μου,τριτη γυμνασιου.Κλασικα λοιπον περναμε τηλ διαφορους ασχετους για φαρσα!

Η μαμα της φιλης μου δε μας αφηνε να χρησιμοποιουμε το σταθερο για ευνοητους λογους.

Μεσα στην τρελη χαρα εγω, λεω στην κολλητη ,μου ''ελα Ηλιαννα πες μου ενα ασχετο νουμερο να του πουμε καμια βλακεια''

Μου λεει ''οκ παρε αυτον τον Νικο,εναν ξαδερφο μου που ειναι πολυ λιγουρι''

Αρπαζω λοιπον το κινητο μου (ξεχνωντας να βαλω αποκρυψη) και πληκτρολογω τον αριθμο του Νικου.Ακολουθει ο παρακατω διαλογος

Νικος ''Ναι???''

Εγω ''Ελα μωρο μου..''

Νικος ''Τι θες?''

Εγω ''Ελα τωρα που δεν ξερεις....''

Νικος ''Εεε???''

Εγω'' ελα μωρακι μου τι θες να σου κανω,πεσ τα ολα !''

Νικος ''Πας καλα?''

Εγω '' Μμμμμ ελααα μαντεψε ποια ειμαι''

Νικος ''Ελα ρε Μιλενα,κοψε τις μαλακιες...''

 

ΚΑΓΚΕΛΟ ΕΓΩ!!!!!Τελικα η ηλιθια η φιλη μου ειχε δωσει το κινητο του Νικου,αλλα οχι του ξαδερφου της,αλλα ενος συμμαθητης μας που εμενα μου αρεσε τρελα εκεινη την εποχη!!!

Αχ ρεζιλι,στο σχολειο δεν τολμουσα να τον κοιταξω.!!

 

:lol: :lol: :rotfl: κορυφαιο σκηνικο!πιστευω πως τα καταφερες πολυ καλα! :w00t: ουχ να σαι καλα ακομα γελαω!! :tease:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί ο ποιητής;

Τίποτα μωρέ. Καν δουλειά σου. Πλακίτσα να γίνεται :cool:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Θα ήθελα να διαβάσω χαζομάρες-βλακείες-παιδιαρίσματα που έχετε κάνει, σε διάφορες ηλικίες. Καλό θα ήταν να αναγράφεται το είδος της παρέας, η ηλικία, η τοποθεσία κλπ.

 

Βερολίνο 2005

Βρισκόμαστε στο μετρό και πηγαίνουμε προς το γήπεδο. Στο ένα χέρι κρατούσα μία σακούλα με κίτρινα χαρτάκια για το τζάμπολ. Έρχεται ο συρμός, πέρνω μία χούφτα, τα πετάω στον αέρα και "ΑΡΗ θυμήσου, πριν λίγα χρόνια, μέσα στα Ευρωπαϊκά σαλόνια..."

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα

Είχαμε πάει με το σχολείο και μέναμε σε ξενοδοχείο μέσα στην Αθήνα.Στον ορίζοντα φενόταν η θάλασσα και πιο μακριά μια στεριά.Τότε μου έρχεται μια πατάτα και λέω να η Πελοπόνησσος ενώ ήταν Αιγίνα.!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να διαβάσω χαζομάρες-βλακείες-παιδιαρίσματα που έχετε κάνει, σε διάφορες ηλικίες. Καλό θα ήταν να αναγράφεται το είδος της παρέας, η ηλικία, η τοποθεσία κλπ.

 

Βερολίνο 2005

Βρισκόμαστε στο μετρό και πηγαίνουμε προς το γήπεδο. Στο ένα χέρι κρατούσα μία σακούλα με κίτρινα χαρτάκια για το τζάμπολ. Έρχεται ο συρμός, πέρνω μία χούφτα, τα πετάω στον αέρα και "ΑΡΗ θυμήσου, πριν λίγα χρόνια, μέσα στα Ευρωπαϊκά σαλόνια..."

Φίλε μου Πολυζώη αυτό είναι το ελάχιστο, πες κανά πιο χοντρό που έκανες για τον ΑΡΗ. Εδώ πήγες Μολδαβίες, Ιταλίες, Βουλγαρίες και δε ξέρω κι εγώ που αλλού κι έκανες χειρότερα... Έλα σκάσε κανά καλύτερο. :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Πολυζώη αυτό είναι το ελάχιστο, πες κανά πιο χοντρό που έκανες για τον ΑΡΗ. Εδώ πήγες Μολδαβίες, Ιταλίες, Βουλγαρίες και δε ξέρω κι εγώ που αλλού κι έκανες χειρότερα... Έλα σκάσε κανά καλύτερο. :D

Στην πορεία φίλτατε...;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φρεσκο. Προειδοποιω να μην το δοκιμασει κανεις. Εγινε πριν 1 ωρα.

Μπαινω να κανω μπανιο. Μπουζι η τουαλετα. Τι να κανω να την ζεστανω? Βλεπω ενα οινοπνευμα, παιρνω τον αναπτηρα, χυνω λιγο στην μπανιερα και πυροδοτω. Ολα ωραια ολα καλα ως που καποια στιγμη σκαει το μπουκαλακι με το οινοπνευμα στο χερι μου. Αρχισε να γαυγιζει ο σκυλος μαζι και η μανα μου.

Ξηρε ζεις, εσυ μας οδηγεις...

Link to comment
Share on other sites

πήγαινα 2 ή 3 γυμνασίου...καλή μαθήτρια ... πρώτο θρανίο :p ώρα των μαθηματικών ( λατρεμένη ώρα :tease: ) ο μαθηματικός μας δεν σήκωνε ΠΟΤΈ στον πίνακα ,του λέγαμε από το θρανίο προφορικά τις ασκήσεις :blink:

 

ε σαν λίγο πειραχτήρι :innocent: κάπως ξεκίνησε ένας χαρτοπόλεμος στην διάρκεια του μαθήματος ..2 θρανία και καταλήξαμε να παίζουμε 2 σειρές:lol:

όλα καλά , όλα ωραία , δεν είχε καταλάβει ο καθηγητής ΤΙΠΟΤΑ ( με το που γύριζε πλάτη γινόταν πανικός ) ώσπου ένας από το πίσω θρανίο από εμένα για να πετύχει αυτούς που κάθονταν στο πρωτο θρανίο στην διπλανή σειρά...πετάει μια ΧΟΥΦΤΑ χαρτάκια και τα μισά βρέθηκαν στο βάθρο στον πίνακα :confused: , χτυπάει το κουδούνι ..τα είδε ο καθηγητής...ε και μετά από κάρφωμα :ninja: έφαγα 2ημερη αποβολή :ban:

 

:innocent: :what:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φρεσκο. Προειδοποιω να μην το δοκιμασει κανεις. Εγινε πριν 1 ωρα.

Μπαινω να κανω μπανιο. Μπουζι η τουαλετα. Τι να κανω να την ζεστανω? Βλεπω ενα οινοπνευμα, παιρνω τον αναπτηρα, χυνω λιγο στην μπανιερα και πυροδοτω. Ολα ωραια ολα καλα ως που καποια στιγμη σκαει το μπουκαλακι με το οινοπνευμα στο χερι μου. Αρχισε να γαυγιζει ο σκυλος μαζι και η μανα μου.

Ξηρε ζεις, εσυ μας οδηγεις...

 

 

Έσκασε ενώ έριχνες οινόπνευμα στη φωτιά? Δεν είναι urban legend αυτό?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε στα χέρια σου :confused: ? Καλα ποσο κοντα το κρατουσες στις φλογες?

Να υποθέσω ότι γράφεις με την μύτη :lol: :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φρεσκο. Προειδοποιω να μην το δοκιμασει κανεις. Εγινε πριν 1 ωρα.

Μπαινω να κανω μπανιο. Μπουζι η τουαλετα. Τι να κανω να την ζεστανω? Βλεπω ενα οινοπνευμα, παιρνω τον αναπτηρα, χυνω λιγο στην μπανιερα και πυροδοτω. Ολα ωραια ολα καλα ως που καποια στιγμη σκαει το μπουκαλακι με το οινοπνευμα στο χερι μου. Αρχισε να γαυγιζει ο σκυλος μαζι και η μανα μου.

Ξηρε ζεις, εσυ μας οδηγεις...

 

:wacko: Πλακα κανεις!!!!!!!!ε???Καλα και σε τι κατασταση ειναι τα χερια σου???Και τι μονο τα χερια σου επαθαν,αν επαθαν???Μια φιλης μου η θεια οταν ηταν νεα εκανε κατι παρομοια παιχνιδια στο τζακι και καηκε ολοκληρη απο τη μεση κ πανω κ εχει αλλοιωθει η γυναικα...:(

 

Τεσπα,απο χαζομαρες ενα σωρο!!!Ενα βραδυ,καθως με γυρνουσε το αγορι μου με το αυτοκινητο στο σπιτι,μας σταματαει η αστυνομια για ενα ελεγχο ρουτινας..και εγω το ζωο με το που μας σταματησε η αστυνομια ασυναισθητα εβγαλα τη ζωνη κ παραλιγο να μας γραψουν(αφου μας/μου την ειπε για τα καλα πρωτα) :hunter: :blink: !!!Τελικα ευτυχως δεν μας εγραψαν...

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε ενώ έριχνες οινόπνευμα στη φωτιά? Δεν είναι urban legend αυτό?

μια δοκιμη θα σας πεισει :rolleyes:

οπως ειχε αναψει η μπανιερα και κοντευε να σβησει ειπα να την τροφοδοτησω με λιγο οινοπνευματακι ακομα...

εκεινη την στιγμη εξεραγει στο χερι μου κανονικα, αλλα εκτος απο την τρομαρα δεν μου προκαλεσε τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...