Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ οταν κατι κανει 85$ και απο την EU αποθηκη εχει 115$ αυτο ειναι ..... ελαχιστη επιβαρυνση αναλογικα ??

τοτε στα πιο ακριβα που εχουν πχ 300$ και τα στελνουν στα 340$ τελικη EU αποθηκης ειναι μεγαλυτερη επιβαρυνση αναλογικα επι της αξιας ?? :cool:

 

Θάνο, Banggood το είχε $92 πριν μια εβδομάδα από UK, από coolicool το πήρα εγώ $91.50 πριν 5 εβδομάδες από Γερμανία ήρθε. Έχεις δίκιο, τώρα το τσιμπήσανε, για αυτό είπα υπομονή και ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρομαι που ακουω καλα λογια, το εχω παραγγειλει απο τις 22, και το περιμενω με ανυπομονησια :lol:
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

το έχω εδώ και ενα μηνα πρπ... για 60 ευρώ το κινητό δεν είναι τίμιο, εκκλησία κλέβουμε!

στο θέμα μου... ούτε με king root, ούτε με root genius καταφερα να το κάνω root... μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

το έχω εδώ και ενα μηνα πρπ... για 60 ευρώ το κινητό δεν είναι τίμιο, εκκλησία κλέβουμε!

στο θέμα μου... ούτε με king root, ούτε με root genius καταφερα να το κάνω root... μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

...... και αυτο ομως το να ην ρουταρετε με τιποτα δεν ειναι πολυ τιμιο πραγμα :)

 

για κοιτα και εδω αν ειναι .... αν και φανταζομαι θα το εχεις ηδη ψαξει.

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/doogee-dg310-voyager2-t2837094

Link to comment
Share on other sites

Για Root και CWM οδηγίες μέσα στο .rar

http://www.easybytez.com/48sjktx12z9s

Drivers :

http://www.easybytez.com/7hnbtg10ei1a

stock firmware and tools :

http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=110.html

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

το Doogee DG310 το έχω δέκα πέντε ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα , για τις ανάγκες που το χρειάζομαι πολύ καλό Όμορφα χρώματα στο ίντερνετ σερφαρει πολύ καλά και μόλις χθες έκανε Update αυτό που παρατήρησα είναι ότι η αφή του λειτουργεί καλύτερα, όμως με την ενεργοποίηση του κινητού τα εικονίδια στο επάνω μέρος ώρα σήμα wifi - κινητής τηλεφωνίας ανέβηκαν στο τέρμα τις οθόνης και φαίνονται μισά :(με ένα σβήσιμο της οθόνης ο.κ :) είναι μια τίμια αγορά ,έχοντας κάποια μικρή πείρα στα κινέζικα κινητά, με γρήγορη παράδοση το σημαντικό :)

 

Καλημέρα, επειδή θέλω να κάνω την αναβάθμιση έχω μια απορία.

Μετά την αναβάθμιση αλιώνεται (μικραίνει) το μέγεθος απεικόνισης της οθόνης αλλά επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει από το dealextreme στις 22 Αυγούστου κι ακόμα να μου έρθει. Αφού τους ρώτησα μετά από ένα μήνα αναμονής που είναι το κινητό, μου απάντησαν πως το κράτησαν στο τελωνείο και το έστειλαν πίσω στην Κίνα.

Με τα πολλά-πολλά τους ζήτησα να μου το ξαναστείλουν, καθυστέρησαν καμιά δεκαριά μέρες και τελικά στις 8 Οκτωβρίου μου είπαν πως το έστειλαν (ανήρτησαν shipment)

Σήμερα όμως μου έστειλαν πάλι e-mail πως κρατήθηκε στο τελωνείο. Κι έτσι σκέπτομαι τι πρέπει να πράξω: α) να το ξαναζητήσω β) ή να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω και να το παραγγείλω από άλλο site?

 

Εν τω μεταξύ τώρα σκέφτομαι περισσότερο το THL T6s για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή θέλω να κάνω την αναβάθμιση έχω μια απορία.

Μετά την αναβάθμιση αλιώνεται (μικραίνει) το μέγεθος απεικόνισης της οθόνης αλλά επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση;

 

Kαλησπερα δεν μπορείς να πεις ότι αλιώνεται απλώς χάνει κατά ένα δυο χιλιοστά η απεικόνιση της οθόνης προς τα πάνω .Οταν κλείσεις και μετά το ανοίξεις το κινητό .Αυτό γίνεται πάντοτε :(όμως πατώνοντας one key lock η οθόνη του κινητού σβήνει , οταν γίνει ενεργή η οθόνη του κινητού όλα ο.κ . Ενα πταίσμα της αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει από το dealextreme στις 22 Αυγούστου κι ακόμα να μου έρθει. Αφού τους ρώτησα μετά από ένα μήνα αναμονής που είναι το κινητό, μου απάντησαν πως το κράτησαν στο τελωνείο και το έστειλαν πίσω στην Κίνα.

Με τα πολλά-πολλά τους ζήτησα να μου το ξαναστείλουν, καθυστέρησαν καμιά δεκαριά μέρες και τελικά στις 8 Οκτωβρίου μου είπαν πως το έστειλαν (ανήρτησαν shipment)

Σήμερα όμως μου έστειλαν πάλι e-mail πως κρατήθηκε στο τελωνείο. Κι έτσι σκέπτομαι τι πρέπει να πράξω: α) να το ξαναζητήσω β) ή να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω και να το παραγγείλω από άλλο site?

 

Εν τω μεταξύ τώρα σκέφτομαι περισσότερο το THL T6s για αλλαγή.

 

Aπο τις 22 Αυγούστου τέτοια ταλαιπωρία; ζήτα πίσω τα χρήματα ; Θα σου έλεγα το πολύ πολύ σε δέκα εννέα ημέρες http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Original-THL-T6S-5-0-5-Inch-JDI-MTK6582-Quad-Core-Android-4-4/2007109575.html

 

και από εδω που έχω πάρει τρiα κινητά http://www.aliexpress.com/item/Original-Doogee-Voyager2-DG310-5-Inch-IPS-Mtk6582-Quad-Core-Android-4-4-Mobile-Cell-Phone/2030389613.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω, το αρχικο λογισμικο εχει "κουμπι" που να βλεπεις οσες εφαρμογες εχει το κινητο (Απο οτι ειδα καθε εφαρμογη που κατεβαζεις αποθηκευει την συντομευση στις αρχικες οθονες).
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει από το dealextreme στις 22 Αυγούστου κι ακόμα να μου έρθει. Αφού τους ρώτησα μετά από ένα μήνα αναμονής που είναι το κινητό, μου απάντησαν πως το κράτησαν στο τελωνείο και το έστειλαν πίσω στην Κίνα.

Με τα πολλά-πολλά τους ζήτησα να μου το ξαναστείλουν, καθυστέρησαν καμιά δεκαριά μέρες και τελικά στις 8 Οκτωβρίου μου είπαν πως το έστειλαν (ανήρτησαν shipment)

Σήμερα όμως μου έστειλαν πάλι e-mail πως κρατήθηκε στο τελωνείο. Κι έτσι σκέπτομαι τι πρέπει να πράξω: α) να το ξαναζητήσω β) ή να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω και να το παραγγείλω από άλλο site?

 

Εν τω μεταξύ τώρα σκέφτομαι περισσότερο το THL T6s για αλλαγή.

 

Εγώ το είχα παραγγείλει επίσης από dealextreme, και μετά από 1 μήνα ταλαιπωρία αφού δεν πέρασε το κινέζικο τελωνείο, και έπρεπε να περιμένω να τους επιστραφεί, μου επέστρεψαν τα χρήματά μου. Τους ρώτησα επειδή το πρόβλημα ήταν τα Ελβετικά Ταχυδρομεία (αφού από της Σιγκαπούρης και της Κίνας μαθαίνω πως περνάνε ηλεκτρονικές συσκευές με μπαταρία), αν θα έκανα νέα παραγγελία αν θα μπορούσαν να το στείλουν με άλλο τρόπο, και η απάντησή τους ήταν "κάνε παραγγελία εσύ, και βλέπουμε"!! :X

 

Έτσι έψαξα αλλού, και είδα πως υπήρχε στο UK Warehouse του Banggood.... Λέω ΟΚ, λίγο ακριβότερο από της Κίνας, πληρώνεις και εξτρά τα Βρετανικά ταχυδρομεία αλλά δεν μπλέκεις με τελωνεία, και έρχεται σε 3-5 εργάσιμες με International Standard Delivery.

 

1) Δεν μου έδωσαν Tracking Number, μόνο έναν αριθμό πως παρελήφθει από τον carrier τους την Flyt Express 27/9, όταν το πλήρωσα.

2) 14 Εργάσιμες αργότερα δεν έχει έρθει από το "UK Warehouse".

3) Η απάντησή τους είναι "να περιμένω άλλες δύο (2) εβδομάδες γιατί μπορεί να υπάρχει καθυστέρηση στο Ταχυδρομείο λόγο καιρικών φαινομένων και τελωνείου". :blink:

 

Προφανώς το στέλνουν από Κίνα, αλλά λένε συνέχεια "το στείλαμε με UK International Standard Shipping χωρίς Tracking Number"... και καλά, "παρακαλώ περιμένετε". Στα ΕΛΤΑ πάντως μου είπαν πως όλα τα δέματα από Αγγλία έχουν tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα δεν μπορείς να πεις ότι αλιώνεται απλώς χάνει κατά ένα δυο χιλιοστά η απεικόνιση της οθόνης προς τα πάνω .Οταν κλείσεις και μετά το ανοίξεις το κινητό .Αυτό γίνεται πάντοτε :(όμως πατώνοντας one key lock η οθόνη του κινητού σβήνει , οταν γίνει ενεργή η οθόνη του κινητού όλα ο.κ . Ενα πταίσμα της αναβάθμισης

 

 

Άρα να γινει η αναβαθμιση η καλυτερα οχι ;

Τι ακριβώς διορθώνει μήπως γνωρίζεις ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω, το αρχικο λογισμικο εχει "κουμπι" που να βλεπεις οσες εφαρμογες εχει το κινητο (Απο οτι ειδα καθε εφαρμογη που κατεβαζεις αποθηκευει την συντομευση στις αρχικες οθονες).

το αρχικο δεν εχει τετοιο εικονιδιο ,και εχει τις εφαρμογες απλομενες στις διπλα οθονες ,αλλ αυτο λυνεται ευκολα με μια εφαρμογη απο το google store ,εγω στην αρχη χρησιμοποιησα τον ex launcher και μετα βρηκα τον nova launcher που τον βρηκα ποιο ομορφο και με περισσοτερες τροποποιησεις,αν καποιο απο τα δυο δεν σου κανει με το που κανεις απεγκατασταση επιστρεφει στην αρχικη του μορφη , βεβαια απο οτι ειδα υπαρχουν αρκετοι launchers και ειναι θεμα γουστου

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν και από το Banggood επιτέλους, πως και αυτοί το έχασαν... και αν θέλω να το ξαναστείλουν ή επιστροφή χρημάτων. Φυσικά έχει εξαντληθεί στο UK Warehouse άρα και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω.

 

Μετά από 2 μήνες αναμονής από 2 διαφορετικούς πωλητές, αρχίζω να υποψιάζομαι πως το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν με θέλει. Μπορεί κάποιος που το έλαβε να μου πει από που; dealextreme και banggood μόλις έσβησαν από την λίστα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν και από το Banggood επιτέλους, πως και αυτοί το έχασαν... και αν θέλω να το ξαναστείλουν ή επιστροφή χρημάτων. Φυσικά έχει εξαντληθεί στο UK Warehouse άρα και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω.

 

Μετά από 2 μήνες αναμονής από 2 διαφορετικούς πωλητές, αρχίζω να υποψιάζομαι πως το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν με θέλει. Μπορεί κάποιος που το έλαβε να μου πει από που; dealextreme και banggood μόλις έσβησαν από την λίστα.

 

Ευχαριστώ!

 

Κοιταξε απο τα μαγαζια που εχουν καταχωρηση στο φορουμ αυατ που εχουν online chat και ζητησε τους να σου επιβεβαιωσουν με μαιλ οτι το εχουν in stock κ οτι μπορουν να το στειλουν μεσα σε 2-3 μερες.

 

ριξε μια ματια μηπως σε ενδιαφερει ως εναλλακτικη αυτο εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5686636#post5686636

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν ειχε κανεις θεμα με τη φορτιση του κινητου?

Μολις το παρελαβα και εβαλα να το φορτισω αλλα δεν φορτιζει καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν και από το Banggood επιτέλους, πως και αυτοί το έχασαν... και αν θέλω να το ξαναστείλουν ή επιστροφή χρημάτων. Φυσικά έχει εξαντληθεί στο UK Warehouse άρα και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω.

 

Μετά από 2 μήνες αναμονής από 2 διαφορετικούς πωλητές, αρχίζω να υποψιάζομαι πως το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν με θέλει. Μπορεί κάποιος που το έλαβε να μου πει από που; dealextreme και banggood μόλις έσβησαν από την λίστα.

 

Ευχαριστώ!

 

http://www.to2c.com/doogee-dg310-basic-smartphone-mtk6582-quad-core-android-4-4-5inch-ram-1gb-rom-8gb.html

 

με δωρακια κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν και από το Banggood επιτέλους, πως και αυτοί το έχασαν... και αν θέλω να το ξαναστείλουν ή επιστροφή χρημάτων. Φυσικά έχει εξαντληθεί στο UK Warehouse άρα και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω.

 

Μετά από 2 μήνες αναμονής από 2 διαφορετικούς πωλητές, αρχίζω να υποψιάζομαι πως το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν με θέλει. Μπορεί κάποιος που το έλαβε να μου πει από που; dealextreme και banggood μόλις έσβησαν από την λίστα.

 

Ευχαριστώ!

 

δες και αυτο μονο 81$ http://www.pandawill.com/doogee-voyager2-dg310-smartphone-mtk6582-android-44-1gb-8gb-50-inch-wake-gesture-otg-p91887.html και εχθες παραγγειλα ενα απο το T02c και σημερα μου εστειλαν tracking number και απο Δευτερα θα κανω την κινηση και απο το pandawill

Edited by pulsar
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν ειχε κανεις θεμα με τη φορτιση του κινητου?

Μολις το παρελαβα και εβαλα να το φορτισω αλλα δεν φορτιζει καθολου...

 

Δες αν έχει αυτοκολητάκι στους πόλους της μπαταρίας.

Edited by nflo
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά..

ενώ έχω τα δεδομενα κινητού απενεργοποιημένα εμφανίζεται πανω απο τις γραμμές του σήματος το Η αλλα σύνδεση στο ιντερνετ δεν εχω.

οταν τα ενεργοποιω το Η παραμενει και εχω κανονικα συνδεση.

κανονικα οταν απενεργοποιω τα δεδομενα δεν πρεπει να 'φευγει' το Η??

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν ειχε κανεις θεμα με τη φορτιση του κινητου?

Μολις το παρελαβα και εβαλα να το φορτισω αλλα δεν φορτιζει καθολου...

 

Βάζεις το δικό του φορτιστή (και καλώδιο); Φορτίζει και με άλλους, αλλά με τον δικό του πολύ πιο γρήγορα, που σημαίνει πως δίνει περισσότερα αμπέρ και το τηλέφωνο ίσως τα χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει με 4 διαφορετικους φορτιστες που λειτουργουν κανονικα, οταν ειναι κλειστο δειχνει οτι αρχιζει η φορτιση αλλα μετα απο λιγο εχει κολλησει στο 71%.

Οταν ειναι ανοιχτο και παω στην μπαταρια, με το που συνδεω τον φορτιστη για ενα 1/10 του δευτερολεπτου γραφει γινεται φορτιση και μετα γραφει οτι δεν φορτιζει.

Νομιζω ειναι προβληματικη η μπαταρια γιατι ενω ηταν στο 59% οταν εβαλα τον φορτιστη εδειξε 71%, το πηρα απο minideal και εχω επικοινωνισει ηδη μαζι τους για το τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το battery doctor και δες την τάση της μπαταρίας. Αν είναι κοντά στα 4.2v τότε απλώς δεν δείχνει σωστά και θέλει calibration. Μπορεί να γίνει με εφαρμογή αν είναι root ή από το εργοστάσιακο μενού με clear emmc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...