Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα και εγώ. 4 ημερες με dhl (77€ και δεν περασε τελωνείο). Μια πρωτη ματια: Πολύ καλη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό wifi, πολλά και καλά κολπακια όπως ξύπνημα κλειδωμένης οθόνης με gestures, αυτόματη απάντηση τηλεφωνήματος όταν πλησιάζει το αυτι, κλείδωμα οθόνης όταν το αναποδογυρισεις στο τραπεζι, δυνατό ηχείο, και μια εκπληκτική οθόνη lg, που νομίζεις οτι δεν είναι 854x480 αλλά HD.Για να πω την αλήθεια , υπολογιζα οτι η οθόνη της lg θα ηταν καλη σε αυτή την ανάλυση και έτσι η μπαταρία θα κρατάει περισσότερο, γι αυτό και το παράγγειλα. Είναι γρήγορο, στο antutu μου δίνει 19100. Σε λιγα παιχνίδια που δοκίμασα δεν έχει πρόβλημα. Με κάρτα vodafone δουλεύει τέλεια. Και ενα tip. Επειδή κάποιοι θα δυσκολευτουν να βάλουν την σιμ στο τηλέφωνο και θα ψάξουν στο youtube το πως μπαινει σωστα , να ξέρουν οτι στο βίντεο πού θα βρουν και αυτός ο μαπας ο κινέζος την βάζει ανάποδα με αποτέλεσμα να μην μπαίνει η μπαταρία. Ας την γυρίσουν ανάποδα και θα μπει.

Για την αυτονομία, gps , κ.λ.π. δεν ξέρω ακόμα. Θα επανελθω. Πάντως επειδή έχω αγοράσει κινέζικα κινητά στα 50€ (, τα οποία μου βγήκαν και καλά),, το dg310 δεν έχει καμμια απολύτως σχέση. Είναι 2 κλάσεις παραπανω. Αν ερθει Ελλάδα επίσημα πιστεύω θα έχει τουλαχιστον 2πλασια τιμή.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα και εγώ. 4 ημερες με dhl (77€ και δεν περασε τελωνείο). Μια πρωτη ματια: Πολύ καλη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό wifi, πολλά και καλά κολπακια όπως ξύπνημα κλειδωμένης οθόνης με gestures, αυτόματη απάντηση τηλεφωνήματος όταν πλησιάζει το αυτι, κλείδωμα οθόνης όταν το αναποδογυρισεις στο τραπεζι, δυνατό ηχείο, και μια εκπληκτική οθόνη lg, που νομίζεις οτι δεν είναι 854x480 αλλά HD.Για να πω την αλήθεια , υπολογιζα οτι η οθόνη της lg θα ηταν καλη σε αυτή την ανάλυση και έτσι η μπαταρία θα κρατάει περισσότερο, γι αυτό και το παράγγειλα. Είναι γρήγορο, στο antutu μου δίνει 19100. Σε λιγα παιχνίδια που δοκίμασα δεν έχει πρόβλημα. Με κάρτα vodafone δουλεύει τέλεια. Και ενα tip. Επειδή κάποιοι θα δυσκολευτουν να βάλουν την σιμ στο τηλέφωνο και θα ψάξουν στο youtube το πως μπαινει σωστα , να ξέρουν οτι στο βίντεο πού θα βρουν και αυτός ο μαπας ο κινέζος την βάζει ανάποδα με αποτέλεσμα να μην μπαίνει η μπαταρία. Ας την γυρίσουν ανάποδα και θα μπει.

Για την αυτονομία, gps , κ.λ.π. δεν ξέρω ακόμα. Θα επανελθω. Πάντως επειδή έχω αγοράσει κινέζικα κινητά στα 50€ (, τα οποία μου βγήκαν και καλά),, το dg310 δεν έχει καμμια απολύτως σχέση. Είναι 2 κλάσεις παραπανω. Αν ερθει Ελλάδα επίσημα πιστεύω θα έχει τουλαχιστον 2πλασια τιμή.

 

Μμμ καλά μου ακούγονται όλα αυτά! Από πιο site το πήρες? Το dhl τι είναι? Σε 4 μέρες ήρθε??? Α καλορίζικο κιόλας! :-) Λίγο επιφυλακτικη είμαι με τα κινέζικα, μη σκάσει καμμια μπαταρία! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ. 4 ημερες με dhl (77€ και δεν περασε τελωνείο). Μια πρωτη ματια: Πολύ καλη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό wifi, πολλά και καλά κολπακια όπως ξύπνημα κλειδωμένης οθόνης με gestures, αυτόματη απάντηση τηλεφωνήματος όταν πλησιάζει το αυτι, κλείδωμα οθόνης όταν το αναποδογυρισεις στο τραπεζι, δυνατό ηχείο, και μια εκπληκτική οθόνη lg, που νομίζεις οτι δεν είναι 854x480 αλλά HD.Για να πω την αλήθεια , υπολογιζα οτι η οθόνη της lg θα ηταν καλη σε αυτή την ανάλυση και έτσι η μπαταρία θα κρατάει περισσότερο, γι αυτό και το παράγγειλα. Είναι γρήγορο, στο antutu μου δίνει 19100. Σε λιγα παιχνίδια που δοκίμασα δεν έχει πρόβλημα. Με κάρτα vodafone δουλεύει τέλεια. Και ενα tip. Επειδή κάποιοι θα δυσκολευτουν να βάλουν την σιμ στο τηλέφωνο και θα ψάξουν στο youtube το πως μπαινει σωστα , να ξέρουν οτι στο βίντεο πού θα βρουν και αυτός ο μαπας ο κινέζος την βάζει ανάποδα με αποτέλεσμα να μην μπαίνει η μπαταρία. Ας την γυρίσουν ανάποδα και θα μπει.

Για την αυτονομία, gps , κ.λ.π. δεν ξέρω ακόμα. Θα επανελθω. Πάντως επειδή έχω αγοράσει κινέζικα κινητά στα 50€ (, τα οποία μου βγήκαν και καλά),, το dg310 δεν έχει καμμια απολύτως σχέση. Είναι 2 κλάσεις παραπανω. Αν ερθει Ελλάδα επίσημα πιστεύω θα έχει τουλαχιστον 2πλασια τιμή.

 

εγω εβαλα και αυτην την εφαρμογη GO Launcher EX και ηρθε στα ισια του το θεμα με τα εικονιδια ,παντως οποιος το βλεπει δεν το πιστευει για την τιμη του και την ποιοτητα κατασκευης του, μην το ματιασω .

το εχω με cosmote καρτα και δεν εχω προβλημα και το wifi οπως γραφει και ο φιλος παραπανω μια χαρα ειναι

Edited by karbill
Link to comment
Share on other sites

Μμμ καλά μου ακούγονται όλα αυτά! Από πιο site το πήρες? Το dhl τι είναι? Σε 4 μέρες ήρθε??? Α καλορίζικο κιόλας! :-) Λίγο επιφυλακτικη είμαι με τα κινέζικα, μη σκάσει καμμια μπαταρία! :blink:

Το πηρα απο aliexpress στα 66€ και ηρθε Κρητη με dhl (+11€ μεταφορικα) σε 4 μερες. Προσπαθησα να το κανω ρουτ χτες αλλα σχεδον ολες οι γνωστες εφαρμογες δεν πιανουν. Η μονη που το καταφερε αλλα με ενα μικρο κολπο ( πρεπει να μπεις σε engineer mode) ηταν η kingo root. Επισης ισως υπαρχει θεμα και με την μπαταρια. Αν το σκαλιζεις αρκετα, πεφτει αρκετα. Αν καποιος αλλος ξερει κατι, ευπροσδεκτος. Θα επανελθω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο aliexpress στα 66€ και ηρθε Κρητη με dhl (+11€ μεταφορικα) σε 4 μερες. Προσπαθησα να το κανω ρουτ χτες αλλα σχεδον ολες οι γνωστες εφαρμογες δεν πιανουν. Η μονη που το καταφερε αλλα με ενα μικρο κολπο ( πρεπει να μπεις σε engineer mode) ηταν η kingo root. Επισης ισως υπαρχει θεμα και με την μπαταρια. Αν το σκαλιζεις αρκετα, πεφτει αρκετα. Αν καποιος αλλος ξερει κατι, ευπροσδεκτος. Θα επανελθω.

 

Ευχαριστώ. Μωρέ εγώ τα φοβάμαι τα κινέζικα κινητά μη σκάσει καμμια μπαταρία, αλλά από την άλλη θέλω να πάρω. Σαν μέγεθος η συσκευή είναι βολικη; γιατί είναι λίγο μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μωρέ εγώ τα φοβάμαι τα κινέζικα κινητά μη σκάσει καμμια μπαταρία, αλλά από την άλλη θέλω να πάρω. Σαν μέγεθος η συσκευή είναι βολικη; γιατί είναι λίγο μεγάλη.

Κοιτα, αν θες μια συσκευή android που να παίρνεις απλα τηλεφ., άντε και κανένα fb, τοτε ίσως δεν χρειαζεσαι 5αρα οθόνη. Θα βρεις 3,5" - 4" με 35-40€. Το dg310 όντως είναι μεγάλη συσκευή αλλά στην οθόνη του μπορείς να κανεις σχεδόν τα παντα ( ταινίες, games, web). Θυσιαζεις λοιπον την βολικοτητα της 3.5" που χωράει στην τσέπη, με την ξεβολικοτητα της 5αρας, που κανεις πιο πολλά. Θα επανελθω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, αν θες μια συσκευή android που να παίρνεις απλα τηλεφ., άντε και κανένα fb, τοτε ίσως δεν χρειαζεσαι 5αρα οθόνη. Θα βρεις 3,5" - 4" με 35-40€. Το dg310 όντως είναι μεγάλη συσκευή αλλά στην οθόνη του μπορείς να κανεις σχεδόν τα παντα ( ταινίες, games, web). Θυσιαζεις λοιπον την βολικοτητα της 3.5" που χωράει στην τσέπη, με την ξεβολικοτητα της 5αρας, που κανεις πιο πολλά. Θα επανελθω.[

 

Το θέλω κ για παιχνίδια, ίντερνετ! Αυτό που έχω έχει 3.5αρα οθόνη κ μου φαίνεται μικρή, έχω κ ταμπλετ κ θέλω να έχω το κιν. Σαν εναλλακτική όταν δεν έχει μπαταρία το ταμπλετ για παιχνίδια κ ίντερνετ! Ότι νεότερο έχεις σχετικά με το κιν. ενημέρωσε please! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει ότι είναι 5-point multitouch με κάποια εφαρμογή (πχ)?

 

Φαίνετε να είναι ένα απ'τα ελάχιστα στοιχεία που το διαχωρίζουν απ'το THL T6s, το οποίο είναι 2-point.

Link to comment
Share on other sites

το angry birds go το ξεκιναει και μετα απο λιγο κρασαρει δεν ξερω αν ειναι θεμα κινητου ή εφαρμογης

το asphalt8 δεν το κατεβασα γιατι ηταν μεγαλο και δεν ασχοληθηκα

στο antutu μου εβγαλε 18639

 

Κατι παίζει με τους επεξεργαστές της mediatek, εχουν περασει από τα χερια μου 2 κινητά με επεξεργαστή MTK6592 και τα 2 δεν επαιζαν βαρια παιχνίδια με τρισδιαστατα γραφικά (κρασαραν μετά από λίγο)

 

Η κάμερα είναι αξιοπρεπεις?

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

Κατι παίζει με τους επεξεργαστές της mediatek, εχουν περασει από τα χερια μου 2 κινητά με επεξεργαστή MTK6592 και τα 2 δεν επαιζαν βαρια παιχνίδια με τρισδιαστατα γραφικά (κρασαραν μετά από λίγο)

 

Η κάμερα είναι αξιοπρεπεις?

 

Το δικο μου το dg310 παιζει μια χαρα το angry birds go, χωρις κολληματα. Εχω και το pipo t9 tablet με το mtk6592 και παιζει ολα τα παιχνιδια που εχω δοκιμασει χωρις προβληματα. Για παραδειγμα το RR3 με high γραφικα δεν εχει κανενα κολλημα.

επισης η καμερα του dg310 ειναι μια χαρα. Θα επανελθω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που παρέλαβα ένα από Pandawill ενώ όλα δουλευαν καλά (gps, wifi, κλπ) δεν φόρτιζε και το έστειλα πίσω. :(

Τυχαίνει συχνά αυτό με κινέζικα κινητά ;

Edited by talosmet
Link to comment
Share on other sites

Κατι παίζει με τους επεξεργαστές της mediatek, εχουν περασει από τα χερια μου 2 κινητά με επεξεργαστή MTK6592 και τα 2 δεν επαιζαν βαρια παιχνίδια με τρισδιαστατα γραφικά (κρασαραν μετά από λίγο)

 

Η κάμερα είναι αξιοπρεπεις?

 

η καμερα του ειναι μετρια μπορεις να δεις τις φωτογραφιες που ανεβασα στην δευτερη σελιδα και το φλας του χαμηλο και βγαζει ενα κιτρινοπο φως απο τα δυο led που εχει πισω (παντα σε συγκριση με το dg800) αλλα και παλι για τα λεφτα του μια χαρα

Τωρα για τα παιχνιδια ισως ηταν και δικο μου σφαλμα γιατι οταν το δοκιμασα το ειχα ηδη φωρτομενο αρκετες εφαρμογες.

το προηγουμενο μου τηλεφωνο xperia sole παντως καμια σχεση κολαγε συνεχεια ,ουτε κατα διανοια να σκεφτω να του βαλω εφαρμογες οπως στο 310 και ανα τακτα χρονικα διαστηματα επρεπε να ειμαι κοντα σε ψυγειο για να ξεκολληση απο την υπερθερμανση(μετα απο 10λεπτο στο candy crush ,10 δευτερα στο ψυγειο και ολα τρεχανε ξανα)

Edited by karbill
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που παρέλαβα ένα από Pandawill ενώ όλα δουλευαν καλά (gps, wifi, κλπ) δεν φόρτιζε και το έστειλα πίσω. :(

Τυχαίνει συχνά αυτό με κινέζικα κινητά ;

 

πόσες μέρες έκανε να έρθει από pantawill?

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται, το τηλεφωνο γινεται root και με το root genius (οδηγιες εδω http://androidxda.com/download-root-genius, διοτι με το kingo root επρεπε οπως ειπα και προηγουμενα να κανεις ενα κολπακι.

Υπηρχε ομως και ασυμβατοτητα μεταξυ του superuser, luckypatcher και titanium back up και ετσι ανακαλυψα το root genius. Προς το παρον δεν φαινεται καποιο προβλημα. Παρεπιπτοντως η οθονη του ειναι 2-point multitouch. Θα επανελθω.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται, το τηλεφωνο γινεται root και με το root genius (οδηγιες εδω http://androidxda.com/download-root-genius, διοτι με το kingo root επρεπε οπως ειπα και προηγουμενα να κανεις ενα κολπακι.

Υπηρχε ομως και ασυμβατοτητα μεταξυ του superuser, luckypatcher και titanium back up και ετσι ανακαλυψα το root genius. Προς το παρον δεν φαινεται καποιο προβλημα. Παρεπιπτοντως η οθονη του ειναι 2-point multitouch. Θα επανελθω.

 

Καλημέρα. :)

 

Τι διαφορά έχει το kinguser από το superSU στη λειτουργία. Μπορεί να εγκατασταθεί το superSU μετά το rooting?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. :)

 

Τι διαφορά έχει το kinguser από το superSU στη λειτουργία. Μπορεί να εγκατασταθεί το superSU μετά το rooting?

 

Ευχαριστώ :)

Ουσιαστικά καμια διάφορα. Μερικές φορες για λόγους συμβατότητας χρησιμοποιείται το ενα απο το άλλο. Μπορεί να εγκατασταθεί το superSU μετα το rooting αλλά δεν υπάρχει νόημα να το κανεις.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται, το τηλεφωνο γινεται root και με το root genius (οδηγιες εδω http://androidxda.com/download-root-genius, διοτι με το kingo root επρεπε οπως ειπα και προηγουμενα να κανεις ενα κολπακι.

Υπηρχε ομως και ασυμβατοτητα μεταξυ του superuser, luckypatcher και titanium back up και ετσι ανακαλυψα το root genius. Προς το παρον δεν φαινεται καποιο προβλημα. Παρεπιπτοντως η οθονη του ειναι 2-point multitouch. Θα επανελθω.

 

εγω προσπαθησα με root genius και μετα απο πολλα restart μου βγαλε fail. αν είναι ρουταρισμένο υπάρχει περιπτωση να χουμε πρόβλημα σε πιθανά updates από τη doogee?

Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθησα με root genius και μετα απο πολλα restart μου βγαλε fail. αν είναι ρουταρισμένο υπάρχει περιπτωση να χουμε πρόβλημα σε πιθανά updates από τη doogee?

Αν σου έβγαλε fail, προσπάθησε με το kingo root, κάνε το κόλπακι που περί γράφω, και εαν εχεις προβλήματα με superuser, luckypatcher κλπ , ξανά κάντο Ρουτ με το root genius. Τοτε δεν θα σου βγάλει fail.

Αν εννοεις on the air update, αν είναι ρουταρισμενο δεν θα σου κανει update. Θα σου βγανει μήνυμα οτι η συσκευή σου είναι πειραγμενη. Αλλά νομιζω οτι είναι πολύ σπάνιο για κινεζικές εταιρίες να έχουν αυτήν την δυνατότητα. Οποτε κατεβάσεις την ενημέρωση και την περνάς μόνος σου, ασχέτως αν είναι ρουταρισμενο το τηλεφ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έβγαλε fail, προσπάθησε με το kingo root, κάνε το κόλπακι που περί γράφω, και εαν εχεις προβλήματα με superuser, luckypatcher κλπ , ξανά κάντο Ρουτ με το root genius. Τοτε δεν θα σου βγάλει fail.

Αν εννοεις on the air update, αν είναι ρουταρισμενο δεν θα σου κανει update. Θα σου βγανει μήνυμα οτι η συσκευή σου είναι πειραγμενη. Αλλά νομιζω οτι είναι πολύ σπάνιο για κινεζικές εταιρίες να έχουν αυτήν την δυνατότητα. Οποτε κατεβάσεις την ενημέρωση και την περνάς μόνος σου, ασχέτως αν είναι ρουταρισμενο το τηλεφ.

 

Στο κολπάκι πως μπαίνουμε σε engineering mode?

Link to comment
Share on other sites

*#*#3646633#*#* και κάνεις κληση ή με mobile uncle.

 

το κινητό είναι πολύ φρέσκο οπότε θα το αφήσω λίγο μπας και βγει κανα update για να το κάνω κατευθείαν wireless. αλλωστε ρολλάρει καλά. 2,3 system εφαρμογές μόνο θα βγαζα . πέρασες και cwm zenix?

Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

το κινητο βγαζει full hd video οπως λεει στην περιγραφη ? και επισης σκεφτομαι να το παρω απο chinavision ειναι αξιοπιστο ? :)
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...