Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαμηλοτερη αναλυση οθονης,προωθειται για gaming με ακριβα αξεσουαρ ,μην πω οτι με το reship service θα βγει περισοτερο

 

Τα αξεσουάρ δεν ειναι απαραίτητα,το τελευταιο ειναι το πρόβλημα μου,και η χαμηλότερη ανάλυση που ειναι πάνω από 1080π λιγο με νοιαζει.Κατασκευαστικα το βλεπω ανώτερο και με άμεσα updates από Nvidia,εχει και gps,αλλά ποιος εμπιστευτείτε να το πάρει από Αμερική με τα τελωνεία...Εδω το κόβω κανένα 350 στο νερό,που θα το κάνει ασύμφορο :(

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα αξεσουάρ δεν ειναι απαραίτητα,το τελευταιο ειναι το πρόβλημα μου,και η χαμηλότερη ανάλυση που ειναι πάνω από 1080π λιγο με νοιαζει.Κατασκευαστικα το βλεπω ανώτερο και με άμεσα updates από Nvidia,εχει και gps,αλλά ποιος εμπιστευτείτε να το πάρει από Αμερική με τα τελωνεία...Εδω το κόβω κανένα 350 στο νερό,που θα το κάνει ασύμφορο :(

Το αμεσα updates απο την nvidia απο που το συμπεραινεις; η nvidia δεν εχει καλη προιστορια με τα updates στις συσκευες της και καμια σχεση με την xiaomi που βγαζει update καθε βδομαδα, αν δεν ηταν η xiaomi στην μεση δεν νομιζω να επαιρνα μηχανημα με nvidia hardware οσο και δυνατο αν ηταν

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Το αμεσα updates απο την nvidia απο που το συμπεραινεις; η nvidia δεν εχει καλη προιστορια με τα updates στις συσκευες της και καμια σχεση με την xiaomi που βγαζει update καθε βδομαδα, αν δεν ηταν η xiaomi στην μεση δεν νομιζω να επαιρνα μηχανημα με nvidia hardware οσο και δυνατο αν ηταν

 

Φίλε μου τα update για το hardware τις nvidia θα σου τα δώσει η xiaomi?Οπως και να εχει όμως αναγκαστικά θα πάω εκεί,γιατί το άλλο δεν συμφέρει.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα update για το hardware τις nvidia θα σου τα δώσει η xiaomi?Οπως και να εχει όμως αναγκαστικά θα πάω εκεί,γιατί το άλλο δεν συμφέρει.

Φυσικα και οχι αλλα η xiaomi υποστηριζει τις συσκευες της δεν τις αφηνει ετσι, εως τωρα ολες οι xiaomi συσκευες εχουν καθε βδομαδα update, και το ιδιο και το mipad αποτι βλεπω ως τωρα, τωρα αν η nvidia στο δικο της μηχανημα θα εχει την ιδια συχνοτητα με την miui δεν το ξερω αλλα δεν το νομιζω βλεποντας την σχεδον ανυπαρκτη υποστηριξη που ειχαν προηγουμενες συσκευες της, μακαρι να αλλαξει τακτικη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει παρει κανεις να μας πει εντυπωσεις γιατι ψηνομαι πολυ να το παρω;

Αν και με χαλαει η μη υποστηριξη sim card και η ελειψη HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με βλεπω για κίτρινο η πράσινο 64 με το καλό.Θα περιμένω λιγάκι ακόμα να πέσει και θα το χτυπήσω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

to 64ρι το εχω βρει στο spemall στα 246 ευρω και λογικα με κουπονι θα πηγαινει στα 240.το εχει βρει κανεις αλλου ποιο φθηνα η να δινουν αξιολογα δωρακια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει παρει κανεις να μας πει εντυπωσεις γιατι ψηνομαι πολυ να το παρω;

Αν και με χαλαει η μη υποστηριξη sim card και η ελειψη HDMI.

 

μεχρι δευτερα τριτη πιστευω να εχω παραλαβει και θα γραψω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

εμενα τελικα φανηκε σημερα στο ταχυδρομειο αλλα δεν μου το δινουν γιατι δεν εχουν ανοιξει το σακκο και και και αλλα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ειναι βλάκες...εγω για να πάρω το κινητό είχα πάει ο ίδιος στα κεντρικά στην αθηνα (κοντά στον σταθμό Λαρίσης).Τους είπα οτι φεύγω εκτός απο δευτέρα,και έτσι το πήρα,αλλιώς 8α μου το έφερναν και εγω δεν ξέρω ποτε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω κ ενα android tablet από που προτείνεται να το πάρω?ενδιαφερομαι για τα 64gb.σε μαύρο υπάρχει?απο Κίνα γίνονται όλα αποστολή?ευχαριστω!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει φτασει Ελλαδα απο το ΣΚ, σημερα αυριο το πολυ παραλαμβανω :D

 

 

 

Σουπερ!!! είμαι σχεδόν έτοιμος και εγω άλλα περιμένω το πράσινο η το κίτρινο χρώμα.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έφτασε Ελλάδα.Λογικά αύριο μεθαύριο θα παραλάβω κ εγώ.

Επίσης αύριο παραλαμβάνω την μπαταρία της xiaomi 10400mah αλλά κ το φορητό bluetooth ηχείο επισης της xiaomi.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα να ανοιξουν το σακκο αλλα δεν ειχα ορεξη να βγαλω καβγα ,παντως θα κανω ενα video για αυτο

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω κ ενα android tablet από που προτείνεται να το πάρω?ενδιαφερομαι για τα 64gb.σε μαύρο υπάρχει?απο Κίνα γίνονται όλα αποστολή?ευχαριστω!!

 

καποια βοηθεια παιδια?? :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια παιδια?? :)

 

Από κίνα,εγω το δικό μου θα το πάρω από merimobiles,μόνο άσπρο υπαρχει,και ίσως και κίτρινο στο 16ρι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από vickmall το αγόρασα,λευκό 16gb.Και μια λευκή θήκη της Nilkin από aliexpress.Σήμερα έφτασε Ελλάδα,οπότε λογικά σε κανα δυο μέρες θα παραλάβω.

Αξιόπιστο κ το merimobiles,minideal και geekbuying.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!!εδω σε αυτο το site εχει μια επιλογη για αποστολη που λεει Greece Post/ACS 1-3 Business Days (only supports Greece Warehouse items).τι ακριβως ειναι αυτο?θα περασει τελωνειο εαν βαλω αυτη την επιλογη?

 

http://www.merimobiles.com/the-xiaomi-mipad-64gb_p/meri10164.htm

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το merimobiles έχει ελληνική αποθήκη αλλά έχει να την ανανεώσει κάτι αιώνες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο hardware το μηχανημα ειναι δυναμη, οτι πιο δυνατο εχω δει ως τωρα, κανει τα παντα ευκολα και γρηγορα, κολλημα μηδεν, οθονη πολυ καλη, μεγαλη ευκρινεια, ωραια χρωματα και καλες γωνιες θεασης, επισης σε οτι παιχνιδι δοκιμασα το παιζει για πλακα, αλλα απογοητευτηκα απο το software, λες και ειναι pre-beta version, λειπουν πολλες ρυθμισεις που κανουν την miui ασυναγωνιστη, οπως ασφαλεια, θεματα κλπ. η καμερα του ενω βγαζει φωτο μια χαρα δεν εχει καμια ρυθμιση, δεν μπορεις να αλλαξεις τιποτα, απλα μπαινεις και τραβας, τιποτα αλλο, και γενικα πολυ λιτο απο εφαρμογες, σχεδον τιποτα, ειναι κριμα και ελπιζω σε επομενα update να προστεθουν πραγματα, ετρεξα και τα 2 antutu με πολυ καλα σκορ, οτι αλλο θελετε να ρωτησετε ελευθερα

 

 

[ATTACH]48150[/ATTACH][ATTACH]48151[/ATTACH]

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε.Άντε να πάρουμε κ εμείς σειρά τώρα...έφτασε χθες το πρωί αλλά ακόμα να παραλάβω....

Μήπως να κατεβάσεις την τελευταία Developer έκδοση?

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...