Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δυσκολο ειναι η εγκατάσταση του cwm recovery.. Ποιο αναλυτικος οδηγος υπαρχειστο xiaomi eu.. Googlarete xiaomi mipad cm11 και θα το δειτε.. Εχει αναλυτικα τα παντα..απο μπαταρια σε αναμονη δεν κατεβαινει τπτ.. Ολο το βραδυ και αν εχασε 1%. Απίστευτο. Δοκιμαστε το.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δυσκολο ειναι η εγκατάσταση του cwm recovery.. Ποιο αναλυτικος οδηγος υπαρχειστο xiaomi eu.. Googlarete xiaomi mipad cm11 και θα το δειτε.. Εχει αναλυτικα τα παντα..απο μπαταρια σε αναμονη δεν κατεβαινει τπτ.. Ολο το βραδυ και αν εχασε 1%. Απίστευτο. Δοκιμαστε το.

 

Γιατί δε μας δίνεις ένα link εσύ, ή καλύτερα να μας πεις πως το έκανες; Για αυτό είναι το φορουμ, να βοηθάμε τους άλλους. ;)

Link to comment
Share on other sites

νιώθω πολύ καλά για την χαρά που σας πρόσφερα!! :P Δεν το περίμενα να μην έχει μαθευτεί για την crDroid εδώ.

 

Anyway.. και εγώ την έχω καιρό τώρα και ηρέμησα. Με Miui σκεφτόμουν ότι ήταν πεταμένα λεφτά το Mi Pad. Οι μισές εφαρμογές incompatible with your device και το UI κακότατο. Anyway.

 

Αν δούμε και Lollipop, θα είμαι πολύ χαρούμενος :)

Link to comment
Share on other sites

νιώθω πολύ καλά για την χαρά που σας πρόσφερα!! :P Δεν το περίμενα να μην έχει μαθευτεί για την crDroid εδώ.

 

Anyway.. και εγώ την έχω καιρό τώρα και ηρέμησα. Με Miui σκεφτόμουν ότι ήταν πεταμένα λεφτά το Mi Pad. Οι μισές εφαρμογές incompatible with your device και το UI κακότατο. Anyway.

 

Αν δούμε και Lollipop, θα είμαι πολύ χαρούμενος :)

 

Δεν μπορουσες να το πεις καλυτερα.. Ειχα μετανιωσει πολυ που δεν πηρα το tab pro.

Για οδηγο δεν θα μπορεσω να σας βοηθησω(ειμαι εκτος) γιατι δοκιμασα αρκετες ρομ με φαστμπουτ ωστε να πετυχω μια που να εχει τον updater. Μολις τη βρηκα εκανα κανονικα εγκατασταση του cwm και απο εκει και περα τον οδηγο που εχει στο xiaomi.eu ακριβως οπως το ελεγε.. Δεν ξερω αν σε βοηθησα αλλα με αυτη τη λογικη να πορευτεις.. Updater-cwm recovery-CYANOGEN.

P. S τη ρομ θα την κρατησω.. Καποιο μπαγκ με τη χρηση που κανω δεν εντοπισα.. Μπαταρια πολυ καλυτερη σε αναμονη, λιγο χειροτερη(αμελητεα πιστευω) σε κανονικη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το CWM, εγώ είχα κολλήσει τρελά γιατί προσπαθούσα να το περάσω στην απλή MIUI και δεν μπορούσα να καταφέρω root/cwm με τίποτα.

 

Θέλει να περάσεις την developer rom.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μας δίνεις ένα link εσύ, ή καλύτερα να μας πεις πως το έκανες; Για αυτό είναι το φορουμ, να βοηθάμε τους άλλους. ;)

 

Το έχει δώσει το λινκ και είναι αυτό. Ακολούθησε τα βήματα προσεκτικά και θα το καταφέρεις, αυτό έκανα κι εγώ.

 

Ευτυχώς βέβαια ήμουν ήδη με developer com οπότε μου ήρθαν πιο βολικά τα πράγματα :happy:

 

Και ναι, πλέον μπορώ να βάλω ένα σωρό εφαρμογές που με το σάπιο miui τις έβγαζε ασύμβατες.

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, πήρε ξανά αξία το ταμπλετακι. Πέρασα κ γω χθες τη cm11 και απ'οσο βλέπω όλα παίζουν μια χαρά. Μας είχε τσακίσει η xiaomi με αυτή τη ψευτοmiui ROM με τα συνεχή ανευ ουσίας και αξίας update
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάπου πως κάνουμε όλη την διαδικασία; προσωπικά δεν ξέρω πως αλλάζεις ROM, αυτά που λέτε με τα flash,boot κτλπ. Αν μπορεί κάποιος να εξηγήσει θα βοηθούσε πολύ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάπου πως κάνουμε όλη την διαδικασία; προσωπικά δεν ξέρω πως αλλάζεις ROM, αυτά που λέτε με τα flash,boot κτλπ. Αν μπορεί κάποιος να εξηγήσει θα βοηθούσε πολύ.

 

καταρχην θα βοηθουσε να μαθεις μερικα βασικα πραγματα οπως τι ειναι το recovery, flash, rom κλπ. Υπαρχουν αφθονα βιντεο στο youtube καθως και οδηγοι στο ιντερνετ. Google it ;)

 

Ειδικα για το mipad Μπορεις να ακολουθησεις αυτον τον αναλυτικοτατο οδηγο για το πως θα περασεις το clockwork recovery που ειναι και το "δυσκολο" μερος της διαδικασιας. Αφου το κανεις αυτο, δεν εχεις παρα να φλασαρεις μεσα απο αυτο το (clockwork recovery) τα απαραιτητα αρχεια (cm11 rom, google apps, nvidia drivers) που θα βρεις εδω.

 

Ελπιζω να βοηθησα, αλλα αν εισαι τελειως αρχαριος, σιγουρα θα πρεπει να αφιερωσεις λιγο χρονο για να μαθεις μερικα βασικα πραγματα πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θα βοηθουσε να μαθεις μερικα βασικα πραγματα οπως τι ειναι το recovery, flash, rom κλπ. Υπαρχουν αφθονα βιντεο στο youtube καθως και οδηγοι στο ιντερνετ. Google it ;)

 

Ειδικα για το mipad Μπορεις να ακολουθησεις αυτον τον αναλυτικοτατο οδηγο για το πως θα περασεις το clockwork recovery που ειναι και το "δυσκολο" μερος της διαδικασιας. Αφου το κανεις αυτο, δεν εχεις παρα να φλασαρεις μεσα απο αυτο το (clockwork recovery) τα απαραιτητα αρχεια (cm11 rom, google apps, nvidia drivers) που θα βρεις εδω.

 

Ελπιζω να βοηθησα, αλλα αν εισαι τελειως αρχαριος, σιγουρα θα πρεπει να αφιερωσεις λιγο χρονο για να μαθεις μερικα βασικα πραγματα πρωτα.

 

Δυστυχώς δεν είναι αναλυτικότατος... γιατί δεν αναφέρει πως πρέπει να είσαι σε dev miui rom!!! Κάτι που μου έσπασε τα νεύρα αρκετές μέρες μέχρι να το καταλάβω τελικά μόνος μου και να καταφέρω το ρουτ :P

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι αναλυτικότατος... γιατί δεν αναφέρει πως πρέπει να είσαι σε dev miui rom!!! Κάτι που μου έσπασε τα νεύρα αρκετές μέρες μέχρι να το καταλάβω τελικά μόνος μου και να καταφέρω το ρουτ :P

 

Ναι, αυτο ειναι ενα προβλημα που δεν αντιμετωπισα και μου διεφυγε...βεβαια να περασεις την developer rom ειναι απλη διαδικασια. Απλα τη φλασαρεις απο το stock recovery αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Το δυσκολο ειναι η εγκατάσταση του cwm recovery...

Και αυτό ευκολο μου φάνηκε καθώς την βρήκα τη cwm σε zip αρχείο για flashαρισμα μέσα απο την εφαρμογή του updater.

Αν βρω χρονο σήμερα ή αύριο ίσως να γράψω εναν αναλυτικό οδηγό έτσι όπως εκανα εγώ την εγκατάσταση

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό ευκολο μου φάνηκε καθώς την βρήκα τη cwm σε zip αρχείο για flashαρισμα μέσα απο την εφαρμογή του updater.

Αν βρω χρονο σήμερα ή αύριο ίσως να γράψω εναν αναλυτικό οδηγό έτσι όπως εκανα εγώ την εγκατάσταση

 

επειδη εχω "καει" απο το updater και το stock recovery δεν το ρισκαρα. Δεν εχω αρεξη να το ξανανοιγω για να το ξεμπρικαρω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

για να κάνεις αναβάθμιση με το cm11, πρέπει να έχεις sd card στο ταμπλετ ή δεν χρειάζεται;

οχι φιλε, δεν χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα,σημερα κατεβασα την νεα ρομ του miui.gr και πηγα να το αναβαθμισω και μου κολλησε.Μολις παταω το κουμπι για να ανοιξει μου δειχνει την οθονη του recovery και μετα σβηνει χωρις να γινεται τιποτα.Δεν ανοιγει καθολου,μονο αυτο κανει.Καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σημερα κατεβασα την νεα ρομ του miui.gr και πηγα να το αναβαθμισω και μου κολλησε.Μολις παταω το κουμπι για να ανοιξει μου δειχνει την οθονη του recovery και μετα σβηνει χωρις να γινεται τιποτα.Δεν ανοιγει καθολου,μονο αυτο κανει.Καμια βοηθεια;

 

Κακό αυτό. Μπρικαρε. Θα πρεπει να κανεις τη διαδικασία να το ξεμπρικαρεις. Το οποίο σημαίνει οτι πρέπει να το ανοιξεις απο πίσω και να ακολουθήσεις τον καταλληλο οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου οδηγος για το πως το ξεμπρικαρουμε;

Για διάβασε εδώ

http://xiaomi.eu/community/threads/mipad-is-dead-brick.25162/page-3

Link to comment
Share on other sites

Καμια πρόταση για θήκη;

 

Εγώ πήρα αυτή και μου και έχει κάτσει πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή και μου και έχει κάτσει πολύ καλά!

 

Σε ευχαριστώ άλλα προτίμησα μια ποιο ανθεκτική (λόγω δουλειάς). Case Logic που χωράει μια χαρά.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...