Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια , παραγγειλα σημερα το mi pad 2 απο το geekbuying. Οταν με το καλο παραλαβω, πρεπει να κανω κατι για να το σεταρω; Υπαρχει καποιο προβλημα που πρεπει να λυσω για να ηρεμησω η καποιο update που δεν πρεπει να κανω; Επισης υπαρχει τροπος για root ; Αντε τωρα να περιμενω 20+ ημερες... :wacko: :lol:

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια , παραγγειλα σημερα το mi pad 2 απο το geekbuying. Οταν με το καλο παραλαβω, πρεπει να κανω κατι για να το σεταρω; Υπαρχει καποιο προβλημα που πρεπει να λυσω για να ηρεμησω η καποιο update που δεν πρεπει να κανω; Επισης υπαρχει τροπος για root ; Αντε τωρα να περιμενω 20+ ημερες... :wacko: :lol:

Ευχαριστω πολυ

Μαζί το παραγγείλαμε!

 

Φίλος με το Mipad 1 και περασμένη CM11 έχει προβλήματα με την κάμερα. Εκεί που μιλάει στο Skype μαυρίζει η κάμερα του και δεν τον βλέπει ο άλλος. Όταν πάει να μπει στο καπάκι στην κάμερα να τραβήξει πχ φωτογραφία, λέει δεν είναι διαθέσιμη η κάμερα.

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Μαζί το παραγγείλαμε!

 

Φίλος με το Mipad 1 και περασμένη CM11 έχει προβλήματα με την κάμερα. Εκεί που μιλάει στο Skype μαυρίζει η κάμερα του και δεν τον βλέπει ο άλλος. Όταν πάει να μπει στο καπάκι στην κάμερα να τραβήξει πχ φωτογραφία, λέει δεν είναι διαθέσιμη η κάμερα.

Κάποια ιδέα;

Δεν ξέρω τι γίνεται στη συγκεκριμένη συσκευή, αλλά γενικά σε AOSP Roms και ειδικά 11 που είναι και παλιά υπάρχει θέμα με την κάμερα. Υπάρχει κάπου όμως κάποιο app που το τρέχεις και κάνεις restart την κάμερα χωρίς να χρειάζεται επανεκκίνηση το κινητό. Ψάξε στο Γκουγκλ ως cm restart camera fix ή κάπως έτσι.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρήγγειλα αυτό, με κουπόνι μου βγήκε 159€

Δεν ρώτησα για άλλη έκδοση

 

Το παρέλαβα πριν 3 μέρες. Εκπληκτική ποιότητα κατασκευής, πολύ καλή οθόνη, γενικά εκ πρώτης όψεως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο miui.gr υπάρχουν οδηγίες για root, για backup κλπ. Κάνουν πολύ καλή δουλειά. Δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε αλλαγή ROM.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Καλοδούλευτο και πάντα απροβλημάτιστο να είναι.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα πριν 3 μέρες. Εκπληκτική ποιότητα κατασκευής, πολύ καλή οθόνη, γενικά εκ πρώτης όψεως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο miui.gr υπάρχουν οδηγίες για root, για backup κλπ. Κάνουν πολύ καλή δουλειά. Δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε αλλαγή ROM.

Καλοδουλευτο φίλε μου. Το χρυσό πήρες; μπορείς να μας ανεβάσεις καμιά φώτο να δούμε λίγο σε φυσική φώτο πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο φίλε μου. Το χρυσό πήρες; μπορείς να μας ανεβάσεις καμιά φώτο να δούμε λίγο σε φυσική φώτο πως είναι;

 

Ναι το GOLD έχω. Για την φωτογραφία δεν σε κατάλαβα. Φωτογραφία από την συσκευή θέλεις ή από την κάμερά της;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή θέλει να δει. Πως φαίνεται το χρώμα της βασικά

Αυτό ακριβώς. Παρήγγειλα από Vickmall σε ασημί χρώμα και ενώ λένε πως είναι διαθέσιμο μου έστειλαν email και μου είπαν πως δεν το έχουν.

 

Αρχικά μου πρότειναν την έκδοση των Windows και στη συνέχεια φέρανε σε χρυσό σε Android οπότε πήρα αυτό.

 

Απλά μου κάνει εντύπωση πως το έχουν σαν διαθέσιμο στο site ακόμα και σήμερα. Και θεωρώ το Vickmall κορυφή. Εδώ διέκρινα μία κουτοπονηριά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν ορίστε και κάποιες φωτογραφίες. Το tablet είναι εξαιρετικό

 

11392-mipad2-1-jpg

 

11393-mipad2-2-jpg

 

12204-20160331-091318-jpg

 

12205-20160331-091333-jpg

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ορίστε και κάποιες φωτογραφίες. Το tablet είναι εξαιρετικό

 

11392-mipad2-1-jpg

 

11393-mipad2-2-jpg

 

12204-20160331-091318-jpg

 

12205-20160331-091333-jpg

Μόνο σε μένα δεν εμφανίζονται;

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα είναι τα πράγματα. Μόνο σε μένα εμφανίζονται!!:lol::lol::lol:

Θα το διορθώσω λίγο αργότερα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω του εν λογω ταμπλετ.κορυφαια ποιοτητα κατασκευης και παρα πολυ γρηγορο .απιστευτη οθονη.να ενημερωσω πως εχω και ενα δευτερο κομματι σφραγισμενο για οποιον ενδιαφερεται ,ας μου στειλει pm

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ορίστε και κάποιες φωτογραφίες. Το tablet είναι εξαιρετικό

 

11392-mipad2-1-jpg

 

11393-mipad2-2-jpg

 

12204-20160331-091318-jpg

 

12205-20160331-091333-jpg

 

Επανέρχομαι με links

 

πίσω όψη

πλαϊνό

οθόνη κλειδώματος, με την προστατευτική ζελατίνα με την οποία έρχεται

αρχική οθόνη

ρυθμίσεις

αποθηκευτικός χώρος, έρχεται με 12GB ελεύθερα

θήκη

smartcover

 

Δεν είναι και οι καλύτερες αλλά για να έχετε μια ιδέα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ωραίος. Αν και το χρώμα δεν φαίνεται καθαρά. Πιο πολύ σε ασημί κάνει.

 

Όταν ανοίγεις το smart cover φαντάζομαι ανοίγει και η οθόνη έτσι; Όταν το διπλώνεις προς τα πίσω για να χειριστείς κανονικά το ταμπλετ, σου σβήνει την οθόνη; είχα το πρόβλημα αυτό στο Mipad 1 με μία Noname θήκη από eBay.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ωραίος. Αν και το χρώμα δεν φαίνεται καθαρά. Πιο πολύ σε ασημί κάνει.

 

Όταν ανοίγεις το smart cover φαντάζομαι ανοίγει και η οθόνη έτσι; Όταν το διπλώνεις προς τα πίσω για να χειριστείς κανονικά το ταμπλετ, σου σβήνει την οθόνη; είχα το πρόβλημα αυτό στο Mipad 1 με μία Noname θήκη από eBay.

 

Ναι τα χρώματα δεν φαίνονται σωστά. Η θήκη είναι τέλεια. Ανοίγει η οθόνη όταν ανοίγεις τη θήκη και κλείνει όταν την κλείνεις. Και όταν γυρνάς από πίσω τη θήκη κανένα πρόβλημα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το δικό μου. Mipad 2. Θα γράψω δυο λόγια παραπάνω μόλις το δουλέψω. Είχα και το 1 οπότε έχω και μετρό σύγκρισης. Πολλές εφαρμογές στο play store είναι ασύμβατες. Κανείς δεν το παρατήρησε ρε παιδιά. Νομίζω δεν αναφέρθηκε. Ειδικά αυτή του Instagram είναι περίεργο γιατί είναι παγκόσμιας κλίμακας εφαρμογή.

 

Τεσπα υπάρχει κάποιος τρόπος να τις περάσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το δικό μου. Mipad 2. Θα γράψω δυο λόγια παραπάνω μόλις το δουλέψω. Είχα και το 1 οπότε έχω και μετρό σύγκρισης. Πολλές εφαρμογές στο play store είναι ασύμβατες. Κανείς δεν το παρατήρησε ρε παιδιά. Νομίζω δεν αναφέρθηκε. Ειδικά αυτή του Instagram είναι περίεργο γιατί είναι παγκόσμιας κλίμακας εφαρμογή.

 

Τεσπα υπάρχει κάποιος τρόπος να τις περάσουμε;

 

Καλημέρα

Απο που το πήρες ???

Κοίτα αν θες , μπορείς να βάλεις ελληνική ROM απο το xiaomi-miui.gr .

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την παραγγελία προχθές οπότε έχω ακόμα δρόμο . Να ρωτήσω κάτι , η ελληνική ROM ,περιέχει και την αγγλική μαζί ? δηλαδή αν βάλλω την ελληνική ROM μπορώ μετά μέσα από τα settings να την γυρίσω στα αγγλικά η θέλει ξανά flash ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Τελικά έστειλα τα apk με Bluetooth από άλλο κινητό και όλα οκ. Βέβαια είναι κάπως σπαστικό μόνο που ξέρεις ότι στο μέλλον κάποια εφαρμογή που θα χρειαστείς μπορεί να μη τη δέχεται.

 

Υπάρχει κάποιο μενού για να ρυθμίσεις την απόδοση του ταμπλετ; Πέρασα το score hero και εκεί που το παίζει για λίγο τελείως ομαλά ξαφνικά αρχίζει και το κολλάει, σαν να κολωνει ο επεξεργαστής. Πρώτον δεν είναι δα και το πιο απαιτητικό παιχνίδι, και δεύτερον στο Mipad 1 που είχα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα παίζοντας το πολύ καιρό το ίδιο παιχνίδι. Ξενέρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Τελικά έστειλα τα apk με Bluetooth από άλλο κινητό και όλα οκ. Βέβαια είναι κάπως σπαστικό μόνο που ξέρεις ότι στο μέλλον κάποια εφαρμογή που θα χρειαστείς μπορεί να μη τη δέχεται.

 

Υπάρχει κάποιο μενού για να ρυθμίσεις την απόδοση του ταμπλετ; Πέρασα το score hero και εκεί που το παίζει για λίγο τελείως ομαλά ξαφνικά αρχίζει και το κολλάει, σαν να κολωνει ο επεξεργαστής. Πρώτον δεν είναι δα και το πιο απαιτητικό παιχνίδι, και δεύτερον στο Mipad 1 που είχα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα παίζοντας το πολύ καιρό το ίδιο παιχνίδι. Ξενέρωσα.

 

με ποια ρομ εισαι?αν δεν βαλεις ελληνικη ολες οι αλλες εχουν θεματα .και μενα ηρθε με stable και κολαγε πολλες φορες

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

με ποια ρομ εισαι?αν δεν βαλεις ελληνικη ολες οι αλλες εχουν θεματα .και μενα ηρθε με stable και κολαγε πολλες φορες

Με την επίσημη αγγλοκινεζικη της Xiaomi είμαι. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160410/1aea271c79204c5c6bb47499507b643b.jpg

 

Έχουμε κάποιο λινκ από την ελληνική και πως να τη περάσω; ευχαριστώ. Οι ελληνικές δεν έχουν θεματακια;

Link to comment
Share on other sites

ε για αυτο.θα εχεις πολλα κολληματα με αυτη.ειδικα με τα googleapps

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...