Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.εχω παθει ζημια και δεν ξερω ποιον να μου κατι......HTM M1 clone του καναμε φορματ αλλα η οθωνη ειναι μαυρη και δεν ακουει επαφη........οταν με καλουν ομως μπορω να απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιαστηκε κ εμενα το ιδιο προβλημα ξαφνικα, στο ιδιο ηχειο. Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?

 

Εγώ πάντως λύση δεν βρήκα..το έστειλα πίσω Κίνα για επισκευή..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οτι έπαθε το έπαθε από δική μου απροσεξία.Ποτε δεν έπαθε κάτι από αναβάθμιση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οτι έπαθε το έπαθε από δική μου απροσεξία.Ποτε δεν έπαθε κάτι από αναβάθμιση.

 

Τη δεύτερη φορά έγινε από την ota update εφαρμογή. Με ρώτησε αν ήθελα να εγκατάστησει την αναβάθμιση, πάτησα ναι και τον ήπια πάλι....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις επόμενες μέρες σκέφτομαι να το βάλω παραγγελία, το συμπέρασμα που βγάζω από αυτά που διαβάζω είναι να μην επιτρέψω καμιά αναβάθμιση λειτουργικού, μέχρι μια stable version; :worry:

Get your facts first, then you can distort them as you please.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις επόμενες μέρες σκέφτομαι να το βάλω παραγγελία, το συμπέρασμα που βγάζω από αυτά που διαβάζω είναι να μην επιτρέψω καμιά αναβάθμιση λειτουργικού, μέχρι μια stable version; :worry:

Όχι, απλα δεν θα κάνεις over the air αναβάθμιση ουτε την superSU απο το recovery. Αλλά αν θες να εχεις το κεφάλι σου τελείως ησυχο, βάλε μια stable που δεν έχει root και δεν κινδυνεύεις.

 

Πάντως το όλο πρόβλημα πρέπει να ξεκινάει από το recovery. Χρειάζεται επιδιόρθωση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά δεν είχα πότε θέμα με Οτα,και την σημερινή οτα την έκανα.Εγω έκανα μια σκέψη,ίσως κατεβαίνει το αρχείο κατεστραμμένο και εκεί δημιουργείτε το πρόβλημα.Τι να πω πάντως εδώ όλα κομπλέ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 4.11.7

Μετά από αυτά που διάβασα,σταμάτησα τα ota updates.

Πλέον μπαίνω εδώ http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/ και κατεβάζω ολόκληρη την rom η οποία είναι η Multilanguage και έχει και ελληνικά και την περνάω πάνω από την προηγούμενη χωρίς να χρειαστεί να σβήσω κάτι.

Επίσης για μια ακόμη εβδομάδα συνεχίζουν τα ανούσια updates που βελτιώνουν την εφαρμογή για τα emails.Από τον Σεπτέμβρη που έχω την ταμπλέτα δεν έχω δει καμία αλλαγή στο miui v6.Πραγματικά κρίμα για ένα τέτοιο εργαλείο να έχει ένα τόσο ημιτελές os.

Εχουν πέσει με τα μουτρα να φτίαξουν τα MI3 και MI4 τηλέφωνα και με την ταμπλέτα δεν ασχολείται κανείς.

Link to comment
Share on other sites

το root κι εγω το εχασα με την 4.11.7 multilang. Θελω να πιστευω οτι οταν θα βγει η αντιστοιχη GTV θα ειναι ρουταρισμενη
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει imei στα mipad.

 

Καλά την παλεύουν; Τι μου το ζητάνε τοτε; Απογοητευομαι.. Αρχίζω και αμφιβάλλω οτι θα το φτιάξουν..

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να εννοούν τον σειριακό αρι8μο...Βγάλε μια φώτο το κουτι πισω που τα λέει και στείλε την.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλε κανεις την gtv 4.11.7? Είναι rooted όντως; γιατί σε μένα δεν είναι... Έβαλα την 4.9.26 και είναι...

 

Επίσης ο ota updater βγαζει error όταν πατάμε για να ψάξει για νέα Ρομ.

 

Το πρόβλημα με τις διακοπές στο YouTube παραμένει....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλε κανεις την gtv 4.11.7? Είναι rooted όντως; γιατί σε μένα δεν είναι... Έβαλα την 4.9.26 και είναι...

 

Επίσης ο ota updater βγαζει error όταν πατάμε για να ψάξει για νέα Ρομ.

 

Το πρόβλημα με τις διακοπές στο YouTube παραμένει....

 

ακριβως τα ιδια και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Αμήν, απάντησε κάποιος που παρατήρησε αυτά που λέω. Γιατί κάποιοι άλλοι ισχυριζοντουσαν οτι όλα οκ. Οτι είναι rooted κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στην 4.9.19 και δεν θα κουνήσω ούτε βήμα καθώς αντιμετωπίζω σχετικά λίγα προβλήματα με το pad.Το πιο ενοχλητικό είναι όντως η αρχή κάθε video στο youtube που κάνει διακοπές.Στη συνέχεια βέβαια παίζει κανονικά. Με την 4.9.26 το youtube έχανε τον ήχο είχα fc κλπ.κλπ.Δυστυχώς η V6 θέλει πολύ δουλειά ακόμα για να αναδείξει το pad.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...