Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά είναι προτιμότερο να βάλουμε κάποια ROM πάνω στο ταμπλετ ή να το αφήσουμε έτσι όπως το πήραμε; πριν 20 μέρες το παρέλαβα,είχε κανονικά και το play store πάνω. Μόνο map της google δεν είχε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλη μια αναβάθμιση v.6.3.1.0 με το αγαπημένο θέματα της miui!

"Mail"

Ήμαρτον που θα έλεγε κ ο Γεωργίου...

Τα έχουνε λύσει όλα τα άλλα θέματα κ το πρόβλημα είναι το mail, ποσά update θα βγουν γι'αυτο το ριμαδι το mail...

Αλλά δεν απογοητεύομαι γιατί όταν θα βγεί η v.7 ή v.8 το ταμπλετακι μας θα πετάει!

Καλά δε τα λέω...

 

Υ.Γ. Στο τομέα υποστηριξης του mipad χειρότερα δε θα μπορούσε να τα έχει παει η xiaomi. Έχω την αίσθηση οτι δεν την ενδιαφέρει, δεν εξηγείται αλλίως

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε μίσος χρόνος χωρίς καμία ουσιαστική αναβάθμιση για το ταμπλετ. Αυτά που εκραζα και γω για το "email" βλέπω το έχουν καταλάβει και άλλοι.

Σκέφτομαι σοβαρά να το πουλήσω εφόσον δεν σκοπεύω να περιμένω βελτιώσεις με αυτούς τους ρυθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Η μονη ελπίδα για σοβαρό update νομιζω πως είναι το να κυκλοφορήσει η xiaomi κ αλλες συσκευές tablet. Όσο δε βγάζει καινούρια μοντέλα tablet προσωπικά μου δίνει την αίσθηση οτι δεν την ενδιαφερει σοβαρά αυτο το κομματι της αγοράς και γι'αυτο ίσως το λόγω κ δεν ασχολείται σοβαρά με την εκδοση μιας πλήρης rom miui για tablet.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δυστυχώς είναι η αλήθεια... κρίμα γιατί πρόκειται για αξιολογότατο μηχάνημα...

 

και ειναι στις επιλογες μου αλλα βλεπω θεματακια.αλλα το προτιμω γιατι θελω 8αρα οθονη σε σχεση με τα αλλα cube,onda κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τον ανταγωνισμό δεν μπορώ να απαντήσω, αλλά αξίζει να είναι ανάμεσα στις επιλογές σου.

 

μ αρεσει πολυ.δεν ξερω το σκεφτομαι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ψηθεί αρκετά... Θα παρακαλούσα τους κατόχους να μου πουν αν έχουν μείνει ευχαριστημενη από το το ταμπλετ... Λέτε καλύτερα 32γβ πάρε 16...από ποιο μαγαζί να αγοράσωπαπαρακαλώ για ενημέρωση, ευχαριστώ..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ποιότητας κατασκευής, μια χαρά!

Από τεχνικά χαρακτηριστικά και καθημερινή χρήση, επίσης οκ.

Μπαταρία ικανοποιητική. Εγώ έχω πάρει το 16αρι γιατί είχα μια 32αρα μνήμη...

Αλλά από θέμα miui είναι πολύ πίσω. Ότι ξέρεις από τη miui στα κινητά (αν είχες πότε κινητό που να φοράει miui rom) το ξεχνάς. Μαύρη φτώχεια! Αν μπορούσα να περάσω μια aosp θα την έβαζα, παρόλο που στο κινητό έχω miui. Ενημερώσεις για τα μάτια του κόσμου και όχι ουσίας.

Γενικά ούτε κλαίει, ούτε γελάει. Δε μπορώ να πω οτι το έχω μετανιώσει που το πήρα, αλλά ούτε και έχω ξετρελαθεί! Αναλόγως και το τι tablet είχες στα χέρια σου πριν...

Από μαγαζιά όσα αναφέρονται εδώ είναι οκ. Στα γρήγορα δες vickmall, minideal, pandawill, merimobiles, geekbuying

Καλή αγορά άμα το αποφασίσεις ;)

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Προσυπογράφω κι εγώ τα παραπάνω. Ποιοτικό και δυνατό ταμπλετ αλλά εγώ με το MIUI δεν τα πάω καλά γι αυτό λέω να το δώσω σιγά σιγά. Αν ενδιαφέρεται κάνεις ας στείλει πμ.
Link to comment
Share on other sites

Δυο μηνες μετα την αγορά του ταμπλετ το καλοκαίρι, χάλασε το ενα ηχείο..το έστειλα πίσω Κίνα στο σερβίς (minideal)..πέρασαν 3 μηνες..ναι 3 μηνες με παρακάλια και κραξηματα για να το φτιάξουν.. Όταν τελικά επιστρεφει, ναι μεν επαιζε το ηχείο κανονικά αλλά έλειπε ενα εξάρτημα! Άκουσον άκουσον έλειπε το εξαρτηματακι για την υποδοχή της sd κάρτας.. Απαράδεκτο απο μερίδας minideal. Ξανά παρακάλια και κραξηματα μέχρι να βγάλω άκρη. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να βρω αυτό εξαρτηματακι το εδώ Ελλάδα; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δυο μηνες μετα την αγορά του ταμπλετ το καλοκαίρι, χάλασε το ενα ηχείο..το έστειλα πίσω Κίνα στο σερβίς (minideal)..πέρασαν 3 μηνες..ναι 3 μηνες με παρακάλια και κραξηματα για να το φτιάξουν.. Όταν τελικά επιστρεφει, ναι μεν επαιζε το ηχείο κανονικά αλλά έλειπε ενα εξάρτημα! Άκουσον άκουσον έλειπε το εξαρτηματακι για την υποδοχή της sd κάρτας.. Απαράδεκτο απο μερίδας minideal. Ξανά παρακάλια και κραξηματα μέχρι να βγάλω άκρη. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να βρω αυτό εξαρτηματακι το εδώ Ελλάδα; Ευχαριστώ!

Ελλάδα σε καμία περίπτωση. Στο Αλί μόνο αν βρεις κάτι ή αν καταφέρεις και συνεννοηθείς με το κατάστημα (τρέχα γύρευε δηλαδή με τους κινέζους απατεώνες...)...

 

Πάντως μετά από μισό χρόνο και εγώ με το ταμπλετ σε καμία περίπτωση δεν θα το συνιστούσα σε κάποιον. Είναι απλά τραγικό με ένα κάρο bug. :(

Όσο για την αναμονή μιας καλής ρομ, αν ποτέ τελικά γίνει αυτό (που προσωπικά δεν το πιστεύω), θα αργήσει πολύ και όταν έρθει δεν θα έχει νόημα. Προϊόν (μιας ακμάζουσας) τεχνολογίας είναι, όχι πλυντήριο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τελικά είναι προτιμότερο να βάλουμε κάποια ROM πάνω στο ταμπλετ ή να το αφήσουμε έτσι όπως το πήραμε; πριν 20 μέρες το παρέλαβα,είχε κανονικά και το play store πάνω. Μόνο map της google δεν είχε.

Αν μπορούσα να περάσω μια aosp θα την έβαζα, παρόλο που στο κινητό έχω miui. Ενημερώσεις για τα μάτια του κόσμου και όχι ουσίας.

 

Ακόμα με MIUI είστε;;; Βάλτε την CM11 που κυκλοφορεί !!

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-cyanogenmod-11-crdroid-xiaomi-mipad-t3005612

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με MIUI είστε;;; Βάλτε την CM11 που κυκλοφορεί !!

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-cyanogenmod-11-crdroid-xiaomi-mipad-t3005612

 

Ειλικρινά σου μιλάω, ένα δάκρυ κύλησε στα μάτια μου...

 

Να σε ρωτήσω, είναι δοκιμασμένο; τα recovery φλασαρονται με το γνωστό τρόπο και δουλεύουν κανονικά; Δεν έχω όρεξη να το ξεμπρικαρω πάλι...

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα τη δοκιμασω και εγω γιατι μας ξεχασε η xiaomi μαλλον. Πολυ beta το λογισμικο μας.. Πανω που σκεφτομουν να το πουλησω και να παω σε tab pro. Αν δουλεύει η cyanogenmod απροβληματιστα δεν θα το αλλαξω με τπτ μετα.. Αν την εβαλε καποιος να μας πει. Θα προτεινα να μην δοκιμασετε το dual boot.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. μηπως εχει καποιος ρομ με την εφαρμογη updater? δοκιμασα να εγκαταστησω cwm μεσω fastboot με αυτη τη μεθοδο αλλα τιποτα http://www.howtorootmy.com/install-cwm-recovery-to-xiaomi-mipad/(μου εβγαζε το εξης σφαλμα στο command promt "fastboot is not recognized as an internal or external command operable program or batch file"). αν μπορεις καποιος να βοηθησει. η μονη επιλογη ειναι μεσω updater..ειναι κριμα ενω βγηκε η cm11 να μενουμε με την ΄beta΄miui..
Link to comment
Share on other sites

me too! :D

47000+ στο antutu οποτε το hardware δουλευει σωστα. Αυριο θα δουμε τι γινεται απο bugs και μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρομοιες επιδοσεις εχω 48600..με miui 52700..αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημένος.. Μετα απο 12+ωρες χρησης μπορω να πω οτι αξιζει..
Link to comment
Share on other sites

Κρατήστε μας ενημερους για bugs, μπαταρία κ οτι άλλο...

Εύκολη ηταν η εγκατάσταση; Που θα βρούμε κάποιον οδηγό;

Link to comment
Share on other sites

Κρατήστε μας ενημερους για bugs, μπαταρία κ οτι άλλο...

Εύκολη ηταν η εγκατάσταση; Που θα βρούμε κάποιον οδηγό;

 

εγω ακολουθησα τον οδηγο του λινκ του φιλου elias87 απο πανω. Αμα μπει το clockwork μετα τα αλλα ειναι τυφλοσουρτης ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...