Jump to content

Ιντσες min 4,5 , € max 180


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στεκει κατι γνωστο vfm (value for money) αυτη την περιοδο με οθονη 4,5 - 5 ιντσες ;;; Ειναι το πιο βασικο. Ακομη λειτουργικο οχι αργο (ειτε android ειτε wp), καμερα οχι κατω απο 5 mp (ντροπη...!), φλας, και τιμη εως 180-190 ευρω ; Please μην ξεφυγουμε πολυ στην τιμη, και αυτα τα 190 κοιταζω μηπως μπορεσω και τα βαλω σε 12 ατοκες δοσεις και δεν πονεσουν! Η μονη ιδιαιτεροτητα ειναι αν ειναι 5 ιντσων να μην εχει πολυ φαρδια περιθωρια γυρω γυρω που θα το κανουν να μην χωραει καν σε τσεπη. Ειναι για την γυναικα μου, 2,5 χρονια τωρα με το huawei ideos x5 pro εμεινε πολυ ικανοποιημενη, αλλα πλεον φαινεται στην χρηση αρχαιο, οι ιντσες της φαινονται πλεον πολυ λιγες (3,8), ανταποκριση στο σερφαρισμα αργη, το touch πλεον μας θυμιζει τα παλια resistive, ζηταει συχνα επανεκιννησεις αφου χανει την sim, δεν παει αλλο πρεπει να αλλαχτει μην το ταλαιπωτω το γυναικακι μου !:O:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το Moto G υπαρχει με 155 ευρω stockish λειτουργικό, καλο επεξεργαστη Snapdragon 400 εξαιρετικές κάμερες και τελεια HD οθόνη που σπανίζει σε αυτήν την τιμη, 4.5 ιντσες με πολυ καλά χρωματα και gorilla glass για να μην σου γρατζουνιέται και να σου αρεσει μονο και μονο να σκρολαρεις τις home screens, και τέλος βγάζει 8,5 ώρες με την οθόνη συνεχομενα ανοιχτη gamerontas. Εξαιρετικά value for money με μονο κακό οτι είναι 8 Gb απο τα οποία εσύ περνεις 5,5 και δεν μπορεις να βαλεις SD. Αν μπορείς να το ξεπερασεις αυτο τοτε παρτο βγαινει και σε πολλα χρωματα με καπακια και εχει και official flip covers. (https://www.skroutz.gr/s/4291402/Motorola-Moto-G-8GB.html) (http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g-5831.php)

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έπειτα πηγαίνουμε στο G2 Mini, στα 186 ευρω, και αυτο με android 4.4 με όλα τα καλούδια που έχει γεμισει μεσα η LG, ιδιο επεξεργαστη και αποδοση με το Moto G, οθόνη 4,7 ίντες ομως μικρότερη ανάλυση στα 960χ540 και καλουτσικα χρωματα όμως ο όλος συνδιασμος της οθόνης δεν με ξετρέλανε,πολυ καλυτερα απο τα υπόλοιπα κινητα της τιμής αλλά οχι τοσο καλο οσο το (που παρολο με μικροτερη οθονη) Moto G το οποίο έχει σαφως καλυτερη....με εξισου gorilla glass kai to g2 mini και επίσης με πολυ μικρα bezels ta οποία κανουν την οθόνη αλλα και το κινητο ολόκληρο να φενεται πολυ όμορφο. H κάμερα 8αρα, καλυτερη απο του Moto G, και με την ιδια 1.3 μπροστινή, και τέλος τελεια μπαταρια που θα σε βγάλει τουλαχιστον 11 ωρες με οθόνη ανοιχτη και παιζωντας, ακομα περισσοτερες και απο τις ήδη αρκετες 8,5 ωρες του Μοτο G. Το κινητό εχει 8 GB αλλά αυτην την φορα δέχεται και SD. (http://www.gsmarena.com/lg_g2_mini-6077.php) (https://www.skroutz.gr/s/4836268/LG-G2-mini-LTE.html)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και το Xiaomi Hongmi 1s με τον Snapdragon επεξεργαστή, το έχω πάρει για τον αδελφό μου και έμεινα κάγκελο με το πόσο γρήγορα σερφάρεις! Το κινητό είναι ταχύτατο και πολύ ωραίο (για τα δικά μου γούστα αυτό) και σίγουρα η ΧΙΑΟΜΙ είναι και εγγύηση για απροβλημάτιστη χρήση. Δεν θα το μετανοιώσεις.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους, θα ηθελα ομως να αποφυγω την παραγγελια απο κινεζους wholesellers λογω της εγγυησης, δεν θα ηθελα σε περιπτωση βλαβης να το στελνω Κινα-ημαρτον! Την πατησα με ταβλετ γι αυτο δεν το επιθυμω!
Link to comment
Share on other sites

Το Moto G υπαρχει με 155 ευρω stockish λειτουργικό, καλο επεξεργαστη Snapdragon 400 εξαιρετικές κάμερες και τελεια HD οθόνη που σπανίζει σε αυτήν την τιμη, 4.5 ιντσες με πολυ καλά χρωματα και gorilla glass για να μην σου γρατζουνιέται και να σου αρεσει μονο και μονο να σκρολαρεις τις home screens, και τέλος βγάζει 8,5 ώρες με την οθόνη συνεχομενα ανοιχτη gamerontas. Εξαιρετικά value for money με μονο κακό οτι είναι 8 Gb απο τα οποία εσύ περνεις 5,5 και δεν μπορεις να βαλεις SD. Αν μπορείς να το ξεπερασεις αυτο τοτε παρτο βγαινει και σε πολλα χρωματα με καπακια και εχει και official flip covers. (https://www.skroutz.gr/s/4291402/Motorola-Moto-G-8GB.html) (http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g-5831.php)

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έπειτα πηγαίνουμε στο G2 Mini, στα 186 ευρω, και αυτο με android 4.4 με όλα τα καλούδια που έχει γεμισει μεσα η LG, ιδιο επεξεργαστη και αποδοση με το Moto G, οθόνη 4,7 ίντες ομως μικρότερη ανάλυση στα 960χ540 και καλουτσικα χρωματα όμως ο όλος συνδιασμος της οθόνης δεν με ξετρέλανε,πολυ καλυτερα απο τα υπόλοιπα κινητα της τιμής αλλά οχι τοσο καλο οσο το (που παρολο με μικροτερη οθονη) Moto G το οποίο έχει σαφως καλυτερη....με εξισου gorilla glass kai to g2 mini και επίσης με πολυ μικρα bezels ta οποία κανουν την οθόνη αλλα και το κινητο ολόκληρο να φενεται πολυ όμορφο. H κάμερα 8αρα, καλυτερη απο του Moto G, και με την ιδια 1.3 μπροστινή, και τέλος τελεια μπαταρια που θα σε βγάλει τουλαχιστον 11 ωρες με οθόνη ανοιχτη και παιζωντας, ακομα περισσοτερες και απο τις ήδη αρκετες 8,5 ωρες του Μοτο G. Το κινητό εχει 8 GB αλλά αυτην την φορα δέχεται και SD. (http://www.gsmarena.com/lg_g2_mini-6077.php) (https://www.skroutz.gr/s/4836268/LG-G2-mini-LTE.html)

 

καλη καμερα το moto g? ουτε για αστειο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και το L9ii :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο Χpreria M2 τότε. καλό κινητό και σε καλή τιμή.

Ευχαριστώ για την πρόταση, το κρατάω υπόψιν!

Ειναι και το L9ii :)

Ευχαριστώ κι εσένα, ήδη απο εχθές η συζυγος μου ανάφερα ότι της δχει κλείσει το μάτι αυτο το LG optimus lii.

Οποτε είμαστε αναμεσα στο xperia m2 και το LG optimus lii.

Να κάνω αμπεμπαμπλομ;;!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση, το κρατάω υπόψιν!

 

Ευχαριστώ κι εσένα, ήδη απο εχθές η συζυγος μου ανάφερα ότι της εχει κλείσει το μάτι αυτο το LG optimus lii.

Οποτε είμαστε αναμεσα στο xperia m2 και το LG optimus lii.

Να κάνω αμπεμπαμπλομ;;!!

Κατοπιν προχειρης ερευνας δεν διαπιστωσα τους λογους για τους οποιους το xperia m2 ειναι τοσο πιο ακριβο απο xperia m2 περα απ τον 4πυρηνο επεξεργαστη, οποτε μαλλον κλεινω προς το LG optimus lii .

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα αξιόπιστο σκρουτζομαγαζο που θα μου κάνει αμεση αντικατάσταση συσκευής στην περίπτωση που με το καλημέρα έχει πρόβλημα;

Με ενδιαφέρει αυτό το σενάριο αφου τον 11/2013 έφαγα γερή ήττα απο γνωστο σκρουτζομαγαζο όταν αγόρασα το Nokia 920. Με το καλημέρα προβληματική οθόνη και αρνήθηκαν το doa (αφου τότε δεν το παρείχαν) και με παρέπεμψαν στο service nokia όπου έμεινα χωρίς συσκευή 1 μηνα και.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα με το birdphone δεν είχα κανένα θέμα σε τέτοια περίπτωση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα αξιόπιστο σκρουτζομαγαζο που θα μου κάνει αμεση αντικατάσταση συσκευής στην περίπτωση που με το καλημέρα έχει πρόβλημα;

Με ενδιαφέρει αυτό το σενάριο αφου τον 11/2013 έφαγα γερή ήττα απο γνωστο σκρουτζομαγαζο όταν αγόρασα το Nokia 920. Με το καλημέρα προβληματική οθόνη και αρνήθηκαν το doa (αφου τότε δεν το παρείχαν) και με παρέπεμψαν στο service nokia όπου έμεινα χωρίς συσκευή 1 μηνα και.

 

απαντησες μονος σου: να υπαρχει doa

Link to comment
Share on other sites

Που τέτοια τύχη. Πολλά μαγαζιά το μεταφράζουν σε "είναι νεκρό εντελώς"

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Που τέτοια τύχη. Πολλά μαγαζιά το μεταφράζουν σε "είναι νεκρό εντελώς"

 

σου εστειλα ενα μηνυμα ενος καταστηματος που θεωρω οτι ειναι απο τα

πιο αξιοπιστα του skroutz, αλλα κανε εσυ τους δικους σου ελεγχους.

λεγεται b... ελπιζω μην ειναι αυτο που σου εκανε τη λαδια :p

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Δες ένα μήνυμα πάνω από το δικό σου :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Που τέτοια τύχη. Πολλά μαγαζιά το μεταφράζουν σε "είναι νεκρό εντελώς"

 

ακριβως. Εφαρμόζουν κατά λέξη την κάλυψη. Μόνο αν είναι εντελώς νεκρό δηλαδη. Μάλιστα το συγκεκριμένο κατάστημα που την πάτησα τωρα αναφερει ότι καλύπτει dos αλλα μόνο για ολικό θάνατο. Με ενδιαφέρει κάλυψη αντικατάστασης ακομα και σε μερικώς προβληματική συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που τέτοια τύχη. Πολλά μαγαζιά το μεταφράζουν σε "είναι νεκρό εντελώς"

 

σου εστειλα ενα μηνυμα ενος καταστηματος που θεωρω οτι ειναι απο τα

πιο αξιοπιστα του skroutz, αλλα κανε εσυ τους δικους σου ελεγχους.

λεγεται b... ελπιζω μην ειναι αυτο που σου εκανε τη λαδια :p

 

δεν μου ήρθε κάποιο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το έστειλε, είναι αυτό που λέω πιο πάνω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ουπς. εστειλα το μηνυμα αλλου :blink:

ξανα ουπς. ειναι το ιδιο καταστημα με αυτο που εγραψε πιο πανω ο φιλος :p

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...