Jump to content

Αγορα αξιοπιστου κινεζικου, μεχρι 140€


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους. Φιλη ενδιαφερεται για αγορα κινητου απο κινα και διαθετει μεχρι 140€.

θα της αρεσε να εχει καλη καμερα (οσο γινεται αυτο) και μεγαλη οθονη (γυρω στις 5").

το αλλο θεμα ειναι η αξιοπιστια, δηλαδη το κινητο να το εχουν δοκιμασει αρκετοι (στο φορουμ φυσικα) και να μην παρουσιαζει προβληματα σε γενικη βαση.

με μια πρωτη ματια κατεληξε στο xiaomi hongmi και με μια δευτερη στο thl w200s. Πειτε καμια γνωμη και σεις. Α να πω οτι η αγορα θα γινει απο το minideal.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το xiaomi hongmi ειναι το καλυτερο που μπορει σε αυτη την τιμη, και θα την βγαλει ασπροπροσωπη.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

το xiaomi δεν ειναι το χειροτερο σε χαρακτηριστικα ομως; Μεταξυ hongmi, 3c και w200s ποιο θα επιλεγατε;

 

το thl. απλα η xiaomi υπερεχει στα Updates καθως η thl ειναι ανυπαρκτη σε αυτο το σημειο. :mad:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Τελικά η φίλη μου θα πάρει τώρα τηλέφωνο καθώς της πέθανε το παλιό της. Οι απαιτήσεις είναι πάνω κάτω οι ίδιες. Τις ξαναγράφω προσθέτοντας και μερικές καινούριες

Οθόνη: 5 - 5.2 (με τίποτε όχι 5.5)

ram: 2 gb

Sar: Όσο μικρότερο γίνεται

Κάμερα: Όσο καλύτερη γίνεται

budget: 150-180 €

 

Είχαμε καταλήξει στο Lenovo a8 αλλά τη χάλασε η φωτεινότητα που είναι πολύ χαμηλή. Μετά είδαμε xiaomi αλλά είδαμε ότι έχουν μεγάλο sar και φύγαμε και από εκεί. Τώρα κοιτάγαμε coolpad f1, άλλα είναι παλιό σχετικά και το f2 όπου θα το έπαιρνε χωρίς 2η σκέψη έχει 5.5" οθόνη και της φαίνεται τεράστιο. Πείτε γνώμες αν μπορείτε γιατί το βιάζεται.

Link to comment
Share on other sites

εγω βρισκω κανονικη τη φωτεινοτητα του a806. το εχει δει η ιδια απο κοντα?

ειναι η καλυτερη προταση σε αυτα τα χρηματα και 5". στο to2c.com εχει €135.

Link to comment
Share on other sites

στο youtube το είδαμε και όχι μόνο σε ένα βίντεο. Επίσης το διαβάσαμε και εδώ στο θέμα του κινητού :/

Μάλλον πάντως καταλήγει στο f1 προς το παρόν. Τι καλύτερο έχει το lenovo από το f1?

Link to comment
Share on other sites

εγω βρισκω κανονικη τη φωτεινοτητα του a806. το εχει δει η ιδια απο κοντα?

ειναι η καλυτερη προταση σε αυτα τα χρηματα και 5". στο to2c.com εχει €135.

μάλλον έχεις συνηθίσει.. κακή δεν είναι αλλά ούτε και καλή.. μέτριο φως βγάζει

Link to comment
Share on other sites

στο youtube το είδαμε και όχι μόνο σε ένα βίντεο. Επίσης το διαβάσαμε και εδώ στο θέμα του κινητού :/

Μάλλον πάντως καταλήγει στο f1 προς το παρόν. Τι καλύτερο έχει το lenovo από το f1?

τυγχαινει να εχω παλι εδω ενα a806 και η οθονη μου φαινεται νορμαλ. δεν ειναι προβληματικη-ασθενικη.

το καλυτερο που εχει το a806 ειναι 16rom αντι 8, υποστηριξη 4G, android 4.4 out-of-the-box. το f1 ειναι δικαρτο.

 

μάλλον έχεις συνηθίσει.. κακή δεν είναι αλλά ούτε και καλή.. μέτριο φως βγάζει

δεν ειναι για δικη μου χρηση οποτε δεν την εχω συνηθισει. απο φιλους που κοιταω ή που αγοραζω για αλλους.

δεν ειναι η πιο φωτεινη που εχω δει αλλα μια χαρα μου φαινεται. τωρα αν καποιος ειναι συχνα εξω στον ηλιο

στο εντονο φως και τον δυσκολευει τοσο πολυ τι να πω. σε εμενα φαινεται οκ.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

τυγχαινει να εχω παλι εδω ενα a806 και η οθονη μου φαινεται νορμαλ. δεν ειναι προβληματικη-ασθενικη.

το καλυτερο που εχει το a806 ειναι 16rom αντι 8, υποστηριξη 4G, android 4.4 out-of-the-box. το f1 ειναι δικαρτο.

 

 

δεν ειναι για δικη μου χρηση οποτε δεν την εχω συνηθισει. απο φιλους που κοιταω ή που αγοραζω για αλλους.

δεν ειναι η πιο φωτεινη που εχω δει αλλα μια χαρα μου φαινεται. τωρα αν καποιος ειναι συχνα εξω στον ηλιο

στο εντονο φως και τον δυσκολευει τοσο πολυ τι να πω. σε εμενα φαινεται οκ.

από την άλλη μετά την igzo της nubia και καθημερινή ασχολία (λόγο δουλειάς) με μπόλικα iphonia παίζει να μου φαίνονται όλα σκοτεινά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...