Jump to content

Alias (ABC)


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.ξερετε ποια σεζον δειχνει ο αντενα καθε βραδυ?ξερετε σε ποιο επισοδιο βρικετε?μπορει καποιος μεσω πμ να μου πει που μπορω να βρω της αλλες σεζον

 

ευχαριστω προκαταβολικα.εχω φαει χοντρο κολημα με τη σειρα ιδιεταιρα μετε το τελευταιο επισοδειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ξερετε ποια σεζον δειχνει ο αντενα καθε βραδυ?ξερετε σε ποιο επισοδιο βρικετε?μπορει καποιος μεσω πμ να μου πει που μπορω να βρω της αλλες σεζον

 

ευχαριστω προκαταβολικα.εχω φαει χοντρο κολημα με τη σειρα ιδιεταιρα μετε το τελευταιο επισοδειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτή τη στιγμή το ΑΝΤ1 είναι στο Season 1 στο 1x17 - "Q&A"... αυτό έδειξε χθες και σήμερα θα δείξει το 1x18 - "Masquerade"

ένα απο τα αγαπημένα μου του Season 1

 

Τις άλλες σεζον μπορείς να τις βρεις σε DVD χωρίς υπότιτλους και στα P2P Networks

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK750i/R1J Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Molis teleiwsa to season 1 ! Tromera ta teleutaia episodeia !

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω παρακολουθησει καθολου την ταινια. μπορει καποιος να πει σε 5-500 γραμμες την υποθεση καθως και ποσα επεισοδια εχω χασει; αν το δω απο τωρα θα καταλαβω τιποτα ή καλυτερα να το νοικιασω απο το video club; υποτιτλους θα εχει;
Link to comment
Share on other sites

Video club is the right choice... i anagki gia na deis to epomeno episodeio EKEINI tin wra pou teliwnei to proigoumeno tha ktypisei kokkino... einai opws to 24!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK750i/R1J Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Eida sto 6o dvd tou season 1 ta extras ekei pou leei gia to season 2 kai gelasa polu ekei pou tis eipe o allos na alaksei ta maura esorouxa kai na balei ta kokkina kai meta afou tou epite8ike tou eipe WATS WRONG WITH BLACK ? Lol :p

Link to comment
Share on other sites

ma mipws den itan season 1 auto pou les kai itan season 3 ?

Όχι ήταν Season 1, στα Special Features του 6ου DVD που περιλαμβάνουν κομμένες σκηνές, commentetary, stunts κτλ... Η τελευταία επιλογή απο δεξιά κάνει ένα preview του Season 2 DVD και στο τέλος του βίντεο λέει "Soon on DVD"

 

Να κάνω μια ερώτηση ?

Και με τον Will τι θα γίνει ? Θα γίνει και αυτός πράκτορας ?

Το SD-6 θα το διαλύσουν ποτέ ? :p

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά είχα δει το επεισόδιο που έπεσε στη θάλασσα με το αυτοκίνητό της και ανέπνεε τον αέρα από τα λάστιχα. Γίνεται αυτό???

 

:lol: :lol: :lol:

Το έχει δοκιμάσει κανένας???

:lol: :lol: :lol:

 

Πλάκα κάνω :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά είχα δει το επεισόδιο που έπεσε στη θάλασσα με το αυτοκίνητό της και ανέπνεε τον αέρα από τα λάστιχα. Γίνεται αυτό???

 

:lol: :lol: :lol:

Το έχει δοκιμάσει κανένας???

:lol: :lol: :lol:

 

Πλάκα κάνω :p

Το θέμα πιο είναι...

ότι μετά απο αυτό το επισόδειο συνηδειτοποιούνε πως η μητέρα της Sidney ισως ζει

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω παρακολουθησει καθολου την ταινια. μπορει καποιος να πει σε 5-500 γραμμες την υποθεση καθως και ποσα επεισοδια εχω χασει; αν το δω απο τωρα θα καταλαβω τιποτα ή καλυτερα να το νοικιασω απο το video club; υποτιτλους θα εχει;

Η υπόθεση

Μια πράκτορας, η Sidney, δουλεύει σε ένα μυστικό παρακλάδι της CIA το SD-6 και έχει υποσχεθεί πως δεν θα πει σε κανέναν τι δουλεια κάνει. Ετσι όλοι νομίζουν ότι είναι τραπεζικός υπάλληλος. Όταν όμως η γκόμενος της, o Danny, της ζητά να παντρευτούν αυτή αποφασίζει να του πει πως δουλεύει για την CIA. Όμως το αφεντικό της, ο Sloane, μαθαίνει πως η Sidney είπε στον Danny την αλήθεια και διατάζει να τον σκοτώσουν.

Όμως η Sidney μαθαίνει απο τον πατέρα της τον Jack, ο οποίος είναι και αυτός μέλος του SD-6, την αλήθεια για το SD-6, πως δεν είναι μυστικό παρακλάδι της CIA αλλα ένα απο τα μέλη της Alliance, συμμορία απόστρατων πρακτόρων των μυστικών υπηρεσιών που κάνουν οργανωμένο έγκλημα. Δηλαδή η Sidney δούλευε για αυτούς που νόμιζε εχθρους της, μαζί και τον πατέρα της.

Έτσι η Sidney παίρνει την απόφαση να διαλύσει το SD-6 και να πάει με το μέρος της πραγματικής CIA σαν διπλός πράκτορας της, μέσα στο SD-6.

Πρώτα όμως θα πρέπει να κερδισει την εμπιστοσύνη του Sloane και για να το κάνει αυτό θα πρέπει να κλέψει κάτι που ήθελε o Sloane.

Αφου η Sidney επιστρέφει στο SD-6 πάει στο Langley, τα κεντρικά της CIA, και δίνει κατάθεση και τους λέει πως δουλεύει για το SD-6 και πως τώρα έμαθε την αλήθεια για το τι πραγματικά κάνει το SD-6 και θέλει να τους βοηθήσει να το διαλύσουν. Το μόνο που μένει είναι να επιβεβαιωθουν οι πληροφορίες που τους έδωσε και έτσι να την πάρουν με το μέρος τους.

Στο τέλος η Sidney πάει στο νεκροταφείο, στο μνήμα του Danny και τη βρισκει ο πατέρας της και της λέει πως η κατάθεση της επιβεβαιώθηκε και τώρα είναι μέλος της CIA μαζί με αυτόν. Δηλαδή και ο πατέρας της είναι διπλός πράκτορας της CIA μέσα στο SD-6.

Έτσι η Sidney προσπαθεί μαζί με τον πατέρα της να χαλάνε τις ενέργειες του SD-6 αλλα και να μην τους ανακαλύψουν τι κάνουν πραγματικά.

 

Αυτή είναι βασικά η υπόθεση του πρώτου επισόδειου, 1x01 "Truth Be Told" αλλα και γενικά όλης της σειράς.

 

Γενικότερα η σειρά έχει πάρα πολλές ανατροπές και πολύ δράση. Μπόλικο ξύλο και πολλά hitech εργαλειάκια.

Μειονεκτήματα της σειράς είναι τα cliffhangers(το οποία δεν σε πολυνοιάζουν αν έχει τα DVD) και μερικά σεναριακά κενα (τα οποία μπορείς να παραβλέψεις πολύ άνετα)

 

Σημειώνεται πως πολλές φορές για να καταλάβεις τι γίνεται σε ένα επισόδειο θα πρέπει να έχεις δει τουλάχιστον το προηγούμενο.

 

Η σειρά έχει ως τώρα 4 τηλεοπτικές σεζόν και έχει ήδη ανανεωθεί για πέμπτη.

Στην Ελλάδα είμαστε στην πρώτη σεζόν και νομίζω πως το τελευταίο επισόδειο πάιζει αυτή την Τετάρτη με ένα υπέροχο cliffhanger το οποίο σου σπάει τα νεύρα και θέλεις οπωσδήποτε να δεις το Season 2. Έπίσης ακουσα κάπου πως το ANT1 έχει παρεί τα δικαιώματα για να προβάλλει τη δεύτερη τηλεοπτική σεζόν απο τον Σεπτέμβριο. Το μόνο που μένει είναι να το βάλουν σε μια λογική ώρα και όχι όπως το έκαναν τωρα και το βάζουν στις 00:10

 

Η σειρά κυκλοφορεί σε DVD μέχρι το Season 3 χωρίς ελληνικούς υπότιτλους αλλα τουλάχιστον έχει αγγλικους. To Season 4 βγαίνει στις 25 Οκτωμβρίου 2005 σύμφωνα με το TVShowsOnDvd.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οποιος μπορει ας μου πει τι εγινε στο χθεσινο προτελευτεο επισοδιο του 1 ου κυκλου!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οποιος μπορει ας μου πει τι εγινε στο χθεσινο προτελευτεο επισοδιο του 1 ου κυκλου!!!!!!!!!!!!!!

 

Υπόθεση του χτεσινού επεισοδίου από το tv.com...

 

Will's life is about to change as he is sent to find the person responsible for leaking information to him about SD-6. Meanwhile, Sloane finds himself on the cusp of finally tracking down Khasinau when SD-6 captures "The Man's" right-hand man, Mr. Sark. Dixon becomes suspicious of Sydney's activities.

 

και γω συμπληρώνω απλά... Will finally knows !!!!

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

kai egw simplirwnw apla.. vaze spoiler tags :lol:

 

Θα έβαζα αλλά... αυτό που ζήτησε το ο φίλος πιο πάνω πρόκειται για περασμένο επεισόδιο που έχει ήδη δείξει η τηλεόραση!!!!

 

Τα spoiler tags νομίζω είναι για ό,τι πρόκειται να δείξει και όχι για ό,τι έχει ήδη παιχτεί !!!! :whistle:

 

Εκτός κι αν εσύ δεν τη βλέπεις τη σειρά, οπότε ότι και να λέμε εδώ μεσα πρέπει να το "ντύνουμε", μη χαλάσουμε τη video έκπληξη :p :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Πάει ο πρώτος κύκλος... αναμένουμε τον δεύτερο...

Υπάρχει καμια επίσημη ανακοίνωση για το ποιο κανάλι θα δείξει τον δεύτερο ?

Link to comment
Share on other sites

Θα έβαζα αλλά... αυτό που ζήτησε το ο φίλος πιο πάνω πρόκειται για περασμένο επεισόδιο που έχει ήδη δείξει η τηλεόραση!!!!

 

Τα spoiler tags νομίζω είναι για ό,τι πρόκειται να δείξει και όχι για ό,τι έχει ήδη παιχτεί !!!! :whistle:

 

Εκτός κι αν εσύ δεν τη βλέπεις τη σειρά, οπότε ότι και να λέμε εδώ μεσα πρέπει να το "ντύνουμε", μη χαλάσουμε τη video έκπληξη :p :p

 

Kai pou xereis oti den yparxoun atoma pou akoma na doun to alias?

To info pou ekanes post einai spoiler opws kai na to deis.

 

:whistle: :whistle: :whistle:

 

kanw lathos?

Link to comment
Share on other sites

Πάει ο πρώτος κύκλος... αναμένουμε τον δεύτερο...

Υπάρχει καμια επίσημη ανακοίνωση για το ποιο κανάλι θα δείξει τον δεύτερο ?

 

Νομίζω το ΝΕΤ :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Parakoloythhsa xthes gia proth fora thn ksenh seira.Einai poly endiaferoysa,an kai kapoia shmeia toy epeisodioy den ta katalava...

 

Ti akrivos htan h toso shmantikh ''perifereia'';

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις?

κοίτα αυτό + και 'γω το έχω διαβάσει κάπου αλλού αλλά δε θυμάμαι που...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...