Jump to content

Sony m2 vs lg g mini 4g vs ;


dregeos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum.Γράφω την 1η μου δημοσίευση γιατί θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή smartphone.Το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι ~200€.Ενδιαφέρομαι για android smartphone vfm και είμαι μεταξύ των επιλογών

●Sony m2 LTE

●lg g2 mini LTE

●Samsung s3 μεταχειρισμένο

●Motorola moto G 4G που όπως γνωρίζω θα είναι στην αγορά τις επόμενες ημέρες.

Η μέχρι πριν λίγες ημέρες συσκευή που χρησιμοποιούσα ήταν το nokia 820.

Δεν με ενδιαφέρει αγορά από κινέζικο site(το mi2s πάντως είναι κορυφή).

Ευχαριστώ.

 

Καλή επιτυχία στην εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου!

Edited by dregeos
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν ενδιαφερεσε για αγορα παο την κινα (οπου σε αυτα τα λεφτα εχει διαμαντια)

 

προφανώς και το moto g με sdcard που θα έρθει σύντομα........... αν δεν θελεις να περιμενεις τοτε LG L9 II, η να κάνεις υπέρβαση ένα 20 ευρώ να πάρει το

Huawei Ascend P6

κάπου εδώ τελειώνουν η προτάσεις

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση egodemis.Για το moto g 4G προσανατολίζομαι αρκεί η τιμή του να μην ξεπερνά τα 200€.Το huawei p6 μου αρέσει πολύ(στα συν του η ram 2gb),ωστόσο με προβληματίζει η καθυστέρηση αναβαθμίσεων της εταιρείας και το "ταβάνι" που έχω βάλει τα 200€.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση egodemis.Για το moto g 4G προσανατολίζομαι αρκεί η τιμή του να μην ξεπερνά τα 200€.Το huawei p6 μου αρέσει πολύ(στα συν του η ram 2gb),ωστόσο με προβληματίζει η καθυστέρηση αναβαθμίσεων της εταιρείας και το "ταβάνι" που έχω βάλει τα 200€.

 

Τι σε κανει να νομίζεις οτι πρόκειται να δεις αναβάθμιση με τα άλλα πλην moto g.

 

Πάντως το moto g στα 200 δεν νομιζω να το δεις. Το καλυτερο αυτή τη στιγμή είναι το Ρ6.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση egodemis.Για το moto g 4G προσανατολίζομαι αρκεί η τιμή του να μην ξεπερνά τα 200€.Το huawei p6 μου αρέσει πολύ(στα συν του η ram 2gb),ωστόσο με προβληματίζει η καθυστέρηση αναβαθμίσεων της εταιρείας και το "ταβάνι" που έχω βάλει τα 200€.

 

μην καίγεσαι αρκετά για τα updates και δύο εκδόσεις πίσω να είσαι όλες εφαρμογές παίζουν άψογα, δεν είναι οπός στο ios

φαντάσου για το κινητό μου έχει την 4.4.4 αλλά εγώ είμαι με την 4.2.2 μόνο και μόνο να μην στήνω εφαρμογές από την αρχή + συσκευή λειτουργεί άψογα με ότι έχει.

Και είμαι απαιτητικός χρήστη

Link to comment
Share on other sites

Τι σε κανει να νομίζεις οτι πρόκειται να δεις αναβάθμιση με τα άλλα πλην moto g.

 

Πάντως το moto g στα 200 δεν νομιζω να το δεις. Το καλυτερο αυτή τη στιγμή είναι το Ρ6.

 

Έτσι λέγεται, ότι η Huawei καθυστερεί με τις αναβαθμίσεις σε σχέση με Sony ή LG.

 

Πόσο πάνω από τα 200€ θα δούμε το Motorola moto g 4G άραγε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μην καίγεσαι αρκετά για τα updates και δύο εκδόσεις πίσω να είσαι όλες εφαρμογές παίζουν άψογα, δεν είναι οπός στο ios

φαντάσου για το κινητό μου έχει την 4.4.4 αλλά εγώ είμαι με την 4.2.2 μόνο και μόνο να μην στήνω εφαρμογές από την αρχή + συσκευή λειτουργεί άψογα με ότι έχει.

Και είμαι απαιτητικός χρήστη

 

Κατατοπιστικός!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβάμαι ότι θα πρέπει να περιμένω να έρθει το moto g 4g, ευελπιστώ με τιμή <200€,ή να περιμένω την πτώση της τιμής του Huawei P6.

Εντύπωση μου κάνει ότι οι άλλες συσκευές που έγραψα ούτε που συζητήθηκαν. Αναφέρομαι στα Sony M2,LG Mini 2 LTE .

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέγεται, ότι η Huawei καθυστερεί με τις αναβαθμίσεις σε σχέση με Sony ή LG.

 

Πόσο πάνω από τα 200€ θα δούμε το Motorola moto g 4G άραγε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατατοπιστικός!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβάμαι ότι θα πρέπει να περιμένω να έρθει το moto g 4g, ευελπιστώ με τιμή <200€,ή να περιμένω την πτώση της τιμής του Huawei P6.

Εντύπωση μου κάνει ότι οι άλλες συσκευές που έγραψα ούτε που συζητήθηκαν. Αναφέρομαι στα Sony M2,LG Mini 2 LTE .

 

To θέμα είναι ότι και να αργεί η huawei σιγά μην δουν ενημέρωση τα άλλα πλην του moto g. Το s3 δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα πάρει άλλη ανανέωση.

Τέλος τι να κάνω την ανανέωση όταν παίρνω το αρκετά καλύτερο σε hw p6. Το δε moto g αν κρίνω από την τιμή του 8gb δεν νομίζω το lte να χει πιο χαμηλή τιμολόγηση στα σκρουτζομάγαζα...

Link to comment
Share on other sites

από το να πάρεις ένα μεταχειρισμένο smartphone καλύτερα να πάρεις το Μ2 που σε αυτά τα λεφτά είναι vfm

 

 

Sony Xperia M2?? πλάκα κάνεις? ει ναι το xperia m με χειρότερη οθονη.......... ας περιμένει καλυτερα το moto g που θέλει η να πάρει το p6 πάρα αυτό το οποίο θέλει και root αναγκαστική να βγει όλο το bloatware

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/motorola-moto-g-4g-8gb-black-261571/

Και γω προτεινω moto g 4g. Η εκδοση L ειναι απο τις μεγαλυτερες, αν οχι η μεγαλυτερη αναβαθμιση του android, και το moto g εχει τις περισσοτερες πιθανοτητες να την παρει. Η οθονη επισης ειναι ενα μεγαλο πλεονεκτημα. Στα μειονεκτηματα η κατωτερη καμερα, ο μεγαλος αχρηστος χωρος κατω απο την οθονη και η ελλειψη nfc.

 

To g2 mini ειναι επισης αρκετα καλο με δυνατα χαρτια την καμερα και την μπαταρια του. Μειονεκτηματα: μικρη αναλυση για το μεγεθος της οθονης, απουσια δευτερου μικροφωνου για μειωση θορυβου στις κλησεις και στερεοφωνικο βιντεο, απουσια αυτοματης φωτεινοτητας για την οθονη, απουσια γυροσκοπιου και προσωπικα δε μου αρεσει η τοποθετηση των κουμπιων στο πισω μερος

Edited by symmetryboy
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τελικά σήμερα αγόρασα το Huawei p6 αφού πραγματικά με εντυπωσίασε μόλις το πήρα στα χέρια μου και το δούλεψα για λίγο. Χαλάλι του που ξεπέρασα το οικονομικό όριο που είχα βάλει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τελικά σήμερα αγόρασα το Huawei p6 αφού πραγματικά με εντυπωσίασε μόλις το πήρα στα χέρια μου και το δούλεψα για λίγο. Χαλάλι του που ξεπέρασα το οικονομικό όριο που είχα βάλει.

 

η συσκευη είναι έρωτας όπως και να το πάρεις (πανεμορφη και ποιοτικότερη κατασκευή)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τελικά σήμερα αγόρασα το Huawei p6 αφού πραγματικά με εντυπωσίασε μόλις το πήρα στα χέρια μου και το δούλεψα για λίγο. Χαλάλι του που ξεπέρασα το οικονομικό όριο που είχα βάλει.

 

μήπως μπορείς να μου πεις από που το πήρες και πόσο γιατί θέλω να το πάρω άμεσα.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...