Jump to content

Δίκτυα Κινητής στην Ολλανδία


mariel19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, πρόκειται να κάνω ένα ταξίδι στην Ολλανδία διάρκειας 10 περίπου ημερών... Εχω συμβόλαιο cosmote και θα ήθελα να μου πείτε αν θα συνδεθώ αμέσως με το αντίστοιχο δίκτυο (και αν ξέρετε ποιο?) ή θα χρειαστεί κάποιο τηλεφώνημα πριν στην εξυπηρέτηση πελατών της Κοτέ..

Επίσης, θα κάνω και κάποιες ολιγόωρες στάσεις στο Βέλγιο και στην Αγγλία... Εκεί τι δίκτυα παίζουν? και με τι χρεώσεις?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ama den exeis pistwtiki, kalutera kane ena tilefono,

otan eixa paei egw xreiazotane ena poso (oso afora

tin sundesi)

den eixa lefta kai agorasa ena noumeraki

kosmokarta gia na kanw tin douleia mou

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmworld.com/roaming/gsminfo/index.shtml

Άν έχεις όρεξη να βρεις το φθηνότερο δίκτυο για κάθε χώρα άντε στην παραπάνω διέυθυνση και δες τι υπάρχει σε κάθε μια. Από εκεί άντε στο website κάθε εταιρίας και ψάξε να βρεις τα τέλη περιαγωγής για επισκέπτες από το εξωτερικό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ok!! Σας ευχαριστώ πολύ....

 

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι να πάρω κ μια τηλεκαρτούλα από κει να κάνω τα τηλεφωνήματα τα απαραίτητα...

Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια σας!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

xronokartoula 8eleis na peis e?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ναι κάτι τέτοιο...(η δική μας πιάνει εκεί?οχι ε?)

τελοσπάντων την αντίστοιχη μας χρονοκάρτα ή τηλεκάρτα... να κάνω τα τηλεφ για να μην χρεωνονται κ οι δικοι μου κ εγώ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Ξερει καποιος να με κατατοπισει σχετικα με τις εταιρίες κινητης τηλεφωνιας στην Ολλανδια?Θα χρειαστω ενα καρτοκινητο δεδομενου οτι θα μεινω για 20 μερες τουλαχιστον.....Συμφερει να κρατησω μηπως την ελληνικη μου συνδεση ή καποιο ελληνικο καρτοκινητο????
ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
.....Συμφερει να κρατησω μηπως την ελληνικη μου συνδεση ή καποιο ελληνικο καρτοκινητο????

 

..ναι...τωρα πλεον συμφερει....αν κανεις λογικη χρηση εννοειται...

 

..παρε ενα Momad που διπλασιαζει τις καρτες ;) και θα εχεις μισες χρεωσεις....

 

..αλλοιως -αν εισαι πολυλογας :lol::lol: -...παρε ενα καρτοκινητο της Voda με Passport....;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
..παντως φιλαρακι να προσθεσω κατι που ισως σου φανει χρησιμο...εχω ενα καρτοκινητο νουμερο T-mobile ολλανδιας...το καλο ειναι οτι δεν λιγει ποτε... ;)...(θελει μια χρεωσιμη κληση καθε 6 μηνες)...ετσι μπορω να το χρησιμοποιω καθε φορα που παω ολλανδια....:lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...