Jump to content

Από HOL σε FORTHNET - παράπονα για τηλεφωνία κα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείτε το πρόβλημα που έχω με την τηλεφωνία της Forthnet.

Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα? :confused:

 

Αξιότιμοι κύριοι,

είμαι νέος συνδρομητής της Forthnet και έχω ήδη σοβαρά παράπονα. Τον Απρίλιο καθώς ενδιαφερόμουν για συνδρομητική τηλεόραση αποδέχθηκα προσφορά 3play αποχωρώντας από το δίκτυο HOL από το οποίο ήμουνα ευχαριστημένος.

Έκανα την αίτηση, αλλά από την ίδια κιόλας ημέρα άρχισα να διαπιστώνω τα εξής:

• Υπήρξε κακή επικοινωνία μεταξύ του καταστήματος στο οποίο έκανα την αίτηση και της εταιρείας σας με αποτέλεσμα να μην έχει καταχωρηθεί πλήρως η αίτηση και συνεπεία να υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στην εγκατάσταση.

• Από (πάλι) λάθος σας η μεταφορά από το δίκτυο HOL σε FORTHNET έγινε ενώ είχατε παραλείψει να μου αποστείλλετε το router. Αποτέλεσμα : να είμαι χωρίς internet 4 ημέρες, διάστημα πολύ μεγάλο για τις ανάγκες μου.

• Το σημαντικότερο όλων : η ποιότητα της τηλεφωνίας υστερεί απογοητευτικά σε σχέση με τον προηγούμενο πάροχό μου. Η αναγνώριση κλήσης εξακολουθεί να μην ενεργοποιείται σε όλες τις κλήσεις, ο δε ήχος είναι πολύ κακός και όσοι μας καλούνε διαμαρτύρονται πως δεν μπορούν να μας ακούσουν κατά τη συνδιάλεξη! Ειδικά αυτό θα πρέπει να αντιμετωπισθεί το συντομότερον δυνατόν.

 

Νομίζω ότι το αίτημά μου είναι δίκαιο, αλλά και προς το συμφέρον της εταιρείας σας, αφού αν αποχωρήσω δυσαρεστημένος θα έχετε εκτός από τη λογιστική και ηθική ζημία.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα σε τ φάση βρίσκεσαι; δεν μίλησες μαζί τους; Τι σου λένε;

 

Να ελέγξω τα φίλτρα, τις συσκευές κτλ

Μα από την μέρα που συνδέθηκα σε forthnet το έχω αυτό, δεν μπορεί να είναι τυχαίο

Link to comment
Share on other sites

Να ελέγξω τα φίλτρα, τις συσκευές κτλ

Μα από την μέρα που συνδέθηκα σε forthnet το έχω αυτό, δεν μπορεί να είναι τυχαίο

 

αν είσαι σίγουρος πως φταίει η γραμμή λόγω forthnet ζήτα τους να σου στείλουν τεχνικό στο σπίτι χωρίς χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Να ελέγξω τα φίλτρα, τις συσκευές κτλ

Μα από την μέρα που συνδέθηκα σε forthnet το έχω αυτό, δεν μπορεί να είναι τυχαίο

Αν έχεις ελέγξει τα πάντα σε συνεργασία μαζί τους και δεν βγάζεις άκρη ζήτα να σου στείλουν τεχνικό.

Να αρνηθείς οποιαδήποτε χρέωση. Δεν νομίζω να είναι θέμα που δεν λύνεται. Κάποτε είχα θέμα με πάροχο (μεγάλο δεν έχει σημασία ποιον), δεν λυνόταν από εμένα, έστειλαν τεχικό, υπήρχε θέμα εξωτερικά του σπιτιού, το έλυσαν και μετά από 1 μήνα μου έρχεται μια χρέωση της τάξης των 90 ευρώ αν θυμάμαι καλά... Τους πήρα τηλ., τους μίλησα πολύ ευγενικά (:w00t::angry::chair:) και μετά από 1 εβδομάδα μου στείλανε επιστολή που ζητούσαν συγνώμη και εννοείτε πήραν πίσω την χρέωση... Το βασικό είναι να κάνεις τους απαραίτητους ελέγχους σε συνεννόηση μαζί τους και αν δεν λυθεί το θέμα τους παίρνεις και τους λες έχω θέμα, σας πληρώνω για συγκεκριμένες υπηρεσίες που δεν μου παρέχετε σωστά και θέλω να μου λύσετε το πρόβλημα άμεσα. Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το πρόβλημα που έχω με την τηλεφωνία της Forthnet.

Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα? :confused:

 

Αξιότιμοι κύριοι,

είμαι νέος συνδρομητής της Forthnet και έχω ήδη σοβαρά παράπονα. Τον Απρίλιο καθώς ενδιαφερόμουν για συνδρομητική τηλεόραση αποδέχθηκα προσφορά 3play αποχωρώντας από το δίκτυο HOL από το οποίο ήμουνα ευχαριστημένος.

Έκανα την αίτηση, αλλά από την ίδια κιόλας ημέρα άρχισα να διαπιστώνω τα εξής:

• Υπήρξε κακή επικοινωνία μεταξύ του καταστήματος στο οποίο έκανα την αίτηση και της εταιρείας σας με αποτέλεσμα να μην έχει καταχωρηθεί πλήρως η αίτηση και συνεπεία να υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στην εγκατάσταση.

• Από (πάλι) λάθος σας η μεταφορά από το δίκτυο HOL σε FORTHNET έγινε ενώ είχατε παραλείψει να μου αποστείλλετε το router. Αποτέλεσμα : να είμαι χωρίς internet 4 ημέρες, διάστημα πολύ μεγάλο για τις ανάγκες μου.

• Το σημαντικότερο όλων : η ποιότητα της τηλεφωνίας υστερεί απογοητευτικά σε σχέση με τον προηγούμενο πάροχό μου. Η αναγνώριση κλήσης εξακολουθεί να μην ενεργοποιείται σε όλες τις κλήσεις, ο δε ήχος είναι πολύ κακός και όσοι μας καλούνε διαμαρτύρονται πως δεν μπορούν να μας ακούσουν κατά τη συνδιάλεξη! Ειδικά αυτό θα πρέπει να αντιμετωπισθεί το συντομότερον δυνατόν.

 

Νομίζω ότι το αίτημά μου είναι δίκαιο, αλλά και προς το συμφέρον της εταιρείας σας, αφού αν αποχωρήσω δυσαρεστημένος θα έχετε εκτός από τη λογιστική και ηθική ζημία.

 

καλύτερα να στείλεις ένα μήνυμα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 που θα σου δώσουν άμεση απάντηση και λογικά θα σου λύσουν το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως και εγω την ιδια βλακεια εκανα απο HOL πηγα Forthnet και τωρα εχω ξενερωσει

συνεχεια προβληματα με τη Nova

και ακομα ποιο πολλα προβληματα με το κωλοιντερνετ της Forthnet

Συνεχεια αποσυνδεσεις και να πω τι αλλο

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως και εγω την ιδια βλακεια εκανα απο HOL πηγα Forthnet και τωρα εχω ξενερωσει

συνεχεια προβληματα με τη Nova

και ακομα ποιο πολλα προβληματα με το κωλοιντερνετ της Forthnet

Συνεχεια αποσυνδεσεις και να πω τι αλλο

είμαι forthnet και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα από αυτά που λες αφού έχει και γρήγορο ιντερνετ η forthnet με χαμηλά pings ,snr και χωρίς αποσυνδέσεις

Link to comment
Share on other sites

είμαι forthnet και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα από αυτά που λες αφού έχει και γρήγορο ιντερνετ η forthnet με χαμηλά pings ,snr και χωρίς αποσυνδέσεις
εγω αντιμετωπιζω ομως
Link to comment
Share on other sites

εγω αντιμετωπιζω ομως

 

Εγώ είχα 2play FORTHNET 3,5 χρόνια από το 2007 εως και το 2010. Υπάρχουν άπειρες συνομιλίες με τεχνικούς τότε γιατί η ταχύτητα του internet ήταν χαμηλή. Βγάλε πρίζες, βάλε πρίζες, φταίνε οι συσκευές σας , φταίει το δίκτυο, φταίει το ένα, φταίει το άλλο.

 

Το 2010 και εξ αιτίας συνδυαστικού Vodafone πήγα HOL και βρήκα την υγειά μου. Πολύ καθαρή γραμμή, πιο γρήγορο internet και κυρίως πολύ γρήγορη και καλή εξυπηρέτηση χωρίς πολλά λόγια

 

Αυτοί στη FORTHNET είναι λίγο ψυχοβγάλτες στην εξυπηρέτηση. Όλο αναμονές και αποτέλεσμα μηδέν. Δε το χουν...

 

Πάντως αν δεν ήταν η NOVA δε θα φευγα από την HOL

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 2play FORTHNET 3,5 χρόνια από το 2007 εως και το 2010. Υπάρχουν άπειρες συνομιλίες με τεχνικούς τότε γιατί η ταχύτητα του internet ήταν χαμηλή. Βγάλε πρίζες, βάλε πρίζες, φταίνε οι συσκευές σας , φταίει το δίκτυο, φταίει το ένα, φταίει το άλλο.

 

Το 2010 και εξ αιτίας συνδυαστικού Vodafone πήγα HOL και βρήκα την υγειά μου. Πολύ καθαρή γραμμή, πιο γρήγορο internet και κυρίως πολύ γρήγορη και καλή εξυπηρέτηση χωρίς πολλά λόγια

 

Αυτοί στη FORTHNET είναι λίγο ψυχοβγάλτες στην εξυπηρέτηση. Όλο αναμονές και αποτέλεσμα μηδέν. Δε το χουν...

 

Πάντως αν δεν ήταν η NOVA δε θα φευγα από την HOL

η forthnet έχει πιο χαμηλά pings αλλά και snr από hol και πιο γρήγορο ιντερνετ .

Link to comment
Share on other sites

η εξυπηρέτηση της forthnet στο τηλέφωνο μπορεί να έχει κάποιες αναμονές αλλά άμα στείλεις μήνυμα με το πρόβλημα σου στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 σου απαντάνε αμέσως
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
δυστηχως και εγω την ιδια βλακεια εκανα απο HOL πηγα Forthnet και τωρα εχω ξενερωσει

συνεχεια προβληματα με τη Nova

και ακομα ποιο πολλα προβληματα με το κωλοιντερνετ της Forthnet

Συνεχεια αποσυνδεσεις και να πω τι αλλο

 

Και εγω το ιδιο χαλια το ιντερνετ της forhnet.Μολις ληξει το συμβολαιο εφυγα

Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μια απ τα ιδια πηγα φορθνετ για χαρη της νοβα...Τωρα το χω μετανιωσει ολο προβληματα χωρις την εξυπηρετηση που ειχα στη χολ και οπως ειπε ενας πιο πανω σωστα,ειναι ψυχοβγαλτες οντως!!! Ειναι η πεμπτη μερα χωρις γραμμη τηλεφωνου...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...