Jump to content

Περίεργος Θόρυβος από καινούργιο τροφοδοτικό!


manos20082
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

πριν κανα ενα μηνα αγόρασα ένα τροφοδοτικό της Corsair (CX750M)

τις τελευταίες μέρες κάνει ένα περίεργο θόρυβο σαν να "τσιρίζει", είτε είναι κλειστός ο υπολογιστής είτε είναι ανοιχτός,

μπορείτε να ακούσετε τον ήχο (που έκανα ηχογράφηση) κατεβάζοντας αυτό το αρχείο από αυτό το Link.

 

Τι μπορεί να είναι ? :cry:

Όσο σκέφτομαι οτι πρέπει να πληρώσω τα 20€ για τεχνικό έλεγχο στο πλαίσιο τρελένομαι :rtfm:

 

Υ.Γ.: Παρατήρησα οτι όταν παίζω κάποια Games ο θόρυβος αυξάνεται και μετά "ξαναπέφτει" σε χαμηλότερα επίπεδα... :help:

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Μιλα με την Corsair Ελλαδος (δε θυμαμαι αν υπαρχει τμημα αλλα σιγουρα υπαρχει αντιπροσωπος) και σιγουρα θα στο αλλαξουν αμεσα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλα με την Corsair Ελλαδος (δε θυμαμαι αν υπαρχει τμημα αλλα σιγουρα υπαρχει αντιπροσωπος) και σιγουρα θα στο αλλαξουν αμεσα :)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω τα τηλέφωνά τους και πως θα επικοινωνήσω μαζί τους ?

έκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο google.gr αλλά δεν μου έβγαλε τηλέφωνα κ.τ.λ.

καμια ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε το πισω στο πλαισιο, να το δουν και να ζητήσεις αντικατασταση. Γιατι να πληρωσεις τεχνικο ελεγχο δεν καταλαβα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω τα τηλέφωνά τους και πως θα επικοινωνήσω μαζί τους ?

έκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο google.gr αλλά δεν μου έβγαλε τηλέφωνα κ.τ.λ.

καμια ιδέα ?

 

Στείλε mail.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνουν αντικατάσταση πρέπει να προηγηθεί έλεγχος τον οποίον και πληρώνεις 20€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στείλε mail.

 

Θα προσπαθήσω να στείλω το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος είναι από πυκνωτή. Λογικό όταν έχει φορτίο να είναι πιο έντονος !!!! Πήγαινέ το πίσω όσο είναι νωρίς ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνουν αντικατάσταση πρέπει να προηγηθεί έλεγχος τον οποίον και πληρώνεις 20€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα προσπαθήσω να στείλω το απογευμα.

 

Συγγνώμη, αυτό αφορά όλα τα προϊόντα εντός εγγύησης; Είσαι σίγουρος; Να ξέρω να μην ψωνίσω ποτέ από εκεί ξανά.... :worry: Πχ. ξέρω άτομο που σε δίσκο ποτε δεν του ζήτησαν κάτι τέτοιο και του τον άλλαξαν. Τώρα θα πληρώνουμε για όλα;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος είναι από πυκνωτή. Λογικό όταν έχει φορτίο να είναι πιο έντονος !!!! Πήγαινέ το πίσω όσο είναι νωρίς ;)

 

Δεν ξέρω τι να πω, τέλος πάντων το μεσημέρι που το έκλεισα και το άνοιξα το απογευμα δεν έκανε θόρυβο και τώρα που το έκλεισα πάλι δεν είχα θέμα, αυτο γινόταν λίγο καιρό, μια έκανε θόρυβο μια οχι. Δεν ξέρω και τι να πω στο πλαίσιο αν μου πουν ότι τώρα που το δοκιμάσαμε δεν ακούστηκε τίποτα. Από την άλλη έχω προσέξει τελευταία ότι στο σημείο του τροφοδοτικού αν το αγγίξεις σαν να ηλεκριζεσαι λίγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνώμη, αυτό αφορά όλα τα προϊόντα εντός εγγύησης; Είσαι σίγουρος; Να ξέρω να μην ψωνίσω ποτέ από εκεί ξανά.... :worry: Πχ. ξέρω άτομο που σε δίσκο ποτε δεν του ζήτησαν κάτι τέτοιο και του τον άλλαξαν. Τώρα θα πληρώνουμε για όλα;:ninja:

 

Εμένα προσωπικά που πήγα για μητρική που ήθελε αντικατάσταση μου ζήτησαν 20€ για έλεγχο. Δεν ξερω τι να σου πω, πάντως μου είπαν ότι υποχρεωτικος είναι ο έλεγχος οποτε λογικά και τα 20€. Έχω και την απόδειξη αν θες στην στέλνω με μήνυμα για δεις!

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Αν το προϊόν είναι εντός εγγύησης ο έλεγχος και η αντικατάσταση/επισκευή καλύπτονται.
Link to comment
Share on other sites

Αν το προϊόν είναι εντός εγγύησης ο έλεγχος και η αντικατάσταση/επισκευή καλύπτονται.

 

Τότε γιατί με χρέωσαν δεν μπορώ να καταλάβω! Ορίστε και το παραστατικό!:X

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εαν ελέγχα το τροφοδοτικό σου σύμφωνα με αυτό που γράφεις ή που τους είπες (ΣΒΗΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ) σε 10 λεπτά θα σου το έδεινα πίσω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το τροφοδοτικό έχει θέμα με τους πυκνωτές, δηλαδή όταν έχει φορτίο, και ειδικά τώρα το καλοκαίρι με την ζέστη απλά θα σου καεί !!!!

Τυχαία δούλεψε, με δυσκολία δουλεύει. Πρότασή μου...... πάρε ένα άλλο, άστο αυτό στην ακρούλα πριν σου κάνει ζημιά.

Βέβαια αν το ανοίξεις και δεις πυκνωτή φουσκωμένο ή σκασμένο άλλαξε τον ......

Edited by George_Kont

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εαν ελέγχα το τροφοδοτικό σου σύμφωνα με αυτό που γράφεις ή που τους είπες (ΣΒΗΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ) σε 10 λεπτά θα σου το έδεινα πίσω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το τροφοδοτικό έχει θέμα με τους πυκνωτές, δηλαδή όταν έχει φορτίο, και ειδικά τώρα το καλοκαίρι με την ζέστη απλά θα σου καεί !!!!

Τυχαία δούλεψε, με δυσκολία δουλεύει. Πρότασή μου...... πάρε ένα άλλο, άστο αυτό στην ακρούλα πριν σου κάνει ζημιά.

Βέβαια αν το ανοίξεις και δεις πυκνωτή φουσκωμένο ή σκασμένο άλλαξε τον ......

 

Μάλλον φίλε μου παρεξήγησες, αν διαβάσεις πιο πάνω έλεγα ότι πλήρωσα τον έλεγχο για την μητρική που είχα πρόβλημα. Anyway αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει φράγκο για να πάρω άλλο, και στην τελική δεν πλήρωσα 90+€ για το τίποτα. Δεν τους πήγα το τροφοδοτικό ακόμα καθώς περιμένω απάντηση από την Corsair.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ... Δεν το πρόσεξα

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο έλεγχος στα εντός εγγύησης θα έπρεπε να είναι δωρεάν,μην τρελαθούμε !
Link to comment
Share on other sites

Α οκ... Δεν το πρόσεξα

 

Δεν πειράζει, υπάρχει πιστεύεις περίπτωση να μου κάψει και αλλα εξαρτήματα ?

Link to comment
Share on other sites

Ο έλεγχος Δεν νοείται να χρεώνεται...και στο παραστατικό που παρέθεσες Δεν δείχνει κάπου χρέωση
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο έλεγχος στα εντός εγγύησης θα έπρεπε να είναι δωρεάν,μην τρελαθούμε !

 

"Θα" έπρεπε!

Πλαίσιο Rules!

 

Ο έλεγχος Δεν νοείται να χρεώνεται...και στο παραστατικό που παρέθεσες Δεν δείχνει κάπου χρέωση

 

Γράφει αν προσέξεις 20 Ε έλεγχος και ενημέρωση στην πρώτη σειρά!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μηπος δεν καθετε σωστα το καλοδιο πισω στην υποδοχη και δοκιμασε και με αλλο καλοδιο

 

αλλιώς εφαγε καποια τουμπα απο καποια μεταφορα και ξεκολησε τιποτα απο μεσα

 

να το πας οσο ειναι στην εγγυηση πισω και αν σε χρεωσουν να μας ενημερωσης να μην ξαναπαρει κανεις μας απο εκει

 

μεχρι προχτες μου τα αλλαζανε δωρεαν ολα οσα ειχαν προβλημα και ενας λογος που το προτιμω ειναι αυτος

αν αλλαξανε και βαζουνε χρεωσεις σε ολα τα πραγματα τοτε θα φανε μαυρο απο εμενα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μηπος δεν καθετε σωστα το καλοδιο πισω στην υποδοχη και δοκιμασε και με αλλο καλοδιο

 

αλλιώς εφαγε καποια τουμπα απο καποια μεταφορα και ξεκολησε τιποτα απο μεσα

 

να το πας οσο ειναι στην εγγυηση πισω και αν σε χρεωσουν να μας ενημερωσης να μην ξαναπαρει κανεις μας απο εκει

 

μεχρι προχτες μου τα αλλαζανε δωρεαν ολα οσα ειχαν προβλημα και ενας λογος που το προτιμω ειναι αυτος

αν αλλαξανε και βαζουνε χρεωσεις σε ολα τα πραγματα τοτε θα φανε μαυρο απο εμενα

 

Θα ενημερώσω για οποια εξέλιξη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, υπάρχει πιστεύεις περίπτωση να μου κάψει και αλλα εξαρτήματα ?

 

Του δίνω βαθμό επικινδυνότητας 70. Δεν θα το άφηνα επάνω σε μηχάνημα :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, υπάρχει πιστεύεις περίπτωση να μου κάψει και αλλα εξαρτήματα ?

 

αμα τα παιξει το τροφοδοτικο συνηθως παιρνει μαζι του μητρικες, καρτες γραφικων, σκληρους κλπ

Link to comment
Share on other sites

Του δίνω βαθμό επικινδυνότητας 70. Δεν θα το άφηνα επάνω σε μηχάνημα :)

 

Πήρα από φίλο ένα προς το παρόν για να κάνω την δουλειά μου! :shifty:

Αύριο προς ολοταχός για Πλαίσιο. Θα κλάψουνε μανούλες! :p :lol:

 

αμα τα παιξει το τροφοδοτικο συνηθως παιρνει μαζι του μητρικες, καρτες γραφικων, σκληρους κλπ

 

Το ίδιο από πάνω!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από φίλο ένα προς το παρόν για να κάνω την δουλειά μου! :shifty:

Αύριο προς ολοταχός για Πλαίσιο. Θα κλάψουνε μανούλες! :p :lol:

 

 

 

Το ίδιο από πάνω!:rolleyes:

 

και πολυ καλα εκανες φιλε μου!! κριμα να σου παρει μαζι και τα υπολοιπα ενα ελλατωματικο τροφοδοτικο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...