Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Θελω να σας κανω μια ερώτηση αν αξίζει να προβώ σε αγορά του g4

 

Η ιστορία ειναι οτι ειχα g2 το οποιο θεωρώ απο τα καλύτερα κινητα που ειχα ποτέ, πήρα μετά g3 το οποίο δεν με συγκίνησε ποτέ, και ειχε χάλια μπαταρία, το έδωσα ξαναπήρα g2, και τώρα εχω htc m8, το οποίο ειναι πολύ, πολύ σταθερό και τίμιο κινητό με εξαιρετική μπαταρία, ίσως λίγο καλύτερη απο το g2.

 

Τι θα κάνατε στην θέση μου? θα καθόσασταν στα αυγά σας, ή θα παίρνατε το g4?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μόνο θέμα μου είναι η καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερη οθόνη. Αλλά θα χάσω σίγουρα σε μπαταρία, και μετά φοβάμαι τι άλλο θα βγει...

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,και εντελώς ξαφνικά,σήμερα σταμάτησε να δουλεύει η δόνηση....:wacko::mad:

Καμία ιδέα...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το μ8 από ebay γύρω στα 150 ευρώ .τι λέτε αξίζει η θα λαγκαρει λόγω ηλικίας .ποσο καιρό πιστεύετε ότι θα αντέξει ακόμα αν το πάρω.ο έχω επίσης το of lg g3. To οποίο σαν κατασκευή είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

@urbanlegent καλησπερα λαγκ δεν παιζει στο μ8 εχει ισως την καλυτερη υλοποιηση στο android η htc ,ποιοτητα κατασκευης

κορυφαια ,το μονο μειον ειναι οτι δεν παιρνει αλλη επισημη αναβαθμιση .

Σε custom εχει παρει ηδη sense 8 , αυτα που κοιτας στο ebay πιθανων να μην παιζει εδω το 4g, αν υπαρχει η οικονομικη

δυνατοτητα να βαλεις κατι παραπανω και να το παρεις απο ελλαδα θα ηταν καλυτερα και ισως βρεις και συσκευη με εγγυηση.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

@urbanlegent καλησπερα λαγκ δεν παιζει στο μ8 εχει ισως την καλυτερη υλοποιηση στο android η htc ,ποιοτητα κατασκευης

κορυφαια ,το μονο μειον ειναι οτι δεν παιρνει αλλη επισημη αναβαθμιση .

Σε custom εχει παρει ηδη sense 8 , αυτα που κοιτας στο ebay πιθανων να μην παιζει εδω το 4g, αν υπαρχει η οικονομικη

δυνατοτητα να βαλεις κατι παραπανω και να το παρεις απο ελλαδα θα ηταν καλυτερα και ισως βρεις και συσκευη με εγγυηση.

Φιλε τι εννοας οτι δεν θα δουλεβει το 4g.απο κυπρο ειμαι γιαυτο δεν υπαρχουν διαθεσιμα μεταχοιρισμενα.απο αγγλια θα το φερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@urbanlegent καλησπερα λαγκ δεν παιζει στο μ8 εχει ισως την καλυτερη υλοποιηση στο android η htc ,ποιοτητα κατασκευης

κορυφαια ,το μονο μειον ειναι οτι δεν παιρνει αλλη επισημη αναβαθμιση .

Σε custom εχει παρει ηδη sense 8 , αυτα που κοιτας στο ebay πιθανων να μην παιζει εδω το 4g, αν υπαρχει η οικονομικη

δυνατοτητα να βαλεις κατι παραπανω και να το παρεις απο ελλαδα θα ηταν καλυτερα και ισως βρεις και συσκευη με εγγυηση.

Φιλε τι εννοας οτι δεν θα δουλεβει το 4g.απο κυπρο ειμαι γιαυτο δεν υπαρχουν διαθεσιμα μεταχοιρισμενα.απο αγγλια θα το φερω.μιλαμε για sim unlock.

Link to comment
Share on other sites

Αγορες συσκευων απο αμερικη και κινα μερια το 4g δεν παιζει , αφου θα το παρεις απο το αγγλικο ebay ρωτα τον πωλητη

αν παιζουν οι μπαντες στην κυπρο παραπανω δεν μπορω να βοηθησω δεν γνωριζω:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αγορες συσκευων απο αμερικη και κινα μερια το 4g δεν παιζει , αφου θα το παρεις απο το αγγλικο ebay ρωτα τον πωλητη

αν παιζουν οι μπαντες στην κυπρο παραπανω δεν μπορω να βοηθησω δεν γνωριζω:)

Οκ φιλε θα το ψαξω καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία μου έχει αρχίσει να τα πίνει. Γνωρίζεται αν αλλάζουν στην procordia? Αν ναι, πόσο πάει το μαλλί;

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία μου έχει αρχίσει να τα πίνει. Γνωρίζεται αν αλλάζουν στην procordia? Αν ναι, πόσο πάει το μαλλί;

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως φταίει κάποια εφαρμογή?

Εγώ 1,5 χρόνο που το έχω η μπαταρία του στέκεται αρκετά καλά. Το προσέχω βέβαια και στις φορτισεις.

Τα πενταωρα οθόνης τα έχω σίγουρα καθημερινά.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει κάποια εφαρμογή?

Εγώ 1,5 χρόνο που το έχω η μπαταρία του στέκεται αρκετά καλά. Το προσέχω βέβαια και στις φορτισεις.

Τα πενταωρα οθόνης τα έχω σίγουρα καθημερινά.

Παίζει. Ίσως να χρειαστώ εργοστασιακες για να κρίνω

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

επειδη το ξαναγορασα ...μια ερωτηση.

 

το widget του GSamBattery Monitor γιατι δεν το βλεπει η sense?

βρηκα ενα σε φοβερη τιμη και δεν αντεξα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ξαναγορασα ...μια ερωτηση.

 

το widget του GSamBattery Monitor γιατι δεν το βλεπει η sense?

βρηκα ενα σε φοβερη τιμη και δεν αντεξα.

 

Είσαι HTCακιας μέχρι το κόκκαλο τελικά!

Σε εμένα το βλέπει κανονικά.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία μου έχει αρχίσει να τα πίνει. Γνωρίζεται αν αλλάζουν στην procordia? Αν ναι, πόσο πάει το μαλλί;

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμεις εχουμε την αρβατο αλλα τσεκαρε οπως σου ειπε ο φιλος venduza μηπως ειναι καποια εφαρμογη

επειδη το ξαναγορασα ...μια ερωτηση.

 

το widget του GSamBattery Monitor γιατι δεν το βλεπει η sense?

βρηκα ενα σε φοβερη τιμη και δεν αντεξα.

Δημητρη ποσο το πηρες αν επιτρεπεται εχει εγγυηση ακομα?

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε την αρβατο αλλα τσεκαρε οπως σου ειπε ο φιλος venduza μηπως ειναι καποια εφαρμογη

 

Δημητρη ποσο το πηρες αν επιτρεπεται εχει εγγυηση ακομα?

 

230E σταλμενο καινουριο με 2 χρονια εγγυηση και γερμανικο no brand cid 002.

δεν ξερω αν ειναι ακριβο ομως δεν αντεχα να μην το παρω,θα δωσω το Α9 και θα κρατησω το Μ8 για δευτερο.

Είσαι HTCακιας μέχρι το κόκκαλο τελικά!

Σε εμένα το βλέπει κανονικά.

ειμαι φανατικος με τα htc :lol:

 

εννοεις το μικρο widget 1x1 το βλεπει κανονικα;

σε μενα δεν το βλεπει και η εφαρμογη βασικα δεν λειτουργει καλα,μηπως κατι εχω κανει λαθος;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

@urbanlegent

 

Εγώ αγόρασα το δικό μου από ebay μεταχειρισμένο από Γερμανία. Είναι από τις καλύτερες αγορές που έκανα ποτέ. Σίγουρα η καλύτερη αγορά κινητού. Το σίγουρο είναι ότι μια τέτοια αγορά έχει πάντα ρίσκο. Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι το κινητό θα δουλεύει στις μπάντες της χώρας σου, ότι δεν είναι κλειδωμένο σε κάποια ξένη εταιρία κινητής και ότι δεν θα έχει κάποιο λειτουργικό πρόβλημα. Εγώ σκέφτηκα ότι θα μείωνα το ρίσκο αν το αγόραζα από μαγαζί του ebay που έδιναν εγγύηση καλής λειτουργίας και κατηγοριοποιούσαν τα κινητά τους ανάλογα με την εξωτερική φθορά. 1,5 χρόνο μετά το κινητό είναι ακόμα εξαιρετικό και στην σωστή τιμή αξίζει και με το παραπάνω.

Edited by Giannis_79
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μια χαρα το πηρες 240 με 250 παιζει καινουργιο στα ιντερνετμαγαζα και εδω ,εχω την αισθηση πως το gsm θελει root

για να δουλεψει σωστα.

Φιλε γιαννη ο φιλος ειναι απο κυπρο .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μια χαρα το πηρες 240 με 250 παιζει καινουργιο στα ιντερνετμαγαζα και εδω ,εχω την αισθηση πως το gsm θελει root

για να δουλεψει σωστα.

Φιλε γιαννη ο φιλος ειναι απο κυπρο .

 

θελω να βλεπω το SOT οσον αφορα την μπαταρια και δεν μπορω γιατι ουτε η sense εχει πλεον αυτην την δυνατοτητα.

θα βρω καμμια αλλη εφαρμογη

 

στο Α9 δουλευει τελεια οπως και στο 10

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

ειμαι φανατικος με τα htc :lol:

 

εννοεις το μικρο widget 1x1 το βλεπει κανονικα;

σε μενα δεν το βλεπει και η εφαρμογη βασικα δεν λειτουργει καλα,μηπως κατι εχω κανει λαθος;

 

Ναι το βλέπει κανονικά..τρία εμφανίζονται

 

http://i67.tinypic.com/xmmjwi.png

Μήπως δεν έχεις δώσει τα permissions στην εφαρμογή?

Εμένα πχ με τη marshmallow ήθελε άδεια στις κλήσεις γιατί αλλιώς δεν μέτραγε τον χρόνο ομιλιας

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

@urbanlegent

 

Εγώ αγόρασα το δικό μου από ebay μεταχειρισμένο από Γερμανία. Είναι από τις καλύτερες αγορές που έκανα ποτέ. Σίγουρα η καλύτερη αγορά κινητού. Το σίγουρο είναι ότι μια τέτοια αγορά έχει πάντα ρίσκο. Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι το κινητό θα δουλεύει στις μπάντες της χώρας σου, ότι δεν είναι κλειδωμένο σε κάποια ξένη εταιρία κινητής και ότι δεν θα έχει κάποιο λειτουργικό πρόβλημα. Εγώ σκέφτηκα ότι θα μείωνα το ρίσκο αν το αγόραζα από μαγαζί του ebay που έδιναν εγγύηση καλής λειτουργίας και κατηγοριοποιούσαν τα κινητά τους ανάλογα με την εξωτερική φθορά. 1,5 χρόνο μετά το κινητό είναι ακόμα εξαιρετικό και στην σωστή τιμή αξίζει και με το παραπάνω.

φιλε στο eBay uk έχει σε κατηγορίες .α,β,γ.επισης λέει ότι υποστηρίζει όλες τις μπάντες.επισης πουλά καθημερινά αρκετά τηλ.σκεφτητε πούλησε κατα την διάρκεια της μέρας 10 μ8 κατηγορίας α.πιστευετε ότι θα ρισκάρει να πουλήσει κακής ποιότητας κινητά?τωρα ποσό έλεγχο κάνουν στο λειτουργικό δηλ να μην λαγκαρει δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

φιλε στο eBay uk έχει σε κατηγορίες .α,β,γ.επισης λέει ότι υποστηρίζει όλες τις μπάντες.επισης πουλά καθημερινά αρκετά τηλ.σκεφτητε πούλησε κατα την διάρκεια της μέρας 10 μ8 κατηγορίας α.πιστευετε ότι θα ρισκάρει να πουλήσει κακής ποιότητας κινητά?τωρα ποσό έλεγχο κάνουν στο λειτουργικό δηλ να μην λαγκαρει δεν ξέρω

Δεν βαζεις και το link να ριξουμε μια ματια ,καμια φορα μπορει να σου κατσει το λαχειο θυμαμαι περιπτωσεις

που αγοραζαν καποιοι φιλοι sensation απο ebay και ειχαν προβληματα με αποτελεσμα να τα ξαναστελνουν πισω.

Το μονο σιγουρο ειναι πως λαγκ δεν θα δεις:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζεις και το link να ριξουμε μια ματια ,καμια φορα μπορει να σου κατσει το λαχειο θυμαμαι περιπτωσεις

που αγοραζαν καποιοι φιλοι sensation απο ebay και ειχαν προβληματα με αποτελεσμα να τα ξαναστελνουν πισω.

Το μονο σιγουρο ειναι πως λαγκ δεν θα δεις:)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/HTC-One-M8-16GB-Amber-Gold-Unlocked-Grade-Excellent-Condition-/381588019049?hash=item58d86b1769 Αυτός είχε 10 gray χτες και τα πούλησε ολα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...