Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να σκεφτεις;αν θα παρεις το hima;εμενα η ενσταση ειναι οτι ο 810 ειναι 64bit και δεν ξερω ποτε οι εφαρμογες θα αναβαθμιστουν να τρεχουν.οποτε βλεποντας....

Δε θα έχω να σκεφτώ πολλά αν είναι έτσι και με τη προϋπόθεση ότι θα έχει κρατήσει τα καλά του Μ8 θα είναι το πακέτο που θέλω και τέλειο συμπλήρωμα ενός πιο μεγάλου phablet

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπαιρνα μέχρι και το iPhone 5. Δεν μπορώ την εξάρτηση από το iTunes. Σήμερα μου έρχεται και το iPhone 6 αλλά για την γυναίκα μου. Θα πω ψέμματα αν πω ότι δεν μου αρέσει... Αλλά iTunes not..

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έπαιρνα μέχρι και το iPhone 5. Δεν μπορώ την εξάρτηση από το iTunes. Σήμερα μου έρχεται και το iPhone 6 αλλά για την γυναίκα μου. Θα πω ψέμματα αν πω ότι δεν μου αρέσει... Αλλά iTunes not..( η αλήθεια είναι ότι όλοι στην δουλειά μου έχουν iPhone.)

Εγώ πάλι ετοιμάζομαι να δώσω το iPad air στην γυναίκα μου και να πάρω το Note 10.1

Δεν είναι μόνο το iTunes. Δεν κάνει το ios για την δουλειά μου. Με ταλαιπωρεί.

 

Εκτός αυτού, τα περί ταχύτητας στα iPhone είναι διφορούμενα.

Τουλάχιστον το iPad air μου, μετά από κάποιες ώρες χρήσης γίνεται πολύ πιο αργό από το Μ8. Αν βάλουμε και τα άσκοπα πατήματα για να κάνεις κάτι που σε android γίνεται μ ένα κλικ, το ios γίνεται κουραστικό για όσους η χρήση τους δεν περιορίζεται στα βασικά.

 

Για μένα τελείωσε. Δεν μου κάνει ούτε το iPhone ούτε το ios.

Το δουλεύω από το 2008 έχοντας δοκιμάσει όλες τις σειρές iPhone και iPad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνα μέχρι και το iPhone 5. Δεν μπορώ την εξάρτηση από το iTunes. Σήμερα μου έρχεται και το iPhone 6 αλλά για την γυναίκα μου. Θα πω ψέμματα αν πω ότι δεν μου αρέσει... Αλλά iTunes not..

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάλι ετοιμάζομαι να δώσω το iPad air στην γυναίκα μου και να πάρω το Note 10.1

Δεν είναι μόνο το iTunes. Δεν κάνει το ios για την δουλειά μου. Με ταλαιπωρεί.

 

Εκτός αυτού, τα περί ταχύτητας στα iPhone είναι διφορούμενα.

Τουλάχιστον το iPad air μου, μετά από κάποιες ώρες χρήσης γίνεται πολύ πιο αργό από το Μ8. Αν βάλουμε και τα άσκοπα πατήματα για να κάνεις κάτι που σε android γίνεται μ ένα κλικ, το ios γίνεται κουραστικό για όσους η χρήση τους δεν περιορίζεται στα βασικά.

 

Για μένα τελείωσε. Δεν μου κάνει ούτε το iPhone ούτε το ios.

Το δουλεύω από το 2008 έχοντας δοκιμάσει όλες τις σειρές iPhone και iPad.

Όντως θα συμφωνήσω...Την δουλειά σου δεν την κανείς..μάλλον την κανείς με κουραστικό τρόπο ενω πλέον στο android γίνεται πιο απλά..Επίσης πήγα να στείλω μαιλ και δεν έκανε επισυναψη από το cloud drive..άσε για το share πρέπει αν κανείς τον σταυρό σου..Μόνο Apple applications...

θα σε συμβούλευα να δεις και τα chromebooks...εγώ το έχω από τον Μάιο και δεν ασχολούμαι πλέον με tablet...

Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνα μέχρι και το iPhone 5. Δεν μπορώ την εξάρτηση από το iTunes. Σήμερα μου έρχεται και το iPhone 6 αλλά για την γυναίκα μου. Θα πω ψέμματα αν πω ότι δεν μου αρέσει... Αλλά iTunes not..

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Εκτός αυτού, τα περί ταχύτητας στα iPhone είναι διφορούμενα.

Τουλάχιστον το iPad air μου, μετά από κάποιες ώρες χρήσης γίνεται πολύ πιο αργό από το Μ8.

 

Σχετικά με αυτό, το τελευταίο iPhone Που είχα ήταν το 5. Δεν το έσβηνα ποτέ για μήνες και δούλευε μόνιμα στην ίδια ταχύτητα και απροβλημάτιστα. Σε αντροιντ μόνο στα νεξους το είχα βρει αυτό, που όμως και πάλι έχανε μετά από μέρες μερικά push notifications.Δεν έχω δοκιμάσει το m8 για να έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

 

Σχετικά με αυτό, το τελευταίο iPhone Που είχα ήταν το 5. Δεν το έσβηνα ποτέ για μήνες και δούλευε μόνιμα στην ίδια ταχύτητα και απροβλημάτιστα. Σε αντροιντ μόνο στα νεξους το είχα βρει αυτό, που όμως και πάλι έχανε μετά από μέρες μερικά push notifications.Δεν έχω δοκιμάσει το m8 για να έχω άποψη.

Αγαπητέ έκανα δοκιμές, δεν το λέω στην τύχη.

Ξεκίνησα να χρονομετρώ το άνοιγμα εφαρμογών μετά από restart σε Μ8 και iPad air.

Εκτός ελάχιστων εφαρμογών το Μ8 είναι ξεκάθαρα πιο γρήγορο αλλά όχι κάτι σημαντικό.

Μετά από ώρες χρήσης και των δύο συσκευών άνοιξα και πάλι τις εφαρμογές.

Εκεί η διαφορά είχε μεγαλώσει. Μάλιστα σε κάποιες εφαρμογές ήταν τραγική. Μόλις έκανα restart η έκλεινα τα πάντα, η ίδιες εφαρμογές ξεκινούσαν πολύ ταχύτερα.

Το συγκεκριμένο τεστ το έχω κάνει πολλές φορές γιατί μου έκανε εντύπωση η διαφορά ταχύτητας μετά από ώρες.

Στο Μ8 δεν συμβαίνει πάντως κατι τέτοιο. Δουλεύει το ίδιο γρήγορα μετά από μέρες.

 

Τις συσκευές μου τις χρησιμοποιώ αρκετά για εργασίες πέρα των καθιερωμένων. Το ios με 1 γίγα ραμ χάνει την σπιρτάδα του.

Και με την 8.1.2 είναι σαφώς πιο αργό σε σχέση με την 7.1.1 που το είχα μέχρι πριν μια βδομάδα.

 

Είπαμε δεν είναι μόνο αυτό. Στο android ανοίγω τα αρχεία που χρησιμοποιώ καθημερινά μ ένα κλικ στο shortcut τους.

Στο ios πρέπει να περιμένω πότε θα ανοίξει η εφαρμογή, να εντοπίσω ανάμεσα σε δεκάδες άλλα αρχεία αυτό που θέλω και να περιμένω να ανοίξει. Τεράστια διαφορά σε χρόνο για να πάρεις μια μικρη πληροφορία που χρειάζεσαι στα γρήγορα.

 

Αν τώρα θέλεις social, browsing, photos και gaming ναι σε iPhone και iPad εφόσον θέλεις να διαθέσεις 30% περισσότερα χρήματα για κάτι που γίνεται το ίδιο καλά σε αρκετές android ναυαρχιδες.

 

Μην πάμε και στα κατασκευαστικα προβλήματα. Όπως το ότι η οθόνη των συσκευών της Apple γρατσουνιεται με το μάτι, η ότι συμφορουμιτης εδώ, άλλαξε 3 iPad air και Air2 χωρίς να βρει ένα χωρίς ψεγάδι.

 

Για μένα η σημερινή Apple δεν είναι αυτή που ήταν το 2010.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ναυαρχίδες των εταιριών είναι πια πολύ γρήγορες!

Από εκεί και πέρα είναι θέμα λειτουργικού που σε βολεύει καλύτερα, γούστου και ... budget €

 

Όσο για την Apple φυσικά και έχει εξελιχθεί περισσότερο από το '10

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν έχει κάποιος εμπειρία(αν και είναι λίγο δύσκολο)!Μου έχει κάτσει στο μάτι το nexus 6!Για κάποιο λόγο, αν και μεγάλο ,μου αρεσει!Θα μου πείτε ότι ειναι τεράστιο,αλλά πιο πολύ το βλέπω σαν μικρό ταμπλετ και δεν με χαλάει!Φυσικά δεν έχω κανενα παράπονο από το m8 και ακόμα το θεωρώ το πιο όμορφο κινητό!Απλά εδώ και μερικές μέρες μου έχει κάτσει στο μυαλό το nexus και ήθελα να σας ρωτήσω αν θα άξιζε μια τέτοια αλλαγή και αν θα μου πρόσφερε το κάτι παραπάνω λόγω pure android!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν έχει κάποιος εμπειρία(αν και είναι λίγο δύσκολο)!Μου έχει κάτσει στο μάτι το nexus 6!Για κάποιο λόγο, αν και μεγάλο ,μου αρεσει!Θα μου πείτε ότι ειναι τεράστιο,αλλά πιο πολύ το βλέπω σαν μικρό ταμπλετ και δεν με χαλάει!Φυσικά δεν έχω κανενα παράπονο από το m8 και ακόμα το θεωρώ το πιο όμορφο κινητό!Απλά εδώ και μερικές μέρες μου έχει κάτσει στο μυαλό το nexus και ήθελα να σας ρωτήσω αν θα άξιζε μια τέτοια αλλαγή και αν θα μου πρόσφερε το κάτι παραπάνω λόγω pure android!

 

Τι παραπάνω να σου προσφέρει δηλαδή? Η απόλυτη εμπειρία του sense, καθιστά οτιδήποτε άλλο κενό μπροστά του.. Ποσό μάλλον το καθαρό android που είναι παντελώς γυμνό. Η μετάβαση είναι λίγο σοκαριστικη, πήγα από sense σε oneplus one και μου φαίνεται γυμνό,μιας και αυτό pure android φοράει.

Νομίζω ότι η απόλυτη εμπειρία σε android,, σημαίνει sense. Οτιδήποτε άλλο μπροστά του είναι ερασιτεχνικό.

Για μένα δεν αξίζει πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν έχει κάποιος εμπειρία(αν και είναι λίγο δύσκολο)!Μου έχει κάτσει στο μάτι το nexus 6!Για κάποιο λόγο, αν και μεγάλο ,μου αρεσει!Θα μου πείτε ότι ειναι τεράστιο,αλλά πιο πολύ το βλέπω σαν μικρό ταμπλετ και δεν με χαλάει!Φυσικά δεν έχω κανενα παράπονο από το m8 και ακόμα το θεωρώ το πιο όμορφο κινητό!Απλά εδώ και μερικές μέρες μου έχει κάτσει στο μυαλό το nexus και ήθελα να σας ρωτήσω αν θα άξιζε μια τέτοια αλλαγή και αν θα μου πρόσφερε το κάτι παραπάνω λόγω pure android!

 

Θα σου απαντήσω μεθαύριο. Θα τα έχω και τα δύο μαζί.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα ήθελα να ενημερώσω ότι για συγκρίσεις και αντιπαράθεση συσκευών υπάρχει η ενότητα των διαξιφισμών. Για οποιαδήποτε σύγκριση μεταξύ συσκευών/λειτουργικών απευθυνόμαστε εκεί! Ας συνεχίσουμε λοιπόν στα του m8 ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Απλά θα ήθελα να ενημερώσω ότι για συγκρίσεις και αντιπαράθεση συσκευών υπάρχει η ενότητα των διαξιφισμών. Για οποιαδήποτε σύγκριση μεταξύ συσκευών/λειτουργικών απευθυνόμαστε εκεί! Ας συνεχίσουμε λοιπόν στα του m8 ;)

 

Δίκιο έχεις σορυ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι να σκεφτεις;αν θα παρεις το hima;εμενα η ενσταση ειναι οτι ο 810 ειναι 64bit και δεν ξερω ποτε οι εφαρμογες θα αναβαθμιστουν να τρεχουν.οποτε βλεποντας....

 

δεν υπαρχει κανενα θεμα συμβατοτητας

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κανενα θεμα συμβατοτητας

Άλλο θέμα η συμβατότητα άλλο πράγμα το πότε θα βγάλουν 64bit εφαρμογες...ακόμα και στο μήλο είναι ελάχιστες οι εφαρμογές που τρέχουν στα 64 bit.

Link to comment
Share on other sites

τι να σκεφτεις;αν θα παρεις το hima;εμενα η ενσταση ειναι οτι ο 810 ειναι 64bit και δεν ξερω ποτε οι εφαρμογες θα αναβαθμιστουν να τρεχουν.οποτε βλεποντας....

 

οπως βλεπεις αλλο πραμα εγραψες εδω απο αυτο που λες τωρα.παραπληροφορηση δηλαδη,καλο ειναι να σκεφτομαστε πριν γραψουμε

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπεις αλλο πραμα εγραψες εδω απο αυτο που λες τωρα.παραπληροφορηση δηλαδη,καλο ειναι να σκεφτομαστε πριν γραψουμε

ασχετο...μαλλον εσυ καταλαβες αυτο που ηθελες...δεν ειπα για συμβατοτητα αλλα εσυ...μαλλον καλυτερα θα ηταν να καταλαβαινες πρωτα και μετα να εγραφες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδα,αλλαξα τλφ αλλα ο βασιλιας Μ8 παρεμεινε στο σπιτι στα χερια του γιου μου,πηρα το huawei mate7 λογω οθονης κυριως 6αρα και μετα μπαταριας μου εβγαλε ανετα 9+ ωρες ανοιχτης οθονης μονο με wifi + gsm,συνεχιζω να σας παρακολουθω και το Μ8 θα γινει ανταλλαγη μονο με το Μ9,αυτα τα ολιγα καλη συνεχεια:)
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδα,αλλαξα τλφ αλλα ο βασιλιας Μ8 παρεμεινε στο σπιτι στα χερια του γιου μου,πηρα το huawei mate7 λογω οθονης κυριως 6αρα και μετα μπαταριας μου εβγαλε ανετα 9+ ωρες ανοιχτης οθονης μονο με wifi + gsm,συνεχιζω να σας παρακολουθω και το Μ8 θα γινει ανταλλαγη μονο με το Μ9,αυτα τα ολιγα καλη συνεχεια:)

 

Πώς με βλέπω να το κρατάω και εγώ μέχρι το επόμενο Τάκη....Αλλά το meizu θα το χτυπήσω :P

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο m8 καλύπτεται από ελληνική εγγύηση;

 

Κανονικά, αυτά τα καραγκιοζιλίκια μόνο η lg τα κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ασχετο...μαλλον εσυ καταλαβες αυτο που ηθελες...δεν ειπα για συμβατοτητα αλλα εσυ...μαλλον καλυτερα θα ηταν να καταλαβαινες πρωτα και μετα να εγραφες...

 

οτι πεις.ακυρος ο συλογισμος σου.λεγοντας "δεν ξερω ποτε οι εφαρμογες θα αναβαθμιστουν να τρεχουν" τι περιμενεις να καταλαβει ο κοσμος?εγω προσωπικα και πολλοι αλλοι θα λενε,"υπαρχει θεμα με το 64' δε θα τρεχουν"

 

αυτα απο μενα :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

οτι πεις.ακυρος ο συλογισμος σου.λεγοντας "δεν ξερω ποτε οι εφαρμογες θα αναβαθμιστουν να τρεχουν" τι περιμενεις να καταλαβει ο κοσμος?εγω προσωπικα και πολλοι αλλοι θα λενε,"υπαρχει θεμα με το 64' δε θα τρεχουν"

 

αυτα απο μενα :)

Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα "συμβατότητας" όπως Εσύ ανέφερες...Άλλο κατάλαβες...Δεν έγραψα για συμβατότητα...να αναβαθμιστούν για να εκμεταλλευτούν τους πόρους είναΙ διαφορετικό...

Anyway από sot τι ώρες εχετε;

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδα,αλλαξα τλφ αλλα ο βασιλιας Μ8 παρεμεινε στο σπιτι στα χερια του γιου μου,πηρα το huawei mate7 λογω οθονης κυριως 6αρα και μετα μπαταριας μου εβγαλε ανετα 9+ ωρες ανοιχτης οθονης μονο με wifi + gsm,συνεχιζω να σας παρακολουθω και το Μ8 θα γινει ανταλλαγη μονο με το Μ9,αυτα τα ολιγα καλη συνεχεια:)

Εγώ αύριο παραλαμβανω το Nexus 6 αλλά το Μ8 θα μείνει.Για να δούμε ποιο θα κερδίσει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο παραλαμβανω το Nexus 6 αλλά το Μ8 θα μείνει.Για να δούμε ποιο θα κερδίσει;

Έλα ρε Αντώνη δύναμη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο παραλαμβανω το Nexus 6 αλλά το Μ8 θα μείνει.Για να δούμε ποιο θα κερδίσει;

 

Το Nexus είναι πολυβόλο, το είχα για δοκιμή για 2 μέρες..ΟΜΩΣ είναι υπερβολικά μεγάλο! Έτσι κ εγω αποφάσισα την επιστροφή στο one :D

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...