Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι Extreme power saving mode ήθελα να πω.....δεν ξέρω γιατί δεν το βλέπω σε εμένα ενώ με την την 4.4.3 υπήρχε...παράξενα πράγματα

 

Και σε μένα δεν το έχει πλέον t-mob κ εμένα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα δεν το έχει πλέον t-mob κ εμένα!

 

υπέροχα......πιστεύω σε μελλοντικό update να το βάλουν και πάλι

Link to comment
Share on other sites

υπέροχα......πιστεύω σε μελλοντικό update να το βάλουν και πάλι

 

Καλά δεν το είχα χρησιμοποιήσει και πότε να πω την αλήθεια!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το είχα χρησιμοποιήσει και πότε να πω την αλήθεια!

 

ούτε εγώ αλλά γιατί να λείπει ενώ στην προηγούμενη έκδοση υπήρχε..... https://feedback.telekom-hilft.de/questions/htc-one-m8-update-ohne-extremer-energiemodus-warum?page=4

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ αλλά γιατί να λείπει ενώ στην προηγούμενη έκδοση υπήρχε..... https://feedback.telekom-hilft.de/questions/htc-one-m8-update-ohne-extremer-energiemodus-warum?page=4

 

ΝΑΙ όντως είναι περίεργο!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι και σε άλλους η απόλυτη εξοικονόμηση ενέργειας εξαφανισμένη μετά το τελευταίο update?Ρωτάω κυρίως όσους έχουν unbranded γιατί από ότι καταλαβαίνω εμάς με τα t-mob μας το αφαίρεσαν!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει απο το extreme-mobile και με πήραν τηλέφωνο οτι αυτό που θα μου στείλουν θα είναι γερμανικό ubranded αλλά του ανέφεραν οτι πιθανόν να υπάρχει πρόβλημα με τη ελληνική γλώσσα.

Μπορείτε να μου αναφέρετε αν όντως θα έχω πρόβλημα αν και κυρίως με ενδιαφέρει να έχω τα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και σε άλλους η απόλυτη εξοικονόμηση ενέργειας εξαφανισμένη μετά το τελευταίο update?Ρωτάω κυρίως όσους έχουν unbranded γιατί από ότι καταλαβαίνω εμάς με τα t-mob μας το αφαίρεσαν!

 

Οχι υπάρχει κανονικά στο δικό μου. Την χρησιμοποιησα μάλιστα χθες βραδυ και συσκευή έμεινε ολη νυχτα στο 4% χωρίς να χάσει τιποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι και σε άλλους η απόλυτη εξοικονόμηση ενέργειας εξαφανισμένη μετά το τελευταίο update?Ρωτάω κυρίως όσους έχουν unbranded γιατί από ότι καταλαβαίνω εμάς με τα t-mob μας το αφαίρεσαν!

 

Σε μένα unbranded υπάρχει κανονικά, αν δεν κάνω λάθος στα t-mob δεν υπήρχε και πριν την αναβάθμιση σε 4.4.3, το έβαλαν στην 4.4.3 και το αφαίρεσαν στην 4.4.4, περίεργο.

 

Το έχω παραγγείλει απο το extreme-mobile και με πήραν τηλέφωνο οτι αυτό που θα μου στείλουν θα είναι γερμανικό ubranded αλλά του ανέφεραν οτι πιθανόν να υπάρχει πρόβλημα με τη ελληνική γλώσσα.

Μπορείτε να μου αναφέρετε αν όντως θα έχω πρόβλημα αν και κυρίως με ενδιαφέρει να έχω τα αγγλικά.

 

Σε ενδιαφέρει κυρίως να είναι unbranded τότε βάζοντας την sim στο τηλέφωνο θα σου βγάλει ελληνικά.

Άμα είναι όμως να πάρεις γερμανικό γιατί δεν σκέφτεσαι, όπως έχουν πει κι άλλα παιδιά την αγορά από Amazon.de Γερμανίας που έχουν πολύ καλό service σε περίπτωση βλάβης και δεν θα χρειάζεται να αντιμετωπίσεις τους διαφορετικούς χρόνους εξυπηρέτησης που βάζει η HTC για τις Ευρωπαϊκές σε σχέση με τις Ελληνικές συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα unbranded υπάρχει κανονικά, αν δεν κάνω λάθος στα t-mob δεν υπήρχε και πριν την αναβάθμιση σε 4.4.3, το έβαλαν στην 4.4.3 και το αφαίρεσαν στην 4.4.4, περίεργο.

 

 

 

Σε ενδιαφέρει κυρίως να είναι unbranded τότε βάζοντας την sim στο τηλέφωνο θα σου βγάλει ελληνικά.

Άμα είναι όμως να πάρεις γερμανικό γιατί δεν σκέφτεσαι, όπως έχουν πει κι άλλα παιδιά την αγορά από Amazon.de Γερμανίας που έχουν πολύ καλό service σε περίπτωση βλάβης και δεν θα χρειάζεται να αντιμετωπίσεις τους διαφορετικούς χρόνους εξυπηρέτησης που βάζει η HTC για τις Ευρωπαϊκές σε σχέση με τις Ελληνικές συσκευές;

 

Μα ναι αυτό είναι το περίεργο!Θα μας κόψουν και άλλα σε μας??Ξαφνικά νιώθω παιδί ενός κατώτερου Θεού :(

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το τηλέφωνο χωρίς θήκη?

 

Ναι αρκετές ώρες την μέρα. Βάζω θήκη όπου υπάρχει κίνδυνος για να μην έχω άγχος.

Πάντως όσο περισσότερο είναι χωρίς, τόσο μεγαλύτερες είναι οι πιθανότητες να πέσει.

Χρειάζεται προσοχή στο πιάσιμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκετές ώρες την μέρα. Βάζω θήκη όπου υπάρχει κίνδυνος για να μην έχω άγχος.

Πάντως όσο περισσότερο είναι χωρίς, τόσο μεγαλύτερες είναι οι πιθανότητες να πέσει.

Χρειάζεται προσοχή στο πιάσιμο.

Το ξέρω πως χρειάζεται προσοχή απλά λέω στο να το ακουμπάω σε επιφάνειες κλπ πως πάει.

Γενικά προσέχω βέβαια

 

Επίσης σήμερα με 3g data μόνο με χάλια σήμα και κινήσεις παντού έβγαλα στις 22 ώρες 4μιση οθόνη. Πολύ καλά. Δεν με άφησε. Τώρα με άφησε που πέφτω για ύπνο με 10%

 

Edit. 4 ώρες και50 λεπτά στο 5%

Τι άλλο να ζητήσω από το τηλέφωνο.

Παίρνει αναβάθμιση και μόνο καλύτερο γίνεται.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω χωρις θηκη αγχωνομαι... Το κινητο γλιστραει απο την παλαμη αν περπατας και το εχεις στο χερι... Καναδυο φορες το εχω προλαβει να μην εκτοξευθει...!!!
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή Εγώ κάνω ότι και στο iPhone.

Μια θήκη που βγαίνει και μπαίνει εύκολα για τα δύσκολα και γυμνό όταν μπορώ.

Δεν το ακουμπάω σε τραπέζια χωρίς τραπεζομάντιλο :)

Το βάζω πάνω στο πορτοφόλι μου η στα τσιγάρα μου αν το χρησιμοποιώ. Διαφορετικά στην τσέπη.

 

Μου έχει έλθει ένα δερμάτινο back cover που είναι ότι πρέπει για την χρήση που θέλω. Δηλαδή βάλε βγάλε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την baseus αλλά είναι πιο όμορφο χωρίς. Τα στατιστικά μου από χθες.

 

Ρε Θοδωρή μήπως δεν κάνει να την αφήνεις την μπαταρία να πέφτει τόσο πολύ?Κάπου διάβασα ότι γενικά πρέπει να μην τα αφήνουμε να πέφτουν πολύ τα κινητά και να τα φορτιζουμε όταν φτάνουν κάπου στο 20%!Μάλιστα συγκεκριμένα έλεγε ότι το πιο σωστό θα ήταν να διατηρούμε το ποσοστό της μπαταρίας από 40-80%!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε Θοδωρή μήπως δεν κάνει να την αφήνεις την μπαταρία να πέφτει τόσο πολύ?Κάπου διάβασα ότι γενικά πρέπει να μην τα αφήνουμε να πέφτουν πολύ τα κινητά και να τα φορτιζουμε όταν φτάνουν κάπου στο 20%!Μάλιστα συγκεκριμένα έλεγε ότι το πιο σωστό θα ήταν να διατηρούμε το ποσοστό της μπαταρίας από 40-80%!!

Ναι το ξέρω. Απλά το χρειαζόμουν και δεν είχα πρίζα. Πάντα το φορτιζω από 15-20 και πάνω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. Απλά το χρειαζόμουν και δεν είχα πρίζα. Πάντα το φορτιζω από 15-20 και πάνω

 

Ά ΟΚ νόμιζα ότι Έτσι το κάνεις πάντα ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι καινούργιος στο android, θα εκτιμούσα τις εμπειρίες σας για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, σχετικά με το email - έχω κάνει setup τους λογαριασμούς μου στην standard email εφαρμογή, αλλά την βρίσκω λίγο αργή - κάνει την δουλειά της αλλά π.χ. κάνει αρκετά δευτερόλεπτα για να συγχρονίσει το mailbox του λογ/μού outlook.com που έχω. Τι άλλες εφαρμογές χρησιμοποιείτε εσείς οι "παλιοί" (δεν θέλω όμως να χάσω τον συγχρονισμό των contacts & calendar με τον λογαριασμό μου outlook). Ευχαριστώ
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα απο το Αμαζόν ακομα το περιμένω , μου το στείλανε με το ταχυδρομείο γιατι η I parcel εχει ανταπόκριση με τα ΕΛΤΑ , το δέμα εδω και μια εβδομάδα δεν εχει έρθει και δεν υπάρχει και κωδικός αντικειμένου στα ΕΛΤΑ για να το εντόπισω , οποτε η κανεις το βούτηξε η χάθηκε

Τα νεύρα μου !

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα απο το Αμαζόν ακομα το περιμένω , μου το στείλανε με το ταχυδρομείο γιατι η I parcel εχει ανταπόκριση με τα ΕΛΤΑ , το δέμα εδω και μια εβδομάδα δεν εχει έρθει και δεν υπάρχει και κωδικός αντικειμένου στα ΕΛΤΑ για να το εντόπισω , οποτε η κανεις το βούτηξε η χάθηκε

Τα νεύρα μου !

 

Δευτέρα να πάρεις τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ.

Δεν είναι φυσιολογικό.

Παράγγειλα για την κόρη μου ένα Lenovo από MiniDeal στην Κίνα στις 15/10. Έφυγε στις 17 και 23 έφτασε στα κεντρικά του ΕΛΤΑ.

Φαίνεται στο site τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι το Amazon δεν σου δίνει κωδικό,όποτε πως να το εντοπίσεις στα ΕΛΤΑ;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...