Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού το update είναι αποκλειστικά για να καλύψει το κενό ασφαλείας που ανακαλύφθηκε στις αρχές του καλοκαιριού, πως γίνεται να βλέπετε τέτοια διαφορά; Εγώ αν και έστησα τη συσκευή από το μηδέν και ελευθερώθηκαν 3 gb, διαφορά δεν βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού το update είναι αποκλειστικά για να καλύψει το κενό ασφαλείας που ανακαλύφθηκε στις αρχές του καλοκαιριού, πως γίνεται να βλέπετε τέτοια διαφορά; Εγώ αν και έστησα τη συσκευή από το μηδέν και ελευθερώθηκαν 3 gb, διαφορά δεν βλέπω.

 

Λέει ότι περιέχει σημαντικές βελτιώσεις και επιδιόρθωσεις σφαλμάτων όπως το κενό ασφαλείας και προφανώς κάποιες άλλες μικροδιορθωσεις που δεν τις αναφέρουν..τι να σου πω...Πριν αργούσε λίγο να δώσει στίγμα μέσα στο σπίτι, τώρα κλειδώνει σε 5 δευτερα. Όπως κ δουλεύοντας το κατά τη φορτιση, ανέβαζε θερμοκρασία και αργούσε χαρακτηριστικά να φορτίσει..πλέον το νοιώθω πολύ πιο δροσερό και με τη φόρτιση δεν κομπιαζει..Στην παραλία σήμερα χρήση αρκετή κάτω από ήλιο,ζεστό μεν αλλά όχι να ψήνει όπως γινόταν πριν

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι ωραία ;) Πριν, μόνο για την ταχύτητα εννοούσα ότι δεν είδα διαφορά. Για τα υπόλοιπα ακόμα δεν παρατήρησα να πω την αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πλέον μετά από 1 χρόνο με το κινητό ότι η μπαταρία καταναλωνεται πολύ πιο γρήγορα. Κοιτώντας στο gsam battery είδα ότι η κατανάλωση του kernel φτάνει το 25% και του λειτουργικού 15%. Τι μπορεί να φταίει για την άνοδο αυτή? Μπορώ να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πλέον μετά από 1 χρόνο με το κινητό ότι η μπαταρία καταναλωνεται πολύ πιο γρήγορα. Κοιτώντας στο gsam battery είδα ότι η κατανάλωση του kernel φτάνει το 25% και του λειτουργικού 15%. Τι μπορεί να φταίει για την άνοδο αυτή? Μπορώ να κάνω κάτι?

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 1 χρόνο που το έχεις;

Αν όχι μάλλον έφτασε η στιγμή.

Εκτός αν έβαλες πρόσφατα καμία εφαρμογή οι εφαρμογές που σου κάνουν την ζημιά η ενδεχομένως κάποιο update κάποιον εφαρμογών.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Κάτοχος του m8 με το εξής πρόβλημα μετά το πρόσφατο update: Συνεχείς αποσυνδέσεις από το wi-fi ενώ όλες οι υπόλοιπες συσκευές που είναι συνδεδεμένες στο δίκτυο δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα.

Αν σε αυτο προσθέσετε και το γνωστο πρόβλημα του m8 με τις αποσυνδέσεις από το 4g λόγω ασυμβατότητας με τις κεραίες που έχω since day one τότε είμαι online μονο μέσω 3g.

Έχω δοκιμάσει αυτό με το wipe και το recovery αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Κάποια άλλη λύση για το wi-fi?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Κάτοχος του m8 με το εξής πρόβλημα μετά το πρόσφατο update: Συνεχείς αποσυνδέσεις από το wi-fi ενώ όλες οι υπόλοιπες συσκευές που είναι συνδεδεμένες στο δίκτυο δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα.

Αν σε αυτο προσθέσετε και το γνωστο πρόβλημα του m8 με τις αποσυνδέσεις από το 4g λόγω ασυμβατότητας με τις κεραίες που έχω since day one τότε είμαι online μονο μέσω 3g.

Έχω δοκιμάσει αυτό με το wipe και το recovery αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Κάποια άλλη λύση για το wi-fi?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κάνε εκκαθάριση ιστορικού και ρυθμίσεων του wifi,επανεκκίνηση κινητού και εκ νέου pair με το router σου.

Κάνε και ενα reset στο router μπορεί και αυτο να βοηθήσει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 1 χρόνο που το έχεις;

Αν όχι μάλλον έφτασε η στιγμή.

Εκτός αν έβαλες πρόσφατα καμία εφαρμογή οι εφαρμογές που σου κάνουν την ζημιά η ενδεχομένως κάποιο update κάποιον εφαρμογών.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάνει ποτέ επαναφορά γιατί δεν ξέρω ποια δεδομένα χάνονται και ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να τα κάνω back up. Ούτε όμως έχω φορτώσει το κινητό με περισσότερες εφαρμογές από ότι μερικούς μήνες πριν. Πιστεύεις ότι μια επαναφορά θα βοηθήσει? Επίσης το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι χρησιμοποιώ περισσότερο το κινητό αλλά αντί να ανέβει η χρήση των εφαρμογών και της οθόνης ανέβηκαν τα στοιχεία που είπα...

Link to comment
Share on other sites

Για backup ασφαλής τρόπος είναι και το backup που μπορείς να κάνεις στο cloud μέσω του κινητού και μέσω htc sync manager. Εμένα μετά από επαναφορά έστρωσε σ αυτό το κομμάτι. Επίσης ποιο είναι το γνωστό θέμα με το 4g που ανέφερε ένας φίλος πιο πάνω; Εγώ πρώτη φορά το ακούω :p
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάνει ποτέ επαναφορά γιατί δεν ξέρω ποια δεδομένα χάνονται και ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να τα κάνω back up. Ούτε όμως έχω φορτώσει το κινητό με περισσότερες εφαρμογές από ότι μερικούς μήνες πριν. Πιστεύεις ότι μια επαναφορά θα βοηθήσει? Επίσης το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι χρησιμοποιώ περισσότερο το κινητό αλλά αντί να ανέβει η χρήση των εφαρμογών και της οθόνης ανέβηκαν τα στοιχεία που είπα...

 

Πάντα μια επαναφορά ειναι η γιατρειά σε άπειρες περιπτώσεις θεμάτων σε μια συσκευή.

Θα τα χάσεις όλα,φρόντισε να πάρεις backup όπως αναφέρθηκε πανω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος οδηγός για επαναφορά σε 4.4 γιατί από τι διαβάζω είναι αρκετά καλή..
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση ιστορικού και ρυθμίσεων του wifi,επανεκκίνηση κινητού και εκ νέου pair με το router σου.

Κάνε και ενα reset στο router μπορεί και αυτο να βοηθήσει.

 

Aν με την εκκαθάριση εννοείς να διαγράψω το δίκτυό μου και να συνδεθώ πάλι με σάρωση και password το έκανα και δυστυχώς δεν είναι η λύση στο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Aν με την εκκαθάριση εννοείς να διαγράψω το δίκτυό μου και να συνδεθώ πάλι με σάρωση και password το έκανα και δυστυχώς δεν είναι η λύση στο πρόβλημα.

Εφόσον δεν έχεις θέμα με wifi εκτός σπιτιού,αρα το πρόβλημα ειναι στο router του σπιτιού σου και κάποια ασυμβατότητα με το κινητό για άγνωστο λογο(μάλλον το update σου έκανε την ζημιά)

 

Εσχάτη λύση hard reset να επαναφέρεις την συσκευή στην εργοστασιακή κατάσταση.

Αν δεν λυθεί μήπως να έβαζες χειροκίνητα το ip αφού πρώτα επικοινωνείς με τον πάροχο σου.

 

Πολυ μικρή αλλα υπαρκτή η πιθανότητα να έχεις θέμα hardware στο wifi/3/4g module της συσκευής σου και τότε μόνο service η λύση μιας και ανέφερες ότι έχεις θέμα και απο εκεί,και το wifi το κερασάκι στην τούρτα που έχεις μετά το τελευταίο update.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχεις θέμα με wifi εκτός σπιτιού,αρα το πρόβλημα ειναι στο router του σπιτιού σου και κάποια ασυμβατότητα με το κινητό για άγνωστο λογο(μάλλον το update σου έκανε την ζημιά)

 

Εσχάτη λύση hard reset να επαναφέρεις την συσκευή στην εργοστασιακή κατάσταση.

Αν δεν λυθεί μήπως να έβαζες χειροκίνητα το ip αφού πρώτα επικοινωνείς με τον πάροχο σου.

 

Και σε άλλα wifi δίκτυα που συνδέομαι μου κάνει το ίδιο. Για hard reset με βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλα wifi δίκτυα που συνδέομαι μου κάνει το ίδιο. Για hard reset με βλέπω.

Ε αμα στο κάνει και με αλλα wifi δίκτυα μόνο hard reset.

Και αν επιμείνει τότε service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέτε εάν παρακολουθήσω ταινία 90 λεπτά περίπου μέσω bs player να ζεσταθεί πάρα πολύ ?Άμα είναι να ζεματάει δεν το κάνω γιατί το λυπάμαι να το σκίσω έτσιΕννοείται πως δεν θα είναι σε έκθεση στον ήλιο και η θερμοκρασία περιβάλλοντος θα είναι νορμάλ!Επίσης έχει κανένας να προτίνει καμία κάρτα μνήμης 16 gb (δεν υπάρχει περιορισμός στην τιμή!
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει περιορισμός τιμής γιατί δεν πας σε μεγαλύτερη? Η 16άρα θεωρώ ότι είναι πολύ μικρή..

Εγώ έχω 32άρα και θέλω να πάρω μεγαλύτερη.. Από μάρκες προσωπικά μόνο Sandisk εμπιστεύομαι πλέον..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέτε εάν παρακολουθήσω ταινία 90 λεπτά περίπου μέσω bs player να ζεσταθεί πάρα πολύ ?Άμα είναι να ζεματάει δεν το κάνω γιατί το λυπάμαι να το σκίσω έτσιΕννοείται πως δεν θα είναι σε έκθεση στον ήλιο και η θερμοκρασία περιβάλλοντος θα είναι νορμάλ!Επίσης έχει κανένας να προτίνει καμία κάρτα μνήμης 16 gb (δεν υπάρχει περιορισμός στην τιμή!

Εχω δει βίντεο full HD 40 λεπτών από YouTube με 4g μόνο και δεν ζεσταθηκε ιδιαίτερα. Κάρτες μνήμης κάτι σε samsung / sandisk με class 10 και πάνω σε ταχύτητα θα είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Από μάρκες προσωπικά μόνο Sandisk εμπιστεύομαι πλέον..

 

Πως και έτσι; Και εγώ κάποτε ήμουν fan των Sandisk αλλά είμαι πλέον επιφυλακτικός μετά από τόσα περιστατικά που διάβαζα και είδα με Sandisk.

http://www.theregister.co.uk/2013/03/18/galaxy_s3_sandisk_msd/

Το μόνο που έχω να προσθέσω στο ερώτημα του φίλου πιο πάνω βάση προσωπικής εμπειρίας είναι, μακριά από Transcend. Να μου την χάριζαν δεν θα την χρησιμοποιούσα.

Link to comment
Share on other sites

Πως και έτσι; Και εγώ κάποτε ήμουν fan των Sandisk αλλά είμαι πλέον επιφυλακτικός μετά από τόσα περιστατικά που διάβαζα και είδα με Sandisk.

http://www.theregister.co.uk/2013/03/18/galaxy_s3_sandisk_msd/

Το μόνο που έχω να προσθέσω στο ερώτημα του φίλου πιο πάνω βάση προσωπικής εμπειρίας είναι, μακριά από Transcend. Να μου την χάριζαν δεν θα την χρησιμοποιούσα.

 

Δεν ξέρω, απλά με τις sandisk ποτέ δεν είχα πρόβλημα και είναι αρκετά πιο γρήγορες απ' ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα..

Επίσης δεν έχω samsung οπότε who cares.. :p;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

H σειρα evo της Sammy πιστεύω είναι καλύτερος συνδυασμός επιδόσεων και τιμής.

 

+1 το ίδιο πιστεύω κ Εγώ.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει περιορισμός τιμής γιατί δεν πας σε μεγαλύτερη? Η 16άρα θεωρώ ότι είναι πολύ μικρή..

Εγώ έχω 32άρα και θέλω να πάρω μεγαλύτερη.. Από μάρκες προσωπικά μόνο Sandisk εμπιστεύομαι πλέον..

 

Δεν ειμαι σιγουρος για την 32αρα καθως παραειναι μεγαλη για της αναγκες μου καθως εχω πολυ λιγες φωτογραφιες και την θελω κυριως για τραγουδια .Μηπως μπορεις να μου προτινεις και το μοντελο της sandisk που εσυ θεωρεις καλυτερο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω δει βίντεο full HD 40 λεπτών από YouTube με 4g μόνο και δεν ζεσταθηκε ιδιαίτερα. Κάρτες μνήμης κάτι σε samsung / sandisk με class 10 και πάνω σε ταχύτητα θα είσαι κομπλέ

Ωραια τοτε ισως να δω την ταινια που ελεγα ;) .Μιας και ακουω πολυ καλα λογια για sandisk θα παω σε αυτες.Ευχαριστω!

Edited by Greekspinner
Link to comment
Share on other sites

Οκ τοτε θα παω σε 32αρα καθως και εγω δεν ημουν σιγουρος για την 16αρα .Μηπως μπορεις να μου προτινεις και το μοντελο της sandisk που εσυ θεωρεις καλυτερο?

 

Εγώ έχω αυτή, αλλά αν έπαιρνα τώρα κάρτα θα πήγαινε εδώ.. Ή στην αντίστοιχη 64άρα αν σε παίρνει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...