Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάροχος στο βροχονήσι.

 

Άρα είναι θέμα παρόχου η καθυστέρηση.

Εν το πήρα την πρώτη βδομάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι πάροχος είναι.

 

Το δίνει η Vodafone £299 αλλά μάλλον locked to Vodafone. Ψήνομαι για δεύτερο...

http://www.hotukdeals.com/deals/htc-one-m8-vodafone-payg-289-00-plus-10-top-up-starting-tomorrow-confirmed-deal-2036600

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σήμερα :)

Ήρθε και σε μένα... Κρίμα , θα κάνω reboot μετά από 1.5 μήνα

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που πιστεύει οτι με το 4.4.4 update το boomsound χειροτέρεψε αρκετα;...εχω δοκιμασει τρια διαφορετικά ζευγάρια ακουστικών και σε ολα το boomsound ειναι απλα απαράδεκτο. Μου κανει εντυπωση που βλεπω στο xda πολλους να λενε οτι εγινε καλυτερο, εγω δεν βλεπω κατι τετοιο.

Ευτυχώς που βγηκε το νεο H/K update, σε συνδυασμό και με το viper4android και βρήκα την υγεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα... Κρίμα , θα κάνω reboot μετά από 1.5 μήνα

 

εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα.ειναι το ιδιο,μην πω και περισσοτερο,smooth απο το nexus 5.απιστευτο τηλεφωνο,μονο μειον το περιεργο φορματ της οθονης(πολυ ψηλο) και τα μεγαλα bezel καθως και τα on screen buttons.

 

 

ερωτηση.στη μπαταρια,παντα πρωτο ειναι το blinkfeed.υπαρχει τροπος να φυγει τελειως απο το τηλεφωνο?η να το παγωσουμε καπως?χωρις ρουτ παντα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα.ειναι το ιδιο,μην πω και περισσοτερο,smooth απο το nexus 5.απιστευτο τηλεφωνο,μονο μειον το περιεργο φορματ της οθονης(πολυ ψηλο) και τα μεγαλα bezel καθως και τα on screen buttons.

 

 

ερωτηση.στη μπαταρια,παντα πρωτο ειναι το blinkfeed.υπαρχει τροπος να φυγει τελειως απο το τηλεφωνο?η να το παγωσουμε καπως?χωρις ρουτ παντα

 

Τσιμπημα με δύο δάχτυλα στην οθόνη και βγαίνεις στο μενού με τις αρχικές. Εκεί πάτα στο blinkfield και απενεργοποιησε το.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα.ειναι το ιδιο,μην πω και περισσοτερο,smooth απο το nexus 5.απιστευτο τηλεφωνο,μονο μειον το περιεργο φορματ της οθονης(πολυ ψηλο) και τα μεγαλα bezel καθως και τα on screen buttons.

 

 

ερωτηση.στη μπαταρια,παντα πρωτο ειναι το blinkfeed.υπαρχει τροπος να φυγει τελειως απο το τηλεφωνο?η να το παγωσουμε καπως?χωρις ρουτ παντα

 

Χαίρομαι που κατέληξες εδώ. Πολύ φτωχό το 5s σε σχέση με το Μ8.

 

Δεν είναι μόνο το smoothness και η ταχύτητα.

Ή εμφάνιση και η ποιότητα το κάνουν ξεχωριστό.

 

Είναι το μόνο που μ έχει κάνει να μην ενδιαφέρομαι για κάτι άλλο και να περιμένω το Μ9.

Τα νέα iPhone μου είναι αδιάφορα.

Θα σκεφτόμουν κάποιο από αυτά αν στις διαστάσεις του i6 υπήρχε η μπαταρία και το hardware του plus, αλλά με 2 γιγα ραμ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπημα με δύο δάχτυλα στην οθόνη και βγαίνεις στο μενού με τις αρχικές. Εκεί πάτα στο blinkfield και απενεργοποιησε το.

Νομίζω ως blinkfield αναφέρεται το sense όλο. Οπότε δεν παίζει ρόλο αν κλείσεις το widget. Το έκλεισα βέβαια και γω για δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τα σπάει σε 7 ώρες ύπνο έχασα 1% με WiFi on και συγχρονισμους. Βέβαια είναι πως θα κάτσει κιόλας. Θέλει ένα ρουτ όμως ρε παίδες. Πολύ καιρό έκατσα στοκ

:p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τα σπάει σε 7 ώρες ύπνο έχασα 1% με WiFi on και συγχρονισμους. Βέβαια είναι πως θα κάτσει κιόλας. Θέλει ένα ρουτ όμως ρε παίδες. Πολύ καιρό έκατσα στοκ

:p

 

+1! Πραγματικά εκτός των διαφημίσεων δεν έχω λόγω για ρουτ.. προσωπικά για την δική μου χρήση πάντα! Προς το παρών τις κόβω από το router στο σπίτι, εκτός τις τρώω στη μάπα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τα σπάει σε 7 ώρες ύπνο έχασα 1% με WiFi on και συγχρονισμους. Βέβαια είναι πως θα κάτσει κιόλας. Θέλει ένα ρουτ όμως ρε παίδες. Πολύ καιρό έκατσα στοκ

:p

 

Θοδωρή το ρισκάρεις όμως να το ρουταρεις?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας..βρισκω σε αρκετα μαγαζια το m8 αλλα της (VODAFONE) και αναγραφουν οτι ειναι αγγλικο μενου,υπαρχει δυνατοτητα να εχει ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή το ρισκάρεις όμως να το ρουταρεις?

Με sunshine πάντα. Απλά λυπάμαι τα 20 € όταν σε όλες τις συσκευές έκανα ρουτ εδω με τρώει. Ξέρω πως δεν χρειάζεται αλλά είναι μικρόβιο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Με sunshine πάντα. Απλά λυπάμαι τα 20 € όταν σε όλες τις συσκευές έκανα ρουτ εδω με τρώει. Ξέρω πως δεν χρειάζεται αλλά είναι μικρόβιο

Σε καταλαβαίνω αλλά για άλλο λόγο!Εγώ πχ πάντα πείραζα τα αμάξια μου οπότε καταλαβαίνω το μικρόβιο σου!Εγώ πάντως λέω να μην το σκαλισεις ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ρουταρω μόνο αν το κρατήσω πέρα από το Πάσχα.

 

Διαφημίσεις σπάνια βλέπω γιατί έχω ελάχιστες free εφαρμογές τους οποίες χρησιμοποιώ σπάνια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας..βρισκω σε αρκετα μαγαζια το m8 αλλα της (VODAFONE) και αναγραφουν οτι ειναι αγγλικο μενου,υπαρχει δυνατοτητα να εχει ελληνικα?

Ολα έχουν ελληνικά branded-unbranded.

Είτε στην αρχή στο setup θα σου βγάλει επιλογή οπως το δικό μου που είχα t-mobile είτε βάζοντας ελληνική sim.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ολα έχουν ελληνικά branded-unbranded.

Είτε στην αρχή στο setup θα σου βγάλει επιλογή οπως το δικό μου που είχα t-mobile είτε βάζοντας ελληνική sim.

 

σε 2 μαγαζια που πηρα κ μου ειπαν οτι ειναι branded της vodafoneμου εξηγησαν οτι υποστηριζει ελληνικο πληκτολογιο αλλα το μενου θα ειναι στα αγγλικα.κατι παιζει με τα branden της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

σε 2 μαγαζια που πηρα κ μου ειπαν οτι ειναι branded της vodafoneμου εξηγησαν οτι υποστηριζει ελληνικο πληκτολογιο αλλα το μενου θα ειναι στα αγγλικα.κατι παιζει με τα branden της vodafone.

 

Ασχετοι είναι. έχει μέσα κανονικά ελληνικό μενού ελληνικό πληκτρολόγιο και αν δεν έχει βαζεις το morelocale απο το App Store και εμφανίζονται. Στην ουσία δηλαδή σε κάποιες συσλευές είναι κρυμμένα υπάρχουν δηλαδή αλλά δεν φαίνονται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ασχετοι είναι. έχει μέσα κανονικά ελληνικό μενού ελληνικό πληκτρολόγιο και αν δεν έχει βαζεις το morelocale απο το App Store και εμφανίζονται. Στην ουσία δηλαδή σε κάποιες συσλευές είναι κρυμμένα υπάρχουν δηλαδή αλλά δεν φαίνονται.

 

εχει αγορασει καποιος branded της vodafone και να εχει κανονικα ελληνικο μενου κ πληκτρολογιο?ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ρουταρω μόνο αν το κρατήσω πέρα από το Πάσχα.

 

Διαφημίσεις σπάνια βλέπω γιατί έχω ελάχιστες free εφαρμογές τους οποίες χρησιμοποιώ σπάνια.

Αυτό ακριβώς. Οι οικονομικές δυσκολίες συν η απροβλημάτιστη λειτουργία του κινητού δεν ξέρω αν θα με πάνε στο m9. Έτσι είναι σίγουρο πως δεν θα αντέξω και πολύ :D

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για την εγγύηση χρειάζεται και η απόδειξη ή μόνο το ΙΜΕΙ αρκεί ?? Ξέρει κανείς να μου πει ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τον file manager της HTC με αφήνει να μεταφέρω αρχεία από και προς της κάρτας ad. Ισχύει? νομίζω ότι με άφησε
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τον file manager της HTC με αφήνει να μεταφέρω αρχεία από και προς της κάρτας ad. Ισχύει? νομίζω ότι με άφησε

Πήρε μια αναβάθμιση σήμερα αλλά δεν παρατήρησα διαφορές...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που κατέληξες εδώ. Πολύ φτωχό το 5s σε σχέση με το Μ8.

 

Δεν είναι μόνο το smoothness και η ταχύτητα.

Ή εμφάνιση και η ποιότητα το κάνουν ξεχωριστό.

 

Είναι το μόνο που μ έχει κάνει να μην ενδιαφέρομαι για κάτι άλλο και να περιμένω το Μ9.

Τα νέα iPhone μου είναι αδιάφορα.

Θα σκεφτόμουν κάποιο από αυτά αν στις διαστάσεις του i6 υπήρχε η μπαταρία και το hardware του plus, αλλά με 2 γιγα ραμ.

 

Nexus 5 όχι 5s :p

 

IPhone είχα για λίγο για δοκιμή και πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος..

 

Απλά μου τη δίνει που η HTC πάει να γίνει Samsung.. Ακόμα και εκεί γίνεται ρουτ εύκολα χωρίς Knox.. Εδω, σκας το 20ρικο και πάλι δεν είσαι σίγουρος..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...