Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δεν εχω κανει ποτε αγορα μεσω internet

εχεις κατι να μου προτεινεις?

 

Τον ίδιο κίνδυνο διατρέχεις παντού όχι μόνο στο ali αλλά και σε site.

Όσον αφορά το ali να κοιτάς να αγοράζεις από πωλητές με διαμάντια ή κορώνες και όχι απλά μετάλια , και φυσικά να κοιτάς τα review από κάτω από το προιόν.

Το συγκεκριμένο τηλ μπορείς να το πάρεις από το minideal, GeekBuying,Coolicool,1949deal chinavasion(το δίνει μαζί με την ασύρματη θήκη και το στέλνει σε 24 ώρες) αλλά θα πρέπει να ελέγξεις διαθεσιμότητα.

 

Υπάρχουν και άλλα αλλά θα γεμίσουμε 10 σελίδες με site. Διάλεξε και πάρε.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον ίδιο κίνδυνο διατρέχεις παντού όχι μόνο στο ali αλλά και σε site.

Όσον αφορά το ali να κοιτάς να αγοράζεις από πωλητές με διαμάντια ή κορώνες και όχι απλά μετάλια , και φυσικά να κοιτάς τα review από κάτω από το προιόν.

Το συγκεκριμένο τηλ μπορείς να το πάρεις από το minideal, GeekBuying,Coolicool,1949deal chinavasion(το δίνει μαζί με την ασύρματη θήκη και το στέλνει σε 24 ώρες) αλλά θα πρέπει να ελέγξεις διαθεσιμότητα.

 

Υπάρχουν και άλλα αλλά θα γεμίσουμε 10 σελίδες με site. Διάλεξε και πάρε.:)

 

οκ σ'ευχαριστω πολυ

θα επανελθω μολις κανω την παραγγελία :)

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε και τα 2 τοπικ και η απόφαση είναι δική σου..... Πάντως ότι αφορά το Kingzone αν η συσκευή που θα πάρεις δεν έχει εξαρχής κάποιο πρόβλημα τότε στο συστήνω ανεπιφύλακτα.... Προτέρημα η αποσπομενη μπαταρία....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το kingzone K1 χθες κ ενω έλεγε όταν το αγόρασα ότι το android είναι 4.3.9 στην πραγματικότητα είναι 4.2

Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχουν καινούριες αναβαθμίσεις. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Πρώτη φορά αγοράζω κινέζικο κινητό κ τα έχω παίξει.

Επίσης τι ακριβώς είναι το root? Πρέπει να κάνω κάτι τέτοιο στο κινητό?

Κ τρίτον μήπως ξέρει κανείς πώς να μεταφέρω τις επαφές μου από το galazy s3 στο καινούριο κινητό?

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το kingzone K1 χθες κ ενω έλεγε όταν το αγόρασα ότι το android είναι 4.3.9 στην πραγματικότητα είναι 4.2

Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχουν καινούριες αναβαθμίσεις. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Πρώτη φορά αγοράζω κινέζικο κινητό κ τα έχω παίξει.

Επίσης τι ακριβώς είναι το root? Πρέπει να κάνω κάτι τέτοιο στο κινητό?

Κ τρίτον μήπως ξέρει κανείς πώς να μεταφέρω τις επαφές μου από το galazy s3 στο καινούριο κινητό?

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

1.H official rom που τρέχει τώρα είναι 4.2.2 περιμένεις την 4.4 όταν βγεί

2.Root σημαίνει ξεκλείδωμα λειτουργιών του τηλεφώνου για αυτούς που το χρειάζονται (εάν είσαι απλός χρήστης δεν το χρειάζεσαι)

3.Ενεργοποίησε το συγχρονισμό του gmail σου στο κινητό στις επαφές και αυτές θα είναι διαθέσιμες στον gmail λογαριασμό σου όποια συσκευή έχεις και έχει συνδεδεμένο το gmail σου αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

1.H official rom που τρέχει τώρα είναι 4.2.2 περιμένεις την 4.4 όταν βγεί

2.Root σημαίνει ξεκλείδωμα λειτουργιών του τηλεφώνου για αυτούς που το χρειάζονται (εάν είσαι απλός χρήστης δεν το χρειάζεσαι)

3.Ενεργοποίησε το συγχρονισμό του gmail σου στο κινητό στις επαφές και αυτές θα είναι διαθέσιμες στον gmail λογαριασμό σου όποια συσκευή έχεις και έχει συνδεδεμένο το gmail σου αυτόματα.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!!!

 

Μήπως ξέρετε αν μπορώ να βάλω έξυπνο κείμενο για τα μηνύματα?

Και κάτι τελευταίο: Μπορώ να προσθέσω σελίδες ή να διαγράψω σελίδες από την αρχική οθόνη του κινητού ή παραμένουν πάντα αυτές οι πέντε που είχε στην αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!!!

 

Μήπως ξέρετε αν μπορώ να βάλω έξυπνο κείμενο για τα μηνύματα?

Και κάτι τελευταίο: Μπορώ να προσθέσω σελίδες ή να διαγράψω σελίδες από την αρχική οθόνη του κινητού ή παραμένουν πάντα αυτές οι πέντε που είχε στην αρχή?

 

Μπορείς να αγοράσεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc&hl=elτο οποίο έχει και έξυπνη πληκτρολόγηση και φωνητική στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Είναι ότι καλύτερο πιστεύω, διότι υπαγορεύεις και γράφει μόνο του.

 

Μπορείς να παραμετροποιήσεις τις οθόνες σου με τους λεγόμενους Launchers. Σου προτείνω τον nova ή apex launcher. Είναι πολύ καλοί χωρίς να κουράζουν το κινητό.

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc&hl=elτο οποίο έχει και έξυπνη πληκτρολόγηση και φωνητική στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Είναι ότι καλύτερο πιστεύω, διότι υπαγορεύεις και γράφει μόνο του.

 

Μπορείς να παραμετροποιήσεις τις οθόνες σου με τους λεγόμενους Launchers. Σου προτείνω τον nova ή apex launcher. Είναι πολύ καλοί χωρίς να κουράζουν το κινητό.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με βοήθησες αφάνταστα!!!

παρεμπιπτόντως το κινητό το αγόρασα με Root. Μπορω να το κάνω Un-root? Ή να το αφήσω όπως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με βοήθησες αφάνταστα!!!

παρεμπιπτόντως το κινητό το αγόρασα με Root. Μπορω να το κάνω Un-root? Ή να το αφήσω όπως είναι?

 

Είσαι οκ έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει παιδιά κάποιος αν υπάρχει glass screen protector για την συσκευή μας ή έστω κάποιο universal για 5.5 inch που να ταιριάζει ;;;;; Ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει παιδιά κάποιος αν υπάρχει glass screen protector για την συσκευή μας ή έστω κάποιο universal για 5.5 inch που να ταιριάζει ;;;;; Ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση.

 

Εάν διαβάσεις περίπου 3-4 σελίδες πίσω έχουμε αναφερθεί στο θέμα με links

Link to comment
Share on other sites

και για οποιον αλλον ενδιαφερεται, βγαλανε επιτελους deodexed rom.

http://www.needrom.com/mobile/k1-turbo-srock-rom-pre-rooted-deodexed-twrp-recovery-2-7-0-0/

Την δοκιμαζω και επιστρεφω με εντυπωσεις.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και πάλι στο θέμα.Αν διαβασες καλά φίλε μου smartdigi δεν αναφέρομαι για απλούς screen protectors αλλά για GLASS screen protectors! όπως και για universal αλλά και πάλι σε glass !!!!! Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε κι εμένα για Glass,tempered glass screen protectors ειτε ειδικά για το Kingzone K1 είτε universal 5.5''.

Θα προτιμούσα να μην εμπλακώ όμως με μαγαζιά άλλα πέρα των γνωστών και δοκιμασμένων vickmall,tinydeal,merimobiles,coolicool...

Ακόμα και από κάποιο Ελληνικό μαγαζί αν υπήρχε η δυνατότητα αυτή θα με ενδιέφερε να προμηθευτώ το συγκεκριμένο προιόν..

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

τεστ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδιά θέλω να αγοράσω το Κ1 αλλά περιμένω μήπως βγεί το καινούριο (Κ2?) και το μετανιώσω.

Ξέρει κανένας τίποτα αν βγει τώρα κοντά καινούριο μοντέλο να μας πεί?

Ευχαριστώ! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να ενώσω τα email μου με το application του κινητου "μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου" κ ενώ το hotmail ενώθηκε κανονικά, το gmail και το cytanet μου βγάζει αδυναμία ολοκλήρωσης , δεν είναι δυνατό το άνοιγμα της σύνδεσης στο διακομιστή. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να ενώσω τα email μου με το application του κινητου "μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου" κ ενώ το hotmail ενώθηκε κανονικά, το gmail και το cytanet μου βγάζει αδυναμία ολοκλήρωσης , δεν είναι δυνατό το άνοιγμα της σύνδεσης στο διακομιστή. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Πρέπει να αλλάξεις τις ρυθμίσεις διακομιστή του gmail σε imap από pop χειροκίνητα, ψάξε ρυθμίσεις mail imap στο web

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις τις ρυθμίσεις διακομιστή του gmail σε imap από pop χειροκίνητα, ψάξε ρυθμίσεις mail imap στο web

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και τα καλά νέα έρχεται το update 4.4.....

Άντε ιδρώσαμε. :lol: :lol: :lol: :D :D

 

...Πότε με το καλό;; :rolleyes:

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...