Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]48512[/ATTACH]

 

Καλό Βράδυ!

 

Αντε με το καλό να έρθει.... Δεν περίμενα ότι θα μας άφηνε έτσι η Kingzone!!! :)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Kingzone θα αποκτήσει μέσα από το site της το δικό της online κατάστημα, ανοίγοντας τους ορίζοντες της εταιρίας με αξιόλογες συσκευές με δυνατά χαρακτηριστικά.

 

Back to school λοιπόν και ο επόμενος μήνας θα μας φέρει ένα φρέσκο KINGZONE πιθανόν το Κ2

με χαρακτηριστικά όπως εικάζουμε 4G, 8core στα 2.0GHZ. Και φυσικά την δική της απάντηση στο ανταγωνισμό με την 4.4.

 

Συγχαρητήρια στην δυνατή παρουσία της από εμάς και στις πολύ καλές προδιαγραφές και ποιότητα κατασκευής

 

[ATTACH]48516[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Νέο update αλλά μη χαίρεστε δεν είναι η KITKAT.... Μόνο 2,18mb και "bug fixes"
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Νέο update αλλά μη χαίρεστε δεν είναι η KITKAT.... Μόνο 2,18mb και "bug fixes"

πως την πηρες την αναβαθμιση? γιατι πηγα απο settings/about phone/system update αλλα μου λεει πως ειμαι up to date.

 

Και γενικα εχει κολλησει το δικο μου μετα απο ενα factory restore που ειχα κανει στην 4.3.9

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

πως την πηρες την αναβαθμιση? γιατι πηγα απο settings/about phone/system update αλλα μου λεει πως ειμαι up to date.

 

Και γενικα εχει κολλησει το δικο μου μετα απο ενα factory restore που ειχα κανει στην 4.3.9

 

Καλησπέρα δεν υπάρχει νέο update. Τπ επόμενο είναι το kitkat το Σεπτέμβρη.

Το τελευταίο είναι 2.18mb και διορθώνει κάποια σφάλματα localization στο facebook app.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι την 4.2.2 έκδοση 0502L009 20140815..και μου ήρθε σήμερα όπως φαίνεται και από την ημερομηνία έκδοσης απλά είναι μόνο 2.18mb...

Οπότε υπάρχει UPDATE απλά όπως προανέφερα δεν είναι η KITKAT ούτε κάτι το ιδιαίτερα διαφορετικό....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση σας παρακαλώ.Έχω εγκατεστημένο το TWRP και κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το update λίγο πριν ανοίξει η συσκευή μου εμφανίζεται το μενού του TWRP.Επιλέγω να κάνω install from sd card και καταλήγω σε αποτυχία.Ξέρετε γιατί ή πως μπορώ να το λύσω το θέμα αυτό??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση σας παρακαλώ.Έχω εγκατεστημένο το TWRP και κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το update λίγο πριν ανοίξει η συσκευή μου εμφανίζεται το μενού του TWRP.Επιλέγω να κάνω install from sd card και καταλήγω σε αποτυχία.Ξέρετε γιατί ή πως μπορώ να το λύσω το θέμα αυτό??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το συγκεκριμένο αρχείο είναι ένα άδειο δοκιμαστικό αρχείο που έβγαλε η kingzone για να δοκιμάσει την πιθανότητα εγκατάστασης της 4.4 με ΟΤΑ. Δεν το βλέπω όμως να γίνεται. Οι περισσότερες συσκευές βγάζουν lag.

 

Το πιο πιθανό είναι η αναβάθμιση να δοθεί μέσω Flashtool. Και το πιο σίγουρο για μένα. Καθαρή εγκατάσταση της 4.4 με flashtool είναι ότι καλύτερο.

 

Για αυτό μην παιδεύεσαι να βάλεις το update. Δεν υφίσταται αλλαγή μίλησα μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή τιμή για μια φρέσκια μπαταρία στα 6,85 ευρώ εδώ http://www.coolicool.com/battery-for-kingzone-k1k1s-37v-2500mah-g-33692 εγώ μόλις χτύπησα άλλη μια σύνολο 3 :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα! Το πρωί το κινητό μου έβγαλε μήνυμα για διαθέσιμη ενημέρωση του συστήματος. Προσπάθησα να το εγκαταστήσω, αλλά στο τέλος μου βγάζει αποτυχία.... Κάνω κάτι λάθος εγώ, είναι προβληματικό το κινητό ή έχει πρόβλημα η ενημέρωση????
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, νέο μέλος στο φόρουμ και κάτοχος του K1 turbo εδώ και μια εβδομάδα. Ανοίγοντας σήμερα το πρωί το 3g μου έβγαλε ενημέρωση συστήματος. Το θέμα είναι ότι η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε κανονικά, οπότε υπάρχει πιθανότητα η έκδοση 4.4 να περάσει με ΟΤΑ update. Και κάτι άλλο παράξενο που μου συνέβη χθες. Το τηλέφωνο ήταν σε αδράνεια από τις 10 το βράδυ μέχρι τις έξι το πρωί σήμερα, μιας και δούλευα νύχτα. Το άφησα με μπαταρία στο 48% και το πρωί που το ξανάπιασα στα χέρια μου η μπαταρία είχε πέσει στο 15% με wi-fi και 3g κλειστά. Διάβασα ένα προηγούμενο post του Smartdigi που ανέφερε ότι γενικά τα battery saver προγράμματα αποσταθεροποιούν τη λειτουργία του τηλεφώνου και γονατίζουν τη μπαταρία. Έτσι απεγκατέστησα ότι είχα από τέτοιου είδους προγράμματα και άφησα μόνο το clean master. Έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο; Πάντως για καλό και για κακό είχα παραγγείλει και δεύτερη μπαταρία κατά την αγορά του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, νέο μέλος στο φόρουμ και κάτοχος του K1 turbo εδώ και μια εβδομάδα. Ανοίγοντας σήμερα το πρωί το 3g μου έβγαλε ενημέρωση συστήματος. Το θέμα είναι ότι η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε κανονικά, οπότε υπάρχει πιθανότητα η έκδοση 4.4 να περάσει με ΟΤΑ update. Και κάτι άλλο παράξενο που μου συνέβη χθες. Το τηλέφωνο ήταν σε αδράνεια από τις 10 το βράδυ μέχρι τις έξι το πρωί σήμερα, μιας και δούλευα νύχτα. Το άφησα με μπαταρία στο 48% και το πρωί που το ξανάπιασα στα χέρια μου η μπαταρία είχε πέσει στο 15% με wi-fi και 3g κλειστά. Διάβασα ένα προηγούμενο post του Smartdigi που ανέφερε ότι γενικά τα battery saver προγράμματα αποσταθεροποιούν τη λειτουργία του τηλεφώνου και γονατίζουν τη μπαταρία. Έτσι απεγκατέστησα ότι είχα από τέτοιου είδους προγράμματα και άφησα μόνο το clean master. Έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο; Πάντως για καλό και για κακό είχα παραγγείλει και δεύτερη μπαταρία κατά την αγορά του τηλεφώνου.

 

Update μέσω ΟΤΑ από SDK17 σε 19 με διαφορετική αρχιτεκτονική δεν το συνιστώ! Μόνο εάν πήγαινες από 4.2.2 σε 4.3.

Τέτοιες ενημερώσεις είναι καλύτερα να γίνονται καθαρές μέσω flash.

 

Κάνε data factory reset μέσω cwm για να αποφύγεις τέτοιου είδους σκαλώματα από άχρηστες εφαρμογές εξ. ενέργειας. Διότι αφήνουν σκουπίδια πίσω τους.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προχθες την δικια σας Custom ROM 1.13 και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις. Γρηγορη,Σταθερη χωρις προβληματα.....

Σημερα που λες πηγα να κατεβασω το καινουργιο σας update αλλα λεει οτι η σελιδα δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προχθες την δικια σας Custom ROM 1.13 και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις. Γρηγορη,Σταθερη χωρις προβληματα.....

Σημερα που λες πηγα να κατεβασω το καινουργιο σας update αλλα λεει οτι η σελιδα δεν υπαρχει.

 

Ανεβαίνει τώρα νέο update το βράδυ θα είναι δημοσιευμένο :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας -μπερδεμένος ακόμα- κάτοχος του K1 Turbo, εδώ κι ένα μήνα.

Ξεπέρασα το θέμα του μεγέθους/βάρους (το παλιό μου Galaxy Grand Duos ήταν "πούπουλο" μπροστά του..)

Το κινητό ήρθε rooted (my request, δεν τό έχω τσεκάρει με κάποιο root checker, μόλις σήμερα κατέβασα τις essential root apps -titanium etc..-) και -δυστυχώς- του είχαν περάσει τις 3 πρώτες αναβαθμίσεις (οπότε είμαι στην 4.2.2.)

Όσο για την τελευταία OTA αναβάθμιση (15/8, bug fixes), το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι μία μικρή βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας.

Οι λόγοι που με κρατούν μπερδεμένο:

 

1. Όποτε σκρολλάρω γρήγορα κατακόρυφα (vertical app drawer, play store, icon packs, you name it..), το κινητό ΠΑΝΤΑ κρασάρει ("η εφαρμογή τάδε έκλεισε"). Χρησιμοποιώ Nova Launcher και το κινητάκι δείχνει να μην τον "πηγαίνει" καθόλου. Ακόμα και σε edit mode (αλλάζοντας ένα εικονίδιο σε κάποια αρχική οθόνη), τα crashes είναι συχνά τόσο στο σκρολλάρισμα μέσα στα icon packs, όσο και στο τελικό πάτημα του οκ. ΕΛΑΧΙΣΤΗ βελτίωση (για κάποιον λόγο που δεν κατανοώ..) είδα όταν αφαίρεσα τα εφέ κύλισης του Launcher.

Αντιμετωπίζει κανείς ανάλογο πρόβλημα; Κάποια ιδέα/βοήθεια..;

 

2. Το μέγιστο ξενέρωμα για μένα είναι η σχεδόν μη έως κάκιστη λειτουργία της αγαπημένης μου εφαρμογής, Sky Safari 4 pro (αστρονομία, 1.2 GB, απαιτεί πολύ καλό GPS, πυξίδα, γυροσκόπιο). Στο "ταπεινό" Galaxy Grand Duos μου το GPS κλείδωνε ακόμα και μέσα στο σπίτι, ενώ κινώντας ακόμα και απειροελάχιστα το κινητό μού έδειχνε το αντίστοιχο κομμάτι του ουρανού, γρήγορα και χωρίς κανένα πρόβλημα, portrait & landscape. Με το Κ1, το GPS "ψάχνεται" για ώρα, δεν το βρίσκει με τίποτα μέσα στο σπίτι, αλλά ακόμα κι όταν επιτέλους "κλειδώνει" -στη βεράντα-, η εφαρμογή μου δείχνει μόνο σταθερό χάρτη του ουρανού (δεν κινείται, όπως πρέπει, κάθε φορά που αλλάζω θέση στο κινητό) κι αυτό μόνο σε portait.. Σε landscape (που είναι κι ο κατάλληλος τρόπος για να τρέξει κανείς την εφαρμογή), ΔΕΙΧΝΕΙ...ΕΔΑΦΟΣ Η ΤΙΠΟΤΑ..! :( Μιλάμε για εφαρμογή για την οποία έχω "σκάσει" 30 ευρώ και η οποία έτρεχε αβασάνιστα στο ταπεινό, διπύρηνο προηγούμενο κινητό μου. ΓΙΑΤΙΙΙ...;;; :mad:

Τπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω (γενικά το GPS του έχει ένα θεματάκι, αντίθετα με το άριστο Wi-Fi, σήμα δικτύου).

Έχει κανείς κάποια ιδέα..; Κανένας άλλος χρήστης με Sky Safari 4 pro..;

 

ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ: σχετικά...καλές, δεν τό χω "ερωτευθεί" πάντως. Το Moto G του αδελφού μου δείχνει να "τρέχει" καλύτερα και χωρίς κρασσαρίσματα. Για μέτρια & άνω χρήση χρειάζεται οπωσδήποτε 2η μπαταρία (και μπόλικη προπόνηση στην τοποθέτηση του backcover..). Είναι αδιαμφισβήτητα εντυπωσιακό, άριστο wifi/network signal, πολυ καλό bluetooth & gaming, μέτρια όμως συνομιλία & μετριότατο gps. Λόγω έλλειψης 4G & συνυπολογίζοντας την -υπέροχη- full hd οθόνη του, το browsing se 3G δίκτυο (κυρίως Wind/Vodafone) είναι σχεδόν εφιαλτικό (το πολύ χαμηλότερης ανάλυσης Galaxy Grand Duos μου τα κατάφερνε πολύ καλύτερα..). Το autofocus στο video recording είναι επίσης ένα θέμα, όπως και ο ήχος. Γενικότερα, ενώ ήθελα να κάνω upgrade, πέρα από το design έως τώρα δεν το αισθάνομαι καθόλου έτσι.. Κάθε φορά που το πιάνω στα χέρια μου σκέφτομαι ότι πάλι ίσως βρω κάτι που δε λειτουργεί σωστά. Κατανοώ ότι οι ΜΤΚ είναι σε breaking point εξέλιξης, όμως πολύ θα ήθελα μία πιο "απροβλημάτιστη" λειτουργία.. :(

 

TIP: Δοκιμάστε την A Better Camera μόνο με το πολύ ήπιο HDR φίλτρο 'DRO' ενεργοποιημένο (πάνω δεξιά). Πραγματικά αναβαθμίζει -όχι "αφύσικα"- την κάμερα. Ρίχτε και μία ματιά και στη Night Camera(+) από τους ίδιους developers για νυχτερινές (αλλά "εξωπραγματικές") λήψεις.

 

Πραγματικά θα εκτιμούσα όποια ιδέα/βοήθεια.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. :)

 

Υ.Γ: ήδη μου τρέχουν τα σάλια για το Lenovo Vibe Z Pro (όταν με το καλό κυκλοφορήσει και πέσει κατά 40% η τιμή του.. :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μόνο, γιατί λες ότι η πλοήγηση στο διαδίκτυο είναι εφιάλτης; Έχει κάποιο θέμα η οθόνη του, δεν ανταποκρίνεται σωστά;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας -μπερδεμένος ακόμα- κάτοχος του K1 Turbo, εδώ κι ένα μήνα.

Ξεπέρασα το θέμα του μεγέθους/βάρους (το παλιό μου Galaxy Grand Duos ήταν "πούπουλο" μπροστά του..)

Το κινητό ήρθε rooted (my request, δεν τό έχω τσεκάρει με κάποιο root checker, μόλις σήμερα κατέβασα τις essential root apps -titanium etc..-) και -δυστυχώς- του είχαν περάσει τις 3 πρώτες αναβαθμίσεις (οπότε είμαι στην 4.2.2.)

Όσο για την τελευταία OTA αναβάθμιση (15/8, bug fixes), το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι μία μικρή βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας.

Οι λόγοι που με κρατούν μπερδεμένο:

 

1. Όποτε σκρολλάρω γρήγορα κατακόρυφα (vertical app drawer, play store, icon packs, you name it..), το κινητό ΠΑΝΤΑ κρασάρει ("η εφαρμογή τάδε έκλεισε"). Χρησιμοποιώ Nova Launcher και το κινητάκι δείχνει να μην τον "πηγαίνει" καθόλου. Ακόμα και σε edit mode (αλλάζοντας ένα εικονίδιο σε κάποια αρχική οθόνη), τα crashes είναι συχνά τόσο στο σκρολλάρισμα μέσα στα icon packs, όσο και στο τελικό πάτημα του οκ. ΕΛΑΧΙΣΤΗ βελτίωση (για κάποιον λόγο που δεν κατανοώ..) είδα όταν αφαίρεσα τα εφέ κύλισης του Launcher.

Αντιμετωπίζει κανείς ανάλογο πρόβλημα; Κάποια ιδέα/βοήθεια..;

 

 

Λύση: Χρειάζεσαι root, custom rom, google launcher.

 

 

 

2. Το μέγιστο ξενέρωμα για μένα είναι η σχεδόν μη έως κάκιστη λειτουργία της αγαπημένης μου εφαρμογής, Sky Safari 4 pro (αστρονομία, 1.2 GB, απαιτεί πολύ καλό GPS, πυξίδα, γυροσκόπιο). Στο "ταπεινό" Galaxy Grand Duos μου το GPS κλείδωνε ακόμα και μέσα στο σπίτι, ενώ κινώντας ακόμα και απειροελάχιστα το κινητό μού έδειχνε το αντίστοιχο κομμάτι του ουρανού, γρήγορα και χωρίς κανένα πρόβλημα, portrait & landscape. Με το Κ1, το GPS "ψάχνεται" για ώρα, δεν το βρίσκει με τίποτα μέσα στο σπίτι, αλλά ακόμα κι όταν επιτέλους "κλειδώνει" -στη βεράντα-, η εφαρμογή μου δείχνει μόνο σταθερό χάρτη του ουρανού (δεν κινείται, όπως πρέπει, κάθε φορά που αλλάζω θέση στο κινητό) κι αυτό μόνο σε portait.. Σε landscape (που είναι κι ο κατάλληλος τρόπος για να τρέξει κανείς την εφαρμογή), ΔΕΙΧΝΕΙ...ΕΔΑΦΟΣ Η ΤΙΠΟΤΑ..! :( Μιλάμε για εφαρμογή για την οποία έχω "σκάσει" 30 ευρώ και η οποία έτρεχε αβασάνιστα στο ταπεινό, διπύρηνο προηγούμενο κινητό μου. ΓΙΑΤΙΙΙ...;;; :mad:

 

 

Λύση: Μην συγκρίνεις MediaTek κινητά με άλλη αρχιτεκτονική ex snapdragon δεν μιλάμε για ίδιο πράγμα.

Root> custom rom> faster gps σε ανοιχτό χώρο για πρώτο κλείδωμα.

 

Λόγω μεταλλικής κατασκευή και επειδή η κεραία βρίσκεται μέσα σε μεταλλικό περίβλημα έχεις απώλεια γύρω στο 20% τουλάχιστον από την γείωση που κάνεις εσύ. Βλέπε παλιά περίπτωση Νόκια 8800

 

Τπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω (γενικά το GPS του έχει ένα θεματάκι, αντίθετα με το άριστο Wi-Fi, σήμα δικτύου).

Έχει κανείς κάποια ιδέα..; Κανένας άλλος χρήστης με Sky Safari 4 pro..;

 

ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ: σχετικά...καλές, δεν τό χω "ερωτευθεί" πάντως. Το Moto G του αδελφού μου δείχνει να "τρέχει" καλύτερα και χωρίς κρασσαρίσματα. Για μέτρια & άνω χρήση χρειάζεται οπωσδήποτε 2η μπαταρία (και μπόλικη προπόνηση στην τοποθέτηση του backcover..). Είναι αδιαμφισβήτητα εντυπωσιακό, άριστο wifi/network signal, πολυ καλό bluetooth & gaming, μέτρια όμως συνομιλία & μετριότατο gps. Λόγω έλλειψης 4G & συνυπολογίζοντας την -υπέροχη- full hd οθόνη του, το browsing se 3G δίκτυο (κυρίως Wind/Vodafone) είναι σχεδόν εφιαλτικό (το πολύ χαμηλότερης ανάλυσης Galaxy Grand Duos μου τα κατάφερνε πολύ καλύτερα..). Το autofocus στο video recording είναι επίσης ένα θέμα, όπως και ο ήχος. Γενικότερα, ενώ ήθελα να κάνω upgrade, πέρα από το design έως τώρα δεν το αισθάνομαι καθόλου έτσι.. Κάθε φορά που το πιάνω στα χέρια μου σκέφτομαι ότι πάλι ίσως βρω κάτι που δε λειτουργεί σωστά. Κατανοώ ότι οι ΜΤΚ είναι σε breaking point εξέλιξης, όμως πολύ θα ήθελα μία πιο "απροβλημάτιστη" λειτουργία.. :(

 

Για τον ήχο root>+viper

 

 

TIP: Δοκιμάστε την A Better Camera μόνο με το πολύ ήπιο HDR φίλτρο 'DRO' ενεργοποιημένο (πάνω δεξιά). Πραγματικά αναβαθμίζει -όχι "αφύσικα"- την κάμερα. Ρίχτε και μία ματιά και στη Night Camera(+) από τους ίδιους developers για νυχτερινές (αλλά "εξωπραγματικές") λήψεις.

 

Πραγματικά θα εκτιμούσα όποια ιδέα/βοήθεια.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. :)

 

Υ.Γ: ήδη μου τρέχουν τα σάλια για το Lenovo Vibe Z Pro (όταν με το καλό κυκλοφορήσει και πέσει κατά 40% η τιμή του.. :D

 

Καμία κάμερα εκτός από την δική του δεν συμπεριφέρεται άψογα.

Το τελείταιo update ota είναι άδειο , δοκιμαστικό , fake.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις σημερα παρελαβα κι εγω το κινητο.Πρωτη καλη εντυπωση η ποιοτητα κατασκευης.Τα υπολοιπα θα δειξουν με τον καιρο πιστευω.Ηθελα να ρωτησω αν μπορει να με βοηθησει καποιος σε ενα μικρο προβληματακι.Η δονηση που κανει οταν καλεις καποιον η σε καλει οταν το σηκωνεις και απαντας κανει μια δονηση.Πως μπορω να την απενεργοποιησω.Το κινητο ηρθε root και εχει την original rom.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Είδα οτι κυκλοφόρησε η καινούργια custom rom aroma installer στην έκδοση 1.9.3.8892. Εγώ έχω την έκδοση 1.13 για να περάσω την καινούργια πρέπει να κάνω πάλι factory reset και cache reset κτλ η μπορώ να την περάσω "από πάνω" χωρίς να θέλει να εγκαταστήσω τις εφαρμογές μου πάλι;;;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θελω την βοηθεια σου Smartdigi.Θελω να περασω το recovery με τα mtkdroid tools αλλα το συγκεκριμενο που εχεις μεσα στο φακελο δεν μου το περναει.Δοκιμασα το TWRP και μου το περασε κανονικα αλλα δεν ειναι συμβατο με την rom σου για να την περασω.Που θα μπορεσω να βρω το CWM να το κατεβασω γιατι οπου εψαξα δεν το βρηκα για το συγκεκριμενο κινητο . Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Είδα οτι κυκλοφόρησε η καινούργια custom rom aroma installer στην έκδοση 1.9.3.8892. Εγώ έχω την έκδοση 1.13 για να περάσω την καινούργια πρέπει να κάνω πάλι factory reset και cache reset κτλ η μπορώ να την περάσω "από πάνω" χωρίς να θέλει να εγκαταστήσω τις εφαρμογές μου πάλι;;;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Καλησπέρα όχι από πάνω data factory reset, wipe cache , clean dalvik cache

Κράτα backup με το titanium backup και στις ρυθμίσεις, και στα wifi, etc

Κάνε εγκατάσταση την νέα rom μόνο με τον launcher και titanium και κάνε επαναφορά των άλλων . Σε 10 λεπτάκια είσαι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,θελω την βοηθεια σου Smartdigi.Θελω να περασω το recovery με τα mtkdroid tools αλλα το συγκεκριμενο που εχεις μεσα στο φακελο δεν μου το περναει.Δοκιμασα το TWRP και μου το περασε κανονικα αλλα δεν ειναι συμβατο με την rom σου για να την περασω.Που θα μπορεσω να βρω το CWM να το κατεβασω γιατι οπου εψαξα δεν το βρηκα για το συγκεκριμενο κινητο .

 

Πιο recovery θες να περάσεις? Εάν θές από άλλη custom rom χρησιμοποιείς εκείνο. Εάν έχει δικό σου recovery υπάρχει μέσα στον φάκελο του backup.

 

Εάν έχεις περάσει καμμία miui rom και τίποτα άλλα ρώσικα από flash ή twrp αυτοί πειράζουν τα πάντα άρα δεν...

Κάνε flash με spflash την factory rom να επανέλθει το κινητό σου στα αρχικά επίπεδα.

 

Εμείς δουλεύουμε μόνο με την factory rom, οι άλλοι devs παίζουν με τα recovery κλτπ εάν περάσεις σε αυτό το στρατόπεδο custom rom μόνο με flashing factory rom επανέρχεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...