Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το αποσυμπιεσα και ειναι αυτο με τα 990.602MB.Αυτο εχω στην SD και προσπαθησα να την περασω.

 

Στην επιλογή install from zip πας όχι update στο recovery. Εάν σου κάνει aborted άλλαξε sd card ή κάνε φορμάτ στην κάρτα και ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην επιλογή install from zip πας όχι update στο recovery. Εάν σου κάνει aborted άλλαξε sd card ή κάνε φορμάτ στην κάρτα και ξαναδοκίμασε

 

Αλλαξα καρτα sd και την περασε αλλα μου ανοιγει και μου δειχνει το android L beta και δεν προχωραει,Περιμενα 5 λεπτα για να προχωρησει αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα καρτα sd και την περασε αλλα μου ανοιγει και μου δειχνει το android L beta και δεν προχωραει,Περιμενα 5 λεπτα για να προχωρησει αλλα τιποτα

 

 

Έκανες custom install?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες custom install?

 

Εαν εννοεις τις δυο επιλογες που εχειις οταν κανεις εγκατασταση Deafault και Custom.Το Default επελεξα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοεις τις δυο επιλογες που εχειις οταν κανεις εγκατασταση Deafault και Custom.Το Default επελεξα.

 

H default είναι απενεργοποιημένη και δεν λειτουργεί μόνο σε custom install επιλέγοντας τις εφαρμογές που θές για αυτό δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

H default είναι απενεργοποιημένη και δεν λειτουργεί μόνο σε custom install επιλέγοντας τις εφαρμογές που θές για αυτό δεν ανοίγει

 

Ενταξει την περασα τη ρομ κανονικα και δουλευει.Ηθελα να σου πω το εξης.Χθες οταν περνουσα τη ρομ με ΟTG ειχα 40% μπαταρια και πηγε στο 5% μεσα σε 2 λεπτα που εκανε να την περασει.Σημερα μολις περασα τη ρομ τη δικια σου ειχα 80% μπαταρια πριν την περασω και οταν τελειωσε και μπηκε στο μενου μου εγραψε οτι παλι εχει 5%.Χθες μετα απο αυτο που ειδα κατεβασα μιαεφαρμογη που λεγεται Battery Life Repair και εκανα ενα fix στην μπαταρια.Τι γινεται και πεφτει τοσο γρηγορα η μπαταρια ????

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει την περασα τη ρομ κανονικα και δουλευει.Ηθελα να σου πω το εξης.Χθες οταν περνουσα τη ρομ με ΟTG ειχα 40% μπαταρια και πηγε στο 5% μεσα σε 2 λεπτα που εκανε να την περασει.Σημερα μολις περασα τη ρομ τη δικια σου ειχα 80% μπαταρια πριν την περασω και οταν τελειωσε και μπηκε στο μενου μου εγραψε οτι παλι εχει 5%.Χθες μετα απο αυτο που ειδα κατεβασα μιαεφαρμογη που λεγεται Battery Life Repair και εκανα ενα fix στην μπαταρια.Τι γινεται και πεφτει τοσο γρηγορα η μπαταρια ????

 

Όποιος έχει εγκαταστήσει στο παρελθόν βελτιωτικά μπαταρίας ή τηλεφώνου , γενικά αυτά τα άχρηστα tools που υπόσχονται μόνο αλλά είναι μόνο effect, αλλάζει την δομή συμπεριφοράς από τις κυψέλες της μπαταρίας και την συμπεριφορά του τηλεφώνου.

Για το τηλέφωνο με ένα flashaρισμα με την factory rom όπως και έκανες επανέρχεται. Για την μπαταρία δεν τη σώζεις ούτε με calibration.

Απλά αγοράζεις νέα μπαταρία και κρατάς αυτή για τις δοκιμές σου μόνο.

Λογικό είναι να πέφτει η μπαταρία . αλλά τα νούμερα που είδες ήταν περισσότερο εικονικά διότι το τηλέφωνο στις αστοχίες εγκατάστασης που έκανες έχασε την μπάλα.

Τέλος πάντων αγόρασε μια καινούργια μπαταρία με 6 ευρώ και είσαι οκ. Και μην χρησιμοποιήσεις αυτά τα tools παρακολούθησεις και βελτίωσης περισσότερο τρώνε παρά κάνουν δουλειά εδώ παίζουμε με το ποιος launcher τρώει λιγότερη ram....πχ :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ! και προς Θεού ποτέ antivirus και τέτοιες αηδίες firewall κτλπ!!!

 

Διαφορετικά πάρε καμιά ντουζίνα μπαταρίες να χεις :!:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα μου χάνεται το σήμα από το δίκτυο της vodafone θέλει να κάνω κάτι το έχω

Τέσσερις μέρες μπορεί να με βοήθησετε??

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα μου χάνεται το σήμα από το δίκτυο της vodafone θέλει να κάνω κάτι το έχω

Τέσσερις μέρες μπορεί να με βοήθησετε??

 

Τι ακριβώς κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Χάνει το σήμα και μετά επανέρχεται και κάποιες στιγμές δεν έρχεται.

Αυτό άρχισε όταν έβαλα και την δεύτερη sim και την έβγαλα το πρόβλημα συνεχίζεται και με την μια κάρτα έχω κάνει τα πάντα στο τηλέφωνο επαναφορά εργ.

Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

Χάνει το σήμα και μετά επανέρχεται και κάποιες στιγμές δεν έρχεται.

Αυτό άρχισε όταν έβαλα και την δεύτερη sim και την έβγαλα.

 

Δεν έχει καμία σημασία η δεύτερη sim δεν τσακώνονται :)

Εάν χρησιμοποιείς 3G δεδομένα και τα έχεις ανοιχτά λογικό, όταν ανοίγουμε σύνδεση δεδομένων απίστευτα γρήγορα δίκτυα της Ελλάδας καταντάς να μην μπορείς να κάνει μια κλήση 0,5G :happy:

 

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις και κάνε default τρόπο δικτύου 2G και απενεργοποίησε ότι έχει σχέση με 3G Auto κτλπ. Και δες την διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2G/3G αυτόματη λειτουργια απελπισία είναι το δεύτερο kingzone

το πρώτο πρόβλημα οθόνης.

Μήπως έκανα κάτι εγώ περιμένω βοήθεια ευχαριστώ .

Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2G/3G αυτόματη λειτουργια απελπισία είναι το δεύτερο kingzone

το πρώτο πρόβλημα οθόνης.

 

Κάντο 2G μόνο

Link to comment
Share on other sites

Πως¿??????????

 

Στο υπηρεσία 3g > ενεργοποίηση 3G πάτα απενεργοποίηση, και επίσης στην αναζήτηση δικτύων μπορείς να βάλεις μη αυτόματη και να επιλέξεις αφού κάνει αναζήτηση το Vodafone 2G.

Link to comment
Share on other sites

Στο υπηρεσία 3g > ενεργοποίηση 3G πάτα απενεργοποίηση, και επίσης στην αναζήτηση δικτύων μπορείς να βάλεις μη αυτόματη και να επιλέξεις αφού κάνει αναζήτηση το Vodafone 2G.
Μου βγάζει μόνο 3G
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάει καλύτεΡα θα το δω και θα τα πουμε ευχαριστώ.

 

Οκ μόνο μην ξεχάσεις και ανοίξεις σύνδεση δεδομένων με 2G και σε χρεώνει του χαμού.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω τελικα αλλα εχει ενα προβλημα με ακουνε μονο με ακουστικα το μικροφωνο τιποτα μπορει καποιος να με βοηθηση:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω τελικα αλλα εχει ενα προβλημα με ακουνε μονο με ακουστικα το μικροφωνο τιποτα μπορει καποιος να με βοηθηση:(:(:(

 

Τελικα μας εχει @@@@@@ αντε να μη πω η Kingzone με τις ελλατωματικες συσκευες......

Βγαλε το πισω καπακι και κατά την διαρκεια της συνομιλιας φυσα πολύ δυνατα (χωρις σαλια) στην τρυπα του μικροφωνου και εσωτερικα στο σημειο που βρίσκετε το μικροφωνο κανα 2,3 φορες μονο....αν δουλεψει καλος...αν όχι κανε καλου κακου ένα τσεκ από enginnering mode (δες πως γινεται στο σχολιο #247 καπου περιπου στην 20η σελ) τι τημες διχνει στο μενου του μικροφωνου (δεν το πιστευω αλλα λεμε)....αλλα μην τις πιραξεις...απλα δες ότι δεν είναι παντου μηδενικες....

Τελικα ειχαν δικαιο αυτοι που ελεγαν στο 4pda ότι μονο η πρωτη παρτιδα (5000τεμ) ηταν αριστη......Το πρωτο που πηρα ηταν από αυτή...το 2ο που πηρα για ένα φιλο είναι επιστροφη στην Κινα και κανει τον Κινεζο

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μην πειράζετε το enginnering mode εάν δεν ξέρετε , εάν βγεί brick το τηλέφωνο δεν το παίρνουν πίσω.

 

Δεν ισχύει αυτό με τις παρτίδες 22 K1 Turbo τηλέφωνα έχουμε και δεν έχει κανένα πρόβλημα από διαφορετικούς sellers.

 

Βάλτε custom rom με viper και όλα στο τέρμα θα είναι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης στο 4pda οι περισσότεροι χρήστες είναι 14-19 χρονών που όλο κατηγορούν , δεν έχουν άλλη δουλειά να κάνουν. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...