Jump to content

[Off Topic] LG G Pad 8.3 (V500)


sounik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το χερι στην καρδια αν ηταν να αγορασετε τωρα ταμπλετ με το tab pro 8.4 να κανει πλεον 300 ευρω τι θα διαλεγατε;

Θα παιρνατε παλι το gpad στα 250 σημερινη τιμη η θα πηγαινατε στο σαφως ανωτερο samsung;;

Βρηκα να δωσω το δικο μου 200 ευρω και ρωταω αν αξιζει η αλλαγη.

Θελω αιτιολογια για ναι η οχι επειδη εχω μπερδευτει.

Δεν με χαλαει καθολου το gpad και με την 4.4 μου αρεσε παρα πολυ αλλα εχω το μικροβιο της αλλαγης μεσα μου!:p Το μονο που σκεφτομαι ειναι το KNOX...

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Με το χερι στην καρδια αν ηταν να αγορασετε τωρα ταμπλετ με το tab pro 8.4 να κανει πλεον 300 ευρω τι θα διαλεγατε;

Θα παιρνατε παλι το gpad στα 250 σημερινη τιμη η θα πηγαινατε στο σαφως ανωτερο samsung;;

Βρηκα να δωσω το δικο μου 200 ευρω και ρωταω αν αξιζει η αλλαγη.

Θελω αιτιολογια για ναι η οχι επειδη εχω μπερδευτει.

Δεν με χαλαει καθολου το gpad και με την 4.4 μου αρεσε παρα πολυ αλλα εχω το μικροβιο της αλλαγης μεσα μου!:p Το μονο που σκεφτομαι ειναι το KNOX...

 

αν θες τη αποψη μου καντο. αφου εχεις βρει αγοραστη για το g pad παρτο. ειναι ανωτερο απο το πολυ καλο g pad πιο καινουργιο και πιο δυνατο! τωρα αν θες οπωσδηποτε ρουτ ξανασκεψου το γιατι οπως ειπες καραδωκει το knox. Και επειδη εχω και εγω το μικροβιο της αλλαγης αλλα δεν εχω τα λεφτα για να το τροφοδοτω σε καταλαβαινω πληρως!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην φαει root ομως μετα σκεφτομαι επιπτωσεις σε πιθανη βλαβη(που ζητανε 200+ ευρω για αλλαγη πλακετας + οσο θα κοστισει η βλαβη αν δεν το καλυπτει η εγγυηση) οπως επισης και σε μεταπωλητικη αξια λογω γραμμενου ΚΝΟΧ

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην φαει root ομως μετα σκεφτομαι επιπτωσεις σε πιθανη βλαβη(που ζητανε 200+ ευρω για αλλαγη πλακετας + οσο θα κοστισει η βλαβη αν δεν το καλυπτει η εγγυηση) οπως επισης και σε μεταπωλητικη αξια λογω γραμμενου ΚΝΟΧ

 

εμα γι αυτο σου προτινω να το σκεφτεις καλα. γιατι μετα οταν θα χτυπησει το μικροβιο για αλλο θα θες να πουλησεις το προ. και ποσο θα το βαλεις λογω γραμμενου knox; και θα θελει καποιος να το αγορασει με γραμμενο knox; αν μεχρι να το πουλησεις σου εχει βγαλει ζημια; οταν θα το πουλησεις θα καλυψεις τα 200€ της ζημιας, δεν θα βγεις κερδισμενος. εσυ αποφασιζεις...

Link to comment
Share on other sites

Με το χερι στην καρδια αν ηταν να αγορασετε τωρα ταμπλετ με το tab pro 8.4 να κανει πλεον 300 ευρω τι θα διαλεγατε;

Θα παιρνατε παλι το gpad στα 250 σημερινη τιμη η θα πηγαινατε στο σαφως ανωτερο samsung;;

Βρηκα να δωσω το δικο μου 200 ευρω και ρωταω αν αξιζει η αλλαγη.

Θελω αιτιολογια για ναι η οχι επειδη εχω μπερδευτει.

Δεν με χαλαει καθολου το gpad και με την 4.4 μου αρεσε παρα πολυ αλλα εχω το μικροβιο της αλλαγης μεσα μου!:p Το μονο που σκεφτομαι ειναι το KNOX...

 

Φίλε πριν 5 μέρες εγώ στα ίδια με εσένα ήμουν και τελικά πήρα το Gpad. Και άκου το γιατί ,60 ευρώ πιο φθηνό ,από μαγαζί αλυσίδα όχι από σκρουτζομαγαζο για να υπάρχει επιστροφή doa και τέλος μόλις βγήκε. Το 8.4 pro πάντα από πολλά τα πρώτα κομματικά γενικά πρώτες παρτίδες βγαίνουν σκαρτα.,οπότε σκέψου να σου τύχει Κανένα τετοιο από σκρουτζομαγαζο. Κι να τρέχεις στα service Και μετά θα σου πω εγώ τι μικρόβιο θα έχεις. Την έπαθα με μια τέτοια ακριβώς περίπτωση στο nexus 2013 Όταν πρώτο βγήκε... το GPad για τώρα φισαει,η απόφαση δική σου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην φαει root ομως μετα σκεφτομαι επιπτωσεις σε πιθανη βλαβη(που ζητανε 200+ ευρω για αλλαγη πλακετας + οσο θα κοστισει η βλαβη αν δεν το καλυπτει η εγγυηση) οπως επισης και σε μεταπωλητικη αξια λογω γραμμενου ΚΝΟΧ

 

 

Εχει knox σιγουρα; Το τσεκαρες;

 

Εγω θα το εκανα, αλλα πλεον δεν σκαλιζω. Εχω βαρεθει. Οποτε δεν με ενοχλεί το knox

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!

Χρηστο εχει 100% KNOX!

Θα το κρατησω λιγο ακομα γιατι διαβαζα στο xda οτι εχουν καταφερει να το παρακαμψουν στους exynos!Στους snapdragon ακομα παιδευονται αλλα λογικα θα το κανουν και εκει

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το Knox ρε παιδια? Για διαφωτιστε με!

 

Μια υποτιθεμενη ασφαλεια που εχει βαλει η samsung στις συσκευες και σε αποτρεπει να τις αγορασεις επειδη ακομη και με root χανεις την εγγυηση.

Αρκετα με το off topic ομως και ζητω συγνωμη αν σας κουρασα!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο έκανα την αλλαγή σε tab pro 8.4. Δύο τρία πράγματα μου έκαναν τρομερή εντύπωση. Πρώτον η αφή. Δεν υπάρχει περίπτωση να γράψεις κάπου ή να πατήσεις κάπου και να μην το πάρει. Στο lg ήταν συχνό φαινόμενο. Δεύτερο η ταχύτητα. Δεν υπάρχει ίχνος καθυστέρησης και να σημειωθεί ότι είναι η πρώτη έκδοση λογισμικού που έχει. Τρίτον η οθόνη του. Δεν χορταίνω να ασχολούμαι μαζί του. Όσο αφορά Knox και root κλπ. .... Απλά δεν το πειράζω. Δεν θέλω και πολλές φορές πιστεύω ότι είναι λίγο χάσιμο χρόνο. Το χαίρομαι όσο δεν πάει και το λιώνω κυριολεκτικά
Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο έκανα την αλλαγή σε tab pro 8.4. Δύο τρία πράγματα μου έκαναν τρομερή εντύπωση. Πρώτον η αφή. Δεν υπάρχει περίπτωση να γράψεις κάπου ή να πατήσεις κάπου και να μην το πάρει. Στο lg ήταν συχνό φαινόμενο. Δεύτερο η ταχύτητα. Δεν υπάρχει ίχνος καθυστέρησης και να σημειωθεί ότι είναι η πρώτη έκδοση λογισμικού που έχει. Τρίτον η οθόνη του. Δεν χορταίνω να ασχολούμαι μαζί του. Όσο αφορά Knox και root κλπ. .... Απλά δεν το πειράζω. Δεν θέλω και πολλές φορές πιστεύω ότι είναι λίγο χάσιμο χρόνο. Το χαίρομαι όσο δεν πάει και το λιώνω κυριολεκτικά

 

Τα tab και τα note εχουν τρομερα digitizer λογω του pen!

Ενταξει οτι και να λεμε ειναι σαφως ανωτερο εργαλειο.

 

Με γειες, καλορίζικο και καλοδουλευτο. Ειναι αψογο μηχανημα!

 

Είμαστε ομως off topic και καλητερα να το σταματησουμε εδω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω έκατσα και χάζεψα λιγο τις διαφορές τους . Η χαοτική διαφορά στην τιμή (οχι στα specs)με έκανε να αγαπήσω το ταμπλετάκι μας ακόμη περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Μη τα ξαναλεμε έχουμε καλό μηχάνημα αλλά η τεχνολογία προχωράει .

Και η διάφορα είναι 50 ευρώ. Οποίος θέλει ας παει να το πάρει απο το πλαίσιο που κανει 480

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το θάρρος και χωρις καμία διάθεση παρεξηγήσης θέλω να πω πως το παρόν φόρουμ εχει γινει τελευταία lg gpad vs tab pro και είμαστε λίγο εώς πολυ off topic.Γνωριζουμε όλοι οι κάτοχοι του Lg πως το tab pro ειναι πολυ νεότερο και πολυ καλυτερο ! Αλλα ας επικεντρωθούμε στο δικό μας ταμπλετ και στις παραμετροποιησεις αυτού και μονο γιατι αλλιώς ξεφευγουμε απο το θέμα..Αυτα απο εμένα που ειμαι ένας απλός καθημερινός αναγνώστης του topic χωρις καμία διάθεση για διαξιφισμους !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να μιλησει για το tab pro ας το κανει στο δικο του thread...δεν μας ενδιαφερει τι του αρεσε και τι δεν του αρεσε στη συγκριση μεταξυ τους...αντε γεια..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...