Jump to content

Πρόβλημα με συστημένη αποστολή από UK


linaki_gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Περιμένω ένα συστημένο από Αγγλία (απεστάλη στις 27/03!) το οποίο δεν έχει κανένας καμία ιδέα που βρίσκεται. Όσα χρόνια παραλάμβανα οτιδήποτε συστημένο από Αγγλία (ή γενικά EU)ερχόταν μέσω ΕΛ.ΤΑ με τον αριθμό αποστολής και όλα καλά, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Όταν κάλεσα στα ΕΛ.ΤΑ με ενημέρωσαν ότι πλέον τα συστημένα από Αγγλία τα διαχειρίζεται η ACS courier με την οποία επισύναψε η Royal Mail συμφωνία. Όλα οκ ως εδώ. Το αστείο είναι ότι στην ACS όταν τους κάλεσα να ρωτήσω τι γίνεται μου είπε ότι δεν μπορούν να δουν δέματα με το trackID της Royal Mail, αλλά με ένα άλλο νούμερο, το συσχετιζόμενο νούμερο (airway bill number), διότι η Royal Mail τα συστημένα τα δίνει στην Γερμανική GLS (τρέχα γύρευε δηλ. ο ένας το δίνει στον άλλο). Ο αποστολέας μου είπε ότι δεν υπάρχει airway bill number εντός Ε.Ε μέσω της Royal.. Και άντε βγάλε άκρη εσύ.. Επίσης το άλλο αστείο ήταν ότι η κοπέλα στην ACS (η οποία ομολογώ τρομερά ευγενική, πράγμα που με παραξένεψε μιας και η ευγένεια είναι ένα θέμα δύσκολο με όσους έχω μιλήσει από εκεί, τεσπα) το όλο θέμα με το χαμένο μου πακέτο οφείλεται στο ότι η συμφωνία τους έγινε κάπως πρόσφατα και ότι όλα τα προβλήματα βγαίνουν σιγά σιγά.. Τα ΕΛ.ΤΑ τόσα χρόνια ποτέ δε μου δημιούργησαν πρόβλημα, με τα συστημένα τουλάχιστον, τα ελεύθερα είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Και το τελευταίο αστείο είναι ότι στη σελίδα της Royal Mail όταν πατάω το που βρίσκεται το δέμα μου λέει ότι έχουν γίνει προσπάθειες παράδοσης σε διάφορες ημέρες της εβδομάδας, εγώ ούτε δέμα είδα ούτε ειδοποιητήριο..

 

Τα συστημένα για μένα ήταν μια καλή ασφαλής λύση για να ελέγχω τα δέματά μου αλλά από ότι βλέπω ούτε και αυτό πλέον λειτουργεί όπως πρέπει..

 

Ελπίζω να μη σας κούρασα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τις γνώσεις του, το εκτιμώ

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει 3 αποστολές από Αγγλία... Royal Mail ---> GLS --> ACS όλα πήγαν καλά. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό που ζητάς, απλά παραθέτω τα στοιχεία για να γνωρίζεις πως δεν είναι μόνιμη αυτή η κατάσταση (το να χάνονται πακέτα).

 

Άμα πας στο site της GLS σου μετατρέπει το Tracking Number της Royal Mail σε GLS και ACS από εκεί ίσως βγάλεις κάποια άκρη...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει 3 αποστολές από Αγγλία... Royal Mail ---> GLS --> ACS όλα πήγαν καλά. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό που ζητάς, απλά παραθέτω τα στοιχεία για να γνωρίζεις πως δεν είναι μόνιμη αυτή η κατάσταση (το να χάνονται πακέτα).

 

Άμα πας στο site της GLS σου μετατρέπει το Tracking Number της Royal Mail σε GLS και ACS από εκεί ίσως βγάλεις κάποια άκρη...

 

Έχεις ιδέα ποιο από όλα τα sites που βγαίνουν στην google ποιο είναι της GLS? Γιατί σίγουρα δεν ξέρω ποιο να επιλέξω. Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια, δεν το ήξερα ότι μπορεί να γίνει αυτό που λες.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια και γω το ιδιο ποβλημα εχω! Αγορασα ενα Gear απο Ebay, το εστειλαν συστημενο με Royal mail αλλα δε μου ηρθε ποτε! Μαλιστα απο acs φαινεται πως εχει παραδοθει στη Ροδο το πακετο(!!!) πριν 7 μερες! Το καλο ειναι πως εχω την αποδειξη αποστολης απο αγγλια και θα τους τρεξω οσο δε παιρνει! Το μπερδεμα φαινεται να εχει γινει στη Γερμανια (gls)! Εχω ηδη στειλει 2 mail στη GLS αλλα απαντηση ακομη δεν εχω παρει.. θα δουμε..
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο έπαθα και εγω πρόσφατα...παρήγγειλα από Αγγλία κάτι σκουλαρίκια στις 8/7 μέχρι και τις 8/8 δεν εμφανίστηκε τίποτα...μιλάω με το κατάστημα και μου λένε ότι θα μου στείλουν άλλο δέμα,το οποίο έφυγε στις 10/8 και 16/8 το είχα στην πόρτα μου με ACS...σήμερα εντωμεταξύ έσκασε μύτη και το αρχικό δέμα,ό'τι να'ναι όμως!!

Γενικότερα δεν ξέρω ποιός ευθύνεται για το όλο μπάχαλο,πάντως η ACS προσωπικά δεν μου έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις κατά το παρελθόν!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι γενικοτερο μου φαινεται και εχει να κανει με το οτι εχει αλλαξει ο τροπος που στελνονται τα συστημενα απο Αγγλια. Το θεμα ειναι πως μπορουμε να βγαλουμε ακρη απο ολο αυτο το μπαχαλο, γιατι στην τελικη μεις δεν ευθυνομαστε εαν καποιοι λειτουργουν ερασιτεχνικα..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ντροπή στην ACS πραγματικά... Ψάχνω ένα δέμα από Αγγλία (μέσω royal mail) 10 μέρες τώρα και ευτυχώς σήμερα έπεσα πάνω σ'αυτό το θέμα. Έψαξα GLS, βρήκα το ελληνικό tracking number και είδα ότι απ' τις 17/9 έχει φτάσει το δέμα στο κατάστημα της περιοχής μου, χωρίς να με ενημερώσει κανείς!!! Μου είπαν ότι "δεν υπήρχε τηλέφωνο πάνω στο δέμα"... Όταν τους ρώτησα γιατί δεν έκαναν καμία προπάθεια να με βρούν στη διεύθυνσή μου ή μέσω ενός τηλεφωνικού καταλόγου δεν είχαν να μου απαντήσουν τίποτα. Τόσα χρόνια παραλάμβανα με ΕΛΤΑ χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά οι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ της ACS δεν μπορούσαν να με βρούν. Πραγματικά, ντροπή για τις υπηρεσίες που προσφέρουν. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ με Royal Mail έχω χάσει στο παρελθόν δέματα που απεστάλησαν Ελλάδα και δεν έφτασαν ποτέ.

Αν πρόκειται για συναλλαγές μέσω "ηλεκτρονικών καταστημάτων", τύπου ebay, κτλ. Έχετε κάλυψη από κει.

Αν πρόκειται μεταξύ ιδιωτών που δεν καλύπτονται με κάποιο τρόπο... να ξέρετε ότι η Royal Mail, δίνει τη δυνατότητα στον αποστολέα μετά την πάροδο 30 εργάσιμων ημερών από τη μη παραλαβή του δέματος (για όλους τους πιθανούς λόγους) , να κάνει αίτηση παραδίδοντάς τους όλα τα πρωτότυπα παραστικά (αποδείξεις προϊόντων, απόδειξη αποστολής, κτλ) και κατ' όπιν εξέτασης του αιτήματός του να του δώσει πίσω τα χρήματα που "έχασε".

 

Τώρα όσον αφορά την ACS και τη GLS, όντως η σύμβασή τους είναι καινούργια σχετικά και υπάρχει μεγάλο μπλέξιμο. Δυστυχώς, ερασιτέχνες αποδεικνύονται κ οι της ACS, αφού κι εγώ σε 2 δέματα από UK με Royal Mail, έχω κωλυσιεργήσει, διότι άλλα βλέπανε κι άλλα κάνανε......

'Οποιος έχει διάθεση και χρόνο να κυνηγήσει τέτοιες υποθέσεις .. μα πάνω απ' όλα γαϊδουρινή υπομονή, τον προτρέπω να το κάνει! Έστω μεμονωμένα για το συλλογικό καλό...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα . Περιμένω και εγω ενα συστημενο απο Αγγλία. Στο site της GLS δεν βρίσκω καποιο λινκ που να το μετατρεπει στης ACS πέραν απο την αναζητηση της αποστολης που και εκει δεν μου βγαζει αποτελεσμα. Μόνο απο το site της Royal mail μου βγαζει αποτελεσμα οτι είναι Ελλαδα και οτι το διαχειριζεται ο αντιπροσωπος. Μίλησα με την A C S δεν εχουν ιδεα.....

 

Μηπως μπορειτε να παραθεσετε λινκ μετατροπης του tracking σε ACS ?

 

Λύθηκε το μυστήριο. Η σελίδα της royal mail ελεγε οτι ειναι στον αντιπροσωπο στην ελλάδα . Στο site της GLS λέει ότι είναι στη Γερμανία. :( . Υποτειθεται express συστημενο....Οποτε σε καμια εβδομάδα το βλέπω το πακετακι. Βγήκε και το track number της acs που το αναλαμβάνει. Απο track numbers αλλο τιποτα...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ που περιμένω ένα μικρό δέμα από Αγγλία πήρα την acs και μου είπε ότι κάτι έγινε στη Γερμανία και το επιστρέψαν στον αποστολέα.... Ότι να ναι δηλαδή....
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο έγινε πήγε βέβαια στον αποστολέα μετά από 20 μέρες περιπλάνηση! Με την GLS που συνεργάζεται η royal mail τραγική εξυπηρετηση. Ευτυχώς είχα αγοράσει από το ebay και πήρα τα λεφτά πίσω. Από τότε πότε ξανά με royal mail συστημενο.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Έχω κανει μια παραγγελία απο Asos .Το δέμα σύμφωνα με τις ημερομηνία που μου έδωσαν αρχικά ως ημέρα παραλλαβής έπρεπε να το είχα λάβει σήμερα.Επειδή το κατάστημα δίνει σαν tracking number μόνο τα ψηφία και όχι τους 4 λατινικούς χαρακτήρες επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ , τα οποία με την σειρά τους παρέπεμψαν στην ACS , oπου δεν βρήκαμε άκρη.Έστειλα μύνημα στο κατάστημα και μου απάντησαν οτι ενδεχομένως να χάθηκε κατα την μεταφορά το πακετάκι , και θα ξαναστείλουν αυτή την φορά με express delivery για να φτάσει γρηγορότερα το δέμα. Υπάρχει περίπτωση να βρίσκεται το πακέτο στα ΕΛΤΑ ή την ACS της περιοχής μου , και απλά να μην μπορούν να το εντοπίσουν ; Είναι κρίμα να μπλέκουμε εκ νέου με αποστολές δεμάτων .
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση μη συστημένο από τη royal να έρθει με gls? ή αδύνατο;

 

Εγώ περιμένω από royal συστημένο, έχω βρει μέσω gls tracking number, κτλ. Υποτίθεται έπρεπε να παραλάβω σήμερα .. και το σύστημα δείχει από τις 17 κολλημένο ότι βρίσκεται στη Γερμανία. To νουμεράκι της acs, δεν το αναγνωρίζει καν το σύστημα...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση μη συστημένο από τη royal να έρθει με gls? ή αδύνατο;

 

Εγώ περιμένω από royal συστημένο, έχω βρει μέσω gls tracking number, κτλ. Υποτίθεται έπρεπε να παραλάβω σήμερα .. και το σύστημα δείχει από τις 17 κολλημένο ότι βρίσκεται στη Γερμανία. To νουμεράκι της acs, δεν το αναγνωρίζει καν το σύστημα...

 

έχοντας κάνει αρκετές παραγγελίες:

Μη συστημένο από royal mail τα φέρνουν τα ΕΛΤΑ

 

συστημένα royal mail τα φέρνει η ACS

Link to comment
Share on other sites

έχοντας κάνει αρκετές παραγγελίες:

Μη συστημένο από royal mail τα φέρνουν τα ΕΛΤΑ

 

συστημένα royal mail τα φέρνει η ACS

 

Για να δούμε ... με τι θα έρθουν! Γιατί έχει περάσει το χρονικό διάστημα που θα έπρεπε να έχω παραλάβει!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση μη συστημένο από τη royal να έρθει με gls? ή αδύνατο;

 

Εγώ περιμένω από royal συστημένο, έχω βρει μέσω gls tracking number, κτλ. Υποτίθεται έπρεπε να παραλάβω σήμερα .. και το σύστημα δείχει από τις 17 κολλημένο ότι βρίσκεται στη Γερμανία. To νουμεράκι της acs, δεν το αναγνωρίζει καν το σύστημα...

με ποιο τροπο βρηκες το gls tracking number?

εγω το μονο που εχω προς το παρον ειναι το royal mail track number (AB 123456789 GB)

Link to comment
Share on other sites

με ποιο τροπο βρηκες το gls tracking number?

εγω το μονο που εχω προς το παρον ειναι το royal mail track number (AB 123456789 GB)

 

αυτό που γράφεις στην παρένθεση είναι; ή απλά μου λες ότι έχει αυτή τη μορφή;

 

Γιατί αν σου έδωσαν αυτό, σίγουρα δεν είναι το σωστό. Αν παρόλα αυτά μου γράφεις τη μορφή, τότε με αυτό τον αριθμό πας στη gls και το κάνεις track&trace.

 

Για δοκίμασέ το!

 

 

Υ.Γ. Ενημερωτικά για τους υπόλοιπους φίλους, Η GLS είναι εταιρεία Logistics κι όχι Courier, οπότε είναι αναμενόμενο να υπάρχει καθυστέρηση στις παραλαβές-παραδόσεις αποστολών στην ACS και αντίστροφα.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αυτό που γράφεις στην παρένθεση είναι; ή απλά μου λες ότι έχει αυτή τη μορφή;

 

Γιατί αν σου έδωσαν αυτό, σίγουρα δεν είναι το σωστό. Αν παρόλα αυτά μου γράφεις τη μορφή, τότε με αυτό τον αριθμό πας στη gls και το κάνεις track&trace.

 

Για δοκίμασέ το!

αυτο που γραφω στην παρενθεση ειναι το tracking number του royal mail.

δεν ξερω αν αυτο το νουμερο θα το χρησιμοποιησω τελικα και στο gls ή εκει θα πρεπει να χρησιμοποιησω αλλο track number.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που γραφω στην παρενθεση ειναι το tracking number του royal mail.

δεν ξερω αν αυτο το νουμερο θα το χρησιμοποιησω τελικα και στο gls ή εκει θα πρεπει να χρησιμοποιησω αλλο track number.

 

αυτό, σίγουρα τότε, είναι λάθος. ή απλά αυτός που στο στέλνει :

α. δεν το στέλνει συστημένο

β. δεν έχει περάσει στο σύστημα τον σωστό αριθμό.

γ. οτιδήποτε άλλο μπορεί να σκεφτεί το μυαλό σου

 

και μόνο να το διαβάσεις ... θα καταλάβεις ότι δεν παίζει το tracking number να έχει τη μορφή άλφα βήτα ένα δύο τρία τέσσερα πέντε έξι επτά, κοκ και στο τέλος GB (το μόνο σωστό δλδ είναι τα τελευταία δύο ψηφία!!!!!)

 

Δυστυχώς αυτό το νούμερο, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πουθενά... γιατί απλά δεν υπάρχει!

 

Αν ήταν όμως ένα αληθινό νούμερο, τότε ναι .. θα το έβαζες στο gls και θα σου έβγαζε κανονικά την πορεία του δέματος μέχρι και τον αριθμό αποστολής της ACS για να μπορείς να τσεκάρεις την πορεία του κι εντός Ελλάδος.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αυτό, σίγουρα τότε, είναι λάθος. ή απλά αυτός που στο στέλνει :

α. δεν το στέλνει συστημένο

β. δεν έχει περάσει στο σύστημα τον σωστό αριθμό.

γ. οτιδήποτε άλλο μπορεί να σκεφτεί το μυαλό σου

 

και μόνο να το διαβάσεις ... θα καταλάβεις ότι δεν παίζει το tracking number να έχει τη μορφή άλφα βήτα ένα δύο τρία τέσσερα πέντε έξι επτά, κοκ και στο τέλος GB (το μόνο σωστό δλδ είναι τα τελευταία δύο ψηφία!!!!!)

 

Δυστυχώς αυτό το νούμερο, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πουθενά... γιατί απλά δεν υπάρχει!

 

Αν ήταν όμως ένα αληθινό νούμερο, τότε ναι .. θα το έβαζες στο gls και θα σου έβγαζε κανονικά την πορεία του δέματος μέχρι και τον αριθμό αποστολής της ACS για να μπορείς να τσεκάρεις την πορεία του κι εντός Ελλάδος.

το ΑΒ123456789 δεν ειναι το κανονικο μου track number, σου εγραψα απλως τι μορφη εχει, 13ψηφια (4 γραμματα και 9 νουμερα).

το email που πηρα απο το καταστημα ειναι το παρακατω, σχετικα με το shipping.

To παραξενο ειναι οτι ουτε στο site του royalmail μου βγαζει καποιο αποτελεσμα...

Shipped By Royal Mail (track @ http://www.royalmail.com/track-trace) - International Signed For (Tracked)

 

Tracking Number ROxxxxxxxxxGB

Link to comment
Share on other sites

το ΑΒ123456789 δεν ειναι το κανονικο μου track number, σου εγραψα απλως τι μορφη εχει, 13ψηφια (4 γραμματα και 9 νουμερα).

το email που πηρα απο το καταστημα ειναι το παρακατω, σχετικα με το shipping.

To παραξενο ειναι οτι ουτε στο site του royalmail μου βγαζει καποιο αποτελεσμα...

Shipped By Royal Mail (track @ http://www.royalmail.com/track-trace) - International Signed For (Tracked)

 

Tracking Number ROxxxxxxxxxGB

 

Α τώρα κατάλαβα .. πότε σου ήρθε το mail με το tracking number?

Αν είναι σημερινό, ή έστω μαξιμουμ 2-3 ημερών, κάνε υπομονή. Θα χρειαστεί 3-4 εργάσιμες να φτάσει Γερμανία, για να μπορέσει να περαστεί στο σύστημα της Gls και να το track -άρεις.

 

Δυστυχώς, μέχρι τότε ούτε στη royal, αλλά ούτε κι αλλού θα βλέπεις κάτι!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα κατάλαβα .. πότε σου ήρθε το mail με το tracking number?

Αν είναι σημερινό, ή έστω μαξιμουμ 2-3 ημερών, κάνε υπομονή. Θα χρειαστεί 3-4 εργάσιμες να φτάσει Γερμανία, για να μπορέσει να περαστεί στο σύστημα της Gls και να το track -άρεις.

 

Δυστυχώς, μέχρι τότε ούτε στη royal, αλλά ούτε κι αλλού θα βλέπεις κάτι!!

σημερα μου ηρθε το mail, αρα αναμενουμε...

thanks!

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε το mail, αρα αναμενουμε...

thanks!

 

εντάξει, καλά είσαι! ξανά κοίτα το πέμπτη, θα σου δείχνει σίγουρα κάτι!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

στη σελιδα της gls φαινεται να ειναι Inbound στη Γερμανια απο 28/11.

ενω φαινεται και το acs number, απο την acs ελλαδος δεν μπορουν να το δουν στο συστημα τους...

ειναι λογικο να ειναι μια βδομαδα κολλημενο στη Γερμανια?

Link to comment
Share on other sites

στη σελιδα της gls φαινεται να ειναι Inbound στη Γερμανια απο 28/11.

ενω φαινεται και το acs number, απο την acs ελλαδος δεν μπορουν να το δουν στο συστημα τους...

ειναι λογικο να ειναι μια βδομαδα κολλημενο στη Γερμανια?

 

Λογικό....Μάλλον όχι θα έλεγα. Απο την αλλη βεβαια έρχονται οδικώς οποτε περιμενεις λιγο ακόμα. Στη δική μου περίπτωση που χάθηκε και μαλλον ξαναγυρισε στον αποστολέα το συστημα το έδειχνε στη Γερμανία. Στο παρακατω λινκ εβγαλα ακρη τι γινοταν με το δεμα μου. Πιστευω να σε βοηθησει.

. Είναι πιο λεπτομερες: http://www.royalmail.com/trackdetails

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...