Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν στο flash tools έκανες format & download αποκλείεται γιατί δεν υπάρχει πλέον εσωτερικό SD partition

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν στο flash tools έκανες format & download αποκλείεται γιατί δεν υπάρχει πλέον εσωτερικό SD partition

 

Τα έκανα ρε μάστορα, κοντά σου έχουμε γίνει αετοπουλα. Έχουμε στήσει και ξεστησει καμία 4-5 ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε οποια official θελεις απο το needrom.. (δεν εχει σημασια πια θα κατεβασεις γιατι απλα μετα θα την αλλαξεις με καποια αλλη custom). Αν δεν εχεις custom recovery τοτε κανε εγκατασταση το CWM και μετα κανε το TWRP που θελεις. Αν ωστοσο περασεις την official τοτε ο χωρος εγκαταστασης για εφαρμογες θα ειναι μικρος. Ωστοσο μπορεις μετα να βαλεις την custom του Batsilos (MIUI) για να εχεις πολυ μεγαλυτερο χωρο.

http://www.needrom.com/download/jiayu-g4s-2gb16gb/

 

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά αερικό που απάντησες, και παλιοτερα που είχα θέμα πάλι με είχες βοηθήσει.

Προσπαθώ να περάσω την 4.4 που συστήνει ο batsilos http://www.jiayu.es/desarrollo/ROMS/SPFLASH/4.4.2/SPG4S-20141113-154404.zip απο το twrp αλλά μου λέει :

E:Zip file is corrupt!

Error flashing zip '/external_sd/Jiayu?SPG4S-20141113-154404.zip'

Updating partition details...

...done

εννοείτε ότι το κατέβασα δυο φορές για να είμαι σίγουρος...

υπάρχει περίπτωση να φταίει η SD ή μήπως ο ιός του άλλαξε τα φώτα;

Οι υπόλοιπες official που εχει στο needrom είτε δεν ειναι σε μορφη zip είτε θέλουν να γίνουν εγκατάσταση με το flash tool το οποίο άθλημα δε κατέχω...

Το τηλέφωνο στο μεταξύ κατεβάζει τρεις τρεις τις εφαρμογές μολις το ανοίγω....

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση με το flash tool ..........

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά αερικό που απάντησες, και παλιοτερα που είχα θέμα πάλι με είχες βοηθήσει.

Προσπαθώ να περάσω την 4.4 που συστήνει ο batsilos http://www.jiayu.es/desarrollo/ROMS/SPFLASH/4.4.2/SPG4S-20141113-154404.zip απο το twrp αλλά μου λέει :

E:Zip file is corrupt!

Error flashing zip '/external_sd/Jiayu?SPG4S-20141113-154404.zip'

Updating partition details...

...done

εννοείτε ότι το κατέβασα δυο φορές για να είμαι σίγουρος...

υπάρχει περίπτωση να φταίει η SD ή μήπως ο ιός του άλλαξε τα φώτα;

Οι υπόλοιπες official που εχει στο needrom είτε δεν ειναι σε μορφη zip είτε θέλουν να γίνουν εγκατάσταση με το flash tool το οποίο άθλημα δε κατέχω...

Το τηλέφωνο στο μεταξύ κατεβάζει τρεις τρεις τις εφαρμογές μολις το ανοίγω....

 

Καλη Χρονια καταρχην.. Το Flash Tools μην το φοβασαι.. Εγω εκανα την εγκατασταση της official ROM που σου ειπα με το προγραμμα αυτο, εκατσε μια χαρα, και στη συνεχεια εβαλα το Recovery που ηθελα και τελος την custom ROM της επιλογης μου και ολα πηγαν ρολοϊ.. Καλου κακου, επειδη κατι αναφερεις για "κατεστραμενο" αρχειο.. δοκιμασε να κανεις την ολη διαδικασια με απενεργοποιημενο το antivirus μηπως κατι παιζει με αυτο (αν και σε μενα δουλεψαν κανονικα). Ωστοσο κατεβασε αν και παλι δεν σου δουλευει μια αλλη official ROM (οπως σου ειπα προηγουμενως απο το needrom) αφου αλλωστε στα καπακια θα την αλλαξεις με custom. Σου ευχομαι καλη επιτυχια και οτιδηποτε παλι χρειαστεις εδω ειμαστε για να σε βοηθησουμε..

 

ΥΓ: Διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες που δινονται στην καθε ROM απο τον εκαστοτε developer γιατι η καθε μια θελει και διαφορετικο τροπο εγκαταστασης.. ειτε μεσω flash tools ειτε με TWRP.. Αλλα να ξερεις η official (απο οτι γνωριζω) παντα γινεται εγκατασταση μεσω flash tools και εκει αν την κατεβασεις σε zip μορφη θα πρεπει να αποσυμπιεσεις το αρχειο για να συνεχισεις την εγκατασταση με τα αρχεια που βρισκονται μεσα σε αυτο..

Edited by Aeriko
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα πάω με το καλό στην Ξάνθη και μετά θα το παιδεψω με το flashtool. Θα Ψάθη και για κανένα οδηγό...

Θα είναι σε επαφή. Ευχαριστώ πολύ για όλα παιδιά, και χρόνια πολλά Βασίλη

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση με το flash tool ..........

 

Εγώ πάντως όταν κάνω format all + Download μου πετάει αυτό το μήνυμα συνέχεια. Έχω ήδη εντωμεταξυ στημένη την Miui. Τι να πώ δεν ξέρω...πάντα κολλάω από το πρώτο βήμα σε όλες τις εγκαταστάσεις που έχω κάνει...

Edited by masioulis
Link to comment
Share on other sites

Σου λείπει το αρχείο nvram.bin....... To παίρνεις απο το backup που έκανες με το MTKdroid tools.

Και scatter θα χρησιμοποιήσεις αυτό που είναι στο zip και όχι το επίσημο.

Αν κάνεις φλασάρισμα αυτό του ενοποιημένου χώρου , δεν χρειάζεται το παλιό zip ..... μία φορά το format αλλιώς ξαναβάζεις τα παλιά partition πίσω.

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Θα το είχα πετάξει 10 φορές

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Τέλος ζωής για το αγαπημένο G4S... Το είχα δώσει στο μεγάλο μου γιο για να παίζει παιχνίδια αλλά μια μέρα του έπεσε στο πάτωμα και έσπασε η οθόνη... σνιφ σνιφ... Πάει για ανακύκλωση...

 

Για όποιον ενδιαφέρεται έχω 2 μπαταρίες και έναν επιτραπέζιο φορτιστή για το συγκεκριμένο κινητό. Αν κάποιος το χρησιμοποιεί ακόμα και τα θέλει ας μου στείλει ένα πμ να του τα στείλω, ειναι κρίμα να πάνε για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Τέλος ζωής για το αγαπημένο G4S... Το είχα δώσει στο μεγάλο μου γιο για να παίζει παιχνίδια αλλά μια μέρα του έπεσε στο πάτωμα και έσπασε η οθόνη... σνιφ σνιφ... Πάει για ανακύκλωση...

 

Για όποιον ενδιαφέρεται έχω 2 μπαταρίες και έναν επιτραπέζιο φορτιστή για το συγκεκριμένο κινητό. Αν κάποιος το χρησιμοποιεί ακόμα και τα θέλει ας μου στείλει ένα πμ να του τα στείλω, ειναι κρίμα να πάνε για πέταμα.

Τα θέλω όλα και το τηλέφωνο.

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Σου λείπει το αρχείο nvram.bin....... To παίρνεις απο το backup που έκανες με το MTKdroid tools.

Και scatter θα χρησιμοποιήσεις αυτό που είναι στο zip και όχι το επίσημο.

Αν κάνεις φλασάρισμα αυτό του ενοποιημένου χώρου , δεν χρειάζεται το παλιό zip ..... μία φορά το format αλλιώς ξαναβάζεις τα παλιά partition πίσω.

 

Το κατάλαβα για το nvram κατά τη μία το βράδυ. Αλλά όσες φορές και να τα flashαρα, από την αρχή και βήμα βήμα, και μόνο από τα αρχεία σου τίποτα! Έχω μάθει τις οδηγίες λες και θα δώσω πανελλήνιες! Κάτι κάνω τώρα κάπου λάθος και δεν κάθεται! Το θέμα είναι ότι πάλι από την αρχή να το στρωσω. Ευτυχώς με τα backup το αφήνουν σε καλή κατάσταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το είχα πετάξει 10 φορές

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

 

Κοντά ήμουν χτες... Είχα κάνει το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά πάνω από 20 φορές!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Τέλος ζωής για το αγαπημένο G4S... Το είχα δώσει στο μεγάλο μου γιο για να παίζει παιχνίδια αλλά μια μέρα του έπεσε στο πάτωμα και έσπασε η οθόνη... σνιφ σνιφ... Πάει για ανακύκλωση...

 

Για όποιον ενδιαφέρεται έχω 2 μπαταρίες και έναν επιτραπέζιο φορτιστή για το συγκεκριμένο κινητό. Αν κάποιος το χρησιμοποιεί ακόμα και τα θέλει ας μου στείλει ένα πμ να του τα στείλω, ειναι κρίμα να πάνε για πέταμα.

 

Είχα ζητήσει μια μπαταρία εδώ και καιρό....

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Είχα ζητήσει μια μπαταρία εδώ και καιρό....

 

Μία δικαιούται ο Batsilos, όντως έχει καιρό που ψάχνει! Επίσης ασχολείται με όλους και βοηθάει full!

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα για το nvram κατά τη μία το βράδυ. Αλλά όσες φορές και να τα flashαρα, από την αρχή και βήμα βήμα, και μόνο από τα αρχεία σου τίποτα! Έχω μάθει τις οδηγίες λες και θα δώσω πανελλήνιες! Κάτι κάνω τώρα κάπου λάθος και δεν κάθεται! Το θέμα είναι ότι πάλι από την αρχή να το στρωσω. Ευτυχώς με τα backup το αφήνουν σε καλή κατάσταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοντά ήμουν χτες... Είχα κάνει το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά πάνω από 20 φορές!

 

Όπα , είχα κάνει βλακεία! Ξανακατέβασε το σωστό flash tools zip.

Σόρρυ! Είχα δύο αρχεία με το ίδιο όνομα!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Miui και τα μυαλά στα μίξερ! Την έχει τερματίσει ο Batsilos! Το κινητακι έχει πάρει τα πάνω του! Για άλλα 5 χρόνια είναι! Ένα GPS σοβαρό να είχε... και ποιο S7? Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ κι ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ στην γυναίκα την Miui έχω και παει πολύ καλά.

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια το έχω χωρίς μεμβράνη και χωρίς θήκη, η γυναίκα το πετάει μέσα στην τσάντα, ούτε γρατζουνια η οθόνη.

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Έχει gorilla glass και δεν χαμπαριάζει τίποτα... μόνο από γερή πτώση χαχαχαχα

Σε αυτή την περίπτωση ούτε μεμβράνες σε σώζουν ούτε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Σου λείπει το αρχείο nvram.bin....... To παίρνεις απο το backup που έκανες με το MTKdroid tools.

Και scatter θα χρησιμοποιήσεις αυτό που είναι στο zip και όχι το επίσημο.

Αν κάνεις φλασάρισμα αυτό του ενοποιημένου χώρου , δεν χρειάζεται το παλιό zip ..... μία φορά το format αλλιώς ξαναβάζεις τα παλιά partition πίσω.

 

Το nvram πως το βαζεις στο scatter;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαζεις το

- partition_index: SYS4

partition_name: NVRAM

file_name: NONE

is_download: false

σε

- partition_index: SYS4

partition_name: NVRAM

file_name: nvram.bin

αλλά δεν χρειάζεται . γιατί το κάνει και το TWRP

is_download: true

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνες ή τζάμι προστασίας; γιατί τζαμί θέλω... Η γυναίκα μου έσπασε το πρώτο σε λιγότερο από ένα χρόνο.... Αλλα μιλάμε κομματάκια όχι αστεία....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονι α πολλα μηπως ξερετε καμια εφαρμογη που να αποκλειοι τις διαφημησεις και ταβπαιχνιδια που εγκαταστουντε απο μονα τους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...