Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις_ Σχετικά με το τηλέφωνο. Μάλλον θέλεις νέα ρομ

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εννοεις android version? 4.2.2 ειναι

rom δε βλεπω να λεει καπου

το build number ειναι

G4S 20140410-165225

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοεις android version? 4.2.2 ειναι

rom δε βλεπω να λεει καπου

Αν σου κάνει διάφορα το τηλ θέλει νέα ρομ φίλε. Κατέβασε μια εφαρμογή για φωτογραφίες πάλι τα ίδια θα κάνει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

ναι και με retrica το ιδιο ειναι

Δοκιμάζεις νέα ρομ αν κάνει πάλι τα ίδια το πετάς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι επαθε τελευταια και εχει προβλημα με τη καμερα..καταρχας δεξια βγαζει θολα και δευτερον εμφανιζει δυο μαυρες τελειες που δεν εχω ιδεα τι ειναι..

δειτε εδω τις 2 φωτογραφιες

http://i.imgur.com/BOr4Toj.jpg

http://i.imgur.com/ouLfjia.jpg

 

Οι τελιστσες ειναι καμμενα πιξελ του φακου της καμερας ή σκουπιδακια που μπηκαν μεσα στον φακο της καμερας

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι επαθε τελευταια και εχει προβλημα με τη καμερα..καταρχας δεξια βγαζει θολα και δευτερον εμφανιζει δυο μαυρες τελειες που δεν εχω ιδεα τι ειναι..

δειτε εδω τις 2 φωτογραφιες

http://i.imgur.com/BOr4Toj.jpg

http://i.imgur.com/ouLfjia.jpg

 

Δεν θελεις ρομ, θελεις χειρουργικες δεξιοτητες.

Η καμερα σου μαλλον ειναι στα τελευταια της. Αυτες εχουν βιδωτο φακο, δες αν μπορει να παρει μιση στροφη και στρωσει, αλλιως εισαι εδω

http://www.ebay.com/itm/13mpx-100-Original-Back-Rear-Camera-Flex-Cable-for-ZOPO-ZP1000-JIAYU-G4S-G5S-/131907802249?hash=item1eb6515489:g:cvcAAOSwll1WxLLj

Link to comment
Share on other sites

οταν λες να παρει μιση στροφη τι εννοεις

Ο φακός λέει είναι βιδοτος δες αν γυρίζει λίγο με προσοχή μην το σπάσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα καποιος να με βοηθησει αν γνωριζει,

εχω το Jiayu G4S ,περιπου 2 χρονια πολυ ευχαριστημενος ,εκτος το gps που δεν καταφερα ποτε να το χρησιμοποιησω σωστα.

ξαφνικα αρχισε να μου χαλαει τις sd καρτες ,και μετα απο λιγο δεν αναγνωριζε τις καρτες sim,μια την μια μια την αλλη ,μεχρι που πλεον δεν τις αναγνωριζει και βγαζει μυνημα ¨¨δυστυχως η διαδικασια com.adroid.phone εχει σταματησει."" εκτοτε εκανα εργοστασιακη επαναφορα αλλα τιποτα ,δουλευουν ολα τα αλλα σαν tablet δηλαδη αλλα σας τηλεφωνο οχι

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε αυτα που λες οτι ειχα βαλει custom ROM με drivers οθονης v3 και οντως επρεπε να πατησω λιγο πιο πανω απο την επιλογη που ηθελα για να την επιλεξει.. Ωστοσο με τον σουπερ-ντουπερ kernel στο needrom που εκανα εγκατασταση ολα επανηλθαν στο κανονικο τους.. μαζι και η καρδια μου στη θεση της :lol:

 

Μπες εκει και θα τον βρεις.. :)

 

αδερφια σας παρακαλω βοηθεια!

Εχω φαει φρικη!

ολα λειουργουσαν τελεια!

ωσπου αποφασιζω να βαλω νεο ρεκοβερι!

οταν μπαινω στο ρεκοβερι αλλα πατουσα κι αλλα επελεγε....βγαζω μπαταρια ξανα ανοιγω το κινητο και τωρα οι επιλογες στα touch εχουν παει 2-3 χιλιοστα πανω!

τι εννοω...παταω το "πισω" βελακι το "home" αλλα δεν πατιουνται!

αμα πατησω ομως λιγα χιλιοστα πανω στην οθονη,επιλεγονται κανονικα.

οτιδηποτε κι αν θες να πατησεις,για να το πατησεις,πρεπει να πατησεις λιγα χιλιοστα πιο πανω....

εβαλα το ρεκοβερι που ειχα...τιποτα!

εβαλα μαμισια ρομ τιποτα...

Τι να κανω!

ετσι ξαφνικα να χαλασε το hardware???

σας παρακαλω βοηθεια...

 

Σ΄ ευχαριστώ. Από εκεί έχω κατεβάσει κάποιες ρομ αλλά μάλλον όλες ήταν για το G4S (2/16). Δεν ήξερα ότι το G4L (1/4) είναι το δικό μου. Μήπως γνωρίζεις που μπορώ να βρω την official της Jiayu?

 

Το G4L (1/4) δεν είναι για το MTK6589 επεξεργαστή? Το δικό μου φοράει τον οκταπύρινο.

 

 

 

καλησπερα παιδια θα ηθελα καποιος να με βοηθησει αν γνωριζει,

εχω το Jiayu G4S ,περιπου 2 χρονια πολυ ευχαριστημενος ,εκτος το gps που δεν καταφερα ποτε να το χρησιμοποιησω σωστα.

ξαφνικα αρχισε να μου χαλαει τις sd καρτες ,και μετα απο λιγο δεν αναγνωριζε τις καρτες sim,μια την μια μια την αλλη ,μεχρι που πλεον δεν τις αναγνωριζει και βγαζει μυνημα ¨¨δυστυχως η διαδικασια com.adroid.phone εχει σταματησει."" εκτοτε εκανα εργοστασιακη επαναφορα αλλα τιποτα ,δουλευουν ολα τα αλλα σαν tablet δηλαδη αλλα σας τηλεφωνο οχι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

Έστησα την miui 8, όλα καλά, δούλεψαν όλα ρολόι. Ερώτηση. Ο εσωτερικός έμεινε πάλι στα 3 και κάτι gb και δεν είναι δυνατή η μετακίνηση εφαρμογών στην sd. Με καμιά εικοσαρια εφαρμογές ήδη έχω περάσει τα 2gb.Πως μπορώ να επεκτείνω την εσωτερική χωρίς να ξαναστησω όλο το τηλ από την αρχή? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εξτρά μπαταρία που να μην χρειάζεται πια;

Η δική φούσκωσε πέραν επισκευής τώρα πια!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εξτρά μπαταρία που να μην χρειάζεται πια;

Η δική φούσκωσε πέραν επισκευής τώρα πια!

Καλημέρα

Έστησα την miui 8, όλα καλά, δούλεψαν όλα ρολόι. Ερώτηση. Ο εσωτερικός έμεινε πάλι στα 3 και κάτι gb και δεν είναι δυνατή η μετακίνηση εφαρμογών στην sd. Με καμιά εικοσαρια εφαρμογές ήδη έχω περάσει τα 2gb.Πως μπορώ να επεκτείνω την εσωτερική χωρίς να ξαναστησω όλο το τηλ από την αρχή? Ευχαριστώ!

 

Χωρίς να θέλω να σε ζαλισω έχεις κάτι εύκολο και γρήγορο γι'αυτο? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

στο κάνω όσο θες , αλλά χωρίς μπαταρία , δεν μπορώ να το φτιάξω......

Δεν κρατάει πλέον καθόλου φόρτιση

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

στο κάνω όσο θες , αλλά χωρίς μπαταρία , δεν μπορώ να το φτιάξω......

Δεν κρατάει πλέον καθόλου φόρτιση

 

Πρέπει να το δουλέψεις πρώτα στο δικό σου και μετά να δώσεις οδηγίες να φανταστώ. Οκ, αφεντικό, ευχαριστώ πολύ πάντως για τον χρόνο σου! Αν βρεις μπαταρία και το θυμηθείς ρίξε μια ματιά πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για Lollipop ή Marshmallow (λέμε τώρα...) παίζει τελικά κάτι επίσημα ή τελοσπάντων κάτι που να έχει βγει και είναι καλούτσικο;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κράτησε πατημένο το vol- και σύνδεσε το φορτιστή. Θα μπεί recovery και απο κεί κάνε reboot system

 

Ευχαριστώ πολύ, είναι το μόνο που δουλεύει για εμένα. Ταλαιπωρήθηκα τρομερά με όλη την ιστορία 3 μήνες τώρα και το κινητό γύρισε όλη την νότια Ελλάδα και τελικά δεν βρήκα κάποιον να "δέχεται την ευθύνη" για να κολλήσει το κουμπί στη μητρική.

Edited by GeoHit
Link to comment
Share on other sites

τελικά προσπάθησα μόνος μου να το κολλήσω και δυστυχώς το ένα απο τα 2 pads που ακουμπάει το power button ξεκόλλησε εντελώς απο τη motherboard. Πλέον δε νομίζω να υπάρχει ελπίδα για να φτιάχνεται για να φτιάχνεται.

 

έχετε να προτείνετε κάτι με παρόμοια τιμή και specs (και κατά προτίμηση καλύτερο gps) που να πωλείται στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

τελικά προσπάθησα μόνος μου να το κολλήσω και δυστυχώς το ένα απο τα 2 pads που ακουμπάει το power button ξεκόλλησε εντελώς απο τη motherboard. Πλέον δε νομίζω να υπάρχει ελπίδα για να φτιάχνεται για να φτιάχνεται.

 

έχετε να προτείνετε κάτι με παρόμοια τιμή και specs (και κατά προτίμηση καλύτερο gps) που να πωλείται στην Ελλάδα;

Cubot note s πουλάει πολύ βλέπω στο skroutz πας όμως σε 5,5 οθόνη. Σε τι τιμή ψάχνεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Cubot note s πουλάει πολύ βλέπω στο skroutz πας όμως σε 5,5 οθόνη. Σε τι τιμή ψάχνεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θέλω να πιστεύω ότι θα βρω κάτι στα 120€-150€

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πιστεύω ότι θα βρω κάτι στα 120€-150€

Xiaomi redmi 3s και είσαι και ο πρώτος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

τελικά προσπάθησα μόνος μου να το κολλήσω και δυστυχώς το ένα απο τα 2 pads που ακουμπάει το power button ξεκόλλησε εντελώς απο τη motherboard. Πλέον δε νομίζω να υπάρχει ελπίδα για να φτιάχνεται για να φτιάχνεται.

 

έχετε να προτείνετε κάτι με παρόμοια τιμή και specs (και κατά προτίμηση καλύτερο gps) που να πωλείται στην Ελλάδα;

 

Αν ακολουθήσεις την πίστα και δείς που καταλείγει η γραμμή , θα μπορέσεις να κολήσεις ένα μικρό καλώδιο γέφυρα.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις την πίστα και δείς που καταλείγει η γραμμή , θα μπορέσεις να κολήσεις ένα μικρό καλώδιο γέφυρα.

 

Το σκέφτηκα είναι η αλήθεια αλλά είμαι αρκετά νουμπάς στο θέμα και στο ίντερνετ δε βρήκα κάτι που καταλαβαίνω αρκετά καλά για να προχωρήσω.

Είδα ότι αρχικά πρέπει να βρω το ίχνος που καταλήγει στο pad και πρέπει να ξύσω λιγο την πλακέτα με ενα μαχαιράκι για να φανερωθεί το μέταλλο αλλά δεν έχω καταλάβει που ακριβώς πρέπει να το κάνω αυτό; Εκεί που ήταν το pad που ξεκόλλησε, στην ένωση του pad με το ίχνος, στη μέση του ίχνους, ή στο επόμενο στοιχείο που θα βρω στο ίχνος;

Link to comment
Share on other sites

αν έχει μείνει μετά απο εκεί που ξεκόλλησε σίδερο (τριβείς λίγο να φύγει η επικάλυψη) κολλάς εκεί αλλιώς βρίσκεις την κατάληξη της γραμμής αυτής

Παράδειγμα

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...