Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελάχιστη βελτίωση στο gps του.

Θα πάει για πούλημα το καημένο μιας και το gps είναι κάτι που χρειάζομαι καθημερινά. Κρίμα ρε ****το και είναι σούπερ το τηλεφωνακι

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτή φταίει γιατί έχω και εγώ θέματα. Με την προηγούμενη του Οκτωβρίου κλείδωνα σε 10 - 11 δορυφόρους και με αυτήν σε 6-7. Θα βάλω του Οκτωβρίου πάλι...

 

Δεν το είχα χρησιμοποιήσει καθόλου το GPS από τις 15 Δεκεμβρίου που το έβαλα το Firmware και το διαπίστωσα την περασμένη εβδομάδα...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

φιλοι καλημερα,

προβλημα!! δεν ανοιγει η καμερα!! με οποιο app και να χρησιμοποιησω, μου βγαζει μαυρη οθονη και παραμενει εκει, χωρις να δειχνει εικονα!!

αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτή φταίει γιατί έχω και εγώ θέματα. Με την προηγούμενη του Οκτωβρίου κλείδωνα σε 10 - 11 δορυφόρους και με αυτήν σε 6-7. Θα βάλω του Οκτωβρίου πάλι...

 

Δεν το είχα χρησιμοποιήσει καθόλου το GPS από τις 15 Δεκεμβρίου που το έβαλα το Firmware και το διαπίστωσα την περασμένη εβδομάδα...

 

Υπάρχει στο needrom ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Ενδιαφερομαι για αυτο το κινητο!

Βεβαια θα ηθελα να εχει 4G, τοτε θα ηταν οτι το καλυτερο στο κατηγορια του..

 

Να ρωτησω.. εχει μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα το 4G απο το 3G?

Ειχα iphone 5, θα μου φανει μεγαλη η διαφορα, αν παρω το JIAYU G4S, η ταχυτητα του Internet?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καμιά αξιόπιστη και χωρίς πολλά προβλήματα 4.4 ROM; Η Chilapos λέει; Η αυτή; Αυτή;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Σκέφτομαι να περάσω στο G4S μια rom 4.4 και πιο συγκεκριμένα αυτήν εδώ:

http://www.needrom.com/download/v9-047-04-final/

Εντυπώσεις από κάποιους που τη χρησιμοποιούν ήδη;

 

Δεν έχω ξαναδοκιμάσει να φλασάρω ρομ σε αυτό το τηλέφωνο.

Το είχα κάνει όμως αρκετές φορές στο προηγούμενό μου, Xperia Tipo Dual μέσω CWM

 

Σκέφτομαι να κατεβάσω και να εγκαταστήσω την CWM μέσω της εφαρμογής Jiayu.es και μετά από recovery mode να φλασάρω τη ρομ.

Είναι σωστή αυτή η διαδικασία;

 

Επίσης κάπου διάβασα ότι αν πας σε 4.4 μετά δεν μπορείς να γυρίσεις σε 4.2 γιατί δεν δουλεύει η οθόνη.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Τελικά φλάσαρα αυτήν εδώ:

 

http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/

 

Πολύ καλή rom, δε νομίζω ότι θα γυρίσω ξανά σε 4.2.2

Λιγότερη κατανάλωση μνήμης, μπαταρία φαίνεται πάνω κάτω στα ίδια.

Καλύτερη μετάφραση από τη μανίσια, μέχρι στιγμής όλα φαίνονται να δουλεύουν άψογα.

 

Δοκιμές σε gps δεν έκανα, δεν το χρησιμοποιώ εξάλλου.

Πάντως από ότι κατάλαβα gps και mediatek δεν τα πάνε και πολύ καλά...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλάσαρα αυτήν εδώ:

 

http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/

 

Πολύ καλή rom, δε νομίζω ότι θα γυρίσω ξανά σε 4.2.2

Λιγότερη κατανάλωση μνήμης, μπαταρία φαίνεται πάνω κάτω στα ίδια.

Καλύτερη μετάφραση από τη μανίσια, μέχρι στιγμής όλα φαίνονται να δουλεύουν άψογα.

 

Δοκιμές σε gps δεν έκανα, δεν το χρησιμοποιώ εξάλλου.

Πάντως από ότι κατάλαβα gps και mediatek δεν τα πάνε και πολύ καλά...

Πολυ καλη επιλογη.

Και εγω αυτην εχω.

Οσο για το gps οντως μην περιμενεις πολλα καθως το προβλημα ειναι η ποιοτητα της κεραιας.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά από τόσο καιρό μήπως τελικά γνωρίζουμε πόσο είναι η SAR του κινητού; Γιατί είναι ένας παράγοντας για την άμεση πώληση του (με κρύα καρδιά βέβαια γιατί το έχω περίπου 3 μήνες και πάει σφαίρα - απροβλημάτιστο)....
Link to comment
Share on other sites

Η Jiayu δίνει 1.2 αλλά δεν διευκρινίζει αν είναι για όλα τα μοντέλα (πράγμα απίθανο):

 

https://www.facebook.com/jiayuofficialcom/posts/480470345378160

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος μου παρήγγειλε μέσω εμένα το Jiayu και το μετάνιωσε πριν το παραλάβουμε ακόμα. Θέλει να το επιστρέψουμε. Επειδή το έχω πληρώσει εγώ μέσω paypal σκέφτομαι να τους το στείλω πίσω χωρίς να το ανοίξω συστημένα μέσω ΕΛΤΑ. Υπάρχει περίπτωση να μην μου επιστρέψουν τα λεφτά και να τα χάσω; Το έχει κάνει κάποιος; Και πόσο χρόνο κάνουν να επιστρέψουν τα χρήματα; Αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος επιστροφής πείτε μου....Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιλογη.

Και εγω αυτην εχω.

Οσο για το gps οντως μην περιμενεις πολλα καθως το προβλημα ειναι η ποιοτητα της κεραιας.

Συγγνώμη, αλλά πού είναι το download link για τη ROM; Ψάχνω τη σελίδα και δεν το βρίσκω...!
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχεις κάνει εγγραφή στο site έτσι; Αλλιώς δεν μπορείς να κατεβάσεις roms.

 

Αν ναι, τότε πατάς εκεί που λέει "links other than needrom". Σου επισυνάπτω και ένα screenshot από το κινητό μου...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχεις κάνει εγγραφή στο site έτσι; Αλλιώς δεν μπορείς να κατεβάσεις roms.

 

Αν ναι, τότε πατάς εκεί που λέει "links other than needrom". Σου επισυνάπτω και ένα screenshot από το κινητό μου...

Ναι, οκ τα κατέβασα τα αρχεία.

 

Οδηγίες εγκατάστασης; Το v8 έχει μέσα το φάκελο system/ και τα boot.img, lk.img και logo.img. Το V7 έχει κι άλλα αρχεία, μεταξύ των οποίων το scatter. Πώς βάζω τη ROM αυτή με το SP Flash Tool; Από ότι κατάλαβα, μάλλον ξεκινάω με το V7 και μετά κάνω upgrade σε V8...;

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Η V8 περνάει με recovery (αν προσέξεις δίπλα στο όνομα γράφει αν χρειάζεται recovery ή flashtool)
Άρα πρώτα την V7 με flash tool και μετά την V8 με recovery, σωστά;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν έχεις ήδη custom recovery μπαίνεις εκεί και εγκαθιστάς τη νέα rom αφού κανείς τα απαραίτητα wipes. Αν θέλεις μπορώ να σου περιγράψω τη διαδικασία βήμα βήμα (λίγο αργότερα όμως γιατί τώρα δεν είμαι σπίτι).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε χρειάζεται η 7 για να μπει η 8

 

Εγώ πήγα στην 8 από την μαμίσια 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...