Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκυρο. Το facebook μετά από λίγη ώρα κρασάρει... Όχι όμως το messenger.

Για κανά λεπτό μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αλλά μετά από λίγο κολλάει.

Το google play, firefox και chrome που λένε δεν είχα θέμα.

 

Θα το ψάξω και με άλλες εφαρμογές να δω τι παίζει.

Τελικά όμως χρειάζεται νέα ROM.

 

Για το app του Facebook το συγκεκριμενο προβλημα εμφανιζεται και σε αλλες συσκευες με mediatek (εχει αναφερθει σχετικα και στο νημα του THL T11 ή του T100s)

 

 

Τι ακριβως ειναι αυτο το προβλημα; Μονο στην λαθος απεικόνιση ονοματος; Αν είναι μόνο αυτο το εχουν διορθώσει στην 20140422-121442

 

την εχεις την συσκευη στα χερια σου?

Γιατι στο xda διαβαζω πως σε καποιους δεν εχει λυθει και μετα την καινουρια ΡΟΜ που εβγαλε η Jiayu

 

Απο οσο το παρακαλοθου παντως στο xda, το μονο "σοβαρο" και ουσιαστικο προβλημα που εγω εχω εντωπισει ειναι το caller id bug σε κλησεις και sms

 

Τα υπολοιπα (οπως GPS) ειναι πραγματα που εμφανιζονται σε ολες τις συσκευες με Mediatek επεξεργαστες και υπαρχουν fixes τα οποια δουλευουν ολα σε ολες τις συσκευες με τους εν λογο επεξεργαστες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την εχεις την συσκευη στα χερια σου?

 

Απο οσο το παρακαλοθου παντως στο xda, το μονο "σοβαρο" και ουσιαστικο προβλημα που εγω εχω εντωπισει ειναι το caller id bug σε κλησεις και sms

Δεν την εχω ακομα αλλα κ εγω παρακολουθω και διαβαζω...

 

Ηθελα να ρωτήσω κ για μπαταριά. Τι λετε, εχει νόημα μια δεύτερη;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή dialer για το g4s που να διαλέγεις με ποια sim να καλέσεις?

 

Ρυθμισεις- Διαχειριση καρτας σιμ- φωνητικη κληση-παντα ερωτηση

και πιο κατω για μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω κ για μπαταριά. Τι λετε, εχει νόημα μια δεύτερη;

 

Θεωρω προσωπικα πως με 3000mah μπαταρια η 2η ειναι υπερβολη

 

Φυσικα ολα εξαρτονται απο την χρηση που κανει ο καθενας, αλλα νομιζω πως ενας ταχυφορτιστης ειναι πιο χρησιμος αντι για μια δευτερη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

σε

μπορειτε να τις δειτε και τις δυο αυτες οθονες. το LG ειναι απ'αριστερα, και το AUO δεξια.

 

Αν σας πω ότι η LG μου αρέσει περισσότερο τι θα πείτε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

To παράγγειλα κι εγώ απο vickmall στις 20/05....

 

Παιδιά σε σας πόσο καιρό έκανε να έρθει ελλάδα; Ανυπομονώ πολύ να το πάρω στα χέρια μου :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Αν σας πω ότι η LG μου αρέσει περισσότερο τι θα πείτε; :lol:

Θα... θα... κλάψω! :)

Αφου ηθελα λευκο. Παρήγγειλα ακομα και OTG ανταπτορα σε ασπρο (προετοιμασία =)

http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/pict/191013261437_1.jpg

TI ΚΑΝΩ τώρα; :cry:

Πραγματι, περιεγραφαν την LG με πολυ πιο σκουρα χρώματα...

 

To παράγγειλα κι εγώ απο vickmall στις 20/05....

 

Παιδιά σε σας πόσο καιρό έκανε να έρθει ελλάδα;

Ανυπομονεις περισσοτερο απο μενα; ΑΜΦΙΒΑΛΩ! :lol:

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:2075 Millisecond

2014-05-23 08:24, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-05-23 05:15, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-05-13 18:02, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:1170 Millisecond

2014-05-23 08:15, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-05-15 18:02, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-05-13 18:02, Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις- Διαχειριση καρτας σιμ- φωνητικη κληση-παντα ερωτηση

και πιο κατω για μηνυματα

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση

είμαι ανάμεσα σε lenovo s660 και jiayu g4s

το άσπρο έχει καλύτερη όθονη?κάνα άλλο πρόβλημα παίζει?

από φωτισμό στον ήλιο πως σου φαίνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης:

1) Μπαταρία με πολύ usage κρατάει δύο ολόκληρες μέρες. Για μένα το πολύ usage αναφέρεται σε

α) ανοιχτό συνέχεια bluetooth hands-free (δεν υπάρχει πλέον το bug σε Cosmote που είχαν τα MTK6589/T), wifi, 3G

β) διαβασμα e-mail (αρκετά) από 4 διαφορετικά accounts

γ) 2ώρες 30' περίπου κλήσεις ανά μέρα

δ) Κανά 20' πλοήγηση όταν είμαι εκτός γραφείου

ε) Κανά 20' κάποιο video youtube

στ) Κανά 20' chat από το κινητό σε viber, facebook, SMS

ζ) υπολογίστε πόση ώρα με τα παραπάνω ειναι η οθόνη ανοιχτή.

 

Για επαγγελματία δηλαδή έχει πολύ καλό χρόνο η μπαταρία.

Δεν έχω ακόμα προλάβει να τεστάρω το GPS αλλά φαίνεται με το GPS status ότι πιάνει πολλούς δορυφόρους με 10 feet κλείδωμα. Δεν ξέρω αν είναι ρεαλιστικό αλλά δεν έχω ακούσει καλά λόγια για το συγκεκριμένο κινητό.

 

2) Έχει πρόβλημα με την ίδια την ΡΟΜ (20140410).

α) Δεν λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα.

β) Κολλάει μερικές φορές (όχι συχνά) το Google Play. Δεν τραβάει αποτελέσματα. Δεν είμαι σίγουρος για αυτό. Μάλλον έφταιγε ένα WiFi που ήταν συνδεδεμένος γιατί από όλα τα υπόλοιπα WiFi και από 3G δεν μου κόλλησε ποτέ.

γ) Δεν λειτουργεί το Facebook. Crashaρει. Κατέβασα παλιά έκδοση με το παλιό interface για workaround μέχρι να βγει κάτι πιο καινούριο.

δ) Υπάρχει πρόβλημα με το CallerID στα ΣΜΣ. Ένα workaround είναι να βάλετε hangouts.

ε) Τρώει αρκετή RAM σαν ROM. Δεν είναι και μεγάλο θέμα. Το κινητό έχει αύφθονη.

στ) Υπάρχει περίπτωση να έχει γενικά πρόβλημα σε αρκετές εφαρμογές αλλά δεν έχω εντοπίσει κάτι παραπάνω. Από ότι λένε στο XDA είναι λάθος πολλά πράγματα στους drivers για την συγκεκριμένη ROM.

 

3) Σαν ποιότητα κινητού (κατασκευή) τα σπάει για μένα. Το καπάκι είναι σαν κάσωμα γύρω γύρω και είναι ψηλο-ματ. Δεν γλυστράει εύκολα. Η οθόνη έχει άλλη αίσθηση σαν γυαλί. Δεν ξέρω αν όντως είναι Gorilla Glass αλλά μόνο σε iPhone έχω δει τέτοια αίσθηση.

Πραγματικά χαίρομαι να το κρατάω. Λεπτό και φινετσάτο.

 

4) WiFi σήμα φαίνεται να είναι καλύτερο από σύγκριση που έκανα με έναν φίλο μου που έχει Nexus5.

5) Σήμα κεραίας καλύτερο (ελάχιστα) από Nexus5, πολύ καλύτερο από ZTE Blade, ZTE v967s. Δεν είχα κάτι άλλο τριγύρω μου.

6) Το ηχειάκι παραείναι δυνατό... Το έχω κάπως χαμηλομένο για τις κλήσεις γιατί θα πάθω κανά καρδιακό όταν χτυπάει ξαφνικά...

7) Ο απέναντι με ακούει κανονικά όπως πρέπει. Το bug που είχα με το ZTE v967s με άλλα MTK κινητά που ακουγόταν θόρυβος και δεν μπορούσες να μιλήσεις εδώ δεν φαίνεται να υφίσταται.

8) Πολύ... πολύ γρήγορο...

9) Το flash είναι πιο δυνατό από τα ZTE v967s, SE Neo V.

10) Τα πλαϊνά πλήκτρα είναι ελαφρώς σκληρά, αλλά σου δίνουν μία πολύ ποιοτική αίσθηση. Προσωπικά το προτιμώ από το να πατιούνται επειδή κάποιος δίπλα μου έκλασε και τα πίεσε...

11) Κάμερα βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Θα μπορούσε να είναι καλύτερες. Αν βάλετε το Super Camera της Lenovo (δεν θα το βρείτε σε Google Play) θα δείτε ΠΟΛΥ μεγάλη διαφορά στην ποιότητα... Κάνει πολύ πιο πιοτική συμπίεση. Τα Video είναι πάρα πολύ καλά χωρίς διακοπές σε Full HD.

12) Οι sensors λειτουργούν όλοι κανονικά εκτός από της φωτεινότητας που όπως είπαμε είναι θέμα ROM.

 

 

Γενικά από το κινητό είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Μην ξεχνάτε ότι πέρνετε ένα κινητό "κινεζιά" για 140ευρώ με χαρακτηριστηκά Samsung S4.

Σίγουρα προβλήματα θα υπάρχουν στο λογισμικό καθώς ένας από τους λόγους που είναι φθηνό είναι ότι δεν ξοδεύουν λεφτά οι εταιρίες για το λογισμικό όπως οι άλλες μεγάλες εταιρίες. Και αυτός είναι ο λόγος που ξοδεύουμε χρόνο όλοι μας για να βρούμε λύσεις.

 

Κάντε donate οποτε μπορείτε σε άτομα από το XDA που βγάζουν ROMs και ασχολούνται με το κινητό σας. Αυτοί είναι η υποστήριξη. Ακόμα και 2-3-4 ευρώ είναι αρκετά για να δίνετε αναβαθμίσεις στο κινητό σας για τα επόμενα 1-2 χρόνια που θα το έχετε μέχρι να αλλάξετε.

Το μόνο που απομένει είναι τώρα να αρχίσουν σιγά σιγά να γίνονται port κάποιες Kitkat ROM από παρόμοια κινητά και ειδικά να βγει επίσημη MIUI για να έχουμε ολοκληρωμένη υποστήριξη.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης:

1) Μπαταρία με πολύ usage κρατάει δύο ολόκληρες μέρες. Για μένα το πολύ usage αναφέρεται σε

α) ανοιχτό συνέχεια bluetooth hands-free (δεν υπάρχει πλέον το bug σε Cosmote που είχαν τα MTK6589/T), wifi, 3G

β) διαβασμα e-mail (αρκετά) από 4 διαφορετικά accounts

γ) 2ώρες 30' περίπου κλήσεις ανά μέρα

δ) Κανά 20' πλοήγηση όταν είμαι εκτός γραφείου

ε) Κανά 20' κάποιο video youtube

στ) Κανά 20' chat από το κινητό σε viber, facebook, SMS

ζ) υπολογίστε πόση ώρα με τα παραπάνω ειναι η οθόνη ανοιχτή.

 

Για επαγγελματία δηλαδή έχει πολύ καλό χρόνο η μπαταρία.

Δεν έχω ακόμα προλάβει να τεστάρω το GPS αλλά φαίνεται με το GPS status ότι πιάνει πολλούς δορυφόρους με 10 feet κλείδωμα. Δεν ξέρω αν είναι ρεαλιστικό αλλά δεν έχω ακούσει καλά λόγια για το συγκεκριμένο κινητό.

 

2) Έχει πρόβλημα με την ίδια την ΡΟΜ (20140410).

α) Δεν λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα.

β) Κολλάει μερικές φορές (όχι συχνά) το Google Play. Δεν τραβάει αποτελέσματα. Δεν είμαι σίγουρος για αυτό. Μάλλον έφταιγε ένα WiFi που ήταν συνδεδεμένος γιατί από όλα τα υπόλοιπα WiFi και από 3G δεν μου κόλλησε ποτέ.

γ) Δεν λειτουργεί το Facebook. Crashaρει. Κατέβασα παλιά έκδοση με το παλιό interface για workaround μέχρι να βγει κάτι πιο καινούριο.

δ) Υπάρχει πρόβλημα με το CallerID στα ΣΜΣ. Ένα workaround είναι να βάλετε hangouts.

ε) Τρώει αρκετή RAM σαν ROM. Δεν είναι και μεγάλο θέμα. Το κινητό έχει αύφθονη.

στ) Υπάρχει περίπτωση να έχει γενικά πρόβλημα σε αρκετές εφαρμογές αλλά δεν έχω εντοπίσει κάτι παραπάνω. Από ότι λένε στο XDA είναι λάθος πολλά πράγματα στους drivers για την συγκεκριμένη ROM.

 

3) Σαν ποιότητα κινητού (κατασκευή) τα σπάει για μένα. Το καπάκι είναι σαν κάσωμα γύρω γύρω και είναι ψηλο-ματ. Δεν γλυστράει εύκολα. Η οθόνη έχει άλλη αίσθηση σαν γυαλί. Δεν ξέρω αν όντως είναι Gorilla Glass αλλά μόνο σε iPhone έχω δει τέτοια αίσθηση.

Πραγματικά χαίρομαι να το κρατάω. Λεπτό και φινετσάτο.

 

4) WiFi σήμα φαίνεται να είναι καλύτερο από σύγκριση που έκανα με έναν φίλο μου που έχει Nexus5.

5) Σήμα κεραίας καλύτερο (ελάχιστα) από Nexus5, πολύ καλύτερο από ZTE Blade, ZTE v967s. Δεν είχα κάτι άλλο τριγύρω μου.

6) Το ηχειάκι παραείναι δυνατό... Το έχω κάπως χαμηλομένο για τις κλήσεις γιατί θα πάθω κανά καρδιακό όταν χτυπάει ξαφνικά...

7) Ο απέναντι με ακούει κανονικά όπως πρέπει. Το bug που είχα με το ZTE v967s με άλλα MTK κινητά που ακουγόταν θόρυβος και δεν μπορούσες να μιλήσεις εδώ δεν φαίνεται να υφίσταται.

8) Πολύ... πολύ γρήγορο...

9) Το flash είναι πιο δυνατό από τα ZTE v967s, SE Neo V.

10) Τα πλαϊνά πλήκτρα είναι ελαφρώς σκληρά, αλλά σου δίνουν μία πολύ ποιοτική αίσθηση. Προσωπικά το προτιμώ από το να πατιούνται επειδή κάποιος δίπλα μου έκλασε και τα πίεσε...

11) Κάμερα βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Θα μπορούσε να είναι καλύτερες. Αν βάλετε το Super Camera της Lenovo (δεν θα το βρείτε σε Google Play) θα δείτε ΠΟΛΥ μεγάλη διαφορά στην ποιότητα... Κάνει πολύ πιο πιοτική συμπίεση. Τα Video είναι πάρα πολύ καλά χωρίς διακοπές σε Full HD.

12) Οι sensors λειτουργούν όλοι κανονικά εκτός από της φωτεινότητας που όπως είπαμε είναι θέμα ROM.

 

 

Γενικά από το κινητό είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Μην ξεχνάτε ότι πέρνετε ένα κινητό "κινεζιά" για 140ευρώ με χαρακτηριστηκά Samsung S4.

Σίγουρα προβλήματα θα υπάρχουν στο λογισμικό καθώς ένας από τους λόγους που είναι φθηνό είναι ότι δεν ξοδεύουν λεφτά οι εταιρίες για το λογισμικό όπως οι άλλες μεγάλες εταιρίες. Και αυτός είναι ο λόγος που ξοδεύουμε χρόνο όλοι μας για να βρούμε λύσεις.

 

Κάντε donate οποτε μπορείτε σε άτομα από το XDA που βγάζουν ROMs και ασχολούνται με το κινητό σας. Αυτοί είναι η υποστήριξη. Ακόμα και 2-3-4 ευρώ είναι αρκετά για να δίνετε αναβαθμίσεις στο κινητό σας για τα επόμενα 1-2 χρόνια που θα το έχετε μέχρι να αλλάξετε.

Το μόνο που απομένει είναι τώρα να αρχίσουν σιγά σιγά να γίνονται port κάποιες Kitkat ROM από παρόμοια κινητά και ειδικά να βγει επίσημη MIUI για να έχουμε ολοκληρωμένη υποστήριξη.

 

το αγόρασες από minideal η απο vickmall και από τα δύο store έρχονται με την ίδια rom?

αυτό με την φωτεινότητα έχει παρουσιαστεί και σε άλλους?

έχεις το άσπρο η το μαύρο?

βρήκατε συμβατά ακουστικά?

ευχαριστώ

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To παράγγειλα κι εγώ απο vickmall στις 20/05....

 

Παιδιά σε σας πόσο καιρό έκανε να έρθει ελλάδα; Ανυπομονώ πολύ να το πάρω στα χέρια μου :w00t:

Το παράγγειλα 12/5 από minideal και χθες (23/5) έφτασε αεροδρόμιο οπότε Δευτέρα-Τρίτη θα το έχω... επομένως σε 2εβδομάδες :)

Edited by nliossis
Link to comment
Share on other sites

το αγόρασες από minideal η απο vickmall

Minideal

και από τα δύο store έρχονται με την ίδια rom?

Δεν γνωρίζω

αυτό με την φωτεινότητα έχει παρουσιαστεί και σε άλλους?

Από ότι είδα σε XDA σε έναν ακόμα. Δεν λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα (υπάρχει ο sensor ομώς, οπότε είναι θέμα ROM)

έχεις το άσπρο η το μαύρο?

Μαύρο, κατάμαυρο σαν τα οικονομικά μου

βρήκατε συμβατά ακουστικά?

Από Sony Ericsson k850 δουλεύουν. Τα ίδια δούλεψαν και σε ZTE Blade, ZTE v967s (MTK) και Sony Ericsson Neo V.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εγω το κινητο το αγορασα απο αυτο το σαιτ : http://www.aliexpress.com/item/3000MAh-Jiayu-G4-MTK6589T-1-5G-Quad-Core-Phone-4GB-JiaYu-G4-3G-4-7-IPS/1045378773.html . Εκανε καπου 18 μερες να ερθει δωρεαν μεταφορικα χωρις να περασει τελωνειο και το εχω 3 μερες τωρα αλλα εχω δοκιμασει τα παντα . Ασχολουμαι πολυ με κινητα και pc .... Τελος παντων το πηρα 140 ευρω και ειναι απλα Τ Ε Λ Ε Ι Ο . Η οθονη ειναι 4,7 ιντσες καταλληλο μεγεθος με αναλυση 720p και 312 πιξελ ανα ιντσα και τυπο οθονης IPS εχει καταπληκτικη μπορω να πω γωνια θεασης και χρωματα . Ηχεια πολυ δυνατα , Rom 16gb μπορεις να αποθηκευσεις τα παντα και μπορεις να αγορασεις καρτα SD εως 64GB! Μπαταρια 3000mAh κραταει 2 μερες ανετα με σκληρη χρηση παντα εεε... Λογισμικο Android 4.2.2 . Detachable Battery .. Ram 2gb !!! εχω τα παντα ανοιχτα fb, viber , skype , messenfer , gmail, hangouts, google play, google chrome και αλλες εφαρμογες και εχω 400mb ελευθερα φοβερο .. αλλα συνηθως εχω 1.2gb με 800mb ελευθερη ραμ . Επεξεργαστης 8πυρηνος στα 1.7GHz ταχυτατος οταν δεν χρεαζεται ολους τους πυρηνες < τους βαζει για υπνο> . Φακος led κανονικος μπορουσε και να εχει πιο δυνατο , Και τωρα οι καμερες . Το καλυτερο κομματι . Η πισω καμερα 13mp βγαζει πεντακαθαρες φωτογραφιες και βιντεο 1080p στα 30fps . Μπροστινη καμερα 3mp για να βγαζετε καθαρες <selfies>. Μενου στα ελληνικα .Ξεχασα να πω οτι εχει Gorilla Glass 2 και στην αφη το κινητο ειναι πολυ ωραιο , Εμενα μου ηρθε με μια θηκη σιλικκονης. Το κινητο ειναι πολυ γρηγορο το μονο που με ενοχλει ειναι οτι εχει προβλημα η εφαρμογη του FB και θα ηθελα να μου πειτε ποια εκδοση να κατεβασω και απο που ( αν ειναι ευκολο στειλτε λινκ). Και ναι μοιαζει πολυ με iPhone η οθονη και η καμερα πισω μου το λενε ολοι. Το συνιστω σε ολους : Αγοραστε το και ας μην ειναι μαρκα .. Και για οποιον θελει δεικτη SAR επειδη το εψαξα ειδα 2 διαφορετικα SAR τωρα δεν ξερω ποιο ειναι 1ο: 0,5 και 2ο: 1.2 δεν ξερω ποιο ειναι αληθεια .

Ειδα κατι για gps που λετε αλλα εγω δεν χρησιμοποιω αρα δεν εχω αποψη.

Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά σας προτείνω δύο λύσης για κάποιον που θέλει κάτι καλό για όλες τις τσέπες .....

http://www.aliexpress.com/item/Brand-3-5mm-in-ear-Earphones-s33i-street-earphones-headset-microphone-Noodle-Headphones-free-shipping-ECO/1629704947.html

http://www.aliexpress.com/item/-/968270795.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης:

Αν βάλετε το Super Camera της Lenovo (δεν θα το βρείτε σε Google Play) θα δείτε ΠΟΛΥ μεγάλη διαφορά στην ποιότητα... Κάνει πολύ πιο πιοτική συμπίεση. Τα Video είναι πάρα πολύ καλά χωρίς διακοπές σε Full HD.

Το μόνο που απομένει είναι τώρα να αρχίσουν σιγά σιγά να γίνονται port κάποιες Kitkat ROM από παρόμοια κινητά και ειδικά να βγει επίσημη MIUI για να έχουμε ολοκληρωμένη υποστήριξη.

Super Camera της Lenovo η LenovoSmart Camera;

 

Και στο 4pda (που ανέφερα πριν) υπάρχουν άτομα που ασχολούνται με ROM. Εγω ακόμη δεν μπορώ να συμμετέχω στα τεστς, απο βδομαδα. Αν θέλει κάποιος όμως μπορω να γράψω στο παιδί που άφησε π.χ. αυτο το μήνυμα

Φτιάχνει "καθαρό" Android με πολλά πράγματα πεταμένα έξω... Δειτε το...

(Εδω η πρώτη του επεξεργασμένη stock ROM. Remastered οπως την εχει ονομάσει και DEODEX)

Link to comment
Share on other sites

Super Camera της Lenovo η LenovoSmart Camera;

 

Και στο 4pda (που ανέφερα πριν) υπάρχουν άτομα που ασχολούνται με ROM. Εγω ακόμη δεν μπορώ να συμμετέχω στα τεστς, απο βδομαδα. Αν θέλει κάποιος όμως μπορω να γράψω στο παιδί που άφησε π.χ. αυτο το μήνυμα

Φτιάχνει "καθαρό" Android με πολλά πράγματα πεταμένα έξω... Δειτε το...

(Εδω η πρώτη του επεξεργασμένη stock ROM. Remastered οπως την εχει ονομάσει και DEODEX)

Αυτη η rom αν και δεν γνωριζω Ρωσικα απο οτι καταλαβα περνιεται μεσα απο recovery.........σωστα?

Και αν καταλαβαινει καποιος τι διορθωνει και αν υπαρχει καποιο bug?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

απο recovery

Ναι: CWM, CARLIV, TWRP etc

 

bug εχει και ενδέχεται να εχει :-)

Γι'αυτο και ζηταει testers

Η συγκεκριμένη rom εχει διορθωσεις (22.05) στα:

boot.img +TitaniumBackup & καιρος και 4pda (widgets νομίζω ) Φαίνεται πως δεν θα την συνεχίζει, εγω το ανέφερα ως παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθησε κανεις να το φλασαρει; ανοιγω το SPFT κανω download, συνδεω την συσκευη με usb στο pc και δεν γινεται κατι π.χ να φορτωσει...
Link to comment
Share on other sites

Super Camera της Lenovo η LenovoSmart Camera;

https://www.google.gr/search?q=lenovo+super+camera+3.5.5+apk&oq=lenovo+super+camera+3.5.5&aqs=chrome.1.69i57j0.8033j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

 

Έχει βγει και 3.5.6 νομίζω αλλά δεν την έχω δοκιμάσει και δεν θα μπω στον κόπο. Η 3.5.5 δουλεύει τέλεια.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εγω το κινητο το αγορασα απο αυτο το σαιτ : http://www.aliexpress.com/item/3000MAh-Jiayu-G4-MTK6589T-1-5G-Quad-Core-Phone-4GB-JiaYu-G4-3G-4-7-IPS/1045378773.html . Εκανε καπου 18 μερες να ερθει δωρεαν μεταφορικα χωρις να περασει τελωνειο και το εχω 3 μερες τωρα αλλα εχω δοκιμασει τα παντα . Ασχολουμαι πολυ με κινητα και pc .... Τελος παντων το πηρα 140 ευρω και ειναι απλα Τ Ε Λ Ε Ι Ο . Η οθονη ειναι 4,7 ιντσες καταλληλο μεγεθος με αναλυση 720p και 312 πιξελ ανα ιντσα και τυπο οθονης IPS εχει καταπληκτικη μπορω να πω γωνια θεασης και χρωματα . Ηχεια πολυ δυνατα , Rom 16gb μπορεις να αποθηκευσεις τα παντα και μπορεις να αγορασεις καρτα SD εως 64GB! Μπαταρια 3000mAh κραταει 2 μερες ανετα με σκληρη χρηση παντα εεε... Λογισμικο Android 4.2.2 . Detachable Battery .. Ram 2gb !!! εχω τα παντα ανοιχτα fb, viber , skype , messenfer , gmail, hangouts, google play, google chrome και αλλες εφαρμογες και εχω 400mb ελευθερα φοβερο .. αλλα συνηθως εχω 1.2gb με 800mb ελευθερη ραμ . Επεξεργαστης 8πυρηνος στα 1.7GHz ταχυτατος οταν δεν χρεαζεται ολους τους πυρηνες < τους βαζει για υπνο> . Φακος led κανονικος μπορουσε και να εχει πιο δυνατο , Και τωρα οι καμερες . Το καλυτερο κομματι . Η πισω καμερα 13mp βγαζει πεντακαθαρες φωτογραφιες και βιντεο 1080p στα 30fps . Μπροστινη καμερα 3mp για να βγαζετε καθαρες <selfies>. Μενου στα ελληνικα .Ξεχασα να πω οτι εχει Gorilla Glass 2 και στην αφη το κινητο ειναι πολυ ωραιο , Εμενα μου ηρθε με μια θηκη σιλικκονης. Το κινητο ειναι πολυ γρηγορο το μονο που με ενοχλει ειναι οτι εχει προβλημα η εφαρμογη του FB και θα ηθελα να μου πειτε ποια εκδοση να κατεβασω και απο που ( αν ειναι ευκολο στειλτε λινκ). Και ναι μοιαζει πολυ με iPhone η οθονη και η καμερα πισω μου το λενε ολοι. Το συνιστω σε ολους : Αγοραστε το και ας μην ειναι μαρκα .. Και για οποιον θελει δεικτη SAR επειδη το εψαξα ειδα 2 διαφορετικα SAR τωρα δεν ξερω ποιο ειναι 1ο: 0,5 και 2ο: 1.2 δεν ξερω ποιο ειναι αληθεια .

Ειδα κατι για gps που λετε αλλα εγω δεν χρησιμοποιω αρα δεν εχω αποψη.

Πολυ καλο το review φιλε μου, αλλα πως και δεν το πηρες απο τα γνωστα μαγαζια που ειναι και στο φορουμ μας και ειναι και πιο φθηνα?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τωρα το βρηκα αυτο το φορουμ οταν πηρα το κινητο και το σαιτ το ειχε προτεινει ενας φιλος μου. Δεν ειχα ψαξει αυτα τα σαιτ αλλα τωρα που τα ειδα μαλλον θα τα προτιμησω . Ευχαριστω για τα καλα σου λογια
Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

@kosbas

Για το Facebook εχω κατεβασει την 8.0.0.26.28 αν θυμαμαι καλα το λεω κ σε προηγουμενο ποστ. αυτο που παρατηρησα στο wifi δεν κλεινει οταν ανοιγω to 3G μετα απο λιγο κλεινει η εφαρμογη....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...