Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα..ξερει μηπως κανεις αν υπαρχει καποιο μαγαζι που να πουλαει μπαταριες και αναλωσιμα jiayu στην Ελλαδα?η μπαταρια μου (ενος μηνος) τα φτυσε αναπαντεχα χωρις λογο και αιτια..και ενοητε δεν καληπτεται απο εγγυηση..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σβύσε απο τη μνήμη τις ρυθμίσεις απο το κάτω router!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Με QΤ, έχοντας την sim, μόνο στην SIM2 δεν λειτουργούν τα δεδομένα καθόλου. Γιατί; Επειδή είναι με ROAMING;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..ξερει μηπως κανεις αν υπαρχει καποιο μαγαζι που να πουλαει μπαταριες και αναλωσιμα jiayu στην Ελλαδα?η μπαταρια μου (ενος μηνος) τα φτυσε αναπαντεχα χωρις λογο και αιτια..και ενοητε δεν καληπτεται απο εγγυηση..

 

πάνε σε κάποιο service κινητών που πουλάει διάφορες μπαταρίες μπας και ταιριάζει κάποια, έστω με λίγη πατέντα βάζοντας κάποιο λαστιχάκι από κάτω εάν είναι πιο κοντή για παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αχνοφαινεται καθολου καποια κινηση για Lollipop στο κινητο μας? Υπαρχει φως στον οριζοντα και αν ναι ποτε? Γνωριζει κανεις?
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

cm12.1 είναι σε δοκιμές ...... αλλά το καρπούζι είναι μάπα ..... 4.4 είναι κλάσεις ανώτερο

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, είσαι τεράστιος! πραγματικά πολύ καλή λύση, έπιανα δορυφόρους με το πολύ 30δβ και πήγαν όλοι 7-8δβ πάνω, πρώτη φορά είναι στο jiayu μου ακρίβεια 2m στο GPS test, έκοψα και δίπλωσα λωρίδα αλουμινίου 9,4cm x 0,5cm από αυτό της κουζίνας, επίσης κατατοπιστικό για όποιον έχει προβλήματα είναι το http://cincomasapp.com/gps-chinese-mobiles-step-by-step/ ,έχω κάνει από εκεί τα πρώτα βήματα, εκτός από το να κολλήσω κεραία, και κλείδωνα πριν από αυτό μεσα στο λεπτό (με ανοιχτό ίντερνετ την 1η φορά) αλλά με το κολπάκι του Γιώργου πιάνει πλέον και ΑΨΟΓΑ.

(παρεπιπτόντως είμαι με τη μαμά ΡΟΜ Ευρωπαϊκή του Νοεμβρίου) :)

 

για να έχετε πανίσχυρο gps, κόβουμε από ένα πακέτο τσιγάρα το περίσσιο αλουμινόχαρτο στο πάνω μέρος που είναι περίπου 8-10cm και το διπλώνουμε 2-3 φορες για να αποκτήσουμε μια αλουμινοταινία 8-10cm x 03,04 cm, ανοίγουμε το καπάκι και την βάζουμε να ξεκινάει περίπου πάνω από την μακρόστενη χαραμάδα και λίγο δεξιότερα περίπου στη μέση του κινητού και κοντύτερα στο φλας, (στη νοητή ευθεία τις κάτω μεριάς του φλας) κλείνουμε το καπάκι αφήνοντας την υπόλοιπη ταινία 6-7cm να μένει έξω από το κινητό, από 28-30-32 το πολύ db, εκτοξεύεται στα 48-50 db, μέχρι 52db το είδα, κλειδώνει αμέσως δε χάνει σήμα πουθενά..., πακέτο τσιγάρα βρίσκεις παντού σε στιγμή ανάγκης για gps, δοκιμάστε το, φτάσατε στον προορισμό σας σκίζεται το αλουμινόχαρτο, η το διπλώνεται κάτω από το κάλυμμα να είναι έτοιμο για επόμενη χρήση, η αλουμινοταινία πρέπει να μένει όρθια σαν κεραία, διπλωμένη πίσω δε δίνει τίποτε, πρώτη φορά που είχα gps από κινητό εν πτήση, έχοντας δοκιμάσει ουκ ολίγα όποτε ταξιδεύω παράθυρο, το παράπονο μου που δεν είχα καμιά πρόταση για αλλαγή rom, salamander mg η κάποια άλλη να φλασάρω? η μήπως να μη μπω στο τριπάκι να μείνω με την μανισια μιας και δεν έχω θέματα

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, είσαι τεράστιος! πραγματικά πολύ καλή λύση, έπιανα δορυφόρους με το πολύ 30δβ και πήγαν όλοι 7-8δβ πάνω, πρώτη φορά είναι στο jiayu μου ακρίβεια 2m στο GPS test, έκοψα και δίπλωσα λωρίδα αλουμινίου 9,4cm x 0,5cm από αυτό της κουζίνας, επίσης κατατοπιστικό για όποιον έχει προβλήματα είναι το http://cincomasapp.com/gps-chinese-mobiles-step-by-step/ ,έχω κάνει από εκεί τα πρώτα βήματα, εκτός από το να κολλήσω κεραία, και κλείδωνα πριν από αυτό μεσα στο λεπτό (με ανοιχτό ίντερνετ την 1η φορά) αλλά με το κολπάκι του Γιώργου πιάνει πλέον και ΑΨΟΓΑ.

(παρεπιπτόντως είμαι με τη μαμά ΡΟΜ Ευρωπαϊκή του Νοεμβρίου) :)

 

Μπορεις να βάλεις μια φωτογραφία πως το έχεις κάνει;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βάλεις μια φωτογραφία πως το έχεις κάνει;;

οι διαστάσεις είναι περίπου 0,5εκ * 9,5εκ και το βάζω όπως ακριβώς στη φωτό και μετά από πάνω το καπάκι (κρατάω τη μία άκρη να μη φύγει από τη θέση του)

[ATTACH]63150[/ATTACH]

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

εχω τη miui by batsilos. οπως ξερετε το κινητο εχει 2 διαφορετικου μεγεθους σιμ. αν θελω να αλλαξω παροχο στα δεδομενα για ενα διαστημα χωρις να αλλαζω τις καρτες γινετε; με 3 γ φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

οι διαστάσεις είναι περίπου 0,5εκ * 9,5εκ και το βάζω όπως ακριβώς στη φωτό και μετά από πάνω το καπάκι (κρατάω τη μία άκρη να μη φύγει από τη θέση του)

[ATTACH]63150[/ATTACH]

λοιπόν αυτό ακριβώς εννοούσα όμως σε μένα λίγο δεξιότερα δηλαδή 3-4 χιλιοστά δεξιότερα έπαιξε καλύτερα, (όχι ακριβώς πάνω από την χαραμάδα), τώρα με τα ραδιοκύματα τι κουφά συμβαίνουν ποιος ξέρει, δοκιμάζεται όπου σας αποδίδει καλύτερα, ανοιχτό και με μια κολλητική ταινία στο αλουμινόχαρτο το πάτε λίγο αριστερότερα λίγο δεξιότερα όπου σας δείξει τις μπάρες του gps test ψηλότερα, και για όποιον του αρέσουν οι μετατροπές και το παίδεμα μπορεί να φτιάξει μια gps κεραία από φίλο χαλκού κόβοντας το με το ψαλίδι η ξυράφι ίδιο πατρόν με την υπάρχουσα κεραία του κινητού τοποθετημένη επάνω σε μια αυτοκόλλητη ζελατίνα, ας είναι ολόιδια, μόνο και μόνο επειδή η χαλκοταινία θα είναι χοντρότερη έστω τα λίγα micron θα βελτιωθεί θεαματικά η λήψη, και εάν φτιάξει πολλά αντίτυπα τα βάζει προς πώληση στο ebay και τα κονομάει, κεραία gps για g4 με 40% μεγαλύτερη απόδοση!!! χάχα, εγώ θα την αγόραζα πάντως χάχα

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του Jiayu είναι ακριβώς o σχεδιασμός της κεραίας , και ότι βραχυκυκλώνει γείωση με κεραία.

Κανονικά θέλει κόπια από άλλο κινητό , στα μέτρα του καπακιού..... με γείωση και σώμα χωριστά , να ενώνονται στην ακμή!

το ποιό σωστό σχήμα.....

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αντικαταστησω το παλιο μου AMOI N828 με το Jiayu G4s...

με τα ελαχιστα που ξερω απο κινητα...και απο reviews που διαβασα (βεβαια reviews πριν απο ενα χρονο)

δειχνουν οτι ειναι αρκετα καλο κινητο...

απλως θα ηθελα να ρωτησω για ολους οσους το εχουν ηδη ενα χρονο, αξιζει???

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αντικαταστησω το παλιο μου AMOI N828 με το Jiayu G4s...

με τα ελαχιστα που ξερω απο κινητα...και απο reviews που διαβασα (βεβαια reviews πριν απο ενα χρονο)

δειχνουν οτι ειναι αρκετα καλο κινητο...

απλως θα ηθελα να ρωτησω για ολους οσους το εχουν ηδη ενα χρονο, αξιζει???

Πολύ καλό είναι. Αλλά γιατί δεν παίρνεις το s3?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δε μπορείς να κάνεις αγορά από εξωτερικο εκτός και αν έχεις λεφτά έξω. Αν έχεις τρόπο οκ. Αλλιώς περιμένεις. Και μέχρι να ανοίξει το PayPal ξανά θα υπάρχουν και άλλες επιλογές στα λεφτά αυτα
Link to comment
Share on other sites

χμμμ αυτο δν το ηξερα... εννοω νομιζα οτι τωρα που ανοιξαν οι τραπεζες θα κυλουσαν ολα ομαλα... αλλα μαλλον δν διαβασα καλα...

οποτε χρειαζεται λιγος χρονος παραπανω... θελω να πιστευω οτι σε κανα μηνα, θα εχει ανοιξει κ to paypal...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο γρουπ των ευχαριστημένων, λες και έχω άλλο κινητό! Απίστευτη βελτίωση και πανεύκολο.

 

Ένα ερώτημα που έχω είναι ότι όταν το διπλώνο μετά την χρήση καλύπτω μια μικρή τρύπα στρογγυλή που είναι 1cm κάτω δεξιά από το flash. Δεν ξέρω τι είναι και δεν έχω δει καμία παρενέργεια.

 

Ευχαριστώ τον Γιώργο 9.5x0.5cm. Το 0.5 το έκανα από 1.5 διπλωμένο στα 3 για δυσκαμψία και μετά την χρήση διπλώνω πίσω από την πλαστική πρόσοψη. Επίσης το έβαψα μαύρο με μαρκαδόρο διαρκείας γιατί όταν το έβαζα στην βάση αυτοκινήτου, αντανακλούσε το αλουμινόχαρτο στο παρμπριζ και με ενοχλούσε. Επίσης όταν το βάλεις σε βάση στο παρμπριζ αν το διπλώσεις μετα από πίσω δουλεύει μια χαρά.

 

Γιώργο, είσαι τεράστιος! πραγματικά πολύ καλή λύση, έπιανα δορυφόρους με το πολύ 30δβ και πήγαν όλοι 7-8δβ πάνω, πρώτη φορά είναι στο jiayu μου ακρίβεια 2m στο GPS test, έκοψα και δίπλωσα λωρίδα αλουμινίου 9,4cm x 0,5cm από αυτό της κουζίνας, επίσης κατατοπιστικό για όποιον έχει προβλήματα είναι το http://cincomasapp.com/gps-chinese-mobiles-step-by-step/ ,έχω κάνει από εκεί τα πρώτα βήματα, εκτός από το να κολλήσω κεραία, και κλείδωνα πριν από αυτό μεσα στο λεπτό (με ανοιχτό ίντερνετ την 1η φορά) αλλά με το κολπάκι του Γιώργου πιάνει πλέον και ΑΨΟΓΑ.

(παρεπιπτόντως είμαι με τη μαμά ΡΟΜ Ευρωπαϊκή του Νοεμβρίου) :)

Edited by antman
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω την "MIUI V6 G4s port". Μήπως γνωρίζει κάποιος εαν κλείνει ο ήχος της φωτογραφικής; (Το κλακ που κάνει όταν βγάζει φωτογραφία εννοώ) Έχω κλείσει τους ήχους στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής , έχω επίσης την συσκευή στο αθόρυβο και πάλι το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

system\media\audio\ui\camera_click.ogg μετονομασία σε .oggx

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

χμμμ αυτο δν το ηξερα... εννοω νομιζα οτι τωρα που ανοιξαν οι τραπεζες θα κυλουσαν ολα ομαλα... αλλα μαλλον δν διαβασα καλα...

οποτε χρειαζεται λιγος χρονος παραπανω... θελω να πιστευω οτι σε κανα μηνα, θα εχει ανοιξει κ to paypal...

σε ένα μηνα? πολύ χλομό το βλέπω.....

για ιντερνετικές αγορές με κατάθεση μέσω western union, αύριο πάω βουλγαρία (σε ευρωπαϊκή χώρα!!! χάχα, που καταντήσαμε χάχα) όπως μου είπανε εκεί ανοίγεις λογαριασμό επιτόπου, και σου βγάζουν visa prepaid η depit κάρτα, θα τις βάλω 300 ευρώ να υπάρχουν, αν και δε χρειάζομαι τίποτε προς το παρόν από ασία μεριά, ας υπάρχει για πάν ενδεχόμενο, ειδάλλως με πληρωμή από συγγενή η φίλο στο εξωτερικό (όσοι έχουν)

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε needrom και μόνο! Η άλλη που σου ήρθε είναι για το γνήσιο Note 3G και δεν μπαίνει ακόμα και να θές!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε needrom και μόνο! Η άλλη που σου ήρθε είναι για το γνήσιο Note 3G και δεν μπαίνει ακόμα και να θές!

κατεβασα και εκανα την αναβαθμιση. το θεμα ομως με το wifi συνεχιζω να το εχω. αν και βλεπει το ρουτερ που ειναι στα 3 μετρα απο εμενα δε συνδεεται σε αυτο αλλα στο αλλο που ειναι 1 οροφο κατω. δοκιμασα εσβησα το κανονικο και ξαναπερασα το κωδικο αλλα τιποτα . διεγραψα και του κατω οροφου για να μη μπορει να συνδεθει αλλα παλι δε συνδεετε Τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...