Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει το kernel τον κατάλληλο οδηγό για τέτοια λειτουργία στο G4S....

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εσπασε η οθονη και εσπασε μονο το τζαμακι γινεται και με τα μισα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις μηχάνημα να ξεκολλήσεις τα δυο τζάμια και καθαριστικό για την παλιά κόλλα και UV κόλλα για να τα ξανακολλήσεις!

Και ποτέ δεν θα γίνει όπως το εργοστασιακό!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Replacement-G4S-LCD-Display-Touch-Screen-LCD-display-Assemble-For-JIAYU-G4S-free-shipping/32325537154.html

Αυτη εδω που λεει οτι ειναι original? Η παιζει να ειναι ολες ιδιες?

Link to comment
Share on other sites

αυτή που σας έδωσα link πήρα και για το δικό μου και είναι 100% γνήσια LG....

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έσπασε η οθονη μου απο αυτο το κινητο.. πια με προτινετε να βαλω?

Κάνε μια ερώτηση στο Vickmall. Μου έχουν δώσει αυθεντικά ανταλλακτικά για iOcean, Jiayu και Chuwi.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Στο needrom γράφτηκαν παράπονα για την τελευταία αναβάθμιση της μιουι του batsilos . Δε τη Έχω κάνει ακόμη. Τη έβαλε κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς ένα δύο έξυπνοι , άλλαξαν αρχειά απο τη ρομ και μετα παραπονιούνται οτι δεν μπαινει το update! (πως να μπεί αφού βλέπει λάθος checksum αρχείου!)

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα λόγο τις κατάστασης στη χώρα και για να μην πυροβοληθώ από άγχος και στρές μου ήρθε η ιδέα να αναβαθμίσω την rom, ούτος η άλλος με την κατάσταση όπως έχει αλλαγή κινητού δε προβλέπεται σύντομα χάχα, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την μανίσια 4.4.2 kernel 3.4.67 okt.22.2014 g4s...222444, κανένα κώλυμα όλα σφαίρα όλα τα apps ακόμη και navigon sygic 1.4 μια χαρά, η 1.5 δεν κλείδωνε δορυφόρους ξανά γύρισα στην 1.4, προτείνεται μου εσείς που δοκιμάσατε αρκετές την πιο σταθερή πιο αξιόλογη κλπ, και με λίγες απλές οδηγίες να μη βγάλω τα μάτια μου στο διάβασμα, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, θα σώσετε κάποιον από την αυτοκτονία χάχα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα λόγο τις κατάστασης στη χώρα και για να μην πυροβοληθώ από άγχος και στρές μου ήρθε η ιδέα να αναβαθμίσω την rom, ούτος η άλλος με την κατάσταση όπως έχει αλλαγή κινητού δε προβλέπεται σύντομα χάχα, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την μανίσια 4.4.2 kernel 3.4.67 okt.22.2014 g4s...222444, κανένα κώλυμα όλα σφαίρα όλα τα apps ακόμη και navigon sygic 1.4 μια χαρά, η 1.5 δεν κλείδωνε δορυφόρους ξανά γύρισα στην 1.4, προτείνεται μου εσείς που δοκιμάσατε αρκετές την πιο σταθερή πιο αξιόλογη κλπ, και με λίγες απλές οδηγίες να μη βγάλω τα μάτια μου στο διάβασμα, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, θα σώσετε κάποιον από την αυτοκτονία χάχα

 

Υ.Γ. μπήκα στο τριπάκι και διάβασα λίγο για τις διάφορες rom, η salamander λέει ότι βελτιώνει το signal, ισχύει? βρήκατε διαφορές σε wifi gps gsm 3G από rom σε rom?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει και εγώ αυτό το κινητό και όλα δουλεύουν ρολόι εκτός από το gps που δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους,οπότε αποφάσισα να το ανοίξω και είδα ότι στα τρία σημεία του gps δεν είχε σε κανένα κολλητικη ταινία, οπότε έβαλα στα δύο ακριανα που είναι για το έδαφος και άφησα μόνο το μεσαίο που είναι για την κεραία αλλά πάλι τίποτα δεν πιάνει με τίποτα. Έχετε να μου προτείνετε τίποτα; έχω official Android 4.4.2 της jiayu. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει και εγώ αυτό το κινητό και όλα δουλεύουν ρολόι εκτός από το gps που δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους,οπότε αποφάσισα να το ανοίξω και είδα ότι στα τρία σημεία του gps δεν είχε σε κανένα κολλητικη ταινία, οπότε έβαλα στα δύο ακριανα που είναι για το έδαφος και άφησα μόνο το μεσαίο που είναι για την κεραία αλλά πάλι τίποτα δεν πιάνει με τίποτα. Έχετε να μου προτείνετε τίποτα; έχω official Android 4.4.2 της jiayu. Ευχαριστώ

 

μην περιμενεις και πολλα απο το gps του g4s...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει και εγώ αυτό το κινητό και όλα δουλεύουν ρολόι εκτός από το gps που δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους,οπότε αποφάσισα να το ανοίξω και είδα ότι στα τρία σημεία του gps δεν είχε σε κανένα κολλητικη ταινία, οπότε έβαλα στα δύο ακριανα που είναι για το έδαφος και άφησα μόνο το μεσαίο που είναι για την κεραία αλλά πάλι τίποτα δεν πιάνει με τίποτα. Έχετε να μου προτείνετε τίποτα; έχω official Android 4.4.2 της jiayu. Ευχαριστώ

Δύσκολα εμένα μια δουλεύει μια όχι μην δίνεις σημασία τζάμπα θα χάσεις την ώρα σου. Σε όσους δεν δουλεύει από την αρχή δεν δούλεψε ποτε ότι και αν κάναν

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

για να έχετε πανίσχυρο gps, κόβουμε από ένα πακέτο τσιγάρα το περίσσιο αλουμινόχαρτο στο πάνω μέρος που είναι περίπου 8-10cm και το διπλώνουμε 2-3 φορες για να αποκτήσουμε μια αλουμινοταινία 8-10cm x 03,04 cm, ανοίγουμε το καπάκι και την βάζουμε να ξεκινάει περίπου πάνω από την μακρόστενη χαραμάδα και λίγο δεξιότερα περίπου στη μέση του κινητού και κοντύτερα στο φλας, (στη νοητή ευθεία τις κάτω μεριάς του φλας) κλείνουμε το καπάκι αφήνοντας την υπόλοιπη ταινία 6-7cm να μένει έξω από το κινητό, από 28-30-32 το πολύ db, εκτοξεύεται στα 48-50 db, μέχρι 52db το είδα, κλειδώνει αμέσως δε χάνει σήμα πουθενά..., πακέτο τσιγάρα βρίσκεις παντού σε στιγμή ανάγκης για gps, δοκιμάστε το, φτάσατε στον προορισμό σας σκίζεται το αλουμινόχαρτο, η το διπλώνεται κάτω από το κάλυμμα να είναι έτοιμο για επόμενη χρήση, η αλουμινοταινία πρέπει να μένει όρθια σαν κεραία, διπλωμένη πίσω δε δίνει τίποτε, πρώτη φορά που είχα gps από κινητό εν πτήση, έχοντας δοκιμάσει ουκ ολίγα όποτε ταξιδεύω παράθυρο, το παράπονο μου που δεν είχα καμιά πρόταση για αλλαγή rom, salamander mg η κάποια άλλη να φλασάρω? η μήπως να μη μπω στο τριπάκι να μείνω με την μανισια μιας και δεν έχω θέματα Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα λόγο τις κατάστασης στη χώρα και για να μην πυροβοληθώ από άγχος και στρές μου ήρθε η ιδέα να αναβαθμίσω την rom, ούτος η άλλος με την κατάσταση όπως έχει αλλαγή κινητού δε προβλέπεται σύντομα χάχα, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την μανίσια 4.4.2 kernel 3.4.67 okt.22.2014 g4s...222444, κανένα κώλυμα όλα σφαίρα όλα τα apps ακόμη και navigon sygic 1.4 μια χαρά, η 1.5 δεν κλείδωνε δορυφόρους ξανά γύρισα στην 1.4, προτείνεται μου εσείς που δοκιμάσατε αρκετές την πιο σταθερή πιο αξιόλογη κλπ, και με λίγες απλές οδηγίες να μη βγάλω τα μάτια μου στο διάβασμα, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, θα σώσετε κάποιον από την αυτοκτονία χάχα

Δοκιμασε αυτην :http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/

Αρκετα ικανοποιημενος μπορω να πω

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

για να έχετε πανίσχυρο gps, κόβουμε από ένα πακέτο τσιγάρα το περίσσιο αλουμινόχαρτο στο πάνω μέρος που είναι περίπου 8-10cm και το διπλώνουμε 2-3 φορες για να αποκτήσουμε μια αλουμινοταινία 8-10cm x 03,04 cm, ανοίγουμε το καπάκι και την βάζουμε να ξεκινάει περίπου πάνω από την μακρόστενη χαραμάδα και λίγο δεξιότερα περίπου στη μέση του κινητού και κοντύτερα στο φλας, (στη νοητή ευθεία τις κάτω μεριάς του φλας) κλείνουμε το καπάκι αφήνοντας την υπόλοιπη ταινία 6-7cm να μένει έξω από το κινητό, από 28-30-32 το πολύ db, εκτοξεύεται στα 48-50 db, μέχρι 52db το είδα, κλειδώνει αμέσως δε χάνει σήμα πουθενά..., πακέτο τσιγάρα βρίσκεις παντού σε στιγμή ανάγκης για gps, δοκιμάστε το, φτάσατε στον προορισμό σας σκίζεται το αλουμινόχαρτο, η το διπλώνεται κάτω από το κάλυμμα να είναι έτοιμο για επόμενη χρήση, η αλουμινοταινία πρέπει να μένει όρθια σαν κεραία, διπλωμένη πίσω δε δίνει τίποτε, πρώτη φορά που είχα gps από κινητό εν πτήση, έχοντας δοκιμάσει ουκ ολίγα όποτε ταξιδεύω παράθυρο, το παράπονο μου που δεν είχα καμιά πρόταση για αλλαγή rom, salamander mg η κάποια άλλη να φλασάρω? η μήπως να μη μπω στο τριπάκι να μείνω με την μανισια μιας και δεν έχω θέματα

 

φιλε το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει καθολου το gps σε μενα απο την αρχη...αυτο το κολπακι που παραθετεις θεωρω πως ειναι για αυτους που τους δουλευει το gps και απλα ετσι το βελτιωνουν.....Οσο αναφορα τις ρομ εχω δοκιμασει αρκετες και μπορω να πω πως απο τις καλυτερες ειναι η Mg rom. Με την salamander ειχα θεματα με το σημα του κινητου καθως και με ηχειο δεν ημουνα ικανοποιημενος. Προσωπικα θα σου ελεγα να μεινεις με την Official 4.4.2(και εγω αυτην εχω τωρα) κυριως επειδη εχω παθει πλακα με την οθονη...δεν ξερω αλλα μου φαινονται τρομερη η ποιοτητα της οθονης σε σχεση με τις custom rom...μπορει να ειναι ιδεα μου

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτην :http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/

Αρκετα ικανοποιημενος μπορω να πω

 

σε ευχαριστώ και την επιλέγω, όμως πως την κάνουμε εγκατάσταση? από όσο είδα δε δίνει οδηγίες, με φλασάρισμα να υποθέσω? φλασάρω κατευθείαν στην v8? η να φλασάρω πρώτα την v7?

Link to comment
Share on other sites

Την nvram σου την έχεις κάνει restore; Για το GPS...

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Την nvram σου την έχεις κάνει restore; Για το GPS...

μετα απο καθε αναβαθμιση της miui εχει προβλημα το wifi να μπει στο ρουτερ που υπαρχει στο ιδιο δωματιο με μενα αλλα μπαινει σε αλλο που ειναι ενα οροφο πιο κατω αλλης εταιριας. (εχω και για τα 2 κωδικο).

συνηθως στρωνει μετα απο κανα δυο μερες αλλα μετα κανω παλι αναβαθμιση και επανεμφανιζετε. τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...