Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οσα παιδια εχουν προβλημα με το GPS.Κατεβαστε απο το google play το Κατάσταση GPS - Test & Fix,βγείτε στην ταρατσα σας ή τελος παντων σε υπαιθριο χωρο να βλεπει ουρανο το κινητο,πατηστε reset GPS και μετα Get Xtra Data και καθιστε εκει περιπου 4'.Το κινητο κλειδωνει πλεον κανονικα και χρησιμοποιησα πρωτη φορα το Sygic στην πολη

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως αλλαζω το boot animation στο κινητο? Εχω φτιαξει ενα με αναλυση εικονων 720x1280 αρχεια png αλλα ενω το αντιγραφω στο /system/media (μετονομαζοντας το παλιο εννοειται) δεν μου το δειχνει.. απεναντιας δειχνει ενα ξεκαρφωτο android bootanimation.. (τον ηχο με το bootaudio.mp3 το εχω πετυχει)

 

Η ROM που εχω ειναι η ΜIUI του Batsilos..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ...παρελαβα και εγω προσφατα το κινητακι..τα προβληματα γνωστα ,οπως gps ,maps και γενικα δεν ανταποκρινετε στα στανταρ που θα επρεπε..θα μπορουσε καποιος να μου πει αν εχετε καταληξει σε καποια σωστη ρομ και καποιο tutorial πως να περαστει?σας ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Για δες προσβασημοτιτα υπηρεσίες και κάνε απενεργοπ και μετά διαγραφή απο τις εφαρμογές

 

Δεν γίνετε τίποτα.

 

Έχω και άλλη μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει.Έχει τύχει να αποφορτιστεί η μπαταρία μέσα σε ένα βράδυ ενώ είναι στο 45%.Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε τίποτα.

 

Έχω και άλλη μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει.Έχει τύχει να αποφορτιστεί η μπαταρία μέσα σε ένα βράδυ ενώ είναι στο 45%.Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία;

 

Μου εχει τυχει εμενα γιατι ειχα ανοιξει νωριτερα το FB και αυτο καταναλωνει αρκετη μπαταρια.. Γενικα μπορει να υπαρχει στο παρασκηνιο καποια εφαρμογη που να τρεχει και να σου τρωει μπαταρια.. Εγω εβαλα το Greenify και ησυχασα..!!!

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζω το boot animation στο κινητο? Εχω φτιαξει ενα με αναλυση εικονων 720x1280 αρχεια png αλλα ενω το αντιγραφω στο /system/media (μετονομαζοντας το παλιο εννοειται) δεν μου το δειχνει.. απεναντιας δειχνει ενα ξεκαρφωτο android bootanimation.. (τον ηχο με το bootaudio.mp3 το εχω πετυχει)

 

Η ROM που εχω ειναι η ΜIUI του Batsilos..

Δεν είναι τόσο απλό! Πρέπει επίσης να το κάνεις ZIP σαν archive χωρίς συμπίεση!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2756198

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό! Πρέπει επίσης να το κάνεις ZIP σαν archive χωρίς συμπίεση!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2756198

 

Ευχαριστω.. πολυ καλος οδηγος..

 

Τελικα καταφερα και εφτιαξα το δικο μου boot animation με αλλαγη του bootaudio και αλλαγη και του boot logo απο εναν οδηγο που βρηκα.. Το εφτιαξα στα μετρα μου τελικα με θεμα ..by anonymous!!!!

https://vid.me/P7wJ

Edited by Aeriko
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.. πολυ καλος οδηγος..

 

Τελικα καταφερα και εφτιαξα το δικο μου boot animation με αλλαγη του bootaudio και αλλαγη και του boot logo απο εναν οδηγο που βρηκα.. Το εφτιαξα στα μετρα μου τελικα με θεμα ..by anonymous!!!!

https://vid.me/P7wJ

Πολύ ωραίο φίλε

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τυχει εμενα γιατι ειχα ανοιξει νωριτερα το FB και αυτο καταναλωνει αρκετη μπαταρια.. Γενικα μπορει να υπαρχει στο παρασκηνιο καποια εφαρμογη που να τρεχει και να σου τρωει μπαταρια.. Εγω εβαλα το Greenify και ησυχασα..!!!

 

Ok ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το κινητό μας είναι ενα από τα πιο πηραγμενα ρομ και τέτοια αλλά και ταυτόχρονα καλο κινητό με καλη καμερα και μπαταρία καλή οθόνη και αντέχει τις πολλές ωρες χρήσης

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

το σαβατο εκανα αναβαθμιση στη miui toy batsilos και σημερα χρειαστηκα πλοηγηση. εγω χρησιμοποιω το navigon και εχω και τους χαρτες της google σα εναλακτικη. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΣΚΕΤΗ!!!!!!!!!!! εχανε το σημα στον κηφησο!!!!!!! δε υπαρχει ποιο ανοιχτος δρομος και μια με εβρικε μια με εχανε. και οταν με εβρισκε με εδειχνε αλλου. δοκιμασα και τους χαρτες τα ιδια!!! ελπιζω να γινει κατι τη επομενη αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

το σαβατο εκανα αναβαθμιση στη miui toy batsilos και σημερα χρειαστηκα πλοηγηση. εγω χρησιμοποιω το navigon και εχω και τους χαρτες της google σα εναλακτικη. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΣΚΕΤΗ!!!!!!!!!!! εχανε το σημα στον κηφησο!!!!!!! δε υπαρχει ποιο ανοιχτος δρομος και μια με εβρικε μια με εχανε. και οταν με εβρισκε με εδειχνε αλλου. δοκιμασα και τους χαρτες τα ιδια!!! ελπιζω να γινει κατι τη επομενη αναβαθμιση

 

Το ξαναλεω για μια ακομη φορα ώστε να βοηθησω και πιθανων υποψηφιους αγοραστες.

Οσον αφορα το gps εχω δοκιμασει καθε πατεντα που εχει κυκλοφορησει και γενικα οτιδηποτε υποτιθεται θα βοηθουσε.

Το προβλημα ειναι η ΚΕΡΑΙΑ του κινητου,μιλαμε δηλαδη για προβλημα hardware.

ΚΑΜΙΑ ρομ δεν μπορει να βοηθησει και να βελτιωσει ουσιαστικα και πραγματικα την ακριβεια στην πλοηγηση.

Δεν ειναι το κινητο να το εμπιστευεσαι σε αυτο τον τομεα.

Το κινητο το εχω δοκιμασει σε ανοιχτους δρομους και και σε συνοικιες της Θεσσαλονικης με διαφορες παντετες και διαφορες ρομ και τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτικα.

Επομενως για πλοήγηση το κινητο ΔΕΝ κανει.

Σε ολα τ αλλα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλεω για μια ακομη φορα ώστε να βοηθησω και πιθανων υποψηφιους αγοραστες.

Οσον αφορα το gps εχω δοκιμασει καθε πατεντα που εχει κυκλοφορησει και γενικα οτιδηποτε υποτιθεται θα βοηθουσε.

Το προβλημα ειναι η ΚΕΡΑΙΑ του κινητου,μιλαμε δηλαδη για προβλημα hardware.

ΚΑΜΙΑ ρομ δεν μπορει να βοηθησει και να βελτιωσει ουσιαστικα και πραγματικα την ακριβεια στην πλοηγηση.

Δεν ειναι το κινητο να το εμπιστευεσαι σε αυτο τον τομεα.

Το κινητο το εχω δοκιμασει σε ανοιχτους δρομους και και σε συνοικιες της Θεσσαλονικης με διαφορες παντετες και διαφορες ρομ και τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτικα.

Επομενως για πλοήγηση το κινητο ΔΕΝ κανει.

Σε ολα τ αλλα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

Ας ειναι μονο αυτο το κουσουρι του κινητου μας!!! Ας εχει κι ενα "κακο" για να μην μας το ματιαζουν!!! :)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι μονο αυτο το κουσουρι του κινητου μας!!! Ας εχει κι ενα "κακο" για να μην μας το ματιαζουν!!! :)

Μονο αυτό είναι παιδιά το εεχω τερματίσει οπως όλοι φαντάζομαι εγω δεν το εχω πειραξει πηραγμενο ήρθε απο το Φεβρουάριο και κοντεύω τις 1000 φωτογραφίες

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλεω για μια ακομη φορα ώστε να βοηθησω και πιθανων υποψηφιους αγοραστες.

Οσον αφορα το gps εχω δοκιμασει καθε πατεντα που εχει κυκλοφορησει και γενικα οτιδηποτε υποτιθεται θα βοηθουσε.

Το προβλημα ειναι η ΚΕΡΑΙΑ του κινητου,μιλαμε δηλαδη για προβλημα hardware.

ΚΑΜΙΑ ρομ δεν μπορει να βοηθησει και να βελτιωσει ουσιαστικα και πραγματικα την ακριβεια στην πλοηγηση.

Δεν ειναι το κινητο να το εμπιστευεσαι σε αυτο τον τομεα.

Το κινητο το εχω δοκιμασει σε ανοιχτους δρομους και και σε συνοικιες της Θεσσαλονικης με διαφορες παντετες και διαφορες ρομ και τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτικα.

Επομενως για πλοήγηση το κινητο ΔΕΝ κανει.

Σε ολα τ αλλα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

+1

Το μόνο που βοηθάει είναι τα εξής.

α) αλλαγή κεραίας απο άλλο κινητό που λειτουργεί! (Το ποιο σωστό!)

β) διπλωνούμε ένα μικρό κομμάτι αλουμινόχαρτο 10εκ Χ 1.5 εκ 3 φορές κατά μήκος ώστε να γίνει 10χ0.5 και κάνουμε ένα δίπλωμα στους 3 πόντους ώστε να γίνει σαν Γ. το κάτω μέρος (το ποιό μακρύ) το τοποθετούμε κάτω απο το καπάκι του κινητού ακριβώς πάνω απο την τρύπα της καλωδιοταινίας της κεραίας δίπλα στο flash και το πατάμε με το καπάκι. Θα πάρετε ένα +15-20 db σε κάθε δορυφόρο.

Δοκιμασμένο!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

+1

Το μόνο που βοηθάει είναι τα εξής.

α) αλλαγή κεραίας απο άλλο κινητό που λειτουργεί! (Το ποιο σωστό!)

β) διπλωνούμε ένα μικρό κομμάτι αλουμινόχαρτο 10εκ Χ 1.5 εκ 3 φορές κατά μήκος ώστε να γίνει 10χ0.5 και κάνουμε ένα δίπλωμα στους 3 πόντους ώστε να γίνει σαν Γ. το κάτω μέρος (το ποιό μακρύ) το τοποθετούμε κάτω απο το καπάκι του κινητού ακριβώς πάνω απο την τρύπα της καλωδιοταινίας της κεραίας δίπλα στο flash και το πατάμε με το καπάκι. Θα πάρετε ένα +15-20 db σε κάθε δορυφόρο.

Δοκιμασμένο!

 

Θα το δοκιμάσω φίλε

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

στο κινητό μου (2/16) βλέπω μονίμως η διαθέσιμη μνήμη να είναι 0,92+GB από τα 1,92GB

σα να μην κοιτάει καθόλου το 1 από τα 2 γίγα

φυσικά δείχνει 1,92 συνολικά, έβαλα ειδικό πρόγραμμα που να γεμίζει και δοκιμάζει μνήμη και με το ζόρι έκανε χρήση του 1,3GB από τα 2.

 

παίζει να είναι μούφα τα 2γίγα? έχει κάποιος άλλος εμπειρία που βλέπει να χρησιμοποιείτε περισσότερη μνήμη?

είμαι με την τελευταία επίσημη 4.4.2 (για το 2/16 φυσικά)

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο δεσμεύεται από το λειτουργικό

 

φίλε μου αν δεσμευόταν δεν θα ήταν φαινόταν στην ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ.

κάτι απλό λέω, το κινητό έχει συνεχώς τη μισή του μνήμη ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ.....πράγμα περίεργο, γιατί δεν την χρησιμοποιεί;

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει διαθέσιμη 2 γιγα ΡΑΜ. Από αυτή καταλαμβάνει 1 γιγα το λειτουργικό και έχεις διαθέσιμη άλλο ένα γιγα. Τι δε καταλαβαίνεις;

Αν ανοίξεις και 6_ 7 εφαρμογές η διαθέσιμη θα πάει στα 400

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει διαθέσιμη 2 γιγα ΡΑΜ. Από αυτή καταλαμβάνει 1 γιγα το λειτουργικό και έχεις διαθέσιμη άλλο ένα γιγα. Τι δε καταλαβαίνεις; Αν ανοίξεις και 6_ 7 εφαρμογές η διαθέσιμη θα πάει στα 400

η διαθέσιμη μνήμη στο κινητό μου ΠΟΤΕ δεν πάει στο δικό μου κάτω από 1γίγα όσες εφαρμογές και να ανοίξω! στο δικό σου πάει? (έχεις Jiayu G4S 2/16 KAI έχεις δει available 0,4gb? αν ναι τότε κάτι δεν πάει καλά στο δικό μου)

 

η 2γίγα μνήμη που υπάρχει είναι διαθέσιμη ΚΑΙ για του λειτουργικό ΚΑΙ για τις εφαρμογές, ΔΕΝ είναι χωρισμένη (όπως νομίζεις) σε 1γίγα για εφαρμογές και 1 για λειτουργικό, η μνήμη που καταλαμβάνει το λειτουργικό συμπεριλαμβάνεται στη ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ και η διαθέσιμη είναι η ελεύθερη που δεν χρησιμοποιείται!

 

κάνε μου τη χάρη και άστο σε παρακαλώ ή αν θες απάντησε μου με προσωπικό μήνυμα μπας και άστο να απαντήσει κάποιος άλλος που έχει διαφορετική άποψη,

μη χαλάσουμε τις καρδιές μας και το θέμα άδικα

Edited by a123xxsp

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει το G4SL.......

1gb ram 4gb rom

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

φιλε batsilos εχω το 2/16 και το ξερεις.

οπως και οτι εγω και το παλικαρι απο πανω λεμε τα ιδια πραγματα για τη μνημη , με αλλο τροπο. οπως και να εχει παντως πες και εσυ οτι το κινητο του ειναι σωστο.

 

Η μια με τη μεγαλύτερη διαθέσιμη είναι Μετά από επανεκκίνηση. Η άλλη με προγράμματα και η Τρίτη Μετά τον καθαρισμό τους.

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

φιλε batsilos εχω το 2/16 και το ξερεις.

οπως και οτι εγω και το παλικαρι απο πανω λεμε τα ιδια πραγματα για τη μνημη , με αλλο τροπο. οπως και να εχει παντως πες και εσυ οτι το κινητο του ειναι σωστο.

Η μια με τη μεγαλύτερη διαθέσιμη είναι Μετά από επανεκκίνηση. Η άλλη με προγράμματα και η Τρίτη Μετά τον καθαρισμό τους.

 

ευχαριστώ για τα screenshots, όμως δυστυχώς επιβεβαιώνουν κάποιους φόβους μου,

άνοιξα ότι πρόγραμμα μου ήρθε στο μυαλό το άφησα και άνοιξα και άλλο και άλλο

και κοιτάω μνήμη και.....1.04available!!! δεν πέφτει ΠΟΤΕ!, μα ΠΟΤΕ στα 700mb που δείχνουν τα screenshot σου, αλλά κλείνει προγράμματα και μένει πάντα πάνω από το 1ΓΒ, ενώ θα μπορούσε να τα αφήσει ανοιχτά (έχω μαμά ρομ του Νοεμβ), φοβάμαι ότι κάποια πατάτα έχουν κάνει και το κινητό δεν εκμεταλεύεται όλη τη διαθέσιμη μνήμη, μπορεί φυσικά και να λέω μπαρούφες....

 

παρατηρώ επίσης ότι εσύ δεν έχει μαμα ρομ ή απλά έχεις αλλάξει launcher?

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...