Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σούπερ σαν συσκευή. Προσωπικά και ίσως ο μόνος λόγος που θα πάει για πούλημα θα είναι το θεματακι με το gps του που αργεί αρκετά. Κατά τα άλλα είναι σούπερ συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι σούπερ σαν συσκευή. Προσωπικά και ίσως ο μόνος λόγος που θα πάει για πούλημα θα είναι το θεματακι με το gps του που αργεί αρκετά. Κατά τα άλλα είναι σούπερ συσκευή.

 

αν το πουλας δωσε τιμη και τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Παραθεση Γεια σας Παιδια-παρεα στο G4s... Παιδια εχω εδω και μια εβδομαδα το προβλημμα να μην μπορω με τιποτα να βαλω τα Drivers του κινητου στον υπολογστη, τρελαινομαι δοκιμασα καθε τι που βρηκα για να τα βαλω αλλα TΠT.. Πειτε και εσεις κατι αλλο...(δοκιμασα και τα κολπα σελ 92 και επειτα αλλα παλι ΤΠΤ)

και συνεχεια οταν το συνδεω κλειστο το κινητο ακουγετε που συνδεεται και αποσυνδεεται κατεθειαν...

 

THX ειστε μεγαλα μυαλα παντως!!!!

 

Τι λογισμικο εχεις στον υπολογιστη σου?

 

Windows 7 64bit....

 

συγνωμη δεν το εκανα σωστα

Nokia 3410(το αδιαλακτο)-->Nokia 3210 classic RIP(νερο) -->Nokia 5800 RIP(φορτηγο)-->Jiayu G4s-->Xiaomi Redmi Note 4X 3/32 lost-stolen?-->Back to Jiayu G4s-->NEXT PLZ...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

 

Εχω το jiayu g4s απο τον Ιουνιο. Τελη Ιουλιου το εστειλα για service γιατι για καποιο λογο κρασαρε και δεν μπορουσα να το φτιαξω μονη μου. Το πηρα πισω τελη Οκτωβρη και εναμιση μηνα μετα, στην οθονη μου εμφανιζεται αυτη η εικονα που βλεπετε στην φωτογραφια. Συμβαινει αφου το εχω χρησιμοποιησει για περιπου 5-10 λεπτα. Μετα απο 1-2 λεπτα επανερχεται αλλα οποτε το χρησιμοποιω πανω απο 5 λεπτα κανει το ιδιο πραγμα. Υπαρχει περιπτωση να ξερει κανεις που οφειλεται;

 

[ATTACH]54034[/ATTACH]

 

[ATTACH]54035[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι!!

 

Απο minideal Μου ειπαν να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. Το εκανα αλλα μου το ξανα έκανε.

Αυτη τη φορά μου είπαν να κανω recovery στη rom. Εχω την 4.2. Να βαλω την 4.4 ή να παραμείνω σε αυτήν? Ποιο προτείνετε?

 

Επισης, επειδη τα βρήκα λιγο σκουρα! Μπορεί κάποιος να μου δώσει βήμα προς βήμα οδηγίες για να κανω recovery στη ρομ! Το περιμενα πιο ευκολο!!

Edited by marytoz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι!!

 

Απο minideal Μου ειπαν να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. Το εκανα αλλα μου το ξανα έκανε.

Αυτη τη φορά μου είπαν να κανω recovery στη rom. Εχω την 4.2. Να βαλω την 4.4 ή να παραμείνω σε αυτήν? Ποιο προτείνετε?

 

Επισης, επειδη τα βρήκα λιγο σκουρα! Μπορεί κάποιος να μου δώσει βήμα προς βήμα οδηγίες για να κανω recovery στη ρομ! Το περιμενα πιο ευκολο!!

 

 

 

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ!!

Κατι τελευταίο... οταν συνδέω το τηλέφωνο πρεπει να είναι απενεργοποιήμενο;

και οταν παω να βαλω το scatter μου λεει οτι δεν ειναι σωστο το αρχέιο.. παιζει ρόλο που λείπει το emmc απο το τελος στο ονομα του αρχείου;

Να βαλω την 4.2 ή την 4.4?

προς το παρον δοκιμαζα την 4.2 απο λινκ που μου εστειλαν απο το μινιντιλ

Μου εδωσαν αυτό το λινκ http://pan.baidu.com/s/1eQ9wt5g

μαζί με εναν κωδικό για να κανω Login.

Edited by marytoz
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι θυμάμαι πρέπει να το έχει. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Τη ρομ που σου εστειλαν σου είπαν ότι περνάει με flashtool ή μέσω Recovery?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι θυμάμαι πρέπει να το έχει. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Τη ρομ που σου εστειλαν σου είπαν ότι περνάει με flashtool ή μέσω Recovery?

 

Μου ειπε να χρησιμοποιησω flash tool. Υπαρχει περιπτωση το αρχειο που εχω να μην είναι σωστό και να πρεπει να κατεβασω αλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την περάσεις μέσω Recovery. Το πολύ πολύ να μη γίνει τίποτα απλώς να επανέλθει το τηλέφωνο στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πιστεύω να ξέρεις να το κάνεις.

Πάντως εμένα μια φορά που δεν έπαιρνε το scatter ήταν λάθος η ρομ. Γιατί δεν πας στο needrom να δεις από εκεί καμία ρομ μαζι με οδηγίες?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις οπως κανει το recovery στο πρωτο βιντεο που μου εστειλες νομιζω πως μπορω..

Γενικα δεν ειχα ξαναασχοληθει με τιποτα παρόμοιο και τωρα τελευταια αρχισα λιγο να ασχολουμαι και να διαβαζω οποτε παω λιγο στα τυφλα!

 

Μπηκα στο needrom αλλα δεν πολυ καταλαβαινω τις διαφορές τους. Ηθελα για αρχη να βαλω την 4.2 γιατί από οτι διαβασα εδω αν παω στην 4.4 δεν μπορω να επιστρεψω στην παλιά. Αλλα δεν καταφερα να την βρω. εχεις υποψιν καποιο λινκ; αν οχι θα ψαξω λιγο ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο βίντεο το κάνει μέσω της εφαρμογής. Καλύτερα όμως να μπεις εσύ σε recovery mode και να τα κάνεις με τη σειρά.

-Backup τη ρομ σου (οπωσδήποτε)

-wipe data/factory reset

-wipe cache

-wipe dalvik cache

-install zip from sd card

 

Για επιλογή ρομ γράφουν τα παιδιά πιο πίσω

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σίγουρα δεν ξερω να το κάνω!! :D

Δεν πειράζει όμως, θα το ψαξω και αυτό και θα το μάθω!!

Ευχαριστω πάρα πολύ! Με βοήθησες αρκετά!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία official KitKat του Νοεμβρίου η οποία είναι International ROM και είναι καλύτερη από αυτή του Οκτωβρίου. Τα πάντα είναι στα ελληνικά. Δεν είναι rooted όμως, αλλά γίνεται πολύ εύκολα μέσω custom Recovery κατεβάζοντας αυτό το αρχείο : https://drive.google.com/file/d/0Bxt05cznYpukdHFTOGVoZ0RBQVE/view?usp=sharing
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. κάποιος είχε γράψει εδω πριν λίγες σελιδες οτι δεν ειναι επισημη αλλά της Πολωνικής αντιπρ. (Με οτι σημαίνει αυτο). Στο needrom βέβαια λέει official. Καλύτερη ως προς τι;

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα γράψει γιατί την ανέβασαν στην πολωνική σελίδα της Jiayu αρχικά και θεώρησα ότι είναι από την Πολωνική αντιπροσωπεία.

 

Πρόσφατα ανέβηκε στην επίσημη ιστοσελίδα της Jiayu, επομένως είναι International ROM. http://www.ejiayu.com/en/News-92.html

 

Για 'μένα είναι πιο γρήγορη.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα γράψει γιατί την ανέβασαν στην πολωνική σελίδα της Jiayu αρχικά και θεώρησα ότι είναι από την Πολωνική αντιπροσωπεία.

Πρόσφατα ανέβηκε στην επίσημη ιστοσελίδα της Jiayu, επομένως είναι International ROM. http://www.ejiayu.com/en/News-92.html

Για 'μένα είναι πιο γρήγορη.

 

ΟΚ, ευχαριστώ, εμένα το κινητό πάτησε Ελλάδα σήμερα και περιμένω την ειδοποίηση να το παραλάβω (ελπίζω σε 3-4 μέρες), οπότε θα περάσω απευθείας αυτή. :)

 

επίσης πολύ καλές κριτικές έχει η

http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/comment-page-17/#comments

η οποία είναι βασισμένη στην μαμά 20141113-154404

Edited by a123xxsp

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το παρω το G4S, απ΄ότι διαβασα στις προηγουμενες σελιδες το θεμα με το GPS λυνεται με το FasterGPS απο το Google Play. Aς ελπισουμε οτι δεν θα βγαλει προβλημα με το μικροφωνο και βαζω αλουμινοχαρτα. Ποιο site προεινετε για την παραγγελια ως πιο αξιοπιστο και να μπορεις να το στειλεις για service αν χρειαστει?
LG L90 Dual [D410]
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ, εμένα το κινητό πάτησε Ελλάδα σήμερα και περιμένω την ειδοποίηση να το παραλάβω (ελπίζω σε 3-4 μέρες), οπότε θα περάσω απευθείας αυτή. :)

 

επίσης πολύ καλές κριτικές έχει η

http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/comment-page-17/#comments

η οποία είναι βασισμένη στην μαμά 20141113-154404

 

η καλυτερη με διαφορα ολες η αλλες εχουν θεματακια αυτη λειτουργει απροβληματιστα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια σκεφτομαι να το παρω το G4S, απ΄ότι διαβασα στις προηγουμενες σελιδες το θεμα με το GPS λυνεται με το FasterGPS απο το Google Play. Aς ελπισουμε οτι δεν θα βγαλει προβλημα με το μικροφωνο και βαζω αλουμινοχαρτα. Ποιο site προεινετε για την παραγγελια ως πιο αξιοπιστο και να μπορεις να το στειλεις για service αν χρειαστει?

 

δεν νομιζω να λυνεται παντως εγω δεν καταφερα τιποτα μετα απο πολυ προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία official KitKat του Νοεμβρίου η οποία είναι International ROM και είναι καλύτερη από αυτή του Οκτωβρίου. Τα πάντα είναι στα ελληνικά. Δεν είναι rooted όμως, αλλά γίνεται πολύ εύκολα μέσω custom Recovery κατεβάζοντας αυτό το αρχείο : https://drive.google.com/file/d/0Bxt05cznYpukdHFTOGVoZ0RBQVE/view?usp=sharing

Καλησπερα φιλε ΑΕΛ.Πως γινεται μεσω custom Recovery;Εξηγησε τον τροπο σε παρακαλω.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ.Περασα την τελευταια official Kitkat του Νοεμβρη,αλλα δεν ξερω, τον τροπο της custom Recovery,για να το κανω root.Καμια βοηθεια παρακαλω

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και ενα μηνα εχω βαλει ντην 20141022-222444 απο needrom τωρα τελευταια παρατηρω στην μπαταρια ενω μια μερα δειχνει 50% την αλλη μερα 80% και μετα απο λιγο 10%και μετα τελος εκανα καλυμπρεσιον αλλα το εκανε παλι καμια ιδεα τι κανουμε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...